Forum Klubu ROVERki.pl :: Sportowe zawieszenie a zima (?)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Sportowe zawieszenie a zima (?)

-40 mm a zima
Autor Wiadomość
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:28   Sportowe zawieszenie a zima (?)

Witam serdecznie wszystkich Roverkowców. Jestem (oczywiście szczęśliwym:) posiadaczem 214 Si. Niedawno przeprowadziłem gruntowne odnowienie mojego małego bolidu (nowy silnik, zwiecha itp). Obecnie autko stoi na 16" aluskach i przyznam się,że trochę kują mnie w oczy nie do końca wypełnione nadkola. :oops: Początkowo myślałem o jakiś progach (przepraszam, wiem..), ale zamiast szpetnych plastików w planach są sprężynki -40mm przeznaczone do seryjnych amorów. Wszystko wydaje się bajeczne, jednak kiedy na zimę przyjdzie założyć 14" "stalusie" obawiam się,żeby mały zbytnio nie szorował brzuszkiem po naszych bajecznych drogach. Pytanie czy moje obawy są uzasadnione? I mam jeszcze pytanie o oponki. Felgi mają 19cm szerokości, 205 ładnie na nich leżą, ale marzą mi się na tyle 215 :grin: Pytanie czy nie ma żadnych obaw technicznych o takie walce na tyle. Z góry dziękuję za pomoc o pozdrawiam.

Jacek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:28   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
srbenda 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:36   

-40mm mozna dac na seryjne amory ale szybko dadza ciala (osobiscie bym nie dawal ponad 25-30mm na seryjnych). a co do zimy - tragicznie nie bedzie ale R200 jest i tak dosyc niski wiec jak droga nie bedzie odsniezona to bedziesz robil za plug ;)
IMO 205 to juz za duzo jak na ten silnik. nie mowiac o 215...
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 12:51   

Dzięki za odp, w takim razie zostanę przy tych 205 :mrgreen: Na 205 już się toczył i tragedii nie było. Ogólnie silnik będzie rasowany,ale delikatnie. W planach mam wałki (już w garażu są:), dolot i może zabawę z elektroniką. Jak dojdę w okolice 110-115 KM to będę zadowolony, bo po takich przeróbkach cudów się nie spodziewam,ale zawsze "coś" jak to mówią :grin: Hamulce już mam wstawione nowe, zawiszenie zrobione (tylko te sprężynki jeszcze..) a na sam koniec chce silnik podnieść,żeby już wszystko inne było dobrze przystosowane.
 
 
srbenda 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 13:36   

jakie masz walki?
co chcesz robic z elektronika? i czym?
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
Cosmo 



Dołączył: 24 Wrz 2006
Posty: 38



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 14:37   

a ma ktos w tourerze sprezyny -40? przymierzałem sie do takich bo s stosunkowo tanie (allegro 340zł) ale o ile nadkole nie zbliza sie zbytnio do koła to zderzak mógłby szorowac przy podjezdzie do garazu... w chwili obeznej jestem na zimowkach 14 stalowych ale pierwsze co był by zakup alu niestety w rozmiarze tylko 195 50 15 ze względu na niskie ceny opon... ma ktos takie w R serii 200 400 do 95?
 
 
xavier 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Cze 2006
Posty: 49
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 16:31   

zawsze na zime mozesz wlozyc spowortem seryjne sprzeyny:)..dluzo niema z tym zabawy:)
_________________
R620Si ltd Nightfire Red
 
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 17:39   

Wałki włoskie, daaawno temu kupowane, bodajże a.t.u. lub a.t.s. , musiałbym pogrzebać w papierach:] a co do elektroniki, to na hamownię do jakiejś profesjonalnej firmy, innej opcji nie widzę jak na razie
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 18:30   Re: Sportowe zawieszenie a zima (?)

smoku napisał/a:
(...) w planach są sprężynki -40mm przeznaczone do seryjnych amorów. Wszystko wydaje się bajeczne, jednak kiedy na zimę przyjdzie założyć 14" "stalusie" obawiam się,żeby mały zbytnio nie szorował brzuszkiem po naszych bajecznych drogach. Pytanie czy moje obawy są uzasadnione? (...)

Ja mam (chyba) -40 mm w Tomcacie. Zimą na odśnieżonych ulicach jest ok, ale moją uliczkę osiedlową (40 m) muszę sobie sam odśnieżać, bo gdyby inni wyjeździli koleiny, to bym zawisł albo coś urwał na tym oblodzonym garbie między nimi...
Mam więc i dobre trzymanie na zakrętach i zimą ruch na świeżym powietrzu ;-)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Nie Cze 10, 2007 19:27   

Ach czego się nie robi dla tego autka :grin: Cóż, trzeba będzie zimą odśnieżać :cool: Jeszcze raz dzięki wszystkim za rady :wink:
 
 
Owsik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Pon Cze 11, 2007 01:07   

smoku napisał/a:
a co do elektroniki, to na hamownię do jakiejś profesjonalnej firmy, innej opcji nie widzę jak na razie


To wjazd na hamownie w profesjonalnej firmie podnosi moc ? LOL

A tak na poważnie to zamiast pakować wagon kasy w te kilka koni, które i tak zapewne róznicy nie zrobią, to lepiej zainwestować w tuning "wkładki mięsnej", zgodnie z zasadą - "nie pomoże koni kupa, gdy kierowca dupa" ;-)
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Cze 11, 2007 12:54   

moje 195/55/R15 sa wysokosci zimowek R14 ;) Ty tez napewno masz niski profil tych opon wiec mysle ze nie odczujesz roznicy w wysokosci a ja tez planuje -40 i mysle ze zime przejezdze bez problemu ( R200 )
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Pon Cze 11, 2007 19:56   

bula21, to mnie pocieszyłeś :wink: Owsik póki co nie mam zamiaru jakoś drastycznie podnosić mocy. Prędzej myślałem o skróceniu przełożeń w skrzyni, ale to tylko luźne dywagacje. W te lato mam zamiar skupić się na zawiasie, żeby nie łapać paru sroczek za jeden ogonek - lepiej jedną rzecz zrobić konkret niż kilka pozaczynac.
 
 
Owsik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 164



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 03:03   

O tak, zawias to dobry pomysł, bo R200 jest mocno kanapowate...
_________________
BYŁ Rover 200 '99 1.4 16v - Midnight Blue
 
 
 
smoku 



Dołączył: 18 Maj 2007
Posty: 20
Skąd: Zielonka



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:11   

Wiem,ze nie jest, ale lubie bardzo twarde samochody :cool:
 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 22:31   

Witam. Wlasnie kupilem na allegro sprezyny JAMEXA -40mm do R214 kanciaka ale naszla mnie mala watpliwosc. Sprezyny w moim R sa koloru zoltego i tak sie zastanawiam czy nie jest to juz jakas wersja obnizona. Porownac nie mam z czym a po zdjeciach w necie tak nie widac. Wiecie moze cos na ten temat?? Model to dokladnie 214SEi czyli troche przybajerzony juz fabrycznie. Zmartwie sie jak np po zmianie nie bedzie roznicy bo auto bylo juz obnizone o te 40mm. Sorki za takie banialuki ale kliknalem a potem mnie olsnilo i sie martwie. Dzieki i pozdrawiam.
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 00:25   

Moje obniżone są czerwone. Nie znam żółtych...
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 09:43   

Jutro powinny byc u mnie wiec moze w sobote sie okaze. Mam nadzieje ze bedzie ok. A moglbys mi napisac jaka masz teraz przerwe miedzy kolem a nadkolem i jaka masz srednice kola?? To by mi wszystko wyjasnilo. Mocno pogorszyl Ci sie komfort jazdy po zmianie?? Dzieki.
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:24   

marekpodcz napisał/a:
Jutro powinny byc u mnie wiec moze w sobote sie okaze. Mam nadzieje ze bedzie ok. A moglbys mi napisac jaka masz teraz przerwe miedzy kolem a nadkolem i jaka masz srednice kola?? To by mi wszystko wyjasnilo. Mocno pogorszyl Ci sie komfort jazdy po zmianie?? Dzieki.

Witaj!
Komfortu nie ma :twisted: – czuję każdą przejechaną mrówkę ;-) , ale nie wiem, jak było wcześniej – kupiłem już obniżonego.
Przerwy między nadkolem, a kołem też w zasadzie nie ma ;-) Pewnie ze 2-3 cm...

Koła to 195/50R15.
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
marekpodcz 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Cze 2002
Posty: 130
Skąd: WW



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 10:29   

Czyli jestem spokojny. U mnie sa ok 4.5 cm czyli po zglebowaniu o 40mm efekt bedzie taki jak u Ciebie. Robiles jakas oslone miski olejowej?? P.S. Masz sliczna furke. Jak zrobie swojego wkleje fotki pochwalic sie efektem. Pozdrawiam!!
 
 
Przemek_Docent 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Cze 13, 2007 11:39   

marekpodcz napisał/a:
Czyli jestem spokojny. U mnie sa ok 4.5 cm czyli po zglebowaniu o 40mm efekt bedzie taki jak u Ciebie.
Oby nie niżej, bo będzie masakra.
marekpodcz napisał/a:
Robiles jakas oslone miski olejowej??
Nie robiłem, żeby dodatkowo nie obniżać auta... I już zaliczyłem strzał od leżącj na jezdni kostki brukowej. Mam teraz w misce niezły dołek z przodu, ale wytrzymała.
marekpodcz napisał/a:
P.S. Masz sliczna furke.
Dzięki :)
marekpodcz napisał/a:
Jak zrobie swojego wkleje fotki pochwalic sie efektem. Pozdrawiam!!
Czekam na foty :)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] zawieszenie sportowe
themartino Tuning mechaniczny 12 Pią Lut 27, 2009 00:03
Kozik
Brak nowych postów Sportowe zawieszenie MG ZR - TOR
camaro17 Tuning mechaniczny 11 Nie Gru 22, 2013 14:16
scorpion
Brak nowych postów [R200] Sportowe zawieszenie
brzozuss Tuning mechaniczny 0 Pon Sty 02, 2012 20:36
brzozuss
Brak nowych postów [R200] Sportowe zawieszenie
brzozuss Tuning mechaniczny 11 Sro Sty 04, 2012 20:56
dobryziom
Brak nowych postów [R200 1,4 98r] Sportowe Zawieszenie a SZTYWNOSC :D
bula21 Tuning mechaniczny 203 Czw Maj 15, 2014 05:56
tuners



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink