Forum Klubu ROVERki.pl :: Czy zostawiacie dowód rejestracyjny?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Czy zostawiacie dowód rejestracyjny?
Autor Wiadomość
GreenApple 




Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 15:34   Czy zostawiacie dowód rejestracyjny?

Jak reagujecie na żądanie pozostawienia w warsztacie Waszego samochodu z dowodem rejestracyjnym? Chodzi o sytuację, gdy samochód zostawiamy na kilka dni. Ja mam duże opory, wiedząc skądinąd że młodzież warsztatowa ujeżdża samochody klientów, jak tylko ma okazję. Właściciele warsztatów mówią, że jest na to jakiś przepis, ale oczywiście nie wiedzą gdzie i przez kogo wydany :wink:
_________________
R214i Platinum
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 17, 2007 15:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 15:37   

Za komuny taki przepis był, ale też nie wiem jaki :)
Ja nie zostawiam nigdy. Kiedyś mi mech. mówił, że to jakby na próbę chciał pojechać ;)
Odpowiedziałem, że na próbę to ja też chcę i ma zadzwonić :D
Nie uśmiecha mi się, że by mi ktoś furę rozwalił :|
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Maj 17, 2007 15:56   

Zaufanemu mechanikowi zostawiam, ale wszędzie indziej nie (ewentualnie daję spisać nr VIN)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
xavier 




Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 49
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 16:09   

a ja bylem takim mlodym praktykatem na warsztacie :twisted: :wink: ..wiec dla waszego zdrowia psychicznego radze nie zostawiac dowodu;)..i oszczegac ze ma sie licznik spisany;)..bo wiem jak bywla jak przyjedzaly jakies konkretne samochodziki
:twisted:
_________________
R620Si ltd Nightfire Red
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Maj 17, 2007 16:29   

xavier napisał/a:
i oszczegac ze ma sie licznik spisany;)..bo wiem jak bywla jak przyjedzaly jakies konkretne samochodziki

To też nie jest zabezpieczenie bo w większości samochodów odłączyć licznik to jest 5minut roboty :cry: najlepiej zaufany mechanik
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
jerzu 




Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 17:39   

Ja właśnie zostawiłem autko do jutra ale dowodzik zabrałem. Mechanik, który robi autko jest zaufany i sprawdzony, ale jakoś tak wyszło że zabrałem :) Jak sprawdzę jak mechanik da sobie radę to dodam namiary na stronę klubową. Ten facet nie robi już pierwszego Roverka więc jakieś tam doświadczenie ma, a do tego niedrogo :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 17:57   

Nigdy nie zostawiam i nie ufam żadnym mechanikom wam radzę to samo. Akurat mechanik do którego obecnie jeżdżę sam raczej nie jest zainteresowany jeździć czyjąś furą jeśli nie trzeba a swoim podkomendnym nigdy nie daje więc o to się martwić nie muszę. Znajomy w moim w wieku jest mechanikiem w firmie ojca i codziennie go widzę innym autem. On jak on, jeździ raczej ok, nie szaleje, ale jego brat ma nierówno z garnkiem, zdażyło mu się już skasować totalnie auto klienta i to zdaje się nie raz (od jakiegoś czasu ma chyba zakaz tykania aut klientów bo go nie widzę w innych furach).
 
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Czw Maj 17, 2007 18:47   

poza ujeżdżaniem fury to obawiałbym się najnormalniej w świecie takiej sytuacji, że przychodzisz po samochód a gość mówi - jaki samochód?
Ma dowód, ma kluczyki - wystarczy by opchnąć samochód, a ty? Jakiś dowód że zostawiłeś mu samochód? Żaden zazwyczaj (u dobrych dają). No i co takiemu zrobisz. Nie możesz nawet udowodnić że mu dałeś samochód. Pozostaje wziąć paru chłopaków i mu porządny wpier... spuścić - no ale to samochodu nie wróci.
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 18, 2007 08:53   

ezy napisał/a:
Ma dowód, ma kluczyki - wystarczy by opchnąć samochód, a ty?

Nie wystarczy. ;-)

ezy napisał/a:
Jakiś dowód że zostawiłeś mu samochód?

Świadkowie się zawsze jacyś znajdą. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
ezy 




Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 09:56   

nie, no co ty - świadkowie? Jego podwładni? Jeszcze będą mieli z tego frajdochę -że się leszcza (mnie) nacięło.
A co gościowi jeszcze potrzebne do sprzedaży tego samochodu - fikcyjną umowę zawsze może spisać.
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:05   

ezy napisał/a:
A co gościowi jeszcze potrzebne do sprzedaży tego samochodu - fikcyjną umowę zawsze może spisać.

Skąd wezmie nr Twojego dowodu?
Jak się za Ciebie podpisze?
Zgłaszasz kradzież samochodu i tyle...
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:15   

ezy napisał/a:
A co gościowi jeszcze potrzebne do sprzedaży tego samochodu - fikcyjną umowę zawsze może spisać.

A co z kartą vel książką pojazdu :?:
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:17   

ezy napisał/a:
nie, no co ty - świadkowie? Jego podwładni?

Mam tu na myśli "Twoich" świadków. :lol:

[ Dodano: Pią Maj 18, 2007 10:18 am ]
Tomi napisał/a:
Zgłaszasz kradzież samochodu i tyle...

Dokładnie. :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
szmer 



Dołączył: 10 Kwi 2007
Posty: 32
Skąd: warszawa



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:29   

Kilka razy musialem auta zostawic u mechanika ale NIGDY nie zostawilem papierow
Jakos mam obiekcje przed tym
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:32   

W przeszłości nie zostawiałem dowodu rejestracyjnego w warsztatach. Żaden z nich nie podał mi podstawy prawnej, a mechanik miał mój numer telefonu, więc w przypadku jakiejkolwiek kontroli mógł do mnie zadzwonić. Wychodziłem z założenia, że do naprawy dowód rejestracyjny nie jest potrzebny i tyle. A co do jazdy próbnej, to podobnie jak koledzy, też chciałem się przejechać.

Od kiedy zacząłem jeździć R 45 i znalazłem fachowca, nie mam już problemu z dowodem rejestracyjnym.
Ostatnio zmieniony przez emes Pią Maj 18, 2007 12:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
EwaiKazek 




Dołączyła: 21 Mar 2002
Posty: 16
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Maj 18, 2007 10:49   

My też nie zostawiamy. To jest przecież bardzo ważny dokument - prawie tak samo ważny, jak dowód, paszport czy prawo jazdy.
Nie podoba się, to bez łaski - są przecież inne warsztaty.
 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 18, 2007 13:06   

Jak do tej pory wszystkie auta serwisowałem w ASO więc, dowód zostawiałem naturalnie, lecz naprawa zawsze odbywała się w ciągu jednego dnia. Obecnie mam jeszcze pół roku gwarancji na auto w niemczech wiec mam akurat spokoj. Z własnych doświadczeń wiem, że zwłaszcza w warsztatach gdzie pracująca młode osoby standardem jest jakaś przejażdżka autem, więc nigdy nie zdecydował bym się na zostawienie dowodu od auta.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
PHJOWI 



Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sob Maj 19, 2007 17:28   

A ja jak mam samochód na kilka dni to zawsze daje klientowi zlecenie on wypisuje i rubryka jest czy zostawił dowód czy nie , dokument zlecenia jest zawsze najlepszym rozwiązaniem. Nie raz czeba się autem przejechać w celu sprawdzenia, bo jak to by było gdy klientowi po naprawie coś puka albo coś innego.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Owsik 




Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Nie Maj 20, 2007 14:29   

Ja zostawiam, ale mam ten komfort, że auto serwisuję w warsztacie mojego wujka.


Aha - polecam, zwrócić uwagę na poziom paliwa w baku w momencie oddawania samochodu i odbioru - moje auto od lakiernika wróciło z połową baku, a zostawione było z pełnym - gnoje zlały ze 20 litrów :evil:
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
llygas 




Dołączył: 30 Paź 2006
Posty: 296
Skąd: Zamość/Warszawa

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 20, 2007 23:58   

Najlepiej jest mieć naprawdę zaufanego mechanika bo jeśli nawet nie zostawimy dowodu to chłopaki z warsztatu mogą urządzić sobie konkurs palenia gum naszym autkiem przed warsztatem (już widziałem takie rzeczy)

Owsik napisał/a:
polecam, zwrócić uwagę na poziom paliwa w baku w momencie oddawania samochodu i odbioru


tutaj masz całkowitą rację! koniecznie trzeba na to zwrócić uwagę! Ja śmigam na LPG a benzynki mam zawsze tylko ok 10l więc raczej się nie czepią bo zaraz rezerwa się zapali.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dowód na to że jedziesz za szybko.
staf Offtopic 3 Pią Maj 28, 2010 12:17
Kaczorinho



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink