Forum Klubu ROVERki.pl :: Jaki aparat sobie kupić?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki aparat sobie kupić?
Autor Wiadomość
Ant 



Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 09:54   Jaki aparat sobie kupić?

Witam
mam mały dylemat w związku z kupnem cyfrówki
a jako że na forum jest kilku zapaleńców to może coś doradzą
sytuacja przedstawia się następująco:
teraz w domu mam lustrzankę EOS300 (analog)
mam też dostępny (mnij lub bardziej) służbowy SONY DSC-W5
zastanawiałem się nad kupnem cyfrowej lustrzanki ale... w tej chwili najbardziej to zależy mi na aparacie na wakacje który będzie mały i nic mu się nie stanie - więc zacząłem się przyglądać tzw. kostkom - bez wysuwanych obiektywów

sytuacja docelowa to taka że kiedyś i tak sobie kupię cyfrową lustrzankę - tylko czy teraz jest mi ona potrzebna do robienia zdjęć na wakacjach na morzem - chyba nie?
podoba mi się SONY T100 ale nie mogę znaleźć za wiele na jego temat
co radzicie kumy?
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 04, 2007 09:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:18   

Ze wszystkiech cyfrówek jakie obecnie oglądałem, najwyraźniejsze i najbardziej "żywe" fotki robi Panasonic Lumix DMC-TZ1. Mimo, że ma tylko 5MP fotki wychodzą o wiele łądniejsze niż z niektórych aparatów o wiele większej liczbie MP.
Nie widziałem fotek robionych SONY T100, natomiast widziałem fotki wykonane podobnym modelem sony (coś równie małego ale nie pamiętam nazwy) ale nie były one zbyt rewelacyjne.
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:24   

Ostatnio wybierałem aparat ciotce, tak jakbym sobie wybierał i stanęło na Canon'ie PowerShot A6xx lub A7xx - zależnie czy będzie chciała mieć większy zoom, czy obracany ekran podglądu (polecam).
Wybór wynika z:
a) przywiązania do marki - mam też EOS 300 i PS A80 i jestem bardzo zadowolony
b) doświadczeń z PS A80

A80 kupiłem w momencie, kiedy stwierdziłem, że koszty slajdów z EOS 300 mnie przerażają, a lustrzanki cyforowe są jeszcze za drogie - postanowiłem sobie kupić kompakta, ale z dobrymi parametrami, żeby oswoić się z "techniką cyfrową" i mieć pogląd kiedy już dojrzeję do lustrzanki cyfrowej.

A80 ma obiektyw wysuwany, ale dobrze się chowa, o ogniskowej równoważnej 35-110 dla "małego obrazka", więc zupełnie przyzwoicie.
Ale najważniejsze jest to, że ma zarówno wszystkie automatyczne (panoramki, portrety, zdjęcia nocne itp), jak i bardzo fajnie działąjące nastawy manualne.
Do tego jest baarrddzzoo wytrzymały - niejeden upadek, zrobione chyba z 50000 zdjęć i jedyna usterka to uszkodzony styk karty pamięci, no ale to uszkodzenie fizyczne z mojej winy. :)
Dodam, że aparat nie raz był ze mną na nartach jeżdżąc w wewnętrznej kieszeni kurtki bez pokrowca, był na rejsach morskich, mazurach i w górach na obozach wędrownych. :)

Aparacik działa tak fajnie, że ciągle odsuwam zakup lustrzanki i to nie ze względów finansowych, ale tylko dlatego, że kompletnie nie czuję potrzeby zakupu lustrzanki. :)

Zresztą taki sam aparat ma Tomi i chyba potwierdzi moje spostrzeżenia.

A PS A6xx i A7xx to następcy serii A8x. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Marian_K 




Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 10:43   

Wszystko zależy od Ciebie - czego oczekujesz od zdjęć. Jeśli chodzi o zdjęcia pamiątkowe z wakacji, robione w dzień, to każda "małpka" daje sobie jako-tako radę. jeśli chodzi o zdjęcia wieczorem lub w nocy - to każda "małpka" odpada z powodu chociażby słabej lampy błyskowej. Ja jestem czepliwy i w każdym aparacie znajdę coś, co mi "nie leży" :mrgreen:

Popatrz tutaj:
http://www.dpreview.com/reviews/
http://www.steves-digicam...re_reviews.html
http://www.dcresource.com/reviews/allreviews.php

Pozdrawiam!
 
 
Ant 



Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 17:20   

a co powiecie o Olympusach z serii MJU?
może któregoś ktoś zna?
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
Valander_wwa 




Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Cze 04, 2007 17:39   

ja mogę polecić Pentaxa serii Optio S55 i wyżej. Zoom + kolory nie do pobicia.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 20:37   

No to, żeby Ci całkiem zamieszać w głowie, to ja polecę Ci fuji F20/30/31... to małe kompakciki, ale z spsujące się znakomicie. F20, to typowa małpka z programami tematycznymi i możliwością podstawowych ustawiweń (EV, WB, ISO) . F30 i 31 to kompakciki z trochę większymi możliwościami: oferują przynajmniej priorytet czasu i przesłony i tu już można się pobawić. Ale w czym przewyższają całą konkurencję?? W świetnej matrycy, dzięki której fotki przy ISO 800 są świetnej jakości (porównywalnej do ISO 200 u konkurencji), ostrości jak żyletka i wiernemu odwzorowaniu kolorów. Nie chciał bym negować propozycji konkurencyjnych form, ale np. jeśli chodzi o Panasonica, to ma świetne szkło, ale totalnie skopaną matrycę: szumiącą i taką "olejną" jak w obrazach mistrza Matejki. Canony serii A: już dużo lepiej, ale matryca szumi dużo bardziej i trochę przesładza kolory - wiem bo sam używam A510. Olympusy serii MJU: potrafią gubic ostrość w ciemniejszych warunkach, a kolorystyka leci rochę w kierunku niebieskiego odcienia... to takie moje subiektywne odczucie. O Pentaxsie niewiele wiem... nie bawiłem się nim. Co do Sony... swego czasu dość długo bawiłem się W-7, to poprzednik obecnej serii W. Całkiem przyzwoity kompakt, jednak czułością i czystością matrycy nie odbiega od Canona Serii A.
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 21:57   

Ant napisał/a:
a co powiecie o Olympusach z serii MJU?

Ja posiadam Mju 740 i raczej odradzam. Zoom i ostrość jak najbardziej ok, ale nasycenie kolorów woła o pomste do nieba. :sad:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Adolf 




Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Cze 04, 2007 23:54   

Viniu napisał/a:
ale np. jeśli chodzi o Panasonica, to ma świetne szkło, ale totalnie skopaną matrycę: szumiącą i taką "olejną" jak w obrazach mistrza Matejki.


rozumiem, że masz na myśli raczej wszystkie modele danej firmy?..

.. zastanawiam się na FZ8..

nie podobają mi się niestety aparaty typu F30.. :???:
_________________
ex - MGF
 
 
UncleAllEvil 




Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 00:09   

Z kompaktów najlepsze foty robią generalnie Canony ale jeśli masz już EOSa 300 to najlepiej dokup sobie body 400D i załóż szkła ze starego EOSa, a jako pstrykadełko kup jakiegoś taniego Samsunga Digimax. Kupiłem taki rodzicom i to naprawdę dobre kompakty. Tanie, dobre i bardzo proste w obsłudze.
Sam mam też EOSa 300 analoga i planuje właśnie dokupić body 400D :)
Na pstrykadełka nie ma sensu wywalać kupę siana, bez odpowiedniej optyki nie zrobi się takich fotek jak z lustrzanki i ilość kasy wywalonej na kompakt nic tu nie da.
 
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 08:41   

Adolf napisał/a:
rozumiem, że masz na myśli raczej wszystkie modele danej firmy?..

.. zastanawiam się na FZ8..
Tak... niestety wszystkie Panasoniki przy 100% cropie i ISO wyższym niż 100 podaje obraz mocno rozmyty i taki właśnie jakby malowany. Szkoda, bo gdyby nie ten feler, to byłyby jednymi z najlepszych aparatów. A jeśli chodzi o FZ8, to jeśli koniecznie Panasonic to już wolałbym FZ7 - Ta sama matryca i mniej pixeli = mniejsze szumy, a możliwości te same...
UncleAllEvil napisał/a:
dokup sobie body 400D
albo 350D - wychodzi ze sprzedaży i ceny osiąga bardzo atrakcyjne. Trzeba tylko się do niego przymierzyć, bo jest dość mały i nie każdemu pasuje to ręki... Chociaż grip poprawia sytuację.
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 11:01   

Viniu napisał/a:
No to, żeby Ci całkiem zamieszać w głowie, to ja polecę Ci fuji F20/30/31...

Ja też polecam Fuji Viniu już ładnie wyjaśnił dlaczego :smile: . Jeśli mały kompakt to tylko Fuji z tej serii jak dla mnie :wink:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
Ant 



Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 14:17   

sliwka napisał/a:
Viniu napisał/a:
No to, żeby Ci całkiem zamieszać w głowie, to ja polecę Ci fuji F20/30/31...

Ja też polecam Fuji Viniu już ładnie wyjaśnił dlaczego :smile: . Jeśli mały kompakt to tylko Fuji z tej serii jak dla mnie :wink:

dzięki!!!
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
Adolf 




Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 14:29   

panowie.. a S5700?

dodano pixeli na tej samej matrycy.. :roll:
_________________
ex - MGF
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 15:12   

Adolf napisał/a:
dodano pixeli na tej samej matrycy..
i okrojono z kilku możliwości. Np. max. czas ekspozycji zmniejszono z 15s. tylko do 4s. a minimalny wydłużono z 1/2000 do 1/1000s. nie wiedzieć dlaczego?? Chociaż jest kilka rzeczy "in +" elektroniczy wizjer ma w końcu przyzwoitą rozdzielczość 230tys. dzięki czemu można nawet pokusić się o manualne ostrzenie nie odrywając oka od korpusu, przeniesiono regulację ogniskowej z tylnej ściany do przodu.. pod palec wskazujący (nareszcie nie trzeba wkładac paluchów do oka ;) ) LCD ma przyzwoitą wielkość 2,5" ale przede wszystkim dorobiono gniazdo kart SD zamiast droższych xD. Tak więc coś za coś...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Adolf 




Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 15:26   

cholera.. no to jest kłopot..

Viniu skoro się na tym znasz to powiedz jeszcze coś o S3IS..
droższy.. ale może warto.. :roll:
_________________
ex - MGF
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 15:51   

Adolf napisał/a:
Viniu skoro się na tym znasz
Aaaa tam od razu znam... ;) Lubię się pobawić takimi zabawkami :) Ale dzięki za zaufanie.

Co do S3... Dzisiaj staje się bardziej przystępny, bo dość mocno tanieje... jednak myślę, że nie wnosi nic nowego w porównaniu do starszego S2. Nadal ta sama matryca 1/2,5" i aż 6mpx to nie wróży nic dobrego. Porównując fotki, obawy się potwierdzają... szumią, choć ich wielkość jest typowa dla tej klasy sprzętu (Sony H2, H5, Panas FZ-7, Olek Sp-500). To co może się podobać to dość jasne szkło f2,7 przy wide i f3,5 przy tele, to wartości przyzwoite. Myślę, że S3 może zadowolić fanów Canona z jego specyficznym "przesładzaniem" kolorów.

Osobiście w klasie ultrazoomów uważam za lidera Fuji S6500. I żeby nie było... nie jestem ślepym fanem Fuji (sam mam Canona :) ), ale obiektywnie, porównując możliwości w poszczególnych klasach, Fuji ze swoją matrycą bije obecną konkurencję o klasę, może nawet dwie. Dla przykładu fotki z S3, H2, FZ-7 czy Sp.-500(510) są porónywalne i jeśli szum pojawia się przy ISO 200, to w S6500 podobne zaszumienie spotkasz dopiero przy ISO800. Do tego dochodzi regulacja ogniskowej i manualnego fokusa w pierścieniu na obiektywie (jak w lustrzankach). Ma też swoje wady, jak kretyński system stabilizacji (co za idiota to wymyślił), słaba rozdzielczość wizjera, czy czasami za jasny obraz, ale to akurat można zneutralizować poprzez korektę ekspozycji o 2 działki.. zresztą bardzo wygodną w obsłudze...

To takie moje zdanie :)
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Adolf 




Dołączył: 05 Mar 2006
Posty: 62
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 16:14   

Viniu napisał/a:
Osobiście w klasie ultrazoomów uważam za lidera Fuji S6500. Ma też swoje wady, jak kretyński system stabilizacji (co za idiota to wymyślił), słaba rozdzielczość wizjera, czy czasami za jasny obraz, ale to akurat można zneutralizować poprzez korektę ekspozycji o 2 działki.. zresztą bardzo wygodną w obsłudze...

To takie moje zdanie :)


jak bardzo i w jakich momentach przeszkadza "ichniejszy" system stabilizacji?
_________________
ex - MGF
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 05, 2007 17:44   

Viniu napisał/a:
Ma też swoje wady, jak kretyński system stabilizacji (co za idiota to wymyślił),

Zgadzam się :| "Stabilizacja" polega na zwiększeniu ISO (wiadomo co się z tym wiąże) i max. skróceniu czasu migawki. Taką stabilizację to se samemu można ustawic robiąc fotki w manualu :| Pozatym aparat jest nowszą wersją S5600 z którego jestem zadowolony :D No ale nie o takich mowa w tym wątku ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Viniu 




Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Sro Cze 06, 2007 08:42   

Adolf napisał/a:
jak bardzo i w jakich momentach przeszkadza "ichniejszy" system stabilizacji?
Ichniejsza stabilizacja polega najczęściej na zapodaniu max. ISO 3200 co daje juz obraz nie do przyjęcia...
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jaki aparat kupic
Remigiusz Offtopic 5 Wto Sie 10, 2010 20:39
Markzo
Brak nowych postów Jaki aparat foto kupić :?:
Paul Offtopic 7 Czw Wrz 27, 2007 20:27
Viniu
Brak nowych postów Jaki aparat fotograficzny
Smoke Offtopic 35 Wto Mar 24, 2009 12:08
maciej
Brak nowych postów Jaki samochód kupić?
AndrzejekA8 Offtopic 29 Czw Wrz 24, 2009 14:29
sarkunx
Brak nowych postów Pada sobie śnieżek, pada sobie równo...
czyli kto wpadnie do mnie z łopatą?
Markzo Offtopic 44 Sro Mar 17, 2010 15:03
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink