Forum Klubu ROVERki.pl :: [WWW] Kwestia nowej galerii klubowej
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[WWW] Kwestia nowej galerii klubowej
Autor Wiadomość
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:35   [WWW] Kwestia nowej galerii klubowej

No właśnie, strasznie zryte jest to dodawanie fotek na strone. Nie mozecie dac linkow do stron innych?

piter34: posty wydzielone z tematu "foteczki ze zlotu" z kącika "zloty ogólnopolskie"
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 17:23, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lip 03, 2007 13:57   

walkie napisał/a:
No właśnie, strasznie zryte jest to dodawanie fotek na strone. Nie mozecie dac linkow do stron innych?
Nie :razz: Archiwum Zlotowe ma być w Klubie :) Jest niewygodnie, ale trudno.
Ja lubię to mieć w jednym miejscu. :)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 14:19   

No ja wiem, to wazne.
Moze przy okazji nowej strony ten mechanizm bedzie ulepszony :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 20:38   

Piter34 pamietasz jak kiedys dodalem fotki hurtem? Ty tylko cos zrobiles ze sie zaczely liczyc w galerii bo byly "bezpanskie" ;) Myslalem o tym zeby teraz zrobic tak samo, niz klikac 100 zdjec i dodawac do galerii.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Lip 03, 2007 21:39   

walkie napisał/a:
Moze przy okazji nowej strony ten mechanizm bedzie ulepszony :)

Wszystko w rękach nowego zarządu.
To tak naprawdę Wy teraz powinniście dbać o rozwój strony klubowej, jej zawartość i organizację... :cool:

Ja chętnie przekażę swoją wiedzę dot. strony komuś z zarządu. Brt już konto adminowe ma.
walkie, założyć Tobie? (zapraszam na gg)

[ Dodano: Wto Lip 03, 2007 9:40 pm ]
MaReK napisał/a:
Piter34 pamietasz jak kiedys dodalem fotki hurtem?

I się tylko jedna wyświetlała? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lip 03, 2007 21:42   

załóż załóż ;) bo ja sie ostatnio nie wyrabiam z robotą :| i dopiero wczoraj usiadłem zapoznać się ze stroną :| Tym bardziej, że Walkie grzebie trochę w html-u itp. no i w razie czego ma Orsona pod ręką :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Wto Lip 03, 2007 23:11   

walkie napisał/a:
Moze przy okazji nowej strony ten mechanizm bedzie ulepszony :)


Moim zdaniem powinno to być znacznie uproszczone w przypadku nowej strony :-) Postaramy się nad tym popracować :-)
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 09:15   

Ja mysle, ze trzeba przeniesc merytoryczna bardzo bogata zawartosc strony www.roverki.pl na nowy silnik phpbb i odpalic wszystko razem. Piter34 Ty juz sie orientowales w tym (portal.php) masz jakies wnioski itp?

Tez jestem zdania, ze strona forum powinno byc dodatkiem do strony, a nie na odwrot.
Forum samo w sobie cieszy sie duzym powodzeniem... codziennie przybywa po kilka osob - mile.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Vit0 




Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 11:47   

MaReK napisał/a:
Ja mysle, ze trzeba przeniesc merytoryczna bardzo bogata zawartosc strony www.roverki.pl na nowy silnik phpbb i odpalic wszystko razem.


Czy uwazacie, ze jest to dobre rozwiazanie?

Osobiscie bardzo nie podobaja mi sie strony oparte o phpBB. Wydaje mi sie, ze phpBB jest dobre na forum, ale nie na strone. Jest to wszystko wtedy mniej czytelne.
Wydaje mi sie, ze lepiej oddzielic strone jako taka od forum, a forum jedynie dostosowac wygladem do nowej strony WWW.

ale to tylko moje zdanie...
_________________
God, root - what's the difference?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 12:03   

To jest zintegrowane ze soba. Phpbb co jakis czas wypuszcza patche, aktualizacje itp.
Mozesz laczyc forum z baza strony i wszystko oparte na tym samym silniku.

Pozniej mozesz to wszystko zostawic w spadku innym i beda kontynuowac stronke. Jak zrobic wlasny kod i ktoregos dnia stwierdzisz ze juz dosc, inni beda musieli sie wszystkiego uczyc po Tobie, ew. pisac wszystko do nowa.

Co do przejzystosci i funkcjonalnosci... kwestia dobrania ukladu strony i szablonu.
Tak jak oscommerce wykorzystywany jest w wiekszosci sklepow internetowych i wcale tego nie widac, bo zmieniony jest tylko szablon.

Zaleta kodu phpbb jest jego bezplatne prowadzenie. Za dobrze rozwinieta strone www trzeba duzo zaplacic, a za free nie kazdemu bedzie sie chcialo i nie kazdy bedzie mial czas to robic. W efekcie trzeba bedzie cos na stronie zrobic, dorobic, przerobic i bedzie sie na to czekalo miesiacami.

Dlatego uwazam, ze phpbb jest idealne dla potrzeb poratlu roverki.pl i trzeba tylko pilnowac, zeby za duzo "samorobek" w kodzie gotowca sie nie pojawilo. Wtedy strone bedzie mozna dowolnie modyfikowac, przenosic itp.

Dodam jeszcze, ze wiekszosc portali motoryzacyjnych opiera sie wlasnie o kod bezplatnych silnikow i aplikacji, a jedyne co zmieniaja to szablon i oprawe graficzna.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Vit0 




Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 14:31   

MaReK napisał/a:
o jest zintegrowane ze soba. Phpbb co jakis czas wypuszcza patche, aktualizacje itp.
Mozesz laczyc forum z baza strony i wszystko oparte na tym samym silniku.


Spoko. Ja tylko mowie, ze nie podoba mi sie rozwiazanie, kiedy calosc merytoryczna strony i cala funkcjonalnosc jest wmontowana w forum i wyglada mniej wiecej tak: http://www.cb-radio.pl/phpBB/. Jak dla mnie rozwiazanie jest kiepskie, bo wszystko jest upiete w formie forum. Nie wiem czy o to Ci chodzi czy chcesz zrobic to jakos inaczej. Nie znam sie na pluginach do phpBB, bo staram sie go unikac - do tego stopnia, ze napisalem wlasne forum :P .

MaReK napisał/a:
Pozniej mozesz to wszystko zostawic w spadku innym i beda kontynuowac stronke. Jak zrobic wlasny kod i ktoregos dnia stwierdzisz ze juz dosc, inni beda musieli sie wszystkiego uczyc po Tobie, ew. pisac wszystko do nowa.


Tu masz 100% racji, jednak jesli cos sie napisze dobrze, to dla w miare kumatego PHPowca nie bedzie to az taki trudny orzech do zgryzienia. Jednak zawsze to poswiecony czas na przyuczenie kogos.

MaReK napisał/a:
Tak jak oscommerce wykorzystywany jest w wiekszosci sklepow internetowych i wcale tego nie widac, bo zmieniony jest tylko szablon.


No tutaj sie mylisz. Jesli firma stawia na jakosc serwowanych uslug to zawsze ma rozwiazania dedykowane i sklep pisany dokladnie na swoje potrzeby (za ciezkie pieniadze). Malo sklepow opartych jest na osCommerce.

MaReK napisał/a:
Za dobrze rozwinieta strone www trzeba duzo zaplacic, a za free nie kazdemu bedzie sie chcialo i nie kazdy bedzie mial czas to robic. W efekcie trzeba bedzie cos na stronie zrobic, dorobic, przerobic i bedzie sie na to czekalo miesiacami.


Mam gotowy system portalowy z forum dzialajacy na www.dachy.org i www.okna.pl. Sprawdzony i ciagle udoskonalany od ponad roku :) Postawienie na nim stronki roverkow to max. 3-4 dni roboty od momentu kiedy dostane grafike. Jestem otwarty na propozycje :P (To tak jesli chodzi o ochote do tworzenia wszystkiego od poczatku... niekoniecznie trzeba, niektore rzeczy juz sa).

MaReK napisał/a:
Dlatego uwazam, ze phpbb jest idealne dla potrzeb poratlu roverki.pl i trzeba tylko pilnowac, zeby za duzo "samorobek" w kodzie gotowca sie nie pojawilo. Wtedy strone bedzie mozna dowolnie modyfikowac, przenosic itp.


Spoko. Ja tu tylko podsuwam sugestie - to Wy decydujecie.

Po prostu jestem przeciwnikiem duzych rozwiazan open source. Moim zdaniem jesli cos ma otwarty kod to narazone jest na znacznie wiecej atakow. open source -> open bugs :)

ale to tylko takie moje dywagacje... :P
_________________
God, root - what's the difference?
 
 
 
Tomaszi 




Dołączył: 08 Lut 2007
Posty: 552
Skąd: Kędzierzyn-Koźle

Rover 400

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 15:17   

ostatnio wszedłem na str. klubową czeskich miłośników roverka roverclub.cz nie jestem obeznany dobrze w sprawach http, php i z tego co wnioskuję ich forum wisi na stronie klubowej.
Jakoś dziwnie mi się tam poruszało, nasze jakoś bardziej przypomina forum.
_________________
NIE POTRAFISZ PRZECZYTAĆ TEGO TEKSTU, WCIŚNIJ Ctrl +
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 04, 2007 17:35   

Z innej beczki...
Klubowe galerie miały klimat, gdyż większość osób oglądając w nich zdjęcia, widziała je po raz pierwszy. Komentarze pisane na gorąco pojawiały się bezpośrednio pod zdjęciem i tworzyły często ciekawe opowieści. W tej chwili, gdy większość (o ile nie wszystko) skomentowane jest w tym wątku, którego po pół roku nikt nie znajdzie, galeria zlotowa (jeśli w ogóle powstanie), pozostanie suchą galerią. Nawet jeśli umieści się najpiękniejsze zdjęcia, klimatu już w niej nie będzie.
Czy tak ma być?!
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 04, 2007 19:31   

Vit0 napisał/a:
Spoko. Ja tylko mowie, ze nie podoba mi sie rozwiazanie, kiedy calosc merytoryczna strony i cala funkcjonalnosc jest wmontowana w forum i wyglada mniej wiecej tak: http://www.cb-radio.pl/phpBB/. Jak dla mnie rozwiazanie jest kiepskie, bo wszystko jest upiete w formie forum. Nie wiem czy o to Ci chodzi czy chcesz zrobic to jakos inaczej.

No to zdecydowanie nie oto mi chodzi co jest na tej stronie ;)
To jest forum wzbogacone o kilka bannerow.

Vit0 napisał/a:
No tutaj sie mylisz. Jesli firma stawia na jakosc serwowanych uslug to zawsze ma rozwiazania dedykowane i sklep pisany dokladnie na swoje potrzeby (za ciezkie pieniadze). Malo sklepow opartych jest na osCommerce.

Trafiamy do innych sklepow ;)
Nawet piotr i pawel korzystaja z kodu osCommerce.
osCommerce jest dobrze napisany i nawet duze firmy internetowe wspieraja sie nim.
Oczywiscie masz racje, duze firmy np. Action.pl ma swoj wlasny system, ale takich jest mniej niz osCommerce.

Vit0 napisał/a:
Mam gotowy system portalowy z forum dzialajacy na www.dachy.org i www.okna.pl. Sprawdzony i ciagle udoskonalany od ponad roku :) Postawienie na nim stronki roverkow to max. 3-4 dni roboty od momentu kiedy dostane grafike. Jestem otwarty na propozycje :P (To tak jesli chodzi o ochote do tworzenia wszystkiego od poczatku... niekoniecznie trzeba, niektore rzeczy juz sa).

Nooooo o to to to :) Tak wlasnie wyobrazam sobie strone roverkowa. To co pokazales mozna w rownie latwy sposob (wizualnie) uzyskac na phpbb portal. Kwestia grafiki jest jednak bezsprzeczna - potrzeba jej najbardziej ;)

Vit0 napisał/a:
Spoko. Ja tu tylko podsuwam sugestie - to Wy decydujecie.

No i dobrze. Decyduja wszyscy i wszystkie glosy powinno sie brac pod uwage.
Szczerze mowiac, mnie bez roznicy jakimi metodami zostanie wykonana strona... byle byla merytorycznie bogata w to co juz jest, przejzystrza i z klimatem ;)

Vit0 napisał/a:
Po prostu jestem przeciwnikiem duzych rozwiazan open source. Moim zdaniem jesli cos ma otwarty kod to narazone jest na znacznie wiecej atakow. open source -> open bugs

Eee... jak sie uaktualnia i sledzi na biezaco to trudno shaczyc.
Odpukac forum stoi juz jakis czas i nie widac prob lamania. Nawet boty dalo sie zatrzymac. A to w duzej mierze dlatego, ze ktos napisal mechanizm pod phpbb ;)

[ Dodano: Sro Lip 04, 2007 7:33 pm ]
Tomi napisał/a:
Klubowe galerie miały klimat, gdyż większość osób oglądając w nich zdjęcia, widziała je po raz pierwszy. Komentarze pisane na gorąco pojawiały się bezpośrednio pod zdjęciem i tworzyły często ciekawe opowieści. W tej chwili, gdy większość (o ile nie wszystko) skomentowane jest w tym wątku, którego po pół roku nikt nie znajdzie, galeria zlotowa (jeśli w ogóle powstanie), pozostanie suchą galerią. Nawet jeśli umieści się najpiękniejsze zdjęcia, klimatu już w niej nie będzie.
Czy tak ma być?!

Galeria o ktorej mysle (z phpbb) rowniez ma funkcje komentowania i w sumie nie rozni sie idea od obecnej. Komentarze do zdjec, to super sprawa i nie warto z niej rezygnowac.

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Przemek_Docent 




Dołączył: 16 Sie 2002
Posty: 226
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Lip 04, 2007 22:28   

Tomi napisał/a:
Z innej beczki...
Klubowe galerie miały klimat, gdyż większość osób oglądając w nich zdjęcia, widziała je po raz pierwszy. Komentarze pisane na gorąco pojawiały się bezpośrednio pod zdjęciem i tworzyły często ciekawe opowieści. W tej chwili, gdy większość (o ile nie wszystko) skomentowane jest w tym wątku, którego po pół roku nikt nie znajdzie, galeria zlotowa (jeśli w ogóle powstanie), pozostanie suchą galerią. Nawet jeśli umieści się najpiękniejsze zdjęcia, klimatu już w niej nie będzie.
Czy tak ma być?!
Podpisuję się obiema łapkami!!! Dlatego na forum proszę ludzi o wrzucanie fotek na stronkę. Niech niezdecydowani zajrzą do dawnych galerii i poczytają komentarze... :) Warto.
Poza tym to jest cała "fotohistoria" Klubu w jednym miejscu!
Naprawdę warto się chwilę pomęczyć, żeby wrzucić kilka najlepszych fotek. I, tak jak mówi Tomi, jak najszybciej - żeby jeszcze nam się chciało pokomentować na gorąco :)
_________________
"Racing Is Life. Anything that happens before or after is just waiting..."
S.McQueen, Le Mans
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 11:18   

Vit0 napisał/a:
Mam gotowy system portalowy z forum dzialajacy na www.dachy.org i www.okna.pl. Sprawdzony i ciagle udoskonalany od ponad roku :) Postawienie na nim stronki roverkow to max. 3-4 dni roboty od momentu kiedy dostane grafike.

Mylisz się. Na stronie jest tak wiele skryptów self-made, że to nie będą max 3-4 dni, a raczej 30-40.

MaReK napisał/a:
Galeria o ktorej mysle (z phpbb) rowniez ma funkcje komentowania i w sumie nie rozni sie idea od obecnej. Komentarze do zdjec, to super sprawa i nie warto z niej rezygnowac.

Moje zdanie: nowa galeria na phpBB, ale tylko pod warunkiem, że znajdą się w niej WSZYSTKIE stare galerie i fotki wraz z komentarzami...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 11:34   

piter34 napisał/a:
Moje zdanie: nowa galeria na phpBB, ale tylko pod warunkiem, że znajdą się w niej WSZYSTKIE stare galerie i fotki wraz z komentarzami...

No inaczej sobie tego nie wyobrazam. Taka galerie "czysta" mozna zrobic zaraz, ale tu problem polega na przeniesieniu fotek i komentarzy.

[ Dodano: Czw Lip 05, 2007 11:48 am ]
Wiecie co?

W phpbb galeria jest niewiele prostrza od tego nuke ;/
Nie da sie (bez napisania odpowiedniej aplikacji) wrzucic hurtem 100 zdjec.
Mozna zrobic wiecej pol z (przegladaj).

Moze jednak warto sie zastanowic nad napisanie "wlasnej galerii"?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Vit0 




Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 12:36   

piter34 napisał/a:
Mylisz się. Na stronie jest tak wiele skryptów self-made, że to nie będą max 3-4 dni, a raczej 30-40.


Moze przeceniam swoje mozliwosci... ale z pewnoscia nie bedzie to 30-40 dni. Wiecej czasu zajmuja dywagacje nt. tego co warto postawic niz sama robota, wiec moim zdaniem nie mozna tutaj mowic o narzucie czasu.

MaReK napisał/a:
Nie da sie (bez napisania odpowiedniej aplikacji) wrzucic hurtem 100 zdjec.
Mozna zrobic wiecej pol z (przegladaj).


Albo wrzucac na serwer plik .zip, ktory automatycznie zostanie na serwerze rozpakowany a fotki wrzucone do galerii. W tym rozwiazaniu za pomoca jednego pliku uploadujesz ile fotek chcesz.

Jesli o wlasna galerie chodzi to nie jest to az tak duzo roboty jak mogloby sie wydawac. Moze warto sprobowac?
_________________
God, root - what's the difference?
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 05, 2007 14:41   

Vit0 napisał/a:

Moze przeceniam swoje mozliwosci... ale z pewnoscia nie bedzie to 30-40 dni. Wiecej czasu zajmuja dywagacje nt. tego co warto postawic niz sama robota, wiec moim zdaniem nie mozna tutaj mowic o narzucie czasu.

Z doswiadczenia wiem, ze to jednak trwa nawet dluzej niz 30 - 40 dni :)
Ktos wyjezdza na wakacje, ma w pracy duzo roboty. Spotkania rodzinne, swieta i... zawsze jest cos do zrobienia ale nie to...

Vit0 napisał/a:
Albo wrzucac na serwer plik .zip, ktory automatycznie zostanie na serwerze rozpakowany a fotki wrzucone do galerii. W tym rozwiazaniu za pomoca jednego pliku uploadujesz ile fotek chcesz.

Duzo babrania i trzeba skorzystac ze skryptow perl/bash.

Vit0 napisał/a:
Jesli o wlasna galerie chodzi to nie jest to az tak duzo roboty jak mogloby sie wydawac. Moze warto sprobowac?

No wiec wlasnie, tak sobie pomyslalem co by zaczac od tylka strony i zrobic galerie a potem powoli dorabiac kod strony ;)
W sumie jesli strona jest oparata o post i edit to chyba mozna ja dlubnac przy piwie ;)
A artki bedzie trzeba recznie przerzucac ;/
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Vit0 




Dołączył: 06 Lut 2007
Posty: 111
Skąd: Wrocław



Wysłany: Czw Lip 05, 2007 14:48   

MaReK napisał/a:
Ktos wyjezdza na wakacje, ma w pracy duzo roboty. Spotkania rodzinne, swieta i... zawsze jest cos do zrobienia ale nie to...


No to kwestia konkretnej deklaracji, ze ktos to zrobi... :)


Tak teraz pomyslalem sobie o jeszcze innym ciekawym rozwiazaniu, ktore sprawiloby, ze upload fotek zostalby calkowicie wyeliminowany :)

Zrobic tylko prezentacje fotek znajdujacych sie w katalogach na dysku serwera. Do tego komentarze przechowywane w plikach txt lub w bazie danych - kwestia gustu, ja wole baze. Co zyskujemy? Wrzucamy fotki przez ftp bez koniecznosci specjalnych uploadow przez WWW. Oczywiscie wiaze sie to z tym, ze ludziom trzeba by dac dostep do FTP do okreslonego katalogu z galeriami, jednak moznaby wtedy bez problemu wrzucac duze ilosci zdjec. Sama galeria wtedy to jeden skrypt (mam taki gotowy bo ostatnio z kolega robilismy zawody :P ) i po klopocie. Do tego mozna dopiac lightboxa i mamy sliczna galerie bez wychodzenia z domu :) A piwo to na zakonczenie jako bonus :)

Co o tym sadzicie?
_________________
God, root - what's the difference?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink