Forum Klubu ROVERki.pl :: [R800] Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 12:24
[R800] Klimatyzacja
Autor Wiadomość
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 08:36   [R800] Klimatyzacja
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1993

Gdy właczam klimatyzację u siebie chodzi do pewnego momentu potem sprzęgło na kilkanascie sekund odłacza sprezarkę, czy to normalne? czy jakas awaryjna sytuacja? Czy sprężarka powinna pracować ciągle? Wentylatory oba mam sprawne (nawet połaczyłem je tak, że oba chodzą na pełnej mocy) właczaja sie jak tylko ta chłodniczka przed chłodnicą sie zagrzeje i dają radę ją schłodzic niemal do żimna. Czytałem tu kilka wątków o klimatyzacji i nie wyczytałem niczego na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 01, 2011 17:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 10, 2007 08:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:01   

Trudno na 100% odpowiedzieć, ale całkiem możliwe, że jest to normalna praca układu. musiałbyś poszukać, który z czujników odłącza klimę na te kilkanaście sekund i to powinno dać odpowiedź co jest przyczyną. A ogólnie jakość chłodzenia jest OK?? Może masz superwydajną klimę, i termostat przy parowniku stwierdza, że klima przymraża parownik :D I jeszcze jedno, czy masz klimę manualną, czy automat?? Bo jeśli automat, to może on sam ją odłącza.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:11   

Klima chłodzi, choc mnie sie wydaje ze słabo, ale z kratki przy wczorajszym upale mialem (przy otwartym obiegu) powietrze o temp 11 stopni. (Wiec chyba ok.). Klima daje radę. Mam automat, ale to samo jest po ustawieniu temperatury na LO (czyli ponizej zakresu działania termoregulatora - powinna wtedy chłodzic na full). Jednak dlatego pytam, bo jak pojechalem dobic gazu do fachmana, to po wyjezdzie od niego to sprzęgło właczalo sie cyklicznie i wyłaczało z czestotliwoscią 1 raz na sek. Ale pomyslalem ze jest za duze cisnienie i upuscilem go zgodnie z instrukcją. Może jeszcze jest za duzo skoro się odłącza a nie jest to sprawa termoregulatora (o czym myslalem juz, dlatego pytam czy to normalne ze sie wyłącza). Mam jeszcze w samochodzie taki maly zbiorniczek z oczkiem, kiedys w chlodni widzialem cos takiego i tworzyly sie tam w momencie właczenia sprezarki banieczki, u mnie nie ma zadnych banieczek. Jest jednolity płyn.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:14   

Mi też przyszło do glowy że masz za dużo środka i presostat wyłącza.
Czy "fahman" napuszczał Ci konkretną ilość czy na oko :?:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:18   

sTERYD napisał/a:
Czy "fahman" napuszczał Ci konkretną ilość czy na oko


Nie... Miał takie zegarki podłaczone. W ogole to bylo takie dziwne coś z zaworami zegarami i z podłaczonymi obydwoma zaworkami i butlą.

A mnie wlasnie nie chce sie upuszczac na oko zebym nie przesadził, ale to mnie zastanawia ze w tym okrągłym okieneczku nie szaleją te banieczki gazu, tylko jest płyn, to by znaczylo ze jest go za duzo ?? ?
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:29   

Maciek321 napisał/a:
to mnie zastanawia ze w tym okrągłym okieneczku nie szaleją te banieczki gazu, tylko jest płyn, to by znaczylo ze jest go za duzo ?? ?

nie wiem, ale logicznie rzecz biorąc (że zaczerpnę z MP :mrgreen: ) jeśli kiedys Ci się pojawiały te bąbelki i chłodziło, a teraz się nie pojawiają i są problemy to coś nie tak :(
Pewnie to okienko jest po stronie niskiego ciśnienia, czyli sprężarka ssie stamtąd i ciśnienie jest (a przynajmniej powinno być) dużo niższe niż po drugiej stronie i dlatego mogły się tam pojawiać bąbelki, jeśli jest za dużo środka, to ciśnienie w całym układnie jest wyższe, i skoro sprężarka się co jakiś czas wyłącza, to różnica ciśnień między częśćią wysokociśnieniową, a niskociśnieniową nie jest taka jak kiedyś, i stąd nie ma bąbelkow :???:
moim zdaniem rozsądnie byłoby podjechać gdzieś gdzie Ci spuszczą środek i nabiją odpoiednią ilość... (tylko te koszty :( )
w niektórch warsztatach od klimy jeśli masz coś w ukladzie, i daje się tego użyć ponownie to odliczają od kosztów (warto popytać) :neutral:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Ant 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:33   

Maciek321 napisał/a:
sTERYD napisał/a:
Czy "fahman" napuszczał Ci konkretną ilość czy na oko


Nie... Miał takie zegarki podłaczone. W ogole to bylo takie dziwne coś z zaworami zegarami i z podłaczonymi obydwoma zaworkami i butlą.

A mnie wlasnie nie chce sie upuszczac na oko zebym nie przesadził, ale to mnie zastanawia ze w tym okrągłym okieneczku nie szaleją te banieczki gazu, tylko jest płyn, to by znaczylo ze jest go za duzo ?? ?

czyli tylko na cisnienie...
warto sie wybrać do zakładu który ma automat który ściągnie cały czynnik, olej, wypróżniuje układ i napełni na nowo ilością czynnika zgodną z kartką
pozdrawiam
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:34   

Maciek321 napisał/a:
W ogole to bylo takie dziwne coś z zaworami zegarami i z podłaczonymi obydwoma zaworkami i butlą.

wiem jak to wygląda i szczerze mówiąc uważałbym z takimi fachmanami i patrzył im na ręce, zazwyczaj dorzucają tylko środka bez oleju (a już nie mówiąc o markerze UV) i np w przypadku mojego sąsiada, który też taki zakladzik prowadzi i sam sobie nabijał klimę doszło do zatarcia sprężarki :sad:
W ten sposób to się nabija lodówki i chłodnie, gdzie sprężarka jest razem z silnikiem zanużona w oleju, i nie trzeba dorzucać środka smarującego przy nabijaniu
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:39   

Okienko w R600 jest po stronie wysokiej :) Moze rzeczywiście masz jeszcze za dużo gazu i dlatego układ tak reaguje :| U mnie przy nabijaniu klimaludek ustawił ilość czynnika i dokładnie tyle zostało nabite. I nie wyłącza się sprężarka podczas pracy na wolnych obr. Chciałem sprawdzić ile czynnika do Ciebie wchodzi, ale coś mi sieRAVE dla R800 nie otwiera :| Może ktośinny sprawdzi, lub sam ściagnija RAVE i przeglądnij ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:50   

Brt napisał/a:
ściagnija RAVE i przeglądnij


Mam, tylko musze płytke wypalić. Ale tam chyba podaja w gramach? Jak to zważyć :)

Wiem... Zważyć auto przed, potem wypuscic cały gaz i zważyć po, dokonać odpowiednich działań i wyjdzie (Sorry ale czasem mam dobry humor)
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:51   

w RAVE stoi:
KV6 models: 0,65± 0,05 kg
Diesel models: 0,65± 0,05 kg
a jesli chodzi o olej :
100±20 cm³ :smile:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:52   

Brt napisał/a:
ściagnija RAVE i przeglądnij


Mam, tylko musze płytke wypalić. Ale tam chyba podaja w gramach? Jak to zważyć :)

Wiem... Zważyć auto przed, potem wypuscic cały gaz i zważyć po, dokonać odpowiednich działań i wyjdzie (Sorry ale czasem mam dobry humor)

/Edit:

NIe wiem czy to ma znaczenie, ale jak spuszczalem ten nadmiar z układu, to jest stasznie tłuste... jak by własnie z olejem.
Ostatnio zmieniony przez Maciek321 Nie Cze 10, 2007 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:54   

Maciek321 napisał/a:
Ale tam chyba podaja w gramach? Jak to zważyć

zawszze się podaje w gramach, a żeby mieć pewność to niezdety musisz pojechać na stację do nabijania klimy, żeby spuścili środek i napełnii od nowa tyle ile trzeba :(

Maciek321 napisał/a:
Sorry ale czasem mam dobry humor

to chiba dobrze :mrgreen: (zwłaszcza w tym kraju :wink: )

[ Dodano: Nie Cze 10, 2007 12:55 pm ]
Maciek321 napisał/a:
Mam, tylko musze płytke wypalić

zawsze możesz odpalić z demona ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:55   

Hehehe :) Gorzej :( RAVE podaje kilogramach, a maszyna nabijająca odmierza ilość w gramach :roll: . Ale nie ma rzeczy nie do rozwiazania :D Zastosujesz wyniczek odejmowanka, czyli różniczkę i będzie OK :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 13:03   

Brt napisał/a:
Zastosujesz wyniczek odejmowanka, czyli różniczkę i będzie OK


Dzieki wszystkim Panom Za wskazówki. teraz juz wiem ze na wolnych obratach zadko sie to powinno wyłaczać, najprawdopodobniej mam za duzo gazu. (A upuszcze trochę jeszcze... a co???)

sTERYD napisał/a:
zawsze możesz odpalić z demona


No na serwerze gdzies mi się sciągnęła, musze jednak wypalić :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 13:05   

Maciek321 napisał/a:
A upuszcze trochę jeszcze... a co???

Tylko ostrożnie, żebyś nie przesadził :P ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 13:57   

Brt napisał/a:
Tylko ostrożnie, żebyś nie przesadził


Juz to zrobiłem upuscilem po niskiej stronie dopóki nie ukazała sie banieczka w okienku. Spręzarka na wolnych obrotach prawie sie nie wyłacza a powietrze z kratek mam 5 (!!!) stopni. Przy ustawieniu temperatury na LO, przy ustawieniu na wyzszą temperature, chwilke chodzi i wyłacza sie cyklicznie, ale to chyba dzieki termostatowi (Klimatyzacja automatyczna) Dzieki jeszcze raz i pozdrawiam.


A zadałem se z głupia pytanie...
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 14:01   

No to extra :D Fajnie że Tobie działa i że my sie czegoś nauczyliśmy :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Maciek321 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 139
Skąd: Skawina



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 15:03   

Brt napisał/a:
i że my sie czegoś nauczyliśmy


A niby kurde czego?
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 15:26   

Ze jak jest za dużo gazu to klima może przerywać i gorzej chłodzić :D i że można go własnoręcznie upuścić i dzięki temu lepiej chłodzi (wiecej nie znaczy lepiej :mrgreen: ) i działa bezprzerwowo :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R800] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 800 0 Pon Sie 25, 2014 11:42
kasjopea
Brak nowych postów [R800] Klimatronic, ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja
Kompedium wiedzy
AndrewS Rover serii 800 23 Wto Kwi 14, 2015 21:32
AndrewS
Brak nowych postów [R800] Klima
uszkodzenie
leo1009 Rover serii 800 4 Wto Lut 23, 2010 00:20
leo1009
Brak nowych postów [R800] Części
Dedy Rover serii 800 2 Nie Maj 17, 2009 22:38
AndrewS
Brak nowych postów [R800] Co to za guzik?
pajak2103 Rover serii 800 6 Nie Lut 01, 2009 16:38
pajak2103



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink