Forum Klubu ROVERki.pl :: Podłączenie wzmacniacza w 420
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Podłączenie wzmacniacza w 420

POMOCY!!!
Autor Wiadomość
PretOriaN 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 18:42   Podłączenie wzmacniacza w 420

Witam!! Jestem tu nowy wiec na wstepie pozdrawiam wszystkich!! Mam maly problem a mianowicie chcialem sobie podlaczyc wzmaka w moim roverku ale nie wiem jak przeciagnac przewody zasilajace od akumulatora do wzmacniacza. To znaczy nie wiem ktoredy przebic sie przewodem przez scianke grodziowa moze ktos moglby mi pomoc z gory wielkie dzieki.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Maj 14, 2007 18:42   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 18:58   

Witam! Otwórz mache i zerknij na ściane grodziową. Powinny byc tam gumowe zaślepki przez które idą wiązki do wnętrza. Ja mam tak puszczone tyle że w R 200 stad też nie wiem dokładnie jak wygląda sprawa w 400.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:00   

W r800 tez tak jest jak napisał Kaczor
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
PretOriaN 



Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 13
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:08   

mam jeszcze jedno pytanie czy lepiej mase do wzmaka podpiac gdzies pod karoserie czy bezposrednio "-" pod akumulator?
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:09   

Tego tak naprawde nie wiedza najstarsi górale :D

a tak powaznie to ciag pod aku ..

ze wzgledu na to ze z karoserii moga isc zakłócenia oraz moze ona nie zapewnic takiego napiecia jak akumulator ponadto to zalezy od wzmacniacza czy beda zakłócenia sa one charakterystyczne bedziesz słyszał w głośnikach wraz ze wzrostem obrotów pisk alternatora.

Pamietaj zeby kable sygnałowe puscic po drugiej stronie auta niz zasilające.

PS. ja osobiście mam mase podpieta pod karoserie i nie mam z tym problemów jednak gdybym teraz zmieniał okablowanie to ciagnał bym juz od aku.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:28   

Tak naprawde najlepiej byłoby pociągnąć masę też z aku co jest przedewszystkim droższą opcją ale mająca znaczenie. Myślę jednak że masa z budy wystarczy, tylko musi być przykręcona do solidnego kawałka blachy , nielakierowanego, konkrętna śrubą.


Tak jak napisał Revolt po jednej stronie zasilanie po drugiej sygnał. Na plusie oczywiście bezpiecznik w obudowie. Moim zdaniem szkoda kasy na ciągnięcie masy z aku. Na zawodach CA nawet w profesjonalnych instalacjach mase ciągną z budy. Jeśli chodzi o zakłócenia od obrotów silnika to nie mają nic wspólnego z masą tylko z chinchami i ich jakością.
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 20:50   

Z aku masy ciagnąć nie trzeba, wystarczy się podpiąć pod splot kabli uziemiających, jest bliżej i łatwiej się podłączyć, wystarczy odpowiednie oczko pod śrubę.
Ale blacha to moim zdaniem pomyłka i podawanie tu zawodów jako przykład jest bez sensu, tam nie chodzi o jakość tylko natężenie produkowanego hałasu. Poza tym te auta stoją w miejscu i nie generują masy zakłóceń, która płynie z normalnej instalacji na karoserię. Druga sprawa to klasa stosowanych filtrów napięciowych, żadne normalne radio samochodowe nie ma takich układów zasilania jak sprzęt szykowany na zawody.
 
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:14   

UncleAllEvil napisał/a:
Z aku masy ciagnąć nie trzeba, wystarczy się podpiąć pod splot kabli uziemiających, jest bliżej i łatwiej się podłączyć, wystarczy odpowiednie oczko pod śrubę.
Ale blacha to moim zdaniem pomyłka i podawanie tu zawodów jako przykład jest bez sensu, tam nie chodzi o jakość tylko natężenie produkowanego hałasu. Poza tym te auta stoją w miejscu i nie generują masy zakłóceń, która płynie z normalnej instalacji na karoserię. Druga sprawa to klasa stosowanych filtrów napięciowych, żadne normalne radio samochodowe nie ma takich układów zasilania jak sprzęt szykowany na zawody.


Z pełnym szacunkiem ale ten post to jedna wielka pomyłka. Pod splot kabli uziemiających?? Nie wiem o co chodzi, ale nie radziłbym tego rozwiązania bynajmniej nowatorskiego. Nie wiem o jakich zawodach Ty mówisz, ale na zawodach CA sa różne konkurencje, jest oczywiście dB Drag (najgłośniejsza instalacja) ale głównie zawody skupiają się na jakości dźwięku, jakości montażu itp. Jezdziłem na róźne zawody CA i troszke znam ten temat. Jeszcze jedno co mnie dziwi w Twoim poście to sprawa specjalnie "dedykowanych pod zawody filtrów napięciowych", znam wiele osób maniaków i zawodników i wszyscy korzystają z "fabrycznych" jednostek. Podsumowywując post: nieporozumienie!!!
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:19   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: jak wyżej

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 9:23 pm ]
UncleAllEvil napisał/a:
Ale blacha to moim zdaniem pomyłka i podawanie tu zawodów jako przykład jest bez sensu


to tez nie jest prawda z tego co mi sie wydaje w wielu democar'ah stosowane sa akumulatory z duzo wiekszych jednostek i dlatego tez byc moze masa w tych samochodach podpinana jest pod karoserie poniewaz odsłuch odbywa sie na wyłączonym silniku.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:32   

Nie takie nieporozumienie, a sploty kabli uziemiających oglądam na codzień w fabryce w wiązkach bateryjnych i silnikowych. Co za różnica czy podłączysz się do grubego przewodu który idzie do "-" w aku czy do samej klemy akumulatora? Z elektrycznego punktu widzenia, to żadna różnica. Natomiast blacha auta moim zdaniem nie jest przewodnikiem tak dobrym jak miedź.
Co do zawodów to pokpiłem sobie celowo bo śmieszy mnie podawanie jako przykład aut wystawianych na zawody i nie mów, mi, że wzmaki dużej mocy podłącza się bezpośrednio pod instalację w aucie bo w to nie uwierzę. Po pierwsze instalacja seryjna nie wytrzyma takiego obciążenia, po drugie jak chce się mieć wysokiej jakości audio to najpierw trzeba mieć wysokiej jakości układ zasilania co odfiltruje wszystkie śmieci i skompensuje ogromne spadki napięcia przy silnych uderzeniach basu.
Nie jeżdże na zawody CA ale audio się trochę interesuję, samochód czy dom, działa tak samo. Prąd w aucie nie płynie inaczej.


Cytat:
to tez nie jest prawda z tego co mi sie wydaje w wielu democar'ah stosowane sa akumulatory z duzo wiekszych jednostek i dlatego tez byc moze masa w tych samochodach podpinana jest pod karoserie poniewaz odsłuch odbywa sie na wyłączonym silniku.

Ano właśnie... to chyba jednak nie o to chodziło autorowi tematu prawda?
 
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:39   

No widze że przynajmniej Revolt wie o co chodzi :wink: Z tymi akumulatorami jest różnie część osób zakłada żelówki (przy rozbudowanych inst.) , część na serii lata. Wracając do tej masy to w 90 % jest brana z karoserii przeważnie z przyczyn finansowych. Nie ma wyraźnych plusów ani minusów brania masy z aku. Na forum audiocar ten temat był poruszany kilkarazy i nigdy nikt z ekspertów tam goszczących jednoznacznie nieokreślił czy lepiej jest z aku czy z budy. Wystarczy... ufff :mrgreen:
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:48   

Pytanie czy mówimy o tym jaki to ma wpływ na sprzęt w aucie stojącym czy w czasie jazdy? Bo to mogą być 2 różne rzeczy. W wysokiej klasy sprzęcie może być minimalny (ze względu na filtry układu zasilania) a w budżetowym?
OK, niech sobie robią jak chcą, ale ja pozostane wierny swoim "audiozasadom", co nieco się w tym nadłubałem i wiem, że przewód przewodowi nierówny.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:49   

UncleAllEvil napisał/a:
samochód czy dom


Proponuje pozostac przy domowym audio :) tam masy podłączyc do podłogi nie trzeba.

UncleAllEvil napisał/a:
Prąd w aucie nie płynie inaczej.


Ale jest troche inaczej wytwarzany. W domowym audio skrzynka z bezpiecznikami lub alternator nie wytworzy zakłócen

UncleAllEvil napisał/a:
Co do zawodów to pokpiłem sobie celowo bo śmieszy mnie podawanie jako przykład aut wystawianych na zawody i nie mów, mi, że wzmaki dużej mocy podłącza się bezpośrednio pod instalację w aucie bo w to nie uwierzę. Po pierwsze instalacja seryjna nie wytrzyma takiego obciążenia, po drugie jak chce się mieć wysokiej jakości audio to najpierw trzeba mieć wysokiej jakości układ zasilania co odfiltruje wszystkie śmieci i skompensuje ogromne spadki napięcia przy silnych uderzeniach basu.


Ciekaw jestem czy w naszym kraju choć do jakiegoś stopnia kiedykolwiek uda sie wytepic laików car audio którzy popełniaja podstawowe błedy a jednak nadal sie sprzeczają i nie mam na mysli Ciebie ale ogół jesli zobaczył bys moje car audio to tez bys powiedział ze jestem laikiem choć ja od tych róznie sie tym ze mam takie car audio na jakie mnie stac i które w tej cenie jest optymalnie skonfigurowane.
Nalezało by tu zdefiniować pojecie "dobre car audio" - a wiec moim zdaniem to nie wysokość volume oraz jak najgłebszy bas decyduje o tym czy dane car audio jest dobre ale jakość dzwięku. Dobre car audio mozna zbudować na zwykłej instalacji samochodowej. Liczy sie jednak precyzja i dokładność a takze przedewszystkim wytłumienie samochodu. Dobór sprzetu musi być odpowiedni do rodzaju muzyki na której bedzie nastepowac ocena jak i odsłuch car audio. Demo cary budowane sa po to by pokazać granice BA przekroczyc granice normalnej uzytkowalności tej instalacji audio. Takim samochodem z takim sprzetem nikt nie jezdzi na codzien. Inna sprawa sa auta na zlotach które czesto do zlotów sa dodatkowo przygotowywane.
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:51   

UncleAllEvil!!!
Po pierwsze primo nie wiem gdzie znajdziesz w standardowej instalacji gruby kabel uziemiający.
Po drugie nie bardzo wiem gdzie napisałem że podpinają wzmacniacze pod seryjną instalacje. Nawet przez myśl by mi to nie przyszło bo przedewszystkim żaden samochód nie jest wyposażony w fabryczną instalację do montażu wzmacniacza.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 21:53   

UncleAllEvil napisał/a:
Pytanie czy mówimy o tym jaki to ma wpływ na sprzęt w aucie stojącym czy w czasie jazdy?


Dla mnie sprawa jest jasna czy stojacy czy jezdzacy zasada jest zasada (a zasade ta głosi wiekszość włascicieli klasowego car audio) masa pod aku.

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 9:55 pm ]
Kaczor napisał/a:
Nawet przez myśl by mi to nie przyszło bo przedewszystkim żaden samochód nie jest wyposażony w fabryczną instalację do montażu wzmacniacza


Kaczor jestes tego pewien ?
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
Kaczor 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 25
Skąd: Kraków



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 22:05   

Revolt napisał/a:
Proponuje pozostac przy domowym audio :) tam masy podłączyc do podłogi nie trzeba.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Revlot napisał/a:
...ze mam takie car audio na jakie mnie stac i które w tej cenie jest optymalnie skonfigurowane


Brawo, popieram!


Revlot napisał/a:
Nalezało by tu zdefiniować pojecie "dobre car audio" - a wiec moim zdaniem to nie wysokość volume oraz jak najgłebszy bas decyduje o tym czy dane car audio jest dobre ale jakość dzwięku. Liczy sie jednak precyzja i dokładność a takze przedewszystkim wytłumienie samochodu. Dobór sprzetu musi być odpowiedni do rodzaju muzyki na której bedzie nastepowac ocena jak i odsłuch car audio. Demo cary budowane sa po to by pokazać granice BA przekroczyc granice normalnej uzytkowalności tej instalacji audio. Takim samochodem z takim sprzetem nikt nie jezdzi na codzien. Inna sprawa sa auta na zlotach które czesto do zlotów sa dodatkowo przygotowywane.


Odnośnie jakości dźwięku, wytłumienia doboru sprzętu - 100% zgadzam się

Revlot napisał/a:
Dobre car audio mozna zbudować na zwykłej instalacji samochodowej.


Biorąc pod uwage chęć uzyskania conajmniej zadowlającej jakości dźwięku osobiście namawiałbym do skupienia się także nad instalacja (chodzi mi o okablowanie oczywiście).

[ Dodano: Pon Maj 14, 2007 10:12 pm ]
Revolt chyba musimy się na jakimś spocie spotkać i obgadać temat :wink:
Ja osobiście nie spotkałem się z z fabryczna instalacją do montażu wzmacniacza.
Wracając do tematu masy to moim zdaniem i z tego co zauważyłem opinie "pro" są bardzo podzielone z przewagą na nie ciągnięcie masy do aku.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 22:29   

Kaczor napisał/a:
Biorąc pod uwage chęć uzyskania conajmniej zadowlającej jakości dźwięku osobiście namawiałbym do skupienia się także nad instalacja (chodzi mi o okablowanie oczywiście).


Okablowanie czyli chinch'e, masa oraz zasilanie z bezpiecznikiem oczywicie jest to jeden z podstawowych elementów car audio i powinien byc odpowiedniej jakości oraz przekroju. Mi chodziło o fabryczna instalacje elektryczna w samochodzie.
Kaczor napisał/a:
Ja osobiście nie spotkałem się z z fabryczna instalacją do montażu wzmacniacza.


Z tego co mi sie przypomina to w niektórych samochodach były fabryczne wzmacniacze :) a skoro wzmacniacze to i fabryczne okablowanie do nich.

Kaczor napisał/a:
Wracając do tematu masy to moim zdaniem i z tego co zauważyłem opinie "pro" są bardzo podzielone z przewagą na nie ciągnięcie masy do aku.


w różnych regionach różne wrony i różnie skrzeczą :D ciagniecie kabli po aucie do piecyka juz dawno za mna i od tamtej pory temat ten mnie mało co interesował wiec moge sie mylic of course.

Kaczor napisał/a:
Revolt chyba musimy się na jakimś spocie spotkać i obgadać temat


A jak :D Kraków nie daleko wiec przy najblizszej okazji napewno dojdzie do spotkania ;)
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 22:32   

Revolt, odnośnie twojego komentarza o moim zdaniu o prądzie, nie przeczytałeś tego co wcześniej pisałem albo nie zrozumiałeś. Właśnie to miałem na myśli, że w aucie jest parę elementów co produkuje spore zakłócenia, zresztą w domu też ale to zupełnie inna kwestia. Ważne jest, że im tańszy sprzęt, tym gorzej sobie radzi z zakłóceniami.
Coś mi się zdaje, że ten temat pofrunął zupełnie nie w tą stronę w którą miał.
O basie pisałem nie dla tego, że jestem fanem techno czy innej muzyki wyskokowej (wręcz przeciwnie) tylko dlatego, że instalacja jest najbardziej obciążana przy uderzeniach basu, no ale widzę, że ty już mnie w jakąś szufladkę wrzuciłeś i cokolwiek napiszę to będzie jednakowo odebrane.
I nie, nie powiedziałbym że jesteś laikiem, laik to coś zupełnie innego niż to o czym piszesz.
 
 
 
Revolt 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Sty 2002
Posty: 306
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 22:44   

UncleAllEvil napisał/a:
Właśnie to miałem na myśli, że w aucie jest parę elementów co produkuje spore zakłócenia, zresztą w domu też ale to zupełnie inna kwestia. Ważne jest, że im tańszy sprzęt, tym gorzej sobie radzi z zakłóceniami.
Coś mi się zdaje, że ten temat pofrunął zupełnie nie w tą stronę w którą miał.
UncleAllEvil napisał/a:
instalacja jest najbardziej obciążana przy uderzeniach basu,


Jesli tak pisałes to mea culpa z taka opinia jak najbardziej sie zgadzam(choć jak w zyciu tak i w car audio to co droższe nie zawsze lepsze ) a nie bede jeszcze raz czytał bo juz troche zmeczony jestem a jutro matura :P czyli plan na dzis dopic browar i do łózka :D

UncleAllEvil napisał/a:
że ty już mnie w jakąś szufladkę wrzuciłeś i cokolwiek napiszę to będzie jednakowo odebrane.


e tam ja nikogo nie szufladkuje :P ale naprawde poleciałes z fantazja w swoim pierwszym poscie troche i ja z Kaczorem próbowalismy Cie sprowadzic na ziemie bo nie wiem jak moza mase podłanczac pod jakas wiazke kabli uziemiających :D
_________________
http://images84.fotosik.p...0586bcc2med.jpg
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Pon Maj 14, 2007 23:31   

Nie pod wiązkę, chodziło mi o miejsce gdzie jest przykręcana, zwykle to taki połączony pęk oczek z kablami, czasem jedno oczko z pękiem kabli w nim zaciśniętych. Łatwo tam dorzucić swój kabelek, nie trzeba skrobać karoserii a przy okazji zazwyczaj jest tam podłączony też przewód "-" od akumulatora (z przodu), w przypadku wiązki podłogowej z tyłu auta raczej kabla od akumulatora nie znajdziemy. Przyznaje się bez bicia, że nie wiem jak to w Roverach wygląda bo nie grzebałem w instalacji w aucie ale generalnie sprawa jest dość podobnie rozwiązana we wszystkich pojazdach.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Symphony - podłączenie wzmacniacza
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Sie 20, 2009 14:16
bob1987
Brak nowych postów kabel do wzmacniacza
Lapa Car-audio, nawigacje, radia CB 31 Wto Lis 18, 2008 20:40
greg-si
Brak nowych postów Problem po podłączeniu wzmacniacza
Michal Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Czw Lis 05, 2009 15:15
michone
Brak nowych postów [r214Si] Masa do wzmacniacza.
Gdzie podłączyć ?
extream Car-audio, nawigacje, radia CB 11 Wto Sie 18, 2009 21:01
Karcios
Brak nowych postów [R45] Kabel pradowy do wzmacniacza
czyli ktoredy sie przebic
marcinZG Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Cze 02, 2009 23:44
marcinZG



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink