Forum Klubu ROVERki.pl :: 2.0 D 86KM, da się to jakoś podrasować?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
2.0 D 86KM, da się to jakoś podrasować?
Autor Wiadomość
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:12   

ja teraz uzywam tylko telefonu do zdjęć
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sie 10, 2007 10:45   

jabym zrobił fotkę swoim telefonem, to na 200% byś auta na podstawie tego nie poskładał :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:52   

zestaw przyszedł jutro bede go próbował montować , IC , kolektor ,weże . mam nadzieje że wszystko bedzie ok . Że wszystko uda mi się poroskręcać.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:53   

Powodzenia i czekamy na wyniki ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 15:57   

boje się do tego zabrać ... :shock:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Sie 14, 2007 17:44   

leon77 napisał/a:
boje się do tego zabrać ...


:lol: :lol: do odważnych świat należy :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 16:50   

miałem zaplanowane że bede wkładał IC ale plany się mocno zmieniły ....w środe urodził mi się SYN Marcel (pierworodny ) no i planuje to założyć w tym tyg. pozdrawiam :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :lol:
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 18:15   

noooo to witamy nowego Roverkowicza na tym ziemskim padole :D :D Gratulacje :) :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Sie 18, 2007 18:48   

leon77 i ode mnie gratulacje przyjmij :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
matmario 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Paź 08, 2007 02:48   

leon77 ale się chłopie w tej radości zgubiłes :) nie no żart gratulacje i pytanie jak tam montowanie tego sprzętu u Ciebie. Wszystko ładnie chodzi czy jakieś problemy? No i jakie części dokładnie trzeba zakupić aby spasować intercooler od 20t2n do 20t2r? Może strzeli ktoś fotki jak to wygląda w tych mocniejszych silnikach?
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Pon Lis 26, 2007 19:38   

Właśnie jutro jade zawieś na podmianke i założenie IC ,nie miałem czasu oddac go bo już był wcześniej ale kumpel mówł że może brakować 1 rurki i w razie co kilka dni postoi.... jutro bedzie wiadomo bo go rozbiorą....
 
 
matmario 



Dołączył: 02 Lut 2007
Posty: 36
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 27, 2007 19:35   

No to czekamy co i jak jakbys mogł to moze cyknij jakies fotki jak to przebiega a najważniejszae jakie czesci sa potrzebne. Czekamy na relacje!
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Sro Lis 28, 2007 20:36   

narazie stoi drugi dzień i nic nie ruszyli ...

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 19:50 ]
no już wiadomo, juz prawie mieli założony lecz..... problemem stanowi moja pompa bo jest mechaniczna i co???? Linka od gazu przeszkadza i pompa jest za wysoko i bedze kombinował z innym wężem stary kolektor i rura wejscie od tyłu .... teraz potrzebuje tą ruke od zaworu zwrotnego bo już nie wytzymała odkręcania a świst jaki miałem ostatnio w turbo jakby odkurzacz to była przetart(pęknięta odrzau co wychodzi z turbo taka gumowa nakładka
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 00:20   

leon77 napisał/a:
narazie stoi drugi dzień i nic nie ruszyli ...

[ Dodano: Czw Gru 06, 2007 19:50 ]
no już wiadomo, juz prawie mieli założony lecz..... problemem stanowi moja pompa bo jest mechaniczna i co???? Linka od gazu przeszkadza i pompa jest za wysoko i bedze kombinował z innym wężem stary kolektor i rura wejscie od tyłu .... teraz potrzebuje tą ruke od zaworu zwrotnego bo już nie wytzymała odkręcania a świst jaki miałem ostatnio w turbo jakby odkurzacz to była przetart(pęknięta odrzau co wychodzi z turbo taka gumowa nakładka


Witam :lol:
natrafilem na ten temat przez przypadek poniewaz cos takiego z IC tez chce zrobic u siebie, czylo dopudowac IC do 220 TD :cool: Chcialem sobie zamontowac ta orig. chlodnice od 220 ale jak czytalem po wyzej dalej malo Power'a wiec sobie odpuszce i kupie cos wiekszego tylko z dopasowaniem jeszcze nie wiem :beczy:

A zeby mi tak wystawalo z poza zderzaka przedniego to nie bardzo mi sie to widzy musi sie to jakos pomiescic bez przerobki zderzaka.

Wiec Leon jak by u ciebe juz zrobili takie cos to bym prosil o dokladna dokumentacje zdjec :rotfl:

Jeszcze mam tutaj dla was pare zdjec :

Silnik L-serie umnie 220 TD


Silnik L-Serie z IC czyli TDi lub Sdi




Uklad IC Rover


Pozdrawiam :ok:
Ostatnio zmieniony przez Remigiusz Pon Lut 04, 2008 00:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Sro Gru 12, 2007 19:05   

bardzo dobre zdjęcia, jak widzisz rura dolotowa od turbiny z tyłu . a w sdi z przodu i jeżeli przełożymy dolot z przotu to wtedy ten 3 wkret ( do pokrywy silnika ) chaczy o pompe i albo uciąc nowy zmieniony dolot i przedłużyć rure gumową . Jeżeli byśmy ucieili ten wystający cucek do wkręcenia tej 3 śruby środkowej to by może nie chaczyła o pompe ale pożniej orginalna rura od IC bedzie chaczyć o linke gazu .

teraz moja rada

na naszym miejscu teraz bym kupił IC od meganki lub BMw i wsadził go w dolną częśc zderzaka a kolektor dolotowy zostawił i ucioł go przy końcówce aby było miejsce na rury przemysłowe ciśnieniowe ktoś podawał dobry namiar ...
jam mam orginalny cały komplet ale zakładam stary kolektor dolotowy pożniej go przytniemy .. całą reszte amontuje normalnie czyli z turbo do IC ( Orginalnym wężem) bo juz go mam i pożniej z IC dokupionym wężem do kolektora dolotowego uciętego z przou lub z tyłu...ja niby mam dobrych mechaników ale nie są skorzy do zabawy ..
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 19:46   

leon77 napisał/a:
bardzo dobre zdjęcia, jak widzisz rura dolotowa od turbiny z tyłu . a w sdi z przodu i jeżeli przełożymy dolot z przotu to wtedy ten 3 wkret ( do pokrywy silnika ) chaczy o pompe i albo uciąc nowy zmieniony dolot i przedłużyć rure gumową . Jeżeli byśmy ucieili ten wystający cucek do wkręcenia tej 3 śruby środkowej to by może nie chaczyła o pompe ale pożniej orginalna rura od IC bedzie chaczyć o linke gazu .

teraz moja rada

na naszym miejscu teraz bym kupił IC od meganki lub BMw i wsadził go w dolną częśc zderzaka a kolektor dolotowy zostawił i ucioł go przy końcówce aby było miejsce na rury przemysłowe ciśnieniowe ktoś podawał dobry namiar ...
jam mam orginalny cały komplet ale zakładam stary kolektor dolotowy pożniej go przytniemy .. całą reszte amontuje normalnie czyli z turbo do IC ( Orginalnym wężem) bo juz go mam i pożniej z IC dokupionym wężem do kolektora dolotowego uciętego z przou lub z tyłu...ja niby mam dobrych mechaników ale nie są skorzy do zabawy ..


No ja juz troche rozmyslalem tez i widze to dokaldnie tak jak ty Leon na do tego samego doszedelm :ok:

Tutaj pare zdjec jak to w L-Serie bez IC ten Kolektor wyglada :foto:




No ten cyek na 3 srube mozne Flex'em uciac i ta orig. rure od Turbiny do IC wstawic taki jest moj plan rowniez tylko nie moge nigdzie takej znalescz do kupinia :beczy: Rarytas to jest. A skad ty leon swoja kupiles :?:

I tak jak tuaj na 2zdjecia uciac z tylu ta rure od Kolektora i podlaczyc juz rurami lub wezami gumowymi i ma dzailac :ok:

Ale problem jest z tym ze IC od Meganki lub BMw duzo miejsca zajmuje a jak umnie widac mamjeszcze Klime



Wiec nie wiem czy potem zderzak przypasuje, a tak jak u kolegow z poprzednich postach zeby ten dolot na dole zderzak uciac to nie bardzo chce bo mi sie optycznie to w cale nie widzi :bezradny:

[ Dodano: Czw Gru 13, 2007 18:23 ]
Dzis zamowilem sobie Intercooler :rotfl: Ale ten orig. od Rovera Sdi bo nie chce znim narazie prob porobic jak bedzie autko chodzilo bo nie mam az tyle kasy i szkoda mi wydac 400€ na taki super duzy IC :/

Jeszcze sobie Boost Gauge dokupilem moze uda mi sie jeszcze w starym roku zalozyc, chodz troche watpie :bezradny:
 
 
 
leon77 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Cze 2007
Posty: 84
Skąd: Okolice Poznania



Wysłany: Czw Gru 20, 2007 09:18   

ja cały komplet kupiłem na świstaku za wszystko 500 zł , czasami na allegro widziałem. Alle proponuje ci dzwonić do tych co rozbierają właśnie rovery z allegro to po rozmowieże mają całe auta . I zawsze za 1 lub 2 razem dostaje każdą część jaką potrzebuje...
ty masz problem z tą klimą ja nie mam , lecz to są plusy latem

teraz mam neta tylko w robocie ... jak zamontuje to napewno pokaże . na wiosne u siebie w garażu pokobinuje.

bardzo dobre zdjęcia... wcześniej mi ich brakowało
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Sty 25, 2008 13:33   

hey leon,

Gadalem dzis z takim chlopakiem na niemieckim forum i mi mowil ze w swoim 220 TD tez monotwal Intercoolera. Ja sie go pytalem jak z tylo ten wlot zrobil i mi mowil ze kupil tak jak ty wszystkie potrzebne reczy z SDi plus ten ich wlot na przod. Wiec ja sie pytam co zrobil z linka bo przeciesz wadzi jak sie tak przerobi bo my mamy mechanicznie sterowany wtrysk paliwa. I mi mowil ze odkrecil cala linke i gdzies tam pszewiercil nowe dziurki do montazu i mowil ze na styk sie da zrobic z orig wlotem z sdi.

Czekma jak narazie od niego na zdjecia bo mi obiecal ze wyszle :ok:

Pozdrawiam
 
 
 
saib 



Dołączył: 15 Gru 2007
Posty: 29
Skąd: Niedaleko



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 16:21   

Sorry, że odświeżam, ale mnie, jako posiadacza Hondy z silnikiem 20T2R też bardzo interesuje podnoszenie mocy w tym właśnie silniku.

Zrobił coś ktoś w końcu? Są efekty? ;)
 
 
yoshi 




Dołączył: 06 Lis 2007
Posty: 60
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Mar 21, 2008 23:30   

Lub może polecić kogoś kto taką przeróbke ogarnia? :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [R 200/400 SD] Tuning SD czyli jak z 86KM zrobić wiecej
Remigiusz Tuning mechaniczny 0 Pią Lis 04, 2011 22:26
Remigiusz
Brak nowych postów [620sdi] jak podrasowac silnik
Martinez Tuning mechaniczny 10 Sro Sty 20, 2010 10:53
Remigiusz
Brak nowych postów 220sd 86KM na 105KM - wtrysk
danek_wgw Tuning mechaniczny 1 Czw Paź 28, 2010 17:19
Remigiusz
Brak nowych postów [Rover200 97r 2.0SD 86KM] Tuning silnika (proszę o foto)
lukasz18 Tuning mechaniczny 31 Pon Sty 02, 2012 21:01
maniu48



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink