Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Piloty do Rovera
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:00
[R416] Piloty do Rovera
Autor Wiadomość
rafcio 



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 9
Skąd: katowice



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 11:23   [R416] Piloty do Rovera
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1996

Witam szanownych posiadaczy Roverów.

Od dłuższego czasu jestem zmuszony otwierać mój samochód kluczykiem, ponieważ w pierwszym pilocie "połamały się" przyciski, natomiast drugi w ogóle nie używany (aż bateria się rozładowała) także okazało się, że nie działa.

Dlatego mam do Was parę pytań:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?

Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Gru 28, 2010 21:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 15, 2007 11:23   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10900
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 11:28   

Cytat:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?

www.toamteam.pl
www.allegro.pl
Cytat:
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?

w faku technicznym jest sieć dorabiaczy kluczy, którzy sobie z tym dają radę, o tutaj:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#84
ZTCW to u fachmanów od alarmów to sobie raczej wymienisz alarm niż zaprogramujesz :neutral:
rafcio napisał/a:
Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

jakiś średnio zdolny elektronik może go sprawdzić
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
jurkac 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 04 Kwi 2006
Posty: 41
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 13:06   

Moj zaskakiwal po x razach. Pomoglo podlozenie mini krazkow gumy wewnatrz gumy obudowy gdyz przyczyna bylo wytarcie popychaczy microswitch'y na plytce. Teraz dziala bez zadnego problemu juz kilka miesiecy. A sprawnosc pilota sprawdzisz w rozebranym naciskajac bezposrednio na popychacz; gdy to nie skutkuje zwierajac styki switch'a na plytce. A moze uzupelnij sobie w naglowku rocznik Twej gazeli? A przy tym pytaniu przydal by sie i symbol pilota?
 
 
Ant 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 13:25   Re: [R 416 Si] Piloty do Rovera

rafcio napisał/a:
Witam szanownych posiadaczy Roverów.

Od dłuższego czasu jestem zmuszony otwierać mój samochód kluczykiem, ponieważ w pierwszym pilocie "połamały się" przyciski, natomiast drugi w ogóle nie używany (aż bateria się rozładowała) także okazało się, że nie działa.

Dlatego mam do Was parę pytań:
1. Gdzie można kupić piloty w woj. śląskim (najlepiej w obrębie Katowic) do mojego samochodu i ile by to mniej więcej kosztowało?


pilot ok 100PLN a może masz znajomych w UK - na pewno to kupia i ci przyslą

rafcio napisał/a:
2. Czy piloty można zaprogramować u jakiegoś mechanika co sie zajmuje alarmami, czy jedyny, wyjściem jest pojechanie do (nieszczęsnego) serwisu (w moim przypadku do Radzionkowa)?


a czemu nieszczęsnego - mnie zaśpiewali 150PLN za programowanie, do końca lipca w PHJOWI jest promocja i tylko 50PLN

rafcio napisał/a:
Aha i jeszcze jedno! Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)


poszukaj procedury synchronizacji w archiwum
rafcio napisał/a:
Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam


sTERYD: ufff... te cycaty ;)
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Nie Lip 15, 2007 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 15:39   

Witam.
rafcio napisał/a:
Jak można sprawdzić, czy pilot poprawnie działa, bo co do tego drugiego pilota to nie jestem pewien w 100%, że jest on zepsuty (być może coś źle robiłem)

Masz prawdopodobnie pilota LUCAS 3TXA. Musisz go zsynchronizować z centralką alarmu. Kup (np. u zegarmistrza - koszt 3-6 zł) baterię CR2032, nieważne jakiej firmy i spróbuj postępować tak, jak to opisano tutaj: http://www.roverki.pl/article.php?sid=307
Zwróć szczególną uwagę na rozładowanie pilota oraz na to, żeby nie dotykać palcami powierzchni czołowych nowej baterii. Gdyby ci się nie udało zsynchronizować za pierwszym razem, rozładuj pilota ponownie i spróbuj jeszcze raz, powodzenia :smile:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rafcio 



Dołączył: 09 Maj 2005
Posty: 9
Skąd: katowice



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 22:13   

@sTERYD:
"www.tomateam.pl
www.allegro.pl "
Jakoś szukałem i nic nie znalazłem, jedynie http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=255, no ale to mi nic nie daje

@Ant:
"a czemu nieszczęsnego - mnie zaśpiewali 150PLN za programowanie, do końca lipca w PHJOWI jest promocja i tylko 50PLN"
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót, bo jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to nie jestem ich zwolennikiem, ale widzę, że tutaj będę musiał z ich usług skorzystać (masz na myśli serwis w Radzionkowie?).

Mam jeszcze jedno pytanie: Czy można kupić te piloty w tym autoryzowanym serwisie (chodzi mi o to czy będą one kosztowały również koło 100zl)? Bo kiedyś pamiętam, że do nich 2 razy dzwoniłem i otrzymywałem 2 różne odpowiedzi. Najpierw jakiś Pan mówił mi, że wszystko zamknie się w cenie ok. 300zl (nowy pilot+zaprogramowanie), a gdzieś 2 tygodnie później jeszcze raz zadzwoniłem, żeby się upewnić, czy jest wszystko OK i odebrała jakaś Pani i mi zaczęła na nowo liczyć i jej wyszło 500zl. Więc zwątpiłem i zauważyłem, że ceny u nich zmieniają się jak w kalejdoskopie :neutral:

Jutro może zadzwonię do nich i zobaczę jakie teraz mają ceny!

Dziękuję za odpowiedzi :wink:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10900
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:11   

rafcio napisał/a:
Jakoś szukałem i nic nie znalazłem, jedynie http://www.tomateam.pl/sk...m_dzial=&c=255, no ale to mi nic nie daje

no jak Tobie nie robi różnicy breloczek a pilot to ja nie wiem :???:
a poważnie to pewnie tego:
http://www.tomateam.pl/komis/9/piloty.html/
nie widziałeś... :cool: pogadaj z Tomim, i wtedy będziesz wiedział na 100%
a to że nowy pilot w servisie z programowaniem w granicach 300 pln to dość realne, 500 nistety też możliwe, zależy od serwisu :(
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Ant 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 31 Mar 2006
Posty: 158
Skąd: Zator



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:38   

rafcio napisał/a:
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót, bo jeśli chodzi o autoryzowane serwisy to nie jestem ich zwolennikiem, ale widzę, że tutaj będę musiał z ich usług skorzystać (masz na myśli serwis w Radzionkowie?).

ja juz jakiś czas temu kupiłem drugiego pilota i robiłem rozeznanie gdzie go zaprogramować, trzeba mieć do tego odpowiedni sprzęt (tzn chyba tylko testbook czyli orginalny roverovski komputer serwisowy daje radę) więc dzwoniłem do radzionkowa bo mam nie tak daleko ale nie miałem czasu podjechać ...
a jak ktoś ma blisko do PHJOWI to bym się nie zastanawiał
_________________
Ant
był: R200 Anthracite
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10900
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 15, 2007 23:48   

rafcio napisał/a:
Jakbyś mógł wyjaśnić bardziej ten skrót

to nie skrót tylko PHJOWI
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Nowe, wadliwe piloty???
Czyżby części zamienne nie były OK?
Msl72 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Nie Wrz 14, 2008 18:10
PHJOWI
Brak nowych postów [R416] Nowe piloty synchronizacja
luis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Kwi 23, 2009 15:31
luis
Brak nowych postów [R416] Dwa piloty 3TXB, odmienne działanie
Kysior Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 34 Nie Sty 18, 2009 22:06
Gość
Brak nowych postów [R416] Jak pociąć Rovera ?
etimark Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Nie Maj 06, 2007 20:26
Paul
Brak nowych postów [R416] Schemat zmiany biegów. Jaki dla Rovera najlepszy?
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 19 Sro Paź 17, 2012 13:50
AVF



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink