Forum Klubu ROVERki.pl :: [Forum] BYKOM-STOP
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ley
Sro Lut 17, 2010 19:33
[Forum] BYKOM-STOP
Autor Wiadomość
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 13:45   [Forum] BYKOM-STOP

Zainspirowany akcją z forum Dawny Gdańsk zastanawiam się, czy nie warto i u nas wprowadzić podobnych udogodnień dla użytkowników. Czasami bowiem niektórych postów niemalże nie da się czytać, tak biją po oczach błędami ortograficznymi. Może dodanie słownika sprawdzającego pisownię przed wysłaniem wiadomości (tak jak ma to m-ce m.in. na forum elektroda.pl) nie byłoby zatem złym pomysłem? :grin:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
Ostatnio zmieniony przez Ley Sro Lut 17, 2010 20:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 12, 2007 13:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 13:53   

firefox pl ma takie pluginy. po co obciazac serwer dodatkowa robota :) ?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 14:48   

Na http://www.instrumentyklawiszowe.com/forum/ jest prowadzona również ta akcja. Ale z doświadczenia administratorskiego powiem, że niestety marnym skutkiem... :(
_________________
Adam
 
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 16:39   

Moje zdanie jest takie, że w tego typu akcjach najważniejsze jest uświadamianie, a nie serwowanie gotowych rozwiązań. Myślę, że zupełnie wystarczy zasugerowanie korzystania z pomocy oferowanej przez FF lub namawianie do zaglądania od czasu do czasu do słowników. Zwracajmy po prostu delikatnie uwagę osobom, które nie przykładają należytej wagi do ortografii, ale podkreślam, delikatnie. Tylko wtedy może to przynieść jakiś skutek. No i najważniejsze, sami świećmy przykładem.
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 19:54   

Błędy ortograficzne wynikają z lenistwa. Moim zdaniem żaden dodatkowy plugin sprawy nie rozwiąże, bo tym osobom nie będzie się chciało uruchamiać modułu sprawdzania pisowni (lub innych wynalazków).
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 19:58   

Można go włączyć na stałe i podkreśla Ci błędnie napisany wyraz na czerwono tak jak w Wordzie.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
GreenApple 




Dołączyła: 09 Kwi 2007
Posty: 67
Skąd: Zgierz



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 20:13   

thef napisał/a:
Zwracajmy po prostu delikatnie uwagę osobom, które nie przykładają należytej wagi do ortografii, ale podkreślam, delikatnie.

No jasne, że delikatnie :lol: Ale tytuły postów powinny być obowiązkowo objęte korektą, bo korzystanie z szukajki staje się bardzo kłopotliwe. Brak polskich liter można przełknąć, ale żeby znaleźć coś o np. sprzęgle, trzeba po kolei wpisywać: sprzęgło, spszęgło, sprzengło, spszengło, sprzeglo, spszeglo itd, bo pod każdym z tych haseł możemy spodziewać się, mimo wszystko, sensownych postów. :evil:
_________________
R214i Platinum
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 20:47   

A czy pisanie zgodnie z przyjetymi zasadami ortografii polskiej, lecz bez uzywania polskich znakow tez podpada pod te akcje? Moje pisanie bez ogonkow to efekt przyzwyczajenia ze wczesniejszych lat korzystania z Internetu i programow typu chat, w ktorych nie wszyscy widzieli polskie znaki. Oczywiscie technika poszla do przodu, a moje przyzwyczajenia pozostaly - jest to czyste lenistwo jak napisal piter34 ;)

Wlasnie teraz, jak to piszę to firefox podkreśla mi niektóre wyrazy na czerwono :oops:

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:03   

MaReK napisał/a:
czywiscie technika poszla do przodu, a moje przyzwyczajenia pozostaly - jest to czyste lenistwo jak napisal piter34 ;)

Ja bez ogonków piszę na gg zazwyczaj (w wyrazach "trudnych" wstawiam ogonki ;-))

MaReK napisał/a:
Wlasnie teraz, jak to piszę to firefox podkreśla mi niektóre wyrazy na czerwono :oops:

...i ignorujesz to. Dlatego właśnie uważam, że na orty nic nie pomoże. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:21   

GreenApple napisał/a:
Ale tytuły postów powinny być obowiązkowo objęte korektą

W tytułach fajnie by było jednak z polskimi literami pisać, bo rzeczywiście szukanie jest bardziej uciążliwe, a przeciętny uzytkownik forum , jeśli w ogóle wejdzie w szukajkę i po pierwszym szukaniu, z polskimi literami nic (lub prawie nic) mu nie znajdzie. To od razu pisze nowego, lecz wielokrot nie powtarzanego wcześniej posta. A nie pomyśli, żeby spróbować kilka opcji szukania, m. in. bez polskich liter.
Staram się poprawiać orty, i nawet wtedy nie dopisuję, że cokolwiek poprawiałem. Zakładam, że to obowiązek moda. Ale tego jest niestety sporo, a czasu odwrotnie proporcjonalnie do ilości postów - mało :|
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:35   

Cytat:
...i ignorujesz to. Dlatego właśnie uważam, że na orty nic nie pomoże. ;-)

Ignoruje tylko dlatego, że wiem że to są błędy literowe, a nie ortograficzne ;)

Brt napisał/a:
Staram się poprawiać orty, i nawet wtedy nie dopisuję, że cokolwiek poprawiałem. Zakładam, że to obowiązek moda. Ale tego jest niestety sporo, a czasu odwrotnie proporcjonalnie do ilości postów - mało

Chyle czola... mnie ledwo sie udaje przeczytac te posty (zwłaszcza te w poradach tech.)
a Ty masz czas zeby odpowiedziec i jeszcze poprawić.

Jak wiekszość jest za, to możemy uruchomić testowo słownik forumowy...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 21:53   

a jak on działa, mozesz po krótce opisać??

PS. ostatnio niestety nie daję rady wszystkiego przeczytać. obecnie 250 do tyłu ;) ale wątków dieslowskich nie opuszczam :P :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 12, 2007 23:15   

Jezeli chodzi o polskie znaki tzw "ogonki" to wydaje mi sie ze nie jest konieczne bardzo ich stosowanie. Moje przyzwyczajenie podobnie jak MaRkA wywodzi sie z wczesniejszych lat uzywania internetu, a konkretniej IRC. Wzorem google po wpisaniu sprzeglo wyskakuje wszystko co potrzeba... o "sprzęgło" (-le) i google nie traktuje tego jako ort tylko przechodzi nad tym do porzadku dziennego :-) Moze my tez tak powinnismy, pod warunkiem pisania bez ogonkow ale z podstawowymi zasadami ortograficznymi :-)
_________________
Adam
 
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Lip 12, 2007 23:40   

Ja jestem konserwa ;) i skóra mi cierpnie jak orty widzę :(
Jestem za włączeniem modułu - zobaczmy jak to bangla :)
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 00:05   

w googlach to tak jest, ale nasza szukajka niestety odróżnia "ę" od "e" i trzeba szukanie powtarzać. Co mi bardzo nie przeszkadza, ale ja jestem inny :P
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 09:30   

Brt napisał/a:
ale ja jestem inny :P


To fakt, nie każdy moderator poprawia błędy ortograficzne czytając posty :-)

Tak naprawdę to podkreślanie nic nie da, jeżeli nie będziemy zwracali uwagi na ortografię :-) Pomaga chyba raczej znaleźć ewentualny błąd, ale chyba w mniejszym stopniu wpływa na ogólne zwracanie uwagi na ortografię.
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 11:48   

moim zdaniem bardziej by pomogło zastosowanie słownika forumowego, gdyby zostawiać te podkreślenia w wysłanych postach. Fakt biłoby po oczach, ale byłoby to swego rodzaju publiczne piętnowanie, a to chyba działa na "ambicję" ;)


wtrąciłem sie :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
reed 



Dołączył: 23 Kwi 2003
Posty: 172
Skąd: Łódź

Rover 75

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 12:06   

sTERYD napisał/a:
a to chyba działa na "ambicję"


Nie wydaje mi sie :) . To znaczy ja napewno jakos bym sie tym przejmowal ale ci co sa dysortografami alby dyslektykami z wyboru czy naprawde z "choroby" to po nich splynie jak po... kaczce. O sory i wcale nie mialem na mysli zartu politycznego :) . A my bedziemy mieli "kolorowe" forum.
Ale to jak juz tam Administrratorzy zadecyduja tak bedzie :)
_________________
Adam
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 13, 2007 13:09   

Może choć niektórzy będą korzystać z takiej nowej opcji. Myślę że warto spróbować :razz:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
emes 


Członek Zarządu
skarbnik


Dołączył: 04 Gru 2006
Posty: 2349
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pią Lip 13, 2007 13:16   

Na czym w szczegółach polega działanie takiego automatycznego poprawiania? Taki dodatek sam będzie poprawiał błędy po wysłaniu posta, czy będzie tylko podkreślał błędy?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink