Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Filtr do skrzyni automatycznej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:55
[R416] Filtr do skrzyni automatycznej
Autor Wiadomość
jedrula49 



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 27



Wysłany: Czw Maj 24, 2007 15:20   [R416] Filtr do skrzyni automatycznej
Typ: SLi Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Jest pytanko,podobno przy wymianie oleju w skrzyni automatycznej potrzebny jest filtr jeżeli tak proszę o przybliżoną cenę. :?:
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 26, 2010 13:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 24, 2007 15:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Maj 24, 2007 16:28   

Twoja konfiguracja (1.6 hondowski + automat) to rzadkość na forum.
O ceny pytaj lepiej google'a albo www.tomateam.pl ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jedrula49 



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 27



  Wysłany: Pią Maj 25, 2007 18:05   [R 416 sli 96 r] filtr do skrzyni automat.

Wszystko pięknie, ale chyba się wrąbałem z tą skrzynią nigdzi nie mogę kupić filtru do skrzyni.Proszę może ma ktoś namiary na ten nieszczęsny filtr,bo nie mogę wymienić oleju w skrzyni.
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Maj 25, 2007 23:01   

specjalnie dl ciebie w poniedziałek się dowiem
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Sob Maj 26, 2007 23:27   Re: [R 416 sli 96 r] filtr do skrzyni automat.

jedrula49 napisał/a:
Jest pytanko,podobno przy wymianie oleju w skrzyni automatycznej potrzebny jest filtr jeżeli tak proszę o przybliżoną cenę. :?:


jakbys powiedzial z jakiego modelu hondy masz skrzynie, (ktory rocznik) to może mógłbym znaleść jakieś info. Np w honda civic 96 to nie wymienia się żadnego filtra. Tzn może i jest w środku skrzyni jakaś śiatka która zatrzymuje co większe zabrudzenia ale trzeba by demontować całą skrzynię. Natomiast są małe filtreki przy elektrozaworach, i je można wyjąć i wyczyścić nawet bez zlewania oleju. W tej hondowskiej skrzyni elektrozawory wyglądają >>tak. Są to te okrągłe kopółki. Natomiast odkręca się całą sekcję (są 2) to której są przymocowane po 2 elektrozawory. Pod sekcją jesg gumowa uszczelka w której są wtopione metalowe siateczki filtracyjne.
Np skrzyni od silnika 2.7 są w sumie 4 elektrozawory, i na każdy z nich przypada jeden filterek, tak one wyglądają >>fotka.
Gdy te filterki są pozapychane to są kłopoty z przełączaniem biegów albo z lockup'em, więc przed zalaniem nowego oleju warto je sprawdzić.


Tak wogóle to jaki olej zamierzasz wlać? i jaki masz obecnie? czy skrzynia ci dobrze chodzi, łagodnie przełącza bez szarpnięć? jaki masz kolor obecnego oleju? jasny klarowny czy brunatny spalony?

Też będę wymieniał olej w swojej skrzyni, ale jeszcze nie wiem kiedy bo cały czas tylko odkrywam nowe rzeczy do zrobienia w tym autku, ale taki mam plan.

1. plukanie skrzyni LUBEGARD Automatic Transmission Flush
2. Zlanie płynu, (powinno zejść ok 3litrow) , ewentualne czyszczenie filterków eltkrozaworów gdyby się zabrudziły od tego płukania
3. wlanie 3 litry noweg płynu ( ATF valvoline maxlife), (niestety ale Genuine Honda ATF-Z1 kosztuje 83zł /litr)
4. odkręcenie wlotu do chłodnicy (górna rurka) i skierowanie jej do jakiejś miski np poprzez rurkę plastikową

5. odpalenie silnika, przełączanie biegów, i jak do miski naleci ok 0.5 litra, należy zgasić silnik

6. dolanie świeżego oleju przez otwór bagnegu

7. powtarzanie punktów 5-6 aż zacznie wypływać świeży olej.

8. i na samym końcu, jak już trochę pojeżdzę, gdyby skrzynia szarpała przy zmianie biegów, to doleje trochę Lubegard HFM który powinien z normalnego dexrona zrobić olej z parameterami ATF-Z1.
Oczywiście tego Lubegarda będę musiał sprowadzać ze Stanów ale to i tak wyjdzie taniej niż kupowanie oleju Hondy.
 
 
jedrula49 



Dołączył: 21 Mar 2007
Posty: 27



Wysłany: Pon Maj 28, 2007 15:35   

To jest sam. z 96r to chyba skrzynia też jest z tego rocznika,tylko trudno powiedzieć czy to jest orginalna hondowska czy roverka.Zgodnie z sugestją znalazłem bagnecik i sprawdziłem stan oleju[b dobry] kolor jasny lekko różowy[czyściutki].Wydaje mi się że dam sobie spokuj z wymianą.Z resztą zasugerował mi znajomy mechanik który wymieniał mi pasek rozrządu,tymbardziej że ładnie chodzi bez szarpań [równiutko]. Przestałem się przejmować,toyotą camry od nowości t,j 94r do 2006r jeżdziłem bez wymiany oleju w skrzyni automatycznej i drugi właściciel też jeżdzi bez wymiany ijest zadowolony.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Jaki olej do skrzyni automatycznej?
mala2550 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Nie Sty 29, 2012 10:10
mala2550
Brak nowych postów [45] Procedura wymiany oleju w automatycznej skrzyni
MarcinMag Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lip 13, 2012 10:39
MarcinMag
Brak nowych postów [R45] - gdzie znajduje się sterownik automatycznej skrzyni ?
dam Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lis 14, 2011 20:55
dam
Brak nowych postów [R45] Awaria automatycznej skrzyni biegów - brak wstecznego
acidattack Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Pią Sie 08, 2014 00:11
acidattack
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R45]FILTR SKRZYNI BIEGÓW CVT DO ROVERA 45 GDZIE KUPIE?
ALINZA Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Sie 07, 2012 15:32
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink