Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Ceramizery
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Ceramizery
Autor Wiadomość
Tropek 



Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 4



Wysłany: Czw Gru 18, 2014 23:26   

Niektórzy dodają zapobiegawczo ale ja bym nie dodawał jeżeli nic się nie dzieje. Ale słyszałem że jak zaczyna brać olej to ten Ceramizer faktycznie może pomóc.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 18, 2014 23:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
-_Zielarz_- 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 128
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Gru 19, 2014 09:41   

Jeśli chodzi o nasze forum to tu już była dyskusja :
https://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=23323

Natomiast sam dodałem to to do silnika. Po przeczytaniu różnych forów samochodowych z tym tematem doszedłem do wniosków :

- 70% osób po zastosowaniu nie widzi różnicy
- 20% widzi poprawę
- 5 % uważa że zaszkodziło
- 5 % nie ma zdania

Jeśli chodzi o poprawę - może być placebo (hehe - jak po dodaniu nowego oleju -> jak się regularnie terminowo wymienia to realnie nie ma różnicy - auto jeździ jak jeździło natomiast dzięki temu że nowy olej jest to szanse na awarię maleją i są odpowiednie dla silnika warunki do pracy. I w zasadzie tego samego oczekiwałem od ceramizera - tylko jako "balsam na nie młode już, zapracowane ciało - może przedłuży poprawną pracę - nie sądzę żeby miało zaszkodzić.

Natomiast osoby ze złymi opiniami o ceramizerze w większości to ludzie z zajeżdżonymi silnikami, z poważnymi uszczerbkami. którzy sądzili, że środek ten naprawi np. zarysowany cylinder gzie nie ma kompresji i olej jest brany, a w najlepszym przypadku przedłuży się agonie motoru. Otóż nie ma co oczekiwać od tego środka że usunie tego typu usterki. Tu tylko remont pomoże.

Całkowicie pomijam aspekt finansowy. Nie kosztuje to w sumie tanio a działanie jest ciężko sprawdzić.

Ja dodałem, jeżdżę, wszystko jest OK. Jak pisałem - traktuje to jako uszlachetnienie oleju a może jakieś mikro rysy wypełni jeśli są.

Mam też ceramizer do skrzyni biegów, tylko nie mam kiedy dodać. Akurat na temat tego środka było dużo więcej opini o zauważalnej poprawie z ciężej wchodzącymi biegami czy lekkimi zgrzytnięciami. Oczywiście także niektórzy nie widzieli żadnej różnicy.

Sądzę subiektywnie, że środki te nie zaszkodzą, mogą posłużyć jako dodatkowy środek konserwujący umożliwiający (jak oleje) poprawną pracę silnika/przekładni. Można zakładać, że wypełniają jakieś nonomilimetrowe przestrzenie, ryski i być może to pomaga.

Natomiast nie ma co się łudzić, że to zatamuje wycieki (od tego są wymiany uszczelek, ringów itd.), że to załata rysę w przetartym cylindrze czy tłoku, czy też nadbuduje :D wyłamany ząb w skrzyni (od tego jest remont silnika czy też całkowita wymiana elementów).
_________________
Im faster tym better ...
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Gru 19, 2014 10:32   

-_Zielarz_- napisał/a:
Mam też ceramizer do skrzyni biegów, tylko nie mam kiedy dodać. Akurat na temat tego środka było dużo więcej opini o zauważalnej poprawie z ciężej wchodzącymi biegami czy lekkimi zgrzytnięciami. Oczywiście także niektórzy nie widzieli żadnej różnicy.

mój brat reanimował skrzynie w v40 ceramizerem niby mówił że cos tam się porawiło, pare lat później czyli dziś skrzynia i tak już ledwo zipie, ja osobiscie stwierdzam że gra nie warta świeczki
 
 
 
centurion 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 27
Skąd: Gliwice - Wieruszów



Wysłany: Pią Gru 26, 2014 20:30   

To ja sie dopiszę.
Troszke mi mój 400 przykapcał. dodałem puche motoodoktoru i na drugi dzień HGF pełna gębą w moim Sdi. Przypadek? raczej nie, silnik sie uszczelnił tam gdzie musiał i ujście znalazł pewnie w najsłabszym ogniwie jakim pewnie była padająca uszczelka.
Teraz uboższy o pare plnów odwracam wzrok od tych wynalazków.
 
 
Tropek 



Dołączył: 08 Gru 2014
Posty: 4



Wysłany: Wto Gru 30, 2014 08:32   

Wiadomo że trzeba wszystko używać z głową. Jak silnik czy skrzynia trup to nic nie pomoże, chyba tylko cud:)

-_Zielarz_- Ciekawe te Twoje statystyki.
 
 
-_Zielarz_- 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Kwi 2013
Posty: 128
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sty 01, 2015 14:38   

Tropek napisał/a:
-_Zielarz_- Ciekawe te Twoje statystyki.


Hehe, no tak na oko mi wyszło. Natomiast mam jeszcze jedną teorię po co ludzie (do których widać się zaliczam :roll: ) dodają w ogóle te środki. Ano spora rzesza chce ulepszać swoje Roverki. I teraz, albo nie ma kasy na wymianę/upgrade czegoś na serio, albo przychodzi zima, czyli mróz, śnieg, krótkie dni albo deszcz itd., a że często nasze "warsztaty pod chmurką" są, to dłubanina odpada do późnej wiosny. I człowiek szuka czegoś w zastępstwie :mrgreen: (bo jak tu wytrzymać tyle miechów i nic nie zrobić dla swojego auta :mrgreen: ).

PS. Dodałem Ceramizer do silnika prawie miesiąc temu, spokojnie zrobiłem 1000 albo lepiej KM i nic mi nie wybuchło.
Czy jest coś na + ?? ? A no pewnie !! ! Zimne powietrze w turbinie, jak to zimą bywa :twisted:
_________________
Im faster tym better ...
 
 
dudek2006 



Dołączył: 20 Sie 2013
Posty: 15



Wysłany: Pon Cze 22, 2015 18:35   

Z moich obserwacji ceramizer skrzynia plus silnik zero poprawy :( (
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink