Forum Klubu ROVERki.pl :: Jakie i gdzie głośniki!! R600
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Jakie i gdzie głośniki!! R600
Autor Wiadomość
Arthurro 




Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 80
Skąd: Gołdap



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 12:27   Jakie i gdzie głośniki!! R600

Chcem wymienić fabryczne głośniki w swoim autku R600. Teraz tylko się zastanawiam bo różnie piszą a nigdzie dokładnie to czego chcem się dowiedzieć.
Może ktoś mi doradzi, gdzie jakie głośniki najlepiej zamontować. Chodzi mi o dwódrożne, trójdrożne, basowe, tweetery. Jakie z przodu, jakie z tyłu. Z tego co wiem w moim R600 są w desce wbudowane tweetery, albo coś innego bardzo małego, je też wymieniać dla lepszego dzwięku. I jak jest z ich podłączeniem, przednie pod przednie tylnie pod tylnie, a tweetery gdzie mam w radiu podłączyć?

[ Dodano: Sob Cze 16, 2007 12:28 pm ]
i czy głośniczki bardzo popularne na allegro BOSCHMANN są coś warte, czy jest sens w nie inwestować?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 16, 2007 12:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomaszi 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sob Cze 16, 2007 15:20   

Arthurro napisał/a:
gdzie jakie głośniki najlepiej zamontować ... ... przednie pod przednie tylnie pod tylnie, a tweetery gdzie mam w radiu podłączyć?

Zanim zadałeś pytanie powinieneś skorzystać z szukajki, gdyż temat przetaczał się już wiele razy na forum.
Tweetery podłącza się wraz z wooferami spinając je zwrotnicą (zwie się to zestaw: woofer+tweeter+zwrotnica) pod przód.
Cytat:
w moim R600 są w desce wbudowane tweetery

Raczej proponuje wyeksponować tweetery w słupki przednie, wofery w drzwi + wygłuszenie matami - bitumiczne lub z polimerów (lepsze właściwości plastyczne w niskich temp.)
Tył tzn. półka, wedle uznania -istnieje opinia, że wystarczają głośniki w drzwiach - a jak już to basowe.
Odpuść sobie firmę "boschmann" takie moje zdanie. W zależności od tego ile chcesz przeznaczyć na nowe nagłośnienie z pośród głośników można wyróżnić firmy:
- Hertz
- Helix
- Infiniti
- JBL
- Lanzar
- Magnat
- PowerBass
itd. itp.
Podgląd jak działa profesjonalna firma
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
sliwka 




Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 64
Skąd: Koło koło Konina



Wysłany: Sob Cze 16, 2007 21:08   

Arthurro napisał/a:
czy głośniczki bardzo popularne na allegro BOSCHMANN są coś warte,

miliony much nie moga sie mylic... :mrgreen:

nie ma sensu sie powtarzac, przejrzyj tematy w tym dziale :wink:
_________________
działać, działać!!
 
 
 
markos620SDi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 10 Lip 2007
Posty: 103
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Sro Lip 11, 2007 22:00   

na tył polecam poprostu trójdrożne elipsy Magnata - 6x9 cali pasują idealnie, nie zgadzają sie tylko otwory do mocowania,ale poradzisz sobie
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Lip 11, 2007 22:50   

Arthurro napisał/a:
Z tego co wiem w moim R600 są w desce wbudowane tweetery, albo coś innego bardzo małego

Tam są tylko maskownice. Tweeterów brak.
Możesz to sprawdzić wyciągając je. Wychodzi bardzo łatwo.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 14:18   

marthinez napisał/a:
Tam są tylko maskownice. Tweeterów brak.

W bogatych wersjach wyposażeniowych tweetery były montowane fabrycznie. :mrgreen:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lip 20, 2007 12:08   

piter34 napisał/a:
W bogatych wersjach wyposażeniowych tweetery były montowane fabrycznie. :mrgreen:


Ja w swoim Ti '97 mam i brat w swoim i '95 też ma. Tak więc chyba bardziej zależy to od rynku i dokupionych opcji

A propo bo kolor podszybia u mnie jest czarny (maskownice tweeterów też) a u brata wszystko szare (oba auta z szarym wnętrzem) - normalne to jest czy raczej podejrzane? Widziałem też R600 na białoruskich blachach z kompletnie czarnym wnętrzem - sam już nie wiem co o tym myśleć
 
 
cz58y 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Opole

Rover 600

Wysłany: Sob Lip 21, 2007 09:17   

Marrkus napisał/a:
A propo bo kolor podszybia u mnie jest czarny (maskownice tweeterów też) a u brata wszystko szare (oba auta z szarym wnętrzem) - normalne to jest czy raczej podejrzane? Widziałem też R600 na białoruskich blachach z kompletnie czarnym wnętrzem - sam już nie wiem co o tym myśleć

U mnie jest szare wnętrze z czarnym podszybiem i maskownicami na tweetery, natomiast u znajomego, całe wnętrze jest czarne.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
Skiba 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 15 Paź 2006
Posty: 1457

Rover 600

Wysłany: Czw Sie 23, 2007 11:10   

cz58y napisał/a:
U mnie jest szare wnętrze z czarnym podszybiem i maskownicami na tweetery, natomiast u znajomego, całe wnętrze jest czarne.


A u mnie wszystko szare ....
_________________
pozdrawiam Skiba
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 19:51   

Witam,

Korzystając z okazji podłacze się do tematu, chodzi o R620i a mianowicie o głośniki w drzwiach, otóż iż mam obecnie problem ze zdjeciem boczków nie wiem jaką średnicę mają właśnie głośniki w drzwiach, a bardzo mnie to interesuje ponieważ chcę je zmienić. Boczki z czasem i tak zdejmę ale fundusze na głośniki mogą wyparować także wolał bym zakupić je wcześniej. Jeszcze jedno bardzo ważne dla mnie pytanie, jaka tam jest głębokość montażu? Za wszelkie objawy pomocy z góry dziękuję.
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 21:22   

csdark napisał/a:
Witam,

Ja również. :smile:
csdark napisał/a:
nie wiem jaką średnicę mają właśnie głośniki w drzwiach

Średnica to 160mm,nie 165mm. :???:
csdark napisał/a:
bardzo mnie to interesuje ponieważ chcę je zmienić

165mm spokojnie wejdą więc możesz takowe kupić. :wink:
csdark napisał/a:
jaka tam jest głębokość montażu?

Tego dokładnie nie wiem, bo orginały są w takim jakby koszu, ale myśle, że po małych modach 65mm głębokości wejdą. :wink:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 21:43   

marthinez napisał/a:
165mm spokojnie wejdą więc możesz takowe kupić.
Dziękuje za informację, ale jeszcze dla pewności zapytam o jedno. Przeglądając inny temat na tym forum znalazłem info o średnicy 13-cm lub 13,5 cm chodziło o R 6xx, dla tego jak bys mógł w woli formalności wytłumaczyć o co z tm chodzi będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Sie 28, 2007 21:50   

csdark napisał/a:
Przeglądając inny temat na tym forum znalazłem info o średnicy 13-cm lub 13,5 cm chodziło o R 6xx, dla tego jak bys mógł w woli formalności wytłumaczyć o co z tm chodzi będę bardzo wdzięczny.

Nie wiem kto takie coś napisał.
U mnie były orginały jak rozebrałem boczki i zapewniam cię, że siedza tam szesnastki.
Zreszta Rave podaje tak samo.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 17:41   

A czy rocznik ma jakieś znaczenie bo mój jest 95' a u Ciebie widzę 97' ?
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 18:24   

csdark napisał/a:
A czy rocznik ma jakieś znaczenie bo mój jest 95' a u Ciebie widzę 97' ?

Myślę, że nie ma znaczenia.
Przed i po lifcie były szesnastki.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 19:56   

Orginalne glosniki to, o ile pamietam 15.5mm , ale 16.5mm wejdzie - bo sam takie zamontowalem. Powiem szczeze , ze jest problem z glebokoscia i trzeba troche pokombinowac , ale - dla chcacego nic trudnego :wink:

csdark napisał/a:
Przeglądając inny temat na tym forum znalazłem info o średnicy 13-cm lub 13,5 cm chodziło o R 6xx,


Tak , ktos takie montowal(teraz nie pamietam dokladnie kto) - na moje oko, to nie problem wmontowac mniejsze glosniki w wieksze otwory....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:25   

ADAM1 napisał/a:
Orginalne glosniki to, o ile pamietam 15.5mm

Rave podaje 16. Zresztą 5 mm w tą czy tamtą nie robi zbytniej różnicy. :wink:
ADAM1 napisał/a:
Tak , ktos takie montowal(teraz nie pamietam dokladnie kto) - na moje oko, to nie problem wmontowac mniejsze glosniki w wieksze otwory....

No tak, ale csdark pyta o orginalne. :razz:
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 20:27   

marthinez napisał/a:
No tak, ale csdark pyta o orginalne.


Tak , chcialem to tylko wyprostowac.... :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
csdark 




Dołączył: 29 Lip 2007
Posty: 66
Skąd: Siedlce



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 22:26   

Czyli mogę śmiało kupić głośniki 165mm.
ADAM1 napisał/a:
Powiem szczeze , ze jest problem z glebokoscia i trzeba troche pokombinowac
Słyszałem właśnie że są kłopoty z głębokością, jeżeli byś mógł podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii było by miło :) . Teraz powiem co ja planuję otóż kupiłem wzmacniaczyk Magnat Gladiator Classic 360 zdaje sobie sprawę iz to w chwili obecnej nie jest żadna rewelacja, ale na początek wystarczy, w kufer myślałem wsadzić subka z jednym dobrym głośnikiem, ale ze względu na to że sedana ciężko dobrze nagłośnić postanowiłem zamontować dwa głośniki niskotonowe (wzmacniacz na to pozwoli) w planie mam zamiar wyjąć głośniki z tylnej półki (też jakiś Magnat 6x9) aby bass miał gdzie się rozchodzić (przez otwory po głośnikach) jedyny problem to właśnie głośniki z przodu, są też jakieś maskownice w desce rozdzielczej pod szybą, niestety nie wiem narazie czy cos tam jest czy niema, jeżeli niema przewodów to nawet nie mam zamiaru ich doprowadzać moja uwaga skupiona jest głównie na drzwiach. Przepraszam że tak ciągnę temat na siłę ale potrzebuje fachowego i rzeczowego doradztwa w tym temacie. Może znacie jakieś konkretne głośniki które marką i jakością będą pasowały do tego zestawienia oraz w te nieszczęsne drzwi (drobne kombinacje dozwolone ;) )
 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Sro Sie 29, 2007 22:51   

Osobiscie posiadam podobny ZESTAW . Poszukaj troche w necie bo sa dwa rodzaje (nie pamietam oznaczen) , z czego w jednym, glosniki niskotonowe sa "deko" plytsze
Moje modyfikacje polegaly na wycieciu wszelkich wzmocnien w orginalnych mocowaniach. Pomimo to glosnik wystaje poza mocowanie pod wzgledem glebokosci i srednicy mocowania(chodzi mi o ta plastikowa czesc)
Glosnik przykrecilem dlugimi wkretami, przechylajac go do gory, tj. gorna jego czesc zblizylem nieco do drzwi pod takim katem, zeby nie ugniatala go pozniej tapicerka.
Jest to pracochlonne, ale efekt koncowy zadowalajacy. Przy okazji montowania glosnikow radze wygluszyc drzwi.
Twetery(potocznie gwizdki) zamontowalem w trojkatnych maskownicach, mocowania lusterek, zwrotnice umiescilem w schowkach drzwi(tak bylo najlatwiej i najbezpieczniej)

[ Dodano: Sro Sie 29, 2007 10:56 pm ]
csdark napisał/a:
, są też jakieś maskownice w desce rozdzielczej pod szybą,


Umnie tez sa, ale nie warto w nie ingerowac.
Montowalem w nie glosniki, a efekt byl taki sobie(nie wspomne o utrudnionym prowadzeniu instalacji)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Głośniki tył - wymiar i jakie?
tomek200791 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Wto Sie 09, 2011 14:32
tomek200791
Brak nowych postów [R600/618]Jakie głośniki zamiast serii(najtaniej)?
Paul119 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Nie Mar 07, 2010 23:48
dafit
Brak nowych postów [R400] Głosniki - jakie głośniki i jaki rozmiar
natenczas Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Sob Sie 21, 2010 22:36
borek88
Brak nowych postów Jakie to głośniki ?
SeevS Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Sie 18, 2009 22:11
Karcios
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r75] jakie głosniki
Legwan1989 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Cze 12, 2012 20:07
greg-si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink