Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Nierówne obroty i ogrzewanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Nierówne obroty i ogrzewanie

Nierowne obroty i ogrzewanie
Autor Wiadomość
robi0543 




Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: Ireland



  Wysłany: Pią Cze 29, 2007 05:37   [R75] Nierówne obroty i ogrzewanie
Typ: v6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam niedawno zostalem szczesliwym posiadaczem R75 lecz niestety ma kilka drobnych usterek takich jak np na wolnych obrotach silnik nierowno pracuje, i nie dziala ogrzewanie po stronie pasazera. Moze ktos ma jakies pomysly jak to naprawic z gory wielkie dzieki.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 20, 2010 13:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Cze 29, 2007 05:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 14:26   

Co do nie równej pracy silnika to poszukaj na stronie klubowej i na forum bo pamiętam że było coś na ten temat. A co do ogrzewania to czy masz "ATC" czy manual? Jeśli "ATC" to ustaw najniższą u kierowcy a najwyższą u pasażera i sprawdź czy działa z tyłu jeśli tak no to będziemy dalej myśleć a jeśli nie no to jakiś sterownik od tej strony (pasażera) ci padł.
 
 
 
robi0543 




Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: Ireland



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 14:36   

Przeszukalem forum i nie znalazlem nic na temat obrotow ale moze slabo sie staralem sprawdze jeszcze raz. A z tym ogrzewaniem mam chyba ATC i przy ustawionej tem pasazera na maxa wieje zimnem strona kierowcy dziala oka. Pewnie tak jak napisales z tym sterowaniem. A ciezko sie do tego dobrac???
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 14:40   

Szczerzę???
Nie mam pojęcia!!! :oops: Nigdy tego w tym aucie nie rozbierałem, bo ie było takiej potrzeby. Ściągnij sobie RAVE tam jest napewno. A jeszcze jedno, a z tyłu jakim powietrzem wieje? przy max z pasażera?
 
 
 
robi0543 




Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: Ireland



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 14:45   

A i owszem wieje ale rowniez zimne. :lol: Mam rave ale cholerstwa nie moge odpalic.Ale to wina kompa format mu potrzebny. Trzeba znalezc chwile i posiedziec.
A jeszcze jedno masz jakis pomysl jak pociagnac kabel zasilajacy wzmacniacz od akumulatora do bagaznika. Wizja rozkrecania obic mnie przeraza
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 16:24   

Kurcze - jakoś się pogubiłem w Twoim opisie...

Sprawdź czy dobrze zrozumiałem:

1. Po stronie kierowcy sytuacja jest prawidłowa, a więc:
a) ustawiamy temp. na minimum (na wyświetlaczu "Lo") - z kanałów wentylacyjnych kierowcy (górnych i dolnych) wylatuje zimne powietrze
b) ustawiamy temp. na maximum - z kanałów wentylacyjnych kierowcy (górnych i dolnych) wylatuje ciepłe powietrze

2. Po stronie pasażera - niezależnie od ustawień na module klimatyzacji - z kanałów wentylacyjnych pasażera (górnych i dolnych) zawsze wylatuje zimne powietrze.

Dobrze zrozumiałem?

Dodam tylko, że z kanałów wentylacyjnych tylnych górnych - zawsze wylatuje zimne powietrze w R75. Taka konstrukcja :cry:

Pozdrawiam!
 
 
robi0543 




Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: Ireland



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 18:07   

Dokladnie tak. Po stronie pasazera z obu nawiewow co bym nie robil zawsze to samo.
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 19:58   

Co do ogrzewania z tyłu tego "górnego" to u mnie leci ciepłe jak już się dobrze kanały nagrzją :D
 
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 21:44   

Marian_K napisał/a:
z kanałów wentylacyjnych tylnych górnych - zawsze wylatuje zimne powietrze w R75. Taka konstrukcja

Też tak mam, co mnie dotychczas niepokoiło trochę. Tylne górne - to te między siedzeniami przednimi nad popielniczką? A gdzie są kanały "tylne dolne"?
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 29, 2007 22:00   

Pod siedzeniami :mrgreen:
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sob Cze 30, 2007 23:16   

robi0543 napisał/a:
Dokladnie tak. Po stronie pasazera z obu nawiewow co bym nie robil zawsze to samo.
Wygląda na to, że silniczek serwo nie działa, lub zacięła się przegroda, którą steruje. Odkręć dolny wylot powietrza po stronie pasażera (ten mały czarny plastik), wyjmij ściankę za tym wylotem i wtedy będziesz miał dostęp do silniczka. Sprawdź przewody prowadzące do niego (poruszaj wtyczką, sprawdź napięcie), ewentualnie odkręć go i poruszaj dźwignią, którą on obraca - sprawdź czy nie ma oporów. Po stronie kierowcy również jest taki silniczek. Możesz zobaczyć czy nie są identyczne (ja tego nie wiem :sad: ) - jak tak to spróbuj podmienić.
Aby mieć lepszy dostęp do silniczka możesz wyjąć półkę po stronie pasażera - zobaczysz jak Ci będzie lepiej. Poniżej fotka na której widać fragment tego silniczka (kolor zielony).


Rowan napisał/a:
Co do ogrzewania z tyłu tego "górnego" to u mnie leci ciepłe jak już się dobrze kanały nagrzją
To masz coś nie teges :sad: - powietrze wylatujące z kanałów tylnych górnych nie przechodzi przez nagrzewnicę, więc ogrzewania tam nie ma. Przy obecnej pogodzie powietrze zewnętrzne jest dość ciepłe, więc może stąd Twoje wrażenie ogrzewania. W zimę ciepła tam nie znajdziesz...

Pozdrawiam!
 
 
robi0543 




Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 12
Skąd: Ireland



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 21:16   

Dzieki wielkie za fote bardzo mi pomogla sie zorientowac. W weekend postaram sie to rozbebeszyc. Jazda z zaparowana polowa przedniej szyby nie jest przyjemna a mieszkam w kraju gdzie pogoda nie sprzyja jezdzie z otwartymi oknami lub wlaczona klima musze sie do tego dobrac. Z gory dzieki
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Nierówne obroty, szarpanie.
bpilkarz Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Gru 11, 2014 16:01
SeniorA
Brak nowych postów [R75] nierówne obroty, szarpanie, trzaski
Qbs Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Sty 14, 2012 20:12
21matys
Brak nowych postów [R75] Nierówne obroty, potrafi zgasnąć, szarpie
okrutnik Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Cze 06, 2009 11:56
okrutnik
Brak nowych postów [R75] Klocki hamulcowe - nierówne zużycie
kris-tofer Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Lip 25, 2011 12:59
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] ogrzewanie
Adrian75 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Sty 05, 2016 09:13
Pieta



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink