Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214Si '99] Gdzie gazik w Łodzi i okolicach? :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:01
[R214Si '99] Gdzie gazik w Łodzi i okolicach? :)
Autor Wiadomość
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 30, 2007 16:46   [R214Si '99] Gdzie gazik w Łodzi i okolicach? :)

Udało mi się troszkę zarobić i myślę wreśćie o gazie do autka. Padło oczywiście na sakwencyjną instalację do mojej 200 :) Macie jakieś doświadczenie z zakładami w łódzi ? :) Potrzeba mi sprawdzonego i fachowego warsztatu a jak przy tym będzie w miarę tanio to już super :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
Ostatnio zmieniony przez piter34 Pią Lip 06, 2007 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Cze 30, 2007 16:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
mmaniek 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 01 Maj 2007
Posty: 132
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Cze 30, 2007 21:06   

Myślę, że najbardziej sprawdzonym i niestety najdroższym zakładem jest "Stefanowski", choć są opinie że "woda sodowa uderzyła im do głowy", jeśli chodzi o naprawy i regulacje są na prawdę dobrzy. Coraz częściej słyszę dobre opinie o zakładzie na ul. Polnej. Sam osobiście zakładałem gaz do Clio u Łyżwy w Łasku ,bo u Stefanowskiego nie montują zbiorników pod auto :( - raczej nie jestem zadowolony, choć od gwarancji się absolutnie "nie migają". W autach firmowych zakładaliśmy w LordGas na ul. Zbąszyńskiej-też nie polecam.
_________________
Wszystko dla ludzi, byle z głową. ;-)
 
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 19:54   

To moze wysle rodzicow do stefanowskiego zeby sprawdzili mi cene :) Chce miec autko juz zrobione na moj powrot wiec dlatego zasiegam tylko porad internetowych :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 20:10   

jerzu napisał/a:
To moze wysle rodzicow do stefanowskiego zeby sprawdzili mi cene


Wcześniej cennik można sprawdzić tutaj: http://www.nagaz.pl/cenniki/ :smile:

Ale później nie zaszkodzi i tak podjechać żeby sobie mechy autko oblukali i potwierdzili czy aby wybrana przez klienta instalacja będzie pasować. Przynajmniej tak przez telefon radzi miła Pani z tej firmy. :wink:
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 20:23   

Chcialem kliknac opcje pomogl ale jej nie widze :D :D Jakies zmiany na forum ? :) Cennik sprawdzilem i wyszlo tam ze bede musial zaplacic 4000 :( Jak cos to mam nadzieje ze warto :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
harinezumi 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 18 Kwi 2007
Posty: 60
Skąd: Łódź



Wysłany: Nie Lip 01, 2007 20:46   

jerzu napisał/a:
sprawdzilem i wyszlo tam ze bede musial zaplacic 4000


Dowiadywałem się tam telefonicznie ok. 2 m-cy temu o instalację do 214 Si z kolektorem niemetalowym z 1999 lub 2000 roku (nie pamietam już rocznika - skleroza - za dużo masełka chyba spożywam :smile: ) i po kalkulacji przez telefon wzmiankowana już wyżej miła Pani, podała mi cenę instalacji sekwencyjnej na ok. 3.300 zł.
_________________
ROVER 400 - BLUESMOBIL
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lip 02, 2007 10:04   

Wg mnie i tak za dużo. Sekwencje obecnie ponizej 3000 można założyc. Kolega do Xary zakładał i zapłacił 2500. Niestety nei wiem dokładnie co to za model, ale jeździ 4-5 m-cy i nic się nie dzieje.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 21:05   

Ja założyłem za 2300 - tzn zakłada się, montaż w ubiegły piątek a do tej pory chłopaki męczą się z ustawianiem map wtrysku czy coś takiego - wiadomo silnik z turbiną ma swoje humory.
Ale co do montażu to złego słowa nie mogę powiedzieć - pełny profesjonalizm, gdyby nie fakt ze nowe przewody są czyste a stare brudne to można by powiedzieć że instalacja i poprowadzone wiązki zostały zamontowane razem z całą resztą w fabryce.

Zakład to wielokrotnie polecany przez użytkownika macieja MIRMAR w Węgrowie 80 km za Warszawą. Ja miałem do tego zakładu 160 km ale wiem że oddałem samochód w pewne ręce.

[ Dodano: Czw Lip 05, 2007 9:09 pm ]
Na ten czas dostałem samochód zastępczy - b.miło z ich strony choć mam nadzieję że przed weekendem odbiorę własny odrzutowiec...
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lip 06, 2007 13:52   

Ktoś już kiedyś pisał, że "nagaz" nie montuje Staga 300 do serii K (z niewiadomych mi przyczyn...). Moim zdaniem to obecnie najlepsza instalacja w kontekście cena/jakość.
Poza tym na stronie masz instrukcję programowania w PDF oraz darmowy soft do instalki (w razie czego jak gaziarze sp&^*&).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Marrkus 




Pomógł: 67 razy
Dołączył: 13 Lis 2001
Posty: 1096
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lip 08, 2007 17:18   

Nie wiem jak w silnikach serii k ale u mnie (2.0 turbo ROVER-a) panowie mieli poważne problemy z ustawieniem mapy wtrysków dla instalacji stag 300. Zajęło im tydzień ustawienie wszystkiego ale z efektów na razie jestem zadowolony nawet bardzo - pojawiają sie małe szarpnięcia w zakresie niskich obrotów ale są sporadyczne i na benzynie też dało się czasami je zauważyć. Silnik nie stracił praktycznie nic z swojego temperamentu :D
Nie wiem dokładnie ale chyba i seria silników T i K mają taki sam lub podobny system sterowania pracą silnika (MEMS) i to on jest główną przyczyną tych wszystkich problemów ale porządne warsztaty poradzą se i z tym a jeżeli ktoś mówi że nie da rady to raczej jest jakimś "szmaciarzem" i bałbym się ryzykować pozostawiając u nich auto.
Panowie, którzy mi montowali instalację bardzo pozytywnie wyrażali się o instalacji stag300 - ich zdaniem to najrozsądniejsza obecnie propozycja. Samochód szefa tego zakładu (mercedes - jakiś coupe z napisem V12 :mrgreen: ) też jeździ na stagu.
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 08, 2007 21:52   

Marrkus napisał/a:
Nie wiem jak w silnikach serii k ale u mnie (2.0 turbo ROVER-a) panowie mieli poważne problemy z ustawieniem mapy wtrysków dla instalacji stag 300.

Problem raczej leżał w czym innym, bo samo ustawianie mapy polega po prostu na jeżdżeniu gaz/benzyna i manipulacji mnożnikiem. To tego wystarczą elementarne zdolności logicznego myślenia.
Problemem jest takie dobranie ciśnienia reduktora oraz dysz wtrysków, aby linia mnożnika wyszła sensowna. To raczej z tym był kłopot. Fajnie, że sobie poradzili. :)

BTW Stag 300 to bardzo dobra instalacja.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 00:03   

Wrocilem do Polski i jutro juz osobiscie pojade dowiedziec sie o koszty i na kiedy moga mi zrobic. Sprobuje u stefanowskiego bo to faktycznie dobry i sprawdzony zaklad a do tego robia testy na hamowni:)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 13:29   

Tam Ci powiedzą, że Stag 300 nie zakładają do tego auta (zapytaj dlaczego) i namówią na droższy (i wcale nie jakoś zauważalnie lepszy) Landi Renzo Omegas.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 14:16   

jakbys zgadl :D powiedziala mi babka ze nie wszystkie rovery maja sekwencyjny wtrysk benzyny i musza cos tam pomierzyc i dopiero wtedy powiedza mi cene i w ogole :) w piatek mam podjechac na pomiary :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lip 16, 2007 14:48   

jerzu, właśnie u Ciebie jest półsekwencja.
Nie przeszkadza to jednak w montażu Staga 300. Jeżeli stwierdzą, że przeszkadza, to oznacza, że nie potrafią tego zamontować i zestroić (a to o nich dobrze nie świadczy).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jerzu 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 250
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Lip 16, 2007 15:45   

Zaraz wszystko sie dowiem :D Mojego znajomego kumpel zaklada gaz i do niego pojade :) Mysle ze tamten zrobi mi to dobrze i bez sciem :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214Si 97r] Używane cześci - gdzie w okolicach Zielonej G?
Mazi281 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Wrz 25, 2007 18:54
Brt
Brak nowych postów [MG ZR 160] HGF, gdzie naprawią w Łodzi
pgrad Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Lut 13, 2014 10:12
pgrad
Brak nowych postów [R214Si] Wymiana uszczelki pod głowicą w W-wie, gdzie?
Kruti Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Czw Lut 26, 2009 13:16
Kruti
Brak nowych postów [R214si '97] Montaż klimy jak i gdzie na slasku
coldmanns Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Lip 09, 2008 09:57
eszet
Brak nowych postów [R214Si '97] Wodzidełko wybieraka, gdzie szybko wawa?
Wydryszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pią Sty 21, 2011 12:55
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink