Forum Klubu ROVERki.pl :: Rover 600 z UK...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rover 600 z UK...

Można nim jeździć w PL????
Autor Wiadomość
bear007 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:12   Rover 600 z UK...

Witajcie,
czy autem z UK można przez jakiś okres jeździć w Polsce bez rejstracji i przekładki?
_________________
Nie dyskutuj nigdy z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem poko
na doświadczeniem...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:14   

IMO dopóki nie złapią. Masz inaczej światła ustawione i "normalnym" świecisz po oczach.
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
bear007 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:27   

to, że oślepia swoją drogą. Chodzi mi o to czy można tak jak u nas na umowie przez miesiąc/tydzień jeździć (na tablicach)?
_________________
Nie dyskutuj nigdy z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem poko
na doświadczeniem...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 08:37   

Co swiatel, to sa odpowiednie naklejki na reflektor, ktore powoduja "normalnosc" ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 10:15   

Co do tablic, to nie ma problemu - Kruchy jezdził chyba z pół roku na włoskich i to jeszcze "wklejanych" z folii samoprzylepnej.
Prawnie, to chyba 3 miesiące, ale jeśli tylko wyjedziesz za granicę na chwilę to się liczy od nowa, poza tym od czasu poluźnienia kontroli na zachodniej granicy i tak nie są tego w stanie sprawdzić.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
bear007 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 08, 2007 10:55   

heh wiesz jeździć można tylko co z ubezpieczeniem? :mrgreen: z tego co wiem nie maja takich kwitków ubezpieczen jak u nas..
_________________
Nie dyskutuj nigdy z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem poko
na doświadczeniem...
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Sie 08, 2007 11:03   

Muszą mieć jakąś formę "Zielonej Karty" - w końcu jeżdżą za granicę.
A Kruchy z tego co pamiętam przez te pół roku ubezpieczał auto już w Polsce, tylko tablice miał włoskie i chyba kwity celne, ale tego nie jestem pewny.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Sro Sie 08, 2007 21:42   

W/g prawa Unijnego można jeżdzić 6 miesięcy .potem trzeba przerejestrować.Bo angole zaczynają naszych łapać -wyczytałem na mojej wyspie.pozdrawiam.
 
 
bear007 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Sro Sie 08, 2007 22:05   

zibi-gliwice dla mnie to jest dziwne bo mam coś jak dowód rejstracyjny i przeglad techniczny ważny jeszcze rok..nie wiem co z ubezpieczeniem..nie mam żadnego kwitka.

ktoś to potwierdza?
_________________
Nie dyskutuj nigdy z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem poko
na doświadczeniem...
 
 
Kruchy 




Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 00:47   

maciej napisał/a:
A Kruchy z tego co pamiętam przez te pół roku ubezpieczał auto już w Polsce


Dokladniej to ubezpieczylem samochod bez podawania numerow rejestracyjnych :) Wpisane mialem: BRAK :lol:
Co prawda, nie mialem przez ten czas zadnej kontroli drogowej (jezdze bardzo spokojnie :razz: ) ale skoro bylo ubezpieczenie, mialem wszystkie dokumenty od samochodu, umowe ze jest przeze mnie kupiony, to nie powinno byc zadnych problemow. Jedynym problemem bylo tylko to, ze musialem miec przy sobie spora ilosc papierkow :/

P.S.1 Czekalem tyle czasu z przerejestrowaniem, zeby ominac placenie za karte pojazdu :razz: Samochod sprowadzony w 2005 - nie placilem podatku ekologicznego, rejestracja w maju 2006 - brak oplaty 500 pln za karte pojazdu :mrgreen:

P.S.2 W Polsce nie zarejestrujesz samochodu z kierownica po prawej stronie, wyjatkiem jest zabytek. Ale jezeli masz obywatelstwo angielskie albo staly pobyt (chyba ze to to samo :?: ) to jakis czas mozna jezdzic.
 
 
nalesnikplock 



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 02:32   

Witam Wszystkich.
do kolegi bear007
od niedawna posiadam samochód na Wyspach i posiadam do niego komplet angielskich dokumentów. kolega od którego kupiłem ten samochód powiedział, że nie musze wozić żadnych dokumentów jak poruszam sie na angielskich drogach za wyjątkiem prawka, bo jak coś sprawdzają, to mają wszystko w komputerze. co do ubezpieczenia to dostałem polisę, w moim przypadku z Norwich Union, z numerem ubezpieczenia, imieniem, nazwiskiem, więc myślę, że zabierają to z sobą może jak gdzieś jadą. co jest jeszcze ważne, w Anglii ubezpieczenie jest wydawane na samochód i właściciela. nie na sam samochód jak to ma miejsce w Polsce. więc teoretycznie samochodem może jeździć tylko ten na którego opiewa ubezpieczenie. jak chce się pożyczyć samochód to trzeba sie "doubezpieczyć" . nim nabyłem ten samochód odbyłem nim kilka podróży bez "doubezpieczania", nieświadom nawet tego, że łamię angielskie prawo. całe szczęście, że kontrole tutaj to prawdziwa rzadkość. to wszystko co wiem, chociaż nie potwierdzałem tego u żadnego brytyjskiego policjanta. pozdrawiam serdecznie
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 07:56   

nalesnikplock napisał/a:
od niedawna posiadam samochód na Wyspach i posiadam do niego komplet angielskich dokumentów. kolega od którego kupiłem ten samochód powiedział, że nie musze wozić żadnych dokumentów jak poruszam sie na angielskich drogach za wyjątkiem prawka, bo jak coś sprawdzają, to mają wszystko w komputerze. co do ubezpieczenia to dostałem polisę, w moim przypadku z Norwich Union, z numerem ubezpieczenia, imieniem, nazwiskiem, więc myślę, że zabierają to z sobą może jak gdzieś jadą. co jest jeszcze ważne, w Anglii ubezpieczenie jest wydawane na samochód i właściciela. nie na sam samochód jak to ma miejsce w Polsce. więc teoretycznie samochodem może jeździć tylko ten na którego opiewa ubezpieczenie. jak chce się pożyczyć samochód to trzeba sie "doubezpieczyć" . nim nabyłem ten samochód odbyłem nim kilka podróży bez "doubezpieczania", nieświadom nawet tego, że łamię angielskie prawo. całe szczęście, że kontrole tutaj to prawdziwa rzadkość. to wszystko co wiem, chociaż nie potwierdzałem tego u żadnego brytyjskiego policjanta. pozdrawiam serdecznie

Tak, ale co to ma wspólnego z pytaniem autora tematu :roll: ?
bear007 napisał/a:
czy autem z UK można przez jakiś okres jeździć w Polsce bez rejstracji i przekładki?
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
bear007 




Dołączył: 04 Sie 2007
Posty: 66
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 08:10   

Kruchy napisał/a:
Dokladniej to ubezpieczylem samochod bez podawania numerow rejestracyjnych Wpisane mialem: BRAK

Jak to wyglądało? ile kosztowało etc.proszę o odpowiedź.autko ma klasę i nie chciałbym sie od razu go pozbywać..

podziękowania dla wszystkich za rozwijanie tematu :wink:
_________________
Nie dyskutuj nigdy z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem poko
na doświadczeniem...
 
 
Kruchy 




Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 08:54   

bear007 napisał/a:
Jak to wyglądało? ile kosztowało etc.


Podszedlem do ubezpieczalni i powiedzialem, ze mam samochod jeszcze na zachodnich numerach, a chcialbym ubezpieczyc. Bodajze Alianz mial tylko taka mozliwosc, ze nie musieli wpisywac nr. rej. A co do kosztow, to tyle co normalne ubezpieczenie wg zwyklych stawek. Wyszlo mnie okolo 100 zl wiecej niz jakiejs inej firmy, jakbym mial polskie blachy.
 
 
nalesnikplock 



Dołączył: 12 Cze 2007
Posty: 2
Skąd: Płock



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 09:46   

No z tym pytaniem Marthinez nie ma, ale z tym troszke ma

..."dla mnie to jest dziwne bo mam coś jak dowód rejstracyjny i przeglad techniczny ważny jeszcze rok..nie wiem co z ubezpieczeniem..nie mam żadnego kwitka.

ktoś to potwierdza? " troszke ma.
pozdrawiam
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4527
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 09, 2007 10:20   

Kruchy napisał/a:
W Polsce nie zarejestrujesz samochodu z kierownica po prawej stronie, wyjatkiem jest zabytek. Ale jezeli masz obywatelstwo angielskie albo staly pobyt (chyba ze to to samo ) to jakis czas mozna jezdzic.


Chyba, że masz układy - w Polsce wszystko się da... :-(

We Władysławowie widziałem auto na białych puckich tablicach GPUxxxx z kierownicą po prawej - Nissan Skyline, prawdopodobnie JDM - nie jest to auto zabytkowe, ale może ktoś podciągnął je pod jakiś typ unikatowego lub sportowego (specjalnego).

Auto było oklejone naklejkami trójmiejskiego klubu sprintu samochodowego albo jakoś tak.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
zibi-gliwice 



Dołączył: 07 Cze 2003
Posty: 62
Skąd: Gliwice



Wysłany: Czw Sie 09, 2007 11:26   

http://www.mojawyspa.co.u...ie-samochody-tu jest ten artykuł.Jak to jest u nas ?Pozdrawiam
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 14:51   

zibi-gliwice napisał/a:
http://www.mojawyspa.co.u...ie-samochody-tu jest ten artykuł.Jak to jest u nas ?Pozdrawiam

Cytuję artykuł:
"Prawo Zjednoczonego Królestwa oraz prawo Unii Europejskiej zezwala na korzystanie z samochodu pochodzącego z innego kraju przez pół roku, od przekroczenia granicy Wielkiej Brytanii. Po upływie tego okresu samochód należy zarejestrować oraz ubezpieczyć."

Ten zapis dotyczy aut wjeżdżających na teren Wielkiej Brytanii.

Wg mojej wiedzy brytyjskie auto na naszych drogach ma prawo jeździć tylko w przypadku, gdy jeździ nim angol albo jeśli stanowi tzw. mienie przesiedleńcze obywatela Polski.
Nie jestem w stanie podać podstawy prawnej.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
henryk 



Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Wto Sie 21, 2007 15:19   

Z tego co słyszałem dotyczy to również aut z innych krajów na zagranicznych rejestracjach (nie wywozowych). Chyba, że Polak posiada paszport kraju, w którym zarejestrowane jest auto i nim się będzie legitymował.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Wto Sie 21, 2007 15:23   

Cytat:
Z tego co słyszałem dotyczy to również aut z innych krajów na zagranicznych rejestracjach (nie wywozowych). Chyba, że Polak posiada paszport kraju, w którym zarejestrowane jest auto i nim się będzie legitymował.

No tak... To z kolei jest chyba podyktowane przepisem mówiącym, że kierowcą auta na zagranicznych blachach musi być obywatel "tamtego" kraju.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polskie Drogi vs. Rover 600 1:0[Rover 600 2,0 r.97]
krychu Offtopic 52 Sro Lut 13, 2008 13:20
Przemek_Docent
Brak nowych postów Mój MG Rover to nie Land Rover :P
na szczęście
jasiu87 Offtopic 4 Pon Maj 18, 2009 22:18
Gość
Brak nowych postów Rover 200 BRM
Harry Offtopic 43 Sro Wrz 18, 2013 11:38
bociannielot
Brak nowych postów Rover 318
dobryziom Offtopic 3 Nie Sty 09, 2011 22:55
sobrus
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Moj Rover'ek 45 i ja
tutaj mam zamiar opisywac moje auto (co w nim robie i co mam zamiar zrobic)
borek88 Offtopic 13 Wto Mar 16, 2010 22:08
walkie



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink