Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Co jest z klimatyzacją?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 12:58
[R416] Co jest z klimatyzacją?
Autor Wiadomość
oskarik 



Dołączył: 17 Cze 2007
Posty: 1
Skąd: Tarnów



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 14:40   [R416] Co jest z klimatyzacją?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1995

Witam. Zakupiłem niedawno jakieś miesiąc temu roverka właśnie 416Si 95 rok. Klime ma ale jak włączam ją to nie chłodzi. Wiem, że temat był wiele wiele razy poruszany ale mam pytanie - ile trzeba czekac w roverze moim aby klima zaczęła chłodzić od momentu jej włączenia? 5, 10, 15 minut? Pytam bo nigdy z klimą w aucie nie miałem do czynienia i myśle, że być może za krótko czekam. W sumie kiedyś czekałem 15 minut i malutko chłodziło. Potem jeszcze na 10 minut zostawiłem auto włączone z klimą a przy okazji włączyłem ten przycisk na obieg powietrza, jak wróciłem po 10 minutach do auta to było jak bez klimy a powietrze ciepłe leciało, i stąd mam też drugie pytanie tzn. gdy klima chodzi a przycisk ten do obiegu powietrza się włączy to wtedy ogrzewanie się włącza? Czy po prostu to wszystko wina klimy zepsutej? Za tydzien jade do goscia u mnie w miescie co sie w klimatyzacjach specjalizuje i moze mi powie co jest nie tak. Sorki ze sie rozpisałem hehe ale pierwszy raz tu jestem na forum bo roverka mam miesiąc. Przy okazji mam inne pytanie z innej beczki tzn. w drzwiach przednich u pasazera jak szybe mam otwartą na maksa (szyby elektryczne są) to przy zamykaniu drzwi wtedy ta szyba strasznie szczela tak jakby była poluzowana. Macie na to jakąś rade? Dziękuje i pozdrawiam :) Najbardziej mi o klime chodzi co najbardziej prawdopodobnie moze byc przyczyną :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 28, 2010 18:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 17, 2007 14:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ADAM1 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 22 Sty 2006
Posty: 487
Skąd: Poeldijk



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 15:48   

Na moje oko masz za malo czynnika w ukladzie klimatyzacji
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10894
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 15:51   

oskarik napisał/a:
ile trzeba czekac w roverze moim aby klima zaczęła chłodzić od momentu jej włączenia? 5, 10, 15 minut

u mnie nawiew przy włączonej klimie i zamkniętym obiegu bucha zimnym powietrzem po 2-3 minutach,
oskarik napisał/a:
W sumie kiedyś czekałem 15 minut i malutko chłodziło. Potem jeszcze na 10 minut zostawiłem auto włączone z klimą a przy okazji włączyłem ten przycisk na obieg powietrza, jak wróciłem po 10 minutach do auta to było jak bez klimy a powietrze ciepłe leciało

na moje oko to wygląda jakbyś mial od samego początku za mało czynnika i powoli uciekł całkiem.
oskarik napisał/a:
gdy klima chodzi a przycisk ten do obiegu powietrza się włączy to wtedy ogrzewanie się włącza?

to jest tylko przycisk od zamykania dopływu powietrza z zewnątrz, ogrzewanie mozesz włączyć przekręcając pokrętło od regulacji temperatury na czerwone pole, czy klima jest włączona, czy nie i czy obieg jest zamknięty, czy nie, jesli pokrętło jest na zielonm polu, to ogrzewanie jest wyłączone i już :) (no chyba, że linka Ci się z zaworku zsunęła w pozycji otwartej ;))
jeśli chodzi o gościa od klimy, to upewnij się że doleje Ci tyle czynnika, ile trzeba i jeszcze olej, najlepiej jeśli będzie mial automat do napelniania, a nie na zegary, to jedna z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać :)
oskarik napisał/a:
zamykaniu drzwi wtedy ta szyba strasznie szczela tak jakby była poluzowana

zdejmij boczek i zobacz, czy nie wyleciała z prowadnic, to się czasem zdarza, trzeba ją wstawić na miejsce i przesmarować prowadnice :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 17:32   

...u mnie klima dmucha od momentu wciśniecia przycisku...
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Chali 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Kwi 2007
Posty: 47
Skąd: Pruszków



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 23:00   

U mnie klima zaczyna chlodzic doslownie po chwili (ok 20 sek. i czuc zimne) Na twoim miejscu to bym otworzyl maske, zapalil silnik i posluchal czy slychac "pykniecie" przekaznika i zalaczenie pompy od klimy jak wciskasz guzik A/C. Ale wydaje mi sie ze poprostu nie jest napelniona. A co do szyby to tak jak koledzy wspomnieli, musiala wyskoczyc z prowadnicy.
Pozdrawiam
 
 
 
UncleAllEvil 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 200
Skąd: Bojanowo, Leszno



Wysłany: Nie Cze 17, 2007 23:32   

U mnie jak auto ma w miarę normalną temp. to klima wieje zimnym powietrzem już po chwili od włączenia, ale jak auto stoi parę godzin na słońcu to potrzebuje ok. minuty żeby schłodzić najpierw samą siebie i kanały dmuchawy :P
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Cze 18, 2007 08:29   

UncleAllEvil napisał/a:
U mnie jak auto ma w miarę normalną temp. to klima wieje zimnym powietrzem już po chwili od włączenia, ale jak auto stoi parę godzin na słońcu to potrzebuje ok. minuty żeby schłodzić najpierw samą siebie i kanały dmuchawy

... identycznie sytuacja wygląda z pracą klimatyzacji w moim samochodzie :mrgreen:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pon Cze 18, 2007 13:56   

Tak jak koledzy mówią - najprawdopodobniej klimatyzacja się nie włącza. Sprawdzić to możesz w następujący sposób:
1. włączeniu przycisku powinien towarzyszyć stuk pod maską załączanego sprzęgiełka sprężarki
2. obroty powinny zafalować tzn. trochę opaść, podskoczyć i wrócić do stanu normalnego.
3. obejrzyj dobrze sprężarkę - jej koło pasowe kręci się cały czas, ale dopiro po załączeniu klimatyzacji kręci się również jego środkowa część (tak jakby całe koło a nie tylko jego zewnętrzna część). Jeśli widzisz, że mimo włączenia przycisku "piasta" koła pozostaje nieruchoma to sprężarka się nie załączyła.

Przyczyny niewłączania się klimatyzacji były wielokrotnie omawiane na forum, przejrzyj też niedawno dodany artykuł na stronie klubowej. W skrócie: za mało czynnika to najczęstszy objaw, ewentualnie problem elektryczny (sprawdź bezpieczniki).

I nie zapomnij dać znać, co stwierdziłeś.
 
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3633
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Cze 18, 2007 21:51   

u mnie jest tak ze klima (jesli jej nie wlacze przed uruchomieniem silnika), to wlacza sie za bardzo duzym opoznieniem np. po ok 5 nawet i 10 minutach jazdy, kiedys tak nie bylo, sprawdze jeszcze to podajac bezposrednio mase z aku na odpowiedni styk kompa,
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] klimatyzacja??
smarzuch Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Czw Kwi 15, 2010 00:26
sTERYD
Brak nowych postów [R416 00r] Klimatyzacja
jest czy jej nie ma ? :)
elrafal Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pią Lut 05, 2010 21:47
Michal
Brak nowych postów [R416] Klimatyzacja
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Lip 17, 2007 10:59
Brt
Brak nowych postów [R416] klimatyzacja
dawid257 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 10 Czw Cze 12, 2014 20:17
dawid257
Brak nowych postów [R416] Klimatyzacja
krzych1 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 20 Sob Maj 26, 2007 12:37
UncleAllEvil



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink