Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 Si '98] Olej w zbiorniczku - nie HGF
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 13:32
[R200 Si '98] Olej w zbiorniczku - nie HGF
Autor Wiadomość
wojciod 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Lut 2007
Posty: 39
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Sie 13, 2007 09:50   [R200 Si '98] Olej w zbiorniczku - nie HGF

Witam,

Będzie troche przydługo, ale wg mnie interesująco.

Jakieś 10 dni temu pojawił mi się olej (spore oko) w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodzenia, więc na podstawie postów i ogólnej wiedzy zapadł wyrok - HGF.

Przedwoniłem do rodzinnego mechanika, który się zajmuje moim autem (i poldoroverem ojca), żeby się umówić na naprawę (gość zna sie dobrze na tych silnikach bo był na szkoleniu u rovera lata temu, obsługiwał z PZMOT poldorovery). Kazał mi popatrzeć w okolice obudowy rozrządu i kolektora dolotowego (prawa górna część silnika) czy nie ma tam zawilgocenia - nie było. Więc powiedział - jeździć to nie uszczelka. I rzeczywiście przejechałem sporą trasę ok 1000 km i wszystko jest OK. Zbiorniczek oczyściłem z oleju i nie pojawiło się tam nic od tamtej pory.

Dopytałem wczoraj mechanika skąd wg niego olej w zbiorniczku i zaczął coś zawile opowiadać o dynamicznym uszczelnianiu w tych silnikach i że jak się im da w palnik to czasem potrafi trochę puścić oleju i że to NORMALNE.

Wniosek:
Martwić się trzeba jak będzie majonez pod korkiem w silniku i zawilgocenie w okolicach obudowy rozrządu. Jak olej w zbiorniczku - wyczyścić i spokojnie obserwować.

pzdr W.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sie 13, 2007 09:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3631
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Pon Sie 13, 2007 23:08   

zawilgocenie w okolicach rozrzadu moze tez swiadczyc o niesprawnych uszczelniaczach walkow rozrzadu

"dynamiczne uszczelanienie" pewnie chodzi o zwiekszenie sie stopniowo docisku uszczelki glowicy wraz ze wzrostem temp silnika, odpowiadaja za to sruby glowicy, pewnie maja inna rozszerzalnosc cieplna niz glowica
dlatego nie nalezy katowac zimnego silnika, zreszta to tyczy sie kazdego silnika
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sie 13, 2007 23:13   

wojciod napisał/a:
Dopytałem wczoraj mechanika skąd wg niego olej w zbiorniczku i zaczął coś zawile opowiadać o dynamicznym uszczelnianiu w tych silnikach i że jak się im da w palnik to czasem potrafi trochę puścić oleju i że to NORMALNE.

Zapewne mowa o różnych materiałach użytych do produkcji silnika (aluminum i stal). I sprawa może jedynie wystąpić w sytuacji, gdy ktoś daje w palnik na zimnym silniku. Prawdą jest również to, że notorycznie powtarzanie takich zachowań powoduje również trwałe przecieki na uszczelce pod głowicą.

[ Dodano: Pon Sie 13, 2007 11:23 pm ]
wojciod napisał/a:
Wniosek:
Martwić się trzeba jak będzie majonez pod korkiem w silniku i zawilgocenie w okolicach obudowy rozrządu. Jak olej w zbiorniczku - wyczyścić i spokojnie obserwować.

To zbyt pochopna diagnoza.
Awaria uszczelki pod głowicą może nastąpić na różne sposoby. Nie koniecznie musi dostawać się olej do płynu lub odwrotnie. Równie dobrze owe płyny ekspoatacyjne nie muszą się mieszać ze sobą. Płyn chodzący może dostawać się n.p. do cylindra i symptomami takiej usterki będą ubytki płynu i nierówna praca zimnego silnika.
W kwestii zawilgocenia obudowy rozrządu, praktycznie każdy Rover, który był "serwisowany" w warsztatach mających ogólną wiedzę o wszystkich markach i nie znających specyfiki Rovera leje się z rozrządu. Sam przerabiałem to wiele lat temu, gdy posłuchałem rady mechanika, który "gdyby połączył wszystkie paski rozrządu, które wymienił, opasałby całą Ziemię", pradził aby nie wymieniać uszczelniaczy, bo jak stwierdził:"te które siedzą i nie ciekną, więcej wytrzymają od od nowych"...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] znów olej w zbiorniczku wyrównawczym...
bucia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pią Sty 24, 2014 12:19
bucia
Brak nowych postów [R214] Olej w zbiorniczku płynu chłodniczego
remikwiat Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pią Mar 04, 2011 20:50
jabko69
Brak nowych postów [R200] Mleko w zbiorniczku.
ran2001 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sob Gru 18, 2010 11:54
kasjopea
Brak nowych postów [R200 1.4Si 97r] Smar w zbiorniczku wyrównawczym
karol1005 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Mar 03, 2009 19:25
oprawca_1978



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink