Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?
Autor Wiadomość
mzganiacz 



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 19:54   [R600] Jakie żarówki w module sterowania podnoszeniem szyb?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Jakie to są żarówki i gdzie je znależć?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 05, 2011 23:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 12, 2007 19:54   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:00   

Znaleźć najłatwiej w sklepie elektronicznym. A jakie? Kurcze niedawno sam wymieniałem, ale nie pamiętam. Na pewno 12V :) Weź starą i pokaż sprzedawcy. Dobierze Ci bez problemu.
 
 
mzganiacz 



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:02   

problem wlasnie w tym ze w starym mam zaslepki a nie zarowki. kupilem wlasnie nowy-uzywany modul bo stary sie zepsul i w nim tez sa zaslepki.... chyba ze jestem glupi i te zarowki sa gdzies w srodku tego modulu tylko ja nie umiem go rozkrecic :/
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:04   

Żarówki są od spodu modułu, w szarych oprawkach mających wgłębienie na śrubokręt krzyżakowy. Wystarczy przekręcić o 90' i wyskakują. Poszukam więcej danych, może coś znajdę a jak nie to wymontuje swój moduł i dam znać.
 
 
mzganiacz 



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:15   

ej dobry motyw jest :) wlasnie rozmontowalem stary modul i rzeczywiscie to od spodu sa zarowki bo w srodku zadnych nie ma :) ale zainspirowales mnie tym ze mowisz ze zarowki sa w szarych oprawach i przyjrzalem sie tym zaslepkom.... zarowno w starym i nowym module sa one szare i maja biala koncowke... wlasnie sciagnalem ten bialy kapturek i okazuje sie ze tam jest zarowka :) ;p ciekawe czemu mialem przesloniete te zarowki ;p
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:39   

To są kapturki na żarówki, które dają odpowiedni odcień, kolor świecenia. Moje się rozpadły i mam bez ale to nie ma większego znaczenia. Co do mocy tych żarówek to niestety nie znalazłem paragonu a na samej żarówce nie ma oznaczeń. Pokaż w sklepie i powiedz, że ma być 12V i Ci dobiorą. Pewnie jest tan 1,2W albo coś koło tego, ale głowy nie dam :) .

PS>No i po kupnie trzeba przyciąć druciki o opasać na tej szarej oprawce.

Edit: Aha jak masz moduł używany, to go rozbierz i przeczyść pryzmaty, mogą być zabrudzone i może być słabsze światło.
 
 
mzganiacz 



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:47   

dobra tylko mam teraz kata bo kupilem sobie nowy uzywany bo w starym nie dzialala szyba kierowcy, teraz w tym nowym nie dziala tylna lewa... :/ jak juz mam dwa to moze cos daloby sie przelozyc... :idea: :> rozkrecilem stary i generalnie to nic skomplikowanego tam nie ma procz dwu blaszek poruszanych tym przyciskiem.... co sie moze zepsuc w tak banalnym mechanizmie... ech no trudno wazne ze sie chociaz prednia lewa otwiera :neutral:
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:48   

Wiele razy już pisałem o tych żarówkach. Symbol T5. Podświetlają prawie wszystko w środku np. różnego rodzaju przyciski, przełaczniki, pokrętła.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:49   

Posprawdzaj styki pod tymi blaszkami, może to tylko one są zaśniedziałe. Ewentualnie może być coś z płytką drukowaną. Jak coś to obejrzyj czy nie ma jakiejś przerwanej ścieżki albo jakichś widocznych uszkodzeń. Aha, no jeszcze gniazdo wyjściowe do kostki obadaj.

martinez, moim zdaniem te żaróweczki, które pokazałeś, nie będą najlepiej pasować, bo to są takie do wciskania bezpośrednio w gniazdo z zasilaniem (ze stykami). Tu jest gniazdo okrągłe bezpośrednio w płytce drukowanej, w które idealnie wchodzi ta szara oprawka na którą zaplatasz druciki żarówki. Wydaje mi się więc, że te Twoje nie będą dobrze leżeć w tej oprawce, aczkolwiek na pewno da się je przypasować.
Ostatnio zmieniony przez thef Wto Cze 12, 2007 20:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mzganiacz 



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 38
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:52   

ano :!: jak sie nazywa ten magiczny srodek ktorym elektrycy "psikaja" po miedzi ze sie odsniedza?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 20:56   

papier ścierny :mrgreen: Wyczysć to mechanicznie, najlepsza metoda ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 21:35   

thef napisał/a:
martinez, moim zdaniem te żaróweczki, które pokazałeś, nie będą najlepiej pasować, bo to są takie do wciskania bezpośrednio w gniazdo z zasilaniem (ze stykami). Tu jest gniazdo okrągłe bezpośrednio w płytce drukowanej, w które idealnie wchodzi ta szara oprawka na którą zaplatasz druciki żarówki. Wydaje mi się więc, że te Twoje nie będą dobrze leżeć w tej oprawce, aczkolwiek na pewno da się je przypasować.

Wierz mi, że pasują, bo wymieniałem u siebie,ale masz rację, że trzeba leciutko pokombinować. :wink:
A wracając do oprawek to dzisiaj widziałem całe razem z żarówkami w Feuwert.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Cze 12, 2007 21:41   

No tak, w to nie wątpię, że pasują, ale gorzej niż te oryginalne i trzeba je "wymodelować", a takie same jak oryginalne kupisz bez problemu w sklepie elektronicznym. W tych, o których ja mówię druciki wychodzą tak samo jak w diodzie dlatego idealnie wchodzą w oprawkę. Koszt bodajże 1,20 PLN za sztukę, już nie pamiętam dokładnie .
 
 
Liso 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Maj 2005
Posty: 49
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Cze 14, 2007 00:01   

Takie żarówki są w sklepie elektronicznym po złotówce.

p.s. kiedyś zrobiłem opisik jak to naprawić, daję na kilka dni na serwer klik potem kasuję, nikt nie chciał umieścić w technicznym to nie..... męczta się ludzie :cool:
_________________
pozdrawiam
Michał L.
Ostatnio zmieniony przez Liso Czw Cze 14, 2007 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Cze 14, 2007 00:05   

Liso napisał/a:
Takie żarówki są w sklepie elektronicznym po złotówce.


I dokładnie takie zamontowałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Podświetlenie kokpitu - jakie żarówki
Dreamowy Rover serii 600, Honda Accord 4 Sro Sie 27, 2014 08:41
Dreamowy
Brak nowych postów [Rover 620 Si 2.0] Przełącznik sterowania szyb.
pawel_hajduk Rover serii 600, Honda Accord 0 Wto Sie 13, 2013 09:54
pawel_hajduk
Brak nowych postów [R620] Moduł sterowania podnosnikami szyb - przeróbka?
mzganiacz Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Cze 01, 2007 19:51
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Żarówki od sterowania szybami
sammer21 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Kwi 01, 2009 10:09
szoso
Brak nowych postów [R600] Jak działa włącznik elektrycznych szyb R600
kwiatekt11 Rover serii 600, Honda Accord 8 Wto Kwi 17, 2007 15:58
kwiatekt11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink