Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Filtr kabinowy przeciwpyłkowy....
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Filtr kabinowy przeciwpyłkowy....
Autor Wiadomość
Jolcia 



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Słubice



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 18:34   [R75] Filtr kabinowy przeciwpyłkowy....
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

witam....
Mam maly prolemik...otoz w kwietniu tego roku zamowilam filtr kabinowy,, mechanik wymienil, skasowal i po klopocie...Zaczela mi dostawac sie woda do srodka, kiepsko dziala nadmuch, po rozkreceniu moim oczom ukazala sie wielka kupa smieci pod filtrem. A owy filtr... pożal sie...tragedia, znieksztalcony, okleina z gabek poszarpana, w niektorych miejscach ze starosci rozpadajaca sie..Czy 4 miesiace wystarcza aby tak zuzyc filtr (zrobilam okolo 7 tys km, po twardych drogach--zadnych polnych i z miekka nawierzchnia, kurzacych sie).. Nie stwarzaloby to dla mnie problemu zakup nowego, ale zaciekawilo mnie, ze na tym filtrze byl napis Denso 014520-0901 a ja zamawialam filtron 1145K i za taki tez zaplacilam z wymiana (mam fakture)..Czyzby mechanik??? nie chce nawet konczyc...A w dodatku to kolor wlokna na filtrze jest szary... (nie brudny, bo to mozna odroznic), co jak doczytalam oznacza filtr z wloknem weglowym, a bialy jest zwykly, co rowniez potwierdzil telefonicznie tech fachowie od filtra..Na piatek jestem umowiona na ogledziny u owego fachowca..(uwiecznione na foto oczywiscie jest stan tego filtra wraz z numerami). Na dodatek ten pseudofachowiec stwierdzil ze jest od groma roboty przy wymianie..A okazalo sie ze okolo 20 minut. Za filr z wymiana zaplacilam okolo 110 zl (filtr 78 zl)Prosze o opinie na ten temat? Nie spotkalam sie z filterm DENSO. Bo na moje oko to nie jest to co zamawialam. Czego moge zadac w przypadku gdyby okazalo sie ze mam racje..( nie pierwszy raz juz nawalil-2 razy mialam u niego auto i 2 razy zonk, dodam, ze ta wymiana filtra byla ostatnia usluga jaka mi wykonal)Prosze o opinie na ten temat? Czy to co mam zalozone, ten denso jest filtrem weglowym?
pozdrawiam wszystkich
Jola
_________________
R75 2,0 CDT 2000
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 21, 2010 13:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 22, 2007 18:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rick 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 18 Mar 2007
Posty: 48
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 19:14   

wg mnie mechanior nawet nie próbował ci go wymienić , ale daj fotke to pooglądamy, denso wygląda na filtr fabryczny, ale w sumie mozna tez taki kupić, ślady starości i poszarpanie to nie wynik pracy przez 4 miesiące, tylko 4 lata.
_________________
R75-Ceed CDRI
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 19:41   

Moim zdaniem zrobił (a przynajmniej próbował) z Ciebie konkursowego balona. Kasa wzięta, filtr nietknięty. Idę o zakład, że nawet nie wiedział, gdzie go szukać :(
Zrób mu awanturę i niech teraz wymienia za friko, łącznie z czyszczeniem i odgrzybianiem :twisted:
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 19:45   

Najlepiej stań przy nim i zobacz jak zabiera się za wymianę filtra, jeżeli będzie miał kłopoty, to sprawa jasna :)
 
 
krzych1 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 190
Skąd: RLU, Podkarpacie



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 19:56   

Witam.
Jolcia napisał/a:
Za filr z wymiana zaplacilam okolo 110 zl (filtr 78 zl)

Ty zapłaciłaś 110 zł, a mechanik-złodziej zarobił na tym minimum 188 zł (tak, tak - od ciebie wziął 110 zł nie oglądając nawet twojego starego filtra, nie mówiąc już o jego wymianie, a następnie "twój" nowy filtr sprzedał następnemu klientowi za 78 zł). Przy założeniu, że znalazł następnego jelenia - ze 188 zł robi się, no właśnie :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 20:27   

Po postach nt. odgrzybiania postanowiłem sam wykonać to powtórnie po 9kkm. Filtr Filtron był wymieniany na przełomie kwiecień/maj. Nie wyciągałem go tylko odchylałem - jest prosty, niepogięty, na pewno nie przypomina pogiętej szmaty.
Co do śmieci - porównaj z jakimś foto czy masz wszystkie uszczelki na krawędziach obudowy komory silnika - to na przyszłość bo sądząc z Twojego opisu nikt w te rejony u Ciebie w samochodzie nie zaglądał.
Nie znam marki Denso - ale jeżeli to oryginał, zapytaj gdzie kupił i za ile, sprawdź. Sądząc z rysunków EPC oryginały miały ramki a Ty piszesz o okleinie z gąbek. Druga rzecz - Filtron, który zamawiałaś to nie jest najtańsza marka ale oryginał montowany do R75 jednak chyba byłby droższy. A podana przez Ciebie cena odpowiada (z przybliżeniem) Filtronowi (na który nie narzekam).
20 minut jest b. trudne do uzyskania ale nie zaryzykuję, że niemożliwe. "Mojemu" zabrało to więcej - zdjęcie plastików, uszczelek, wycieraczek (podobno można bez ale b. trudno się go montuje) i montaż ponowny. "Mój" robił odgrzybianie przy mnie... dlatego po instrukcjach Mariana_K zdecydowałem się to zrobić powtórnie sam.
Sądząc z Twojego opisu na 100% nie wymienił Ci wtedy tego filtra.

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 8:31 pm ]
krzych1 napisał/a:
zarobił na tym minimum 188 zł
, jednak nie - dostał nowy filtr za darmo??. Niczego nie kupił - nieczego nie sprzedał - zarobił tyle ile Jolcia zapłaciła.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
Jolcia 



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Słubice



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 23:02   

Wlasnie... jak tu mozna zaufac mechanikowi.Przeciez za kazdym razem po odbiorze auta nie bede rozkrecala w celu sprawdzenia, czy aby na pewno wymienil, czy odpowiednia czesc wlozyl i czy dobrze zakrecil.. Do konia place i żądam... to zakrawa na kpine...Slodki idiota, myslal ze jak kobieta przyjechala to zaraz mozna orznac na kasie. Jak to zobaczylam, to max cisnienie...A w piatek jak tam wjade... nie recze za siebie, przegial gostek na maxa... dzieki za opinie...

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 11:09 pm ]
dokladnie 20 minut roboty (z fotkami i zlozeniem).. Osobiscie dzis rozkrecalismy to z moim Panem...Ale po tym jak byl zapchany dolny spust odprowadzenia wody i ilosc smieci na bank nie byl wymieniany.
_________________
R75 2,0 CDT 2000
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 23:12   

Jolcia napisał/a:
Wlasnie... jak tu mozna zaufac mechanikowi.Przeciez za kazdym razem po odbiorze auta nie bede rozkrecala w celu sprawdzenia, czy aby na pewno wymienil, czy odpowiednia czesc wlozyl i czy dobrze zakrecil.. Do konia place i żądam... to zakrawa na kpine...Slodki idiota, myslal ze jak kobieta przyjechala to zaraz mozna orznac na kasie. Jak to zobaczylam, to max cisnienie...A w piatek jak tam wjade... nie recze za siebie, przegial gostek na maxa... dzieki za opinie...


Następnym razem trzeba zastrzec sobie, że po naprawie ma pokazać wymienioną część. Jasne, może mieć na stanie coś swojego, ale nie zaszkodzi spróbować. No ale swoją drogą, to mamy takie czasy, że chyba trzeba wszystkim na ręce patrzeć :/

PS>Chyba trzeba zacząć dokumentować wszelkie naprawy przed i po i spisywać umowy przed zostawieniem komuś auta, a potem ewentualnie ciągać po sądach. Niestety, nieuczciwych tylko w ten sposób można chyba zmusić do profesjonalizmu :/
 
 
Jolcia 



Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 20 Gru 2006
Posty: 61
Skąd: Słubice



Wysłany: Sro Sie 22, 2007 23:16   

foto z oznakowaniem

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 11:25 pm ]
Paul napisał/a:
Moim zdaniem zrobił (a przynajmniej próbował) z Ciebie konkursowego balona. Kasa wzięta, filtr nietknięty. Idę o zakład, że nawet nie wiedział, gdzie go szukać :(
Zrób mu awanturę i niech teraz wymienia za friko, łącznie z czyszczeniem i odgrzybianiem :twisted:


ten baran tylko ogledziny zrobi... a co najwyzej moze mi bieznik na oponach wypolerowac sciereczka.... a za oszustwo (bo to sie tak kwalifikuje) wyskoczy z kasy (to co stracilam), bo jak nie, to mu taka wyrabie opinie w tej dziurze, ze bedzie musial zwinac te stodole.. I jak tu nie pic ;)

[ Dodano: Sro Sie 22, 2007 11:30 pm ]
henryk_w napisał/a:
Sądząc z rysunków EPC oryginały miały ramki a Ty piszesz o okleinie z gąbek. Druga rzecz - Filtron, który zamawiałaś to nie jest najtańsza marka ale oryginał montowany do R75 jednak chyba byłby droższy. A podana przez Ciebie cena odpowiada (z przybliżeniem) Filtronowi (na który nie narzekam).


wlasnie ten moj ma ramki plastikowe a na nich naklejona jest gabka jak na zal. foto...
_________________
R75 2,0 CDT 2000
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Filtr przeciwpyłkowy
Pytam bo nie wiem gdzie go znalezc
Barthas Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Maj 26, 2009 16:26
apples
Brak nowych postów [R75] Filtr przeciwpyłkowy
gdzie w R75 umieszczono filtr przeciwpyłkowy
Dobromir_2004 Rover serii 75, MG ZT 13 Nie Lis 09, 2008 22:04
Dobromir_2004
Brak nowych postów [R75] Filtr kabinowy
markwiatek Rover serii 75, MG ZT 45 Wto Lut 02, 2021 12:33
sebols
Brak nowych postów [R75] Dlaczego warto wymienić filtr kabinowy
slawx12 Rover serii 75, MG ZT 3 Wto Kwi 20, 2010 22:39
apples
Brak nowych postów [R75] Gdzie znajduje się filtr kabinowy i jak go wymienić
naps Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Wrz 28, 2017 19:18
MD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink