Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 Si 97r] Car Audio do mojego R
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 Si 97r] Car Audio do mojego R
Autor Wiadomość
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:21   [R214 Si 97r] Car Audio do mojego R

Jaki sprzęt proponujecie? Jestem na czasie wymiany sprzętu - radio, głośniki, tuba.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Sro Maj 30, 2007 13:52   

było i daleko nie trza szukać :razz:
ale miło było by gdybyś napisał ile chcesz wydać, jakiej i jak słuchasz muzyki
BTW żadnych tub :wink:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Sro Maj 30, 2007 15:28   

Jak się uda to jak najmniej! :) Ale konkretnie mówiąć to na początek mam 1000 zeta! A potem się zobaczy! A co do muzyki to pop/dance/techno
 
 
koni 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa-Wesoła/Łódź



Wysłany: Sro Maj 30, 2007 15:44   

moim zdaniem 1000zl spokojnie wystarczy dla niewymagającego sluchacza..

popieram "sliwke" zero tub - lepiej włożyć skrzynkę na jakimś konkretnym głośniku 30cm
z muzyki jakiej sluchasz domyslam się że Bass ma dla ciebie znaczenie.. co prawda nie wiem ile jest miejsca na sprzet w R200 ale ja polecam roziwazanie takie..

-dobra jednostka sterujaca Pioneer lub alpine
-glosniki przod zestaw glosnikow 165mm (jak sie zmiesci) na zwrotnicy z tweeterami podlaczony pod radio
- do bagaznika skrzynia + wzmak 2 kanalowy i powinno smigac bez zarzutow

jesli obawiasz sie o stan akumulatora polecam tez montaz kondensatora 1F

- zaczynajac zabawe z audio nalezy pamietać o nie żałowaniu $ kable, które odgrywają bardzo dużą role.. przydało by się również wygłuszyć auto..

w razie jakiś pytań pisz..

pozdro

koni
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 07:15   

koni napisał/a:
popieram "sliwke" zero tub - lepiej włożyć skrzynkę na jakimś konkretnym głośniku 30cm
z muzyki jakiej sluchasz domyslam się że Bass ma dla ciebie znaczenie.. co prawda nie wiem ile jest miejsca na sprzet w R200 ale ja polecam roziwazanie takie..


Według mnie 25 starczy tylko w dobrej obudowie twój Roverek nie jest duży a oszczędność jest. :mrgreen:

koni napisał/a:
-glosniki przod zestaw glosnikow 165mm (jak sie zmiesci) na zwrotnicy z tweeterami podlaczony pod radio


165mm spokojnie wejdą tylko nie zapomnij o wygłuszeniu drzwi i dystansach pod głośniki (chociaż bez dystansów też wejdą to dzwięk nie będzie zbyt dobry)

koni napisał/a:
- do bagaznika skrzynia + wzmak 2 kanalowy i powinno smigac bez zarzutow


Co do skrzyni się zgodzę ale jeśli mówisz o wzmacniaczu 2 kanałowym to wątpię aby jakiś wzmacniacz 2 kanałowy dał wtystarczającą moc dla 30 cm głośnika... :roll:

koni napisał/a:
jesli obawiasz sie o stan akumulatora polecam tez montaz kondensatora 1F


Niepotrzebny wydatek na kondensator lepiej włożyć więcej kaski na dobrej jakości kable RCA (kondensatory to się montuje do mocniejszych instalacji gdzie naprawde widać spadki energii)

koni napisał/a:
- zaczynajac zabawe z audio nalezy pamietać o nie żałowaniu $ kable, które odgrywają bardzo dużą role.. przydało by się również wygłuszyć auto..


Co do kabli:
-głośnikowe muszą być z miedzi beztlenowej dobrej jakości (ale nie ma sensu wydawać kasy na super markowe kable)
-RCA czyli od jednostki sterującej do wzmacniacza za to muszą być najlepsze na jakie cie stać :mrgreen:
-zasilające gdzieś na innym temacie był poruszany temat kabli ogólnie więc poszukaj :mrgreen:

Według mnie to będzie Ci ciężko zmieścić się w progu 1000 zł razem z dobrej jakości radiem

P.S. Gdzieś tu na forum jest poradnik Car Audio :mrgreen:
 
 
RadekAniol 




Dołączył: 20 Lut 2007
Posty: 80
Skąd: Kęty



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 08:10   

Dzięki za informacje techniczne!

Czyli zakładam:

1. Radio (z mp3)
2. głośniki 165mm+tweetery+dystanse+wygłuszenie drzwi (niekoniecznie)
3. skrzynia z 30 cm głośnikiem
4. wzmacniacz ?? ?
5. kable

A teraz rzućcie jakieś propozycje konkretnego sprzętu!!!
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 08:59   

RadekAniol napisał/a:
2. głośniki 165mm+tweetery+dystanse+wygłuszenie drzwi (niekoniecznie)


Osobiscie takie posiadam i jestem zadowolony http://www.allegro.pl/ite...awa_gratis.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
koni 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa-Wesoła/Łódź



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 09:09   

Moloch napisał/a:
Co do skrzyni się zgodzę ale jeśli mówisz o wzmacniaczu 2 kanałowym to wątpię aby jakiś wzmacniacz 2 kanałowy dał wtystarczającą moc dla 30 cm głośnika... :roll:


tu sie oczywiście nie zgodze, praktycznie każdy Markowy wzmacniacz da sobie rade z głośnikiem 30cm pod warunkiem oczywiscie ze nie bedzie to glosnik 2-cewkowy o jakiejs ogromnej mocy.. przy standardowym setup'ie nie bedzie problemow a kupno 4kanalowego to dopiero niepotrzebny wydatek..

Moloch napisał/a:
Niepotrzebny wydatek na kondensator lepiej włożyć więcej kaski na dobrej jakości kable RCA (kondensatory to się montuje do mocniejszych instalacji gdzie naprawde widać spadki energii)


zgadzam sie co do RCA - polecam markowy sprzet np. DLS, ale tak naprawde ważne jest żeby kable były ekranowane i puszczone w samochodzie jak najdalej od kabli zasilających(prądowych).. co do kondensatora to sie nie zgadzam,ze montuje się tylko do mocniejszych instalacji jest na ten temat wiele artykulow i nie bede sie o zaletach rozpisywal.. pewne jest, ze nie trzeba kupować Kondensatora w pierwszej kolejnosci..

Moloch napisał/a:
Według mnie to będzie Ci ciężko zmieścić się w progu 1000 zł razem z dobrej jakości radiem


na szczescie jest to twoja subiektywna opinia.. 1000zl to kupa kasy na zabawe z Car-audio oczywiscie biore tez pod uwage zakup czesci uzywanych..

pozdrawiam

PS. Lubie merytoryczne dywagacje.. :mrgreen:

[ Dodano: Czw Maj 31, 2007 9:16 am ]
glosniczki polecam http://www.allegro.pl/ite...w_krakowie.html solidne bez udziwnien..

osobiscie mam obecnie http://www.allegro.pl/ite...l_wys_wawa.html i tez jestem zadowolony chociaz sa rozne opinie o LANZARACH..

co do radia to wystarczy:

http://www.allegro.pl/ite...et_mp3_gw_.html

pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 09:33   

ADAM1 napisał/a:
Osobiscie takie posiadam i jestem zadowolony http://www.allegro.pl/ite...awa_gratis.html

Też takie mam (dostałem w prezencie :mrgreen: ) grają całkiem ładnie ale za tą cenę można kupić lepszy sprzęt

koni napisał/a:
tu sie oczywiście nie zgodze, praktycznie każdy Markowy wzmacniacz da sobie rade z głośnikiem 30cm pod warunkiem oczywiscie ze nie bedzie to glosnik 2-cewkowy o jakiejs ogromnej mocy.. przy standardowym setup'ie nie bedzie problemow a kupno 4kanalowego to dopiero niepotrzebny wydatek..


Jak 2 kanałowy wzmacniacz napędzi Ci pierwszy lepszy głośnik niskotonowy jeżeli głośnik PowerBass'a 25cm ma 250W RMS'u a z jednego kanału wzmacniacz da góra 100W, kupuje się 4 kanałówki po to właśnie aby 2 kanały zmostkować (aby dały przynajmniej 200W RMS'u) i podłączyć do niskotonowego, a 2 kanały na przód

koni napisał/a:
na szczescie jest to twoja subiektywna opinia.. 1000zl to kupa kasy na zabawe z Car-audio oczywiscie biore tez pod uwage zakup czesci uzywanych..


Na zabawę z czym?? Chyba z wiejskim Car Audio... :roll: :roll:

Mówiąc dobre Car Audio miałem na myśli tylko i wyłącznie markowy sprzęt typu DLS, U-Dimension, PowerBass, Carpower, Signat, Orion, Hertz, Helix nowy bądź używany, nie chodzi mi o sprzęt typu Buszmen lub Alphard...

RadekAniol napisał/a:
teraz rzućcie jakieś propozycje konkretnego sprzętu!!!



A teraz komponenty które możesz wybrać:

Radio: według uznania Pionner, Alpine, JVC

Głośniki: PowerBass S-6C, Hertz ESK 165, DLS B6

Wzmacniacz: μ-Dimension μ-Jr. 2-370 (2 kanałówka dająca bardzo dużo mocy), μ-Dimension μ-Glow 4075, Carpower WANTED 4/320, bądź dla oszczędnych Carpower HPB-604

Skrzynia: PowerBass S10E + skrzynia zamknięta 20 litrów (mało miejsca zajmie i będzie ładny dźwięk)

Kable: Zasilające: 20mm2 lub większe, głośnikowe 1,5mm2, niskotonowe 2,5mm2, RCA DLS, Dietz itp
 
 
koni 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa-Wesoła/Łódź



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 14:57   

Moloch napisał/a:
Jak 2 kanałowy wzmacniacz napędzi Ci pierwszy lepszy głośnik niskotonowy jeżeli głośnik PowerBass'a 25cm ma 250W RMS'u a z jednego kanału wzmacniacz da góra 100W, kupuje się 4 kanałówki po to właśnie aby 2 kanały zmostkować (aby dały przynajmniej 200W RMS'u) i podłączyć do niskotonowego, a 2 kanały na przód


no wlasnie o to chodzi 2 kanały napędzą głośnik - jak wcześniej pisałem zestaw przedni podłączamy pod radio więc nie potrzeba nam dodatkowych 2 kanałów

Moloch napisał/a:
Na zabawę z czym?? Chyba z wiejskim Car Audio... :roll: :roll:
moja odpowiedź może byc tylko taka :lol:
Moloch napisał/a:
Radio: według uznania Pionner,


:shock: :mrgreen: :?: :?: :mrgreen: :shock:

Moloch napisał/a:
Kable: Zasilające: 20mm2 lub większe


czepiałeś się kondensatora a teraz wyskakujesz z takimi kablami w zupełności 10mm2 dobrej jakości wystarczą :razz:



Moloch napisał/a:
Mówiąc dobre Car Audio miałem na myśli tylko i wyłącznie markowy sprzęt typu DLS, U-Dimension, PowerBass, Carpower, Signat, Orion, Hertz, Helix nowy bądź używany, nie chodzi mi o sprzęt typu Buszmen lub Alphard...


nie jeden alphard by cię jeszcze zaskoczył.. nie ma co oceniać książki po okładce, a raczej sprzętu po obiegowych opiniach i stereotypach.


PS. ja się zmiescilem w trochę ponad 1000zl, ale jak wydajesz tysiaka to 100 w jedna czy w druga nie robi roznicy..

pozdrawiam

koni
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 15:34   

Moloch napisał/a:
Też takie mam (dostałem w prezencie ) grają całkiem ładnie ale za tą cenę można kupić lepszy sprzęt


Mozesz mnie oswiecic? :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 19:40   

ADAM1 napisał/a:
Mozesz mnie oswiecic?


Ja mogę np. to: http://www.allegro.pl/ite...z_jedwabna.html
Naprawde grają wyśmienicie, nawet bez wzmaka.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
koni 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa-Wesoła/Łódź



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 20:52   

marthinez napisał/a:
Ja mogę np. to: http://www.allegro.pl/ite...z_jedwabna.html
Naprawde grają wyśmienicie, nawet bez wzmaka.


ale te glosniczki niestety maja mniejsza moc RMS niz Lanzar wiec nie sadze zeby jednak byly lepsze.. jest to wersja typowo seryjnego naglosnienia - taka jest moja opinia

zgadzam sie ze PHONOCAR - to dobra firma, ale glosniki Y-line to wersja dla ubogich :D

pozdro
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 21:19   

koni napisał/a:
zgadzam sie ze PHONOCAR - to dobra firma, ale glosniki Y-line to wersja dla ubogich

Zapewne masz rację. Ja nie znam się tak dobrze na car audio jak ty. :wink:
Poprostu miałem okazję posłuchać jednych i drugich głośniczków i dla mnie nie było prawie różnicy. Powiem więcej z Phonacarów bas wydawał się "przyjemniejszy"

No i właśnie biorąc pod uwagę środki finansowe kolegi RadekAnioł to chyba byłby dobry wybór :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
koni 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 56
Skąd: Warszawa-Wesoła/Łódź



Wysłany: Czw Maj 31, 2007 22:25   

marthinez napisał/a:
Zapewne masz rację. Ja nie znam się tak dobrze na car audio jak ty. :wink:
Poprostu miałem okazję posłuchać jednych i drugich głośniczków i dla mnie nie było prawie różnicy. Powiem więcej z Phonacarów bas wydawał się "przyjemniejszy"

No i właśnie biorąc pod uwagę środki finansowe kolegi RadekAnioł to chyba byłby dobry wybór


sorki, troche mnie poniosla fantazja ulańska.. :oops: zgadzam się, że to dobra propozycja..
tak na marginesie odsłuch różnych głośniczków jest jednak dość subiektywny.sporo czynników ma wpływ na nasze odczucia - instalacja elektryczna umieszczenie głośników, wygłuszenie auta, jednostka sterująca, gabaryty auta itd

ps. NIE JESTEM specjalistą Car-Audio raczej praktykiem- hobbystą... :wink:

pozdro
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pią Cze 01, 2007 07:23   

koni napisał/a:
no wlasnie o to chodzi 2 kanały napędzą głośnik - jak wcześniej pisałem zestaw przedni podłączamy pod radio więc nie potrzeba nam dodatkowych 2 kanałów


Jeżeli zakupisz głośniki 16,5 mm to radio nie ma jak napędzić przednich głośników (moc radia to będzie około 15-17W)

koni napisał/a:
czepiałeś się kondensatora a teraz wyskakujesz z takimi kablami w zupełności 10mm2 dobrej jakości wystarczą


Im grubszy kabel tym lepiej a przy 10mm bez kondensatora będą spadki napięcia, lepiej kupić lepsze=grubsze kable niż bawić się z kondensatorem, napewno taniej wyjdzie

koni napisał/a:
nie jeden alphard by cię jeszcze zaskoczył.. nie ma co oceniać książki po okładce, a raczej sprzętu po obiegowych opiniach i stereotypach.


Słuchałem różnych głośników i tak naprawde to jedynie Buszmen robi cąłkiem przyzwoite niskotonowe...

koni napisał/a:
ale te glosniczki niestety maja mniejsza moc RMS niz Lanzar wiec nie sadze zeby jednak byly lepsze.. jest to wersja typowo seryjnego naglosnienia - taka jest moja opinia


Firma Lanzar to nie jest wcale dobra firma zaniża moce i ogólnie bardzo dobrego sprzętu nie robi. Praktycznie gdyby pomierzyć głośniki mogłoby się okazać, że Lanzar ma niższą moc...
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sob Cze 02, 2007 21:18   

Moloch napisał/a:
Jeżeli zakupisz głośniki 16,5 mm to radio nie ma jak napędzić przednich głośników (moc radia to będzie około 15-17W)


Nie jestem specem od audio, ale o wydajnosci glosnika decyduje przedewszystkim jego moc, nie srednica membrany, a moc radia jest zalezne od jego samego.
Ja posiadam radio JVS KS-FX842RE o mocy 4X45W i napedzam nim 2X250W(glosniki eliptyczne 16X9), oraz zstaw glosnikow JBL GTO6507C 2X glosniki 16,5 cm + 2X twetery wraz ze zwrotnicami - producent podaje moc 70W RMS

Musze smialo powiedziec, ze nie brakuje mi ani jakosci, ani mocy wewnatrz auta.
Lepiej jest kupic radio z dobrym wzmacniaczem, niz bawic sie w dokladanie innego wzmacniacza. Wyjdzie taniej i lepiej jakosciowo :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 07:17   

ADAM1 napisał/a:

Nie jestem specem od audio, ale o wydajnosci glosnika decyduje przedewszystkim jego moc, nie srednica membrany, a moc radia jest zalezne od jego samego.
Ja posiadam radio JVS KS-FX842RE o mocy 4X45W i napedzam nim 2X250W(glosniki eliptyczne 16X9), oraz zstaw glosnikow JBL GTO6507C 2X glosniki 16,5 cm + 2X twetery wraz ze zwrotnicami - producent podaje moc 70W RMS

Musze smialo powiedziec, ze nie brakuje mi ani jakosci, ani mocy wewnatrz auta.
Lepiej jest kupic radio z dobrym wzmacniaczem, niz bawic sie w dokladanie innego wzmacniacza. Wyjdzie taniej i lepiej jakosciowo :wink:


No tak ale po średnicy membrany mniej więcej wiemy jaką głośnik ma moc w przybliżeniu :mrgreen:

Twoje radio nie posiada mocy 4X45 tylko jakieś 4X15, 4X45 jest to moc maksymalna a tu liczy się RMS. Ja mam niby radio 4X50 i przy 1/3 skali głośniki zaczynają już pierdzieć z braku mocy, a mam te same głośniki co ty JBL GTO6507 ale bez jajek z tyłu samochodu.

Każda instalacja jest inna i jednej osobie może się podobać to co Ty masz a drugiej nie i dlatego dla Ciebie akurat taki zestaw jest dobry. Ale podłączyłbyś wzmacniacz to byś zobaczył różnicę :wink:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 09:25   

Najważniejsze jest zasilanie radia!!!
Ja w poprzednim samochodzie miałem z tym problem i rozwiązałem sposobem druciarskim :mrgreen:
dwa przewody grubości 2,5mm z tego co pamiętam i bezpośrednio do akumulatora omijając skrzynkę z bezpiecznikami.
Efekt był taki, że nawet jeśli radio dałem na 5/6 skali to przy dobrych głośnikach grało bardzo ładnie i czysto.
Radio było Blaupunkta CD 4x40W i przy podłączeniu suba domowej roboty dudniło lepiej niż u moich kolegów kupowane suby ze sklepu + wzmacniacze.
Głośniki miałem podłączone kablami z odkurzacza - paranoja ale wszystko chodziło super :mrgreen:

co do suba to miałem tam głośnik subwooferowy firmy Boshmann 200mm wtedy kosztował mnie 45zł z wysyłką w tym momencie tej samej firmy i o chyba tych samych parametrach kosztuje 120zł


Do swojego Roverka będę kombinował inny sprzęt:

tył: http://www.allegro.pl/ite...ow_ultra_b.html

przód: http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html
albo jakieś inne 160mm + tweetery + zwrotnice

To wszystko będzie napędzać radio Blaupunkt Santa Cruz MP36 4x45W

- myślę że wystarczy a jak nie to jakiś wzmacniacz na tył założę.
_________________
Pozdrawiam Kozik
Ostatnio zmieniony przez Kozik Pon Cze 11, 2007 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 20:45   

ADAM1 napisał/a:
Ja posiadam radio JVS KS-FX842RE o mocy 4X45W i napedzam nim 2X250W(glosniki eliptyczne 16X9), oraz zstaw glosnikow JBL GTO6507C 2X glosniki 16,5 cm + 2X twetery wraz ze zwrotnicami - producent podaje moc 70W RMS

Musze smialo powiedziec, ze nie brakuje mi ani jakosci, ani mocy wewnatrz auta.

Jak to dobrze żyć w błogiej nie świadomości :mrgreen: Ale najwazniejsze że Tobie się podoba :wink:
ADAM1 napisał/a:
Lepiej jest kupic radio z dobrym wzmacniaczem, niz bawic sie w dokladanie innego wzmacniacza. Wyjdzie taniej i lepiej jakosciowo

wyjdzie taniej i taniej, no chyba że mowimy o wzmacholu FIRST tysiącpińcetosimset WATT :mrgreen:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Zasady kącika "Car-audio, nawigacje, radia cb"
piter34 Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Pon Kwi 02, 2007 11:09
piter34
Brak nowych postów Przyklejony: Linki odnośnie audio i car-audio
PORADNIKI - TESTY - PROJEKTY - SKLEPY itp.
michone Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Wto Wrz 26, 2017 21:46
whet
Brak nowych postów [R214] Car Audio
adylth Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lis 18, 2010 15:11
michone
Brak nowych postów [r214 98 rok 3 drzwi] Audio.
maciekwawa Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pią Maj 16, 2008 13:28
michone
Brak nowych postów Głośniki MAC Audio do Car Audio ;) - Prośba o opinie
Spiro Car-audio, nawigacje, radia CB 7 Pon Kwi 07, 2008 07:26
pod000



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink