Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 105] Rozrusznik serca
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 105] Rozrusznik serca
Autor Wiadomość
Spiro 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 29 Cze 2007
Posty: 204
Skąd: Warszawa

MG ZR

Wysłany: Nie Lip 22, 2007 14:51   [MG ZR 105] Rozrusznik serca

Witam, zdarzyła mi się dziwna sytuacja z moim nowym nabytkiem, otóz jezdzilem cały dzien, uruchamialem samochód wielkrotnie, a gdy ku mojemu zdziwieniu wieczorem (pod domem)gdy wydawało sie ze wszystko jest ok samochód nie chciał zapalic, przekręcałem kluczyk i słychac było jedynie kliknięcie przy skrzynce z bezpiecznikami i nic więcej.
Tak jest do tej pory, na poczatku pomyslałem sobie ze moze szczotki się zawiesily, rozrusznik dostał kilka młotków ale niestety nie pomogło, prawdopodobnie bedzie potrzeba jego regeneracji.
Ale moje pytanie brzmi, czy moge zapalac ten silnik z przysłowiowego popychu?
Czy może to mu zaszkodzić w jakiś sposób ?

dzięki za ewentualne odpowiedzi ;]
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 22, 2007 14:51   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10884
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Nie Lip 22, 2007 18:12   

Teoretycznie silnik jest przekręcany przez rozrusznik z tej samej strony, co przy odpalaniu na "pych", więc nic mu się stać nie powinno, ale zaraz pewno dostanie mi się że to jednak niezdrowe dla silnika (nie neguję tego i sam też nie stosuję tej metody, ale jakoś nie mogę znaleźć uzasadnienia).
Jeśli chodzi o rozrusznik to sprawdź najpierw, czy to nie przekaźnik uszkodzony(skoro słyszysz jakieś cyknięcie), albo elektromagnes (czy dochodzi napięcie do włącznika elektromagnesu, i czy przechodzi przez stycznik), a dopiero potem rozbieraj rozrusznik :cool:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lip 22, 2007 19:49   Re: [MG ZR 105] Rozrusznik serca

Spiro napisał/a:
Witam, zdarzyła mi się dziwna sytuacja z moim nowym nabytkiem, otóz jezdzilem cały dzien, uruchamialem samochód wielkrotnie, a gdy ku mojemu zdziwieniu wieczorem (pod domem)gdy wydawało sie ze wszystko jest ok samochód nie chciał zapalic, przekręcałem kluczyk i słychac było jedynie kliknięcie przy skrzynce z bezpiecznikami i nic więcej.
Tak jest do tej pory, na poczatku pomyslałem sobie ze moze szczotki się zawiesily, rozrusznik dostał kilka młotków ale niestety nie pomogło, prawdopodobnie bedzie potrzeba jego regeneracji.
Ale moje pytanie brzmi, czy moge zapalac ten silnik z przysłowiowego popychu?
Czy może to mu zaszkodzić w jakiś sposób ?

dzięki za ewentualne odpowiedzi ;]


Identyczny objaw był u mnie, przerabiałem z 5 razy, za każdym razem wyjmując rozrusznik (214Si 97 okrąglak), ostatnio zakończyłem temat nowym stojanem rozrusznika, który za 130 PLN razem z kompletną wymianą wszystkiego co się da w rozruszniku zmienił mi mechanik na moich oczach. Byłem zaszokowany jego sprawną naprawą :) a sam z ojcem już ten rozrusznik ratowałem kilka razy, chętnie odpowiem na wszelkie pytania :) bo mam ten temat w paluszku.
Mój rorusznik to Magnet Marelli, i w nim poszło połączenie uzwojenie stojana (aluminium) z przewodem doprowadzającym napięcie, to jest zgrzane w magiczny sposób, mechanik jak go zobaczył tylko się uśmiechnął i wyjął z szuflady stojan (wyglądał jak nowy, i miał ich tam z dziesięć).
Oczywiście pewności nie ma czy to rozrusznik, ale objaw klasyczny raczej bym to obstawial na 90%.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 Si 1.4 16v 98 R] Rozrusznik
Rozrusznik notoryczny problem
kolin Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Pon Paź 08, 2007 20:24
koles225
Brak nowych postów [R 214 Si] Rozrusznik
Majki Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Wrz 08, 2015 22:41
Majki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [rozrusznik]
lewy554 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Czw Mar 19, 2015 20:41
sTERYD
Brak nowych postów [r25] akumulator czy rozrusznik?
kophura Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 24 Nie Paź 23, 2016 18:55
mlodinho10
Brak nowych postów [R-25 Lift] Rozrusznik
janio Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Sro Lip 19, 2017 13:03
bociannielot



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink