Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Tempomat - jak działa ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Tempomat - jak działa ?
Autor Wiadomość
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Pią Sie 03, 2007 08:55   [R75] Tempomat - jak działa ?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Wracam do tematu działania a w zasadzie uruchomienia tempomatu w R75 korzystałem z porad Mariana_K i sTERYDA lecz pomimo wykonania czynności czyli włączeniu przycisku tempomatu rozpędzenia samochodu i wciśnięciu + tempomat nie działa (korzystałem z linku http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=14058 ) ja wynika z linku taki sam problem miał "Dam-Kam" lecz nie wiem czy ten problem został rozwiązany czy nie ponieważ dyskusja się urwała.
W związku z tym proszę o pomoc. co może być przyczyną?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 00:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sie 03, 2007 08:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin




Wysłany: Pią Sie 03, 2007 08:59   

próbowałeś się z nim skontaktować?

czemu nie kontynuujesz w tamtym wątku?
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Pią Sie 03, 2007 09:16   

skierowałem prywatne zapytanie ale Dam-Kam raczej rzadko tu zagląda. A co do kontynułacji tamtego wątku podejrzewam, że byłby monologiem który umarłby smiercią naturalną bez uzyskania odpowiedzi.
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10886
Skąd: ZGL / szczecin




Wysłany: Pią Sie 03, 2007 09:33   

Szczerze mówiąc założenie nowego wątku może niewiele zmienić :(
nie wiem, czy ktoś już miał większe problemy z tempomatem i je usunął (a napewno nikt się tym nie pochwalił na forum :( )
Możesz jeszcze spróbować kontaktu z PHJOWI, on ma chyba dość solidnie elektronikę w R75 obcykaną :)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Pon Sie 06, 2007 08:40   

dalej nic nie wiem jaka może być przyczyna niedziałania mojego tempomatu.
A korzystając jeszcze że jestem przy głosie zapytam odnośnie komputera a w zasadzie wyświetlnia spalania. W jaki sposób (po przyciśnięciu jakiego przycisku )powinno pokazywać się zużycie paliwa? bo zastanawiam się czy to że tempomat nie działa to może jest wina przycisków przy kierownicy.
 
 
roadking 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 154
Skąd: Wrocław



Wysłany: Pon Sie 06, 2007 13:46   

Olo - a co ma guzik od tempomatu na kierownicy to przycisku komputera na dzwigni kierunkowskazów ?? ? NIC - jedynie kable idą obok siebie w osłonie kolumny kierowniczej.

Komputer sterujesz guzikiem umieszczonym na szczycie wajchy kierunków.

Proponuje abyś odkręcił schowek i zajrzał czy w ogóle jest tam moduł tempomatu...
zamontowanie guzików przy kierownicy i guzika na konsoli to pryszcz... może poprzedni włąściciele dokładali tak jak ja skurę i wymienili panel przełączników .... no i w spadku dostali guziczek od tempomatu, podobnie mogło być przy wymianie kierownicy...

Może to po prostu atrapa (tez mam taką :-))
_________________
Szymon Ludowicz
www.ROADKING.pl
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Pon Sie 06, 2007 13:53   

ok dzięki za sugestię sprawdzę

[ Dodano: Sro Sie 08, 2007 7:25 am ]
Jak wygląda ten moduł tempomatu i jak się do niego dostać?
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sie 17, 2007 10:42   

Odświeżam, żeby koledze znów się temat nie urwał przed otrzymaniem pomocy.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 10:43   

Olo12 napisał/a:
skierowałem prywatne zapytanie ale Dam-Kam raczej rzadko tu zagląda.

Witam,
Faktycznie mialem mala przerwe w zagladaniu na forum ale nie z mojej winy.
Co do tempomatu to nic mi nie pomogly wskazowki rover'kowiczow :sad: ja osobiscie dalem sobie spokoj z tym choc denerwujace jest to ze mam cos a ie moge tego uzyc :/
Chyba pojde teraz i rozkrece kierownice i sprawdze styki :???:
Jak bede cos wiedzial to napisze
 
 
 
Tomek0019 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 34
Skąd: Piotrków Trybunalski



Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 11:27   [R75 2000] tempomat - jak działa ?

Witam wszystkich!!
Miałem kiedyś podobny problem z tempomatem w moim Roverku. Raz działał a raz nie. Problem był w pedale sprzęgła (czujnik tempomatu) wystarczyło przed włączeniem tempomatu na kierownicy podnieść nogą pedał sprzęgła.
Pozdrawiam
_________________
Tomek0019- R 75 CDT
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 12:20   

dzięki za informacje sprawdzę bo jak narazie nie mogę dojść co jest grane

[ Dodano: Sro Wrz 05, 2007 12:26 pm ]
Dam-Kam Ja rozkręcisz swoją i uda Ci się naprawić to zapraszam do mnie :wink: nie dzieli nas duża odległość( możemy zrobić mini zlot Roverów) :grin:
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Wrz 05, 2007 14:46   Re: [R75 2000] tempomat - jak działa ?

Tomek0019 napisał/a:
Problem był w pedale sprzęgła (czujnik tempomatu) wystarczyło przed włączeniem tempomatu na kierownicy podnieść nogą pedał sprzęgła.

No i faktycznie to bylo to!! Choc podnoszenie sprzegla nic nie dawalo to rozebralem spód zeby dostac sie do tego czujnika. Faktycznie byl czujnik tylko jakis dziwny na moje oko wiec go wyjalem i pojechalem z nim do znajomych mechanikow (bardzo dobrych!!) i powiedzieli ze to jest... hallotron i ze on musi byc w malym odstepie od tej metalowej czesci ktora sie porusza z pedałem zeby byl sygnal a u mnie akurat byl odsuniety bo on jest na takiej "prowadnicy" z ząbkami i musialem go jedynie wysunac do konca przy wcisnietym sprzegle a potem powoli puscilem zeby go nie popchalo za daleko i od tej pory to dziala!!
FAJNIE jest miec cos, cos co dziala :grin: Dzieki "Tomek0019" za dobra rade, lepiej pozno niz wcale :mrgreen:
Olo12 napisał/a:
Dam-Kam Ja rozkręcisz swoją i uda Ci się naprawić to zapraszam do mnie

No na szczescie "Tomek0019" zanim poszedlem rozkrecac kierownice poddal inny pomysl i sie obylo bez rozbierania kierownicy :o
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Sro Wrz 05, 2007 15:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Czw Wrz 06, 2007 16:41   

Dam-Kam jak dostałeś się do tego czujnika? co zdemontowałeś żeby dostać się do niego?

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 7:27 am ]
Dam-Kam, hej powiedz jak dostałeś sie do tego czujnika? co musiałeś odkręcić gdzie jest umiejscowiony? czy trzeba do niego dostać się z kanału czy od środka samochodu?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 08:17   

Olo12 napisał/a:
jak dostałeś się do tego czujnika? co zdemontowałeś żeby dostać się do niego?

Naprawde nic trudnego! sciagasz ten panel bezposrednio pod kierownica a potem jest tam taki czarny zastaniajacy m.in. pompke sprzegla i przegub kierownicy. Najlepsza pozycja to chyba polozyc sie plecami na podlodze a nogi wywalic na zewnatrz :mrgreen: jak nacisniesz pedal reka zobaczysz ze obok razem chodzi taki "kawalek metalu" ktory jest polaczony chyba sprezyna. I na gorze jest taki czujnik, maly bez ruchomych elementow. z czola jest to kwadrat 5x5mm a dlugosci okolo 4cm ale osadzony jeszcze w takim czarnym korpusie. podlaczone sa trzy przewody ale mysle ze nie ma potrzeby odpinania ich, wystarczy przesunac ten czujnik wzgledem tej czarnej obudowy to przodu blisko tego metalu na sprezynie.
Mysle ze dasz rade bo to naprawde nie jest trudne :smile: gorzej jest z wyciagnieciem tego czujnika ale zacznij od przesuniecie go tak jak pisalem
pozdrawiam
 
 
 
Olo12 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Paź 2006
Posty: 157
Skąd: Stalowa Wola



Wysłany: Pią Wrz 07, 2007 09:20   

ok dzięki dziś postaram się dobraćdo tego urządzenia

[ Dodano: Pią Wrz 07, 2007 4:34 pm ]
I TO BYŁO TO przepraszam, żę krzyczę ale problem działania tempomatu został rozwiązany tak jak zasugerował Tomek0019 a później dobrał się do tego Dam-Kam cała wina leżała po stronie czujnika który wysuwa się i nie działą prawidłowo ale teraz jest OK.
 
 
jay_raf 



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Swiat



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 10:00   ten sam problem ale

ja mam R75 z 04 roku czy niedziałanie tempomatu wpływa na to ze włączając komputer (bo mam przy kierownicy jak inni zapewne ręczne przyspieszanie i spowalnianie przy włączonym tempomacie również na guzikach) i to mi nie działa również sprobuję dziś z tym czujnikiem ale co z tym kompem?
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 10:54   

jay_raf, to teraz tutaj troche popisze :wink:
włącznik głowny tempomatu jest na konsoli środkowej ale on włącza obwód ale nie włącza tempomatu w znaczeniu nie utrzymuje prędkości. Właśnie tymi przyciskami przy kierownicy włącza sie utrzymywaie danej prędkości (SET+) i wtedy zaświeca sie lampka na licznikach (jeśli jest włączony przycisk główny :wink: ) Jeśli masz włączony przycisk głowny a po po naciśnięciu SET+ nie zaświeca sie lampka i nie utrzymuje prędkości to tempomat Ci nie działa (no chyba że masz poniżej 45km/h). Gdzie jest czujnik przy pedale odpowiedziałem Ci w innym wątku :smile:
A co do przycisków to tak jak pisałem SET+ włączasz tempomat oraz możesz nim przyśpieszać. RES wyłączasz utrzymywanie zadanej prędkości lub np. gdy zachamujesz i tempomat się wyłączy po naciśnieciu RES włącza sie tempomat i sam przyśpiesza do ostatniej ustawionej prędkości. A co do spowalniania to nie ma takiej możliwości na guzikach przy kierownicy :razz:
 
 
 
jay_raf 



Dołączył: 29 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Swiat



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 11:57   re

z tego co ja czytałem to u mnie jest możliwość przyśpieszania i spowalniania na guziku ale nie mówię mogę się mylić.
no dobra ale po wciśnięciu guzika tempomatu powinna odrazu zaświecić sie kontrola na komie deski pod zegarami czy dopiero po wciśnięciu res (nie chodzi mi o ta diode na guziku)?

[ Dodano: Pią Lut 29, 2008 11:57 ]
z tego co ja czytałem to u mnie jest możliwość przyśpieszania i spowalniania na guziku ale nie mówię mogę się mylić.
no dobra ale po wciśnięciu guzika tempomatu powinna od razu zaświecić sie kontrola na komie deski pod zegarami czy dopiero po wciśnięciu res (nie chodzi mi o ta diodęe na guziku)?
 
 
matrix215 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 24 Sty 2008
Posty: 49
Skąd: Lubin



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 12:25   

jay_raf napisał/a:
po wciśnięciu guzika tempomatu powinna odrazu zaświecić sie kontrola na komie deski pod zegarami czy dopiero po wciśnięciu res


U mnie zapala sie na desce dopiero po wciśnięciu SET+ ale jak puszczę pedał gazu.
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lut 29, 2008 13:37   

tak jak pisze matrix215, dopiero po wciśnięciu SET+ zapala sie kontrolka na zegarach. Jak właczysz głowny przycisk to zapala sie dioda na nim więc po co Ci jeszcze na zegarach ;> :smile: a do przycisków zauważ że SET+ idzie tylko do góry, nie do dołu wiec nim nie zwolnisz. RES wyłacza utrzymywanie prędkości więc jeśli nie dasz gazu to Ci zwolni ale nie bedzie to zwalnianie na zasadzie ze np. "zwolnie o 5 naciśnięć przycisku" :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Tordal Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 14, 2013 15:39
Tordal
Brak nowych postów [R75]Nie działa tempomat
roverr Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Maj 27, 2016 09:50
SeniorA
Brak nowych postów [R75] nie działa tempomat
curaasan Rover serii 75, MG ZT 30 Nie Sty 21, 2018 21:58
curaasan
Brak nowych postów [R75] Tempomat nie działa
Gość Rover serii 75, MG ZT 183 Pon Gru 10, 2018 09:46
thomassonss
Brak nowych postów [R75] Tempomat - nie działa
Hirek Rover serii 75, MG ZT 15 Sob Kwi 04, 2009 23:44
MaReK



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink