Forum Klubu ROVERki.pl :: Fotka z fotoradaru a mandacik.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Wto Mar 29, 2011 23:02
Fotka z fotoradaru a mandacik.
Autor Wiadomość
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:40   Fotka z fotoradaru a mandacik.

Mialem watpliwa przyjemnosc dostac do domku listem poleconym fotke zrobiona fotoradarem od strazy gminnej. Przewinienie (na 50 mialem 87) opiewa na 3 stowki i 6 pk. Pojechalem do nich (mala znajomosc) majac nadzieje, ze uda sie cos stargowac (choc kase). Dostalem odpowiedz, ze juz wszystko przeszlo przez CEPiK i nic sie nie da zrobic, ani kwotowo ani punktowo. I tu moje pytanie do znawcow tematu------ byli szczerzy czy bujali?
Ostatnio zmieniony przez Lechos Czw Sie 30, 2007 12:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 12:47   

jak już dostałeś zdjęcie i cię wezwali to już nie da się nic zrobić
mam znajomego "smerfa", który mi właśnie tak powiedział - jeżeli by mi zrobili zdjęcie a ja bym to zauważył i się z nim skontaktował to jeszcze da się coś załatwić (nawet anulowanie ;-) , ale jak już zdjęcie poszło to guzik - chociaż co do kwoty to na dobrą sprawę dałoby się chyba lekko zjechać z ceny (chyba, że jak przejdzie przez ten ich jakiś system to już po ptokach, nie mam pewności)
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:02   

Lechos napisał/a:
Przewinienie (na 50 mialem 87) opiewa na 3 stowki i 6 pk.

No to Ci wlepili tą wyższą stawkę, bo za 31-40 km/h nad normę są widełki 200-300.
Możesz się odwołać do sądu grodzkiego - powinienneś dostać od razu instrukcję, że możesz to zrobić - tak jak policjant musi Ci powiedzieć, że masz prawo nie przyjąć mandatu.
Druga rzecz, to czy zdjęcie jest wyraźne?
Bo jak ostatnio kumplowi zrobili zdjęcie z tyłu o 4 w nocy w Pieckach na Mazurach, to się okazało, że prowadził jego szef, który mieszka w Sydney - policjantka, która wezwała go do złożenia wyjaśnień długo się śmiała. ;)
Tempest napisał/a:
jak już dostałeś zdjęcie i cię wezwali to już nie da się nic zrobić

Poczekaj, poczekaj, a na jakiej podstawie orzekli, kto prowadził?
Zanim wystawią mandat powinni najpierw się skontaktować i wezwać w celu złożenia wyjaśnień - w końcu mógł prowadzić Twój bliźniak, z którym rozdzielili Cie po porodzie.... ;)
Tempest napisał/a:
mam znajomego "smerfa", który mi właśnie tak powiedział - jeżeli by mi zrobili zdjęcie a ja bym to zauważył i się z nim skontaktował to jeszcze da się coś załatwić (nawet anulowanie , ale jak już zdjęcie poszło to guzik - chociaż co do kwoty to na dobrą sprawę dałoby się chyba lekko zjechać z ceny (chyba, że jak przejdzie przez ten ich jakiś system to już po ptokach, nie mam pewności)

A kiedy Ci to mówił?
Bo ostatnio trochę się zmieniło - jakiś miesiąc temu jechałem z koleżanką (ona prowadziła), której oboje rodzice byli policjantami, od niedawna na emeryturze (104/60 na prostym odcinku Wisłostrady o 2 w nocy, oznakowany radiowóz z wideorejestratorem) i nic się nie dało zrobić, bo to jest jedno co się Kaczorom udało - wszyscy się boją takich akcji, przynajmniej w Warszawie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:20   

maciej napisał/a:
Tempest napisał/a:
jak już dostałeś zdjęcie i cię wezwali to już nie da się nic zrobić

Poczekaj, poczekaj, a na jakiej podstawie orzekli, kto prowadził?
Zanim wystawią mandat powinni najpierw się skontaktować i wezwać w celu złożenia wyjaśnień - w końcu mógł prowadzić Twój bliźniak, z którym rozdzielili Cie po porodzie.... ;)

na takiej podstawie, że dzwonią do domu i pytają się kto jeździ danym samochodem (u mnie tak było i jak pojechałem i pokazali zdjęcie z kamerki to widać było, że chodzi o mnie :/ )
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:32   

Tempest napisał/a:
na takiej podstawie, że dzwonią do domu i pytają się kto jeździ danym samochodem (u mnie tak było i jak pojechałem i pokazali zdjęcie z kamerki to widać było, że chodzi o mnie )

Ale właśnie o to mi chodzi - Lechos napisał, że mu przysłali rachunek, ale nie napisał jak doszli, że kierowca to on - jeśli nie ustali się ponad wszelką wątpliwość kierowcy, to właściciela można ukarać jedynie za odmowę złożenia wyjaśnień, a jeśli złoży (tak jak ten mój kumpel wyjaśnił, że prowadził znajomy Australijczyk), to już nic mu nie mogą zrobić (dopiero gdyby Australijczyk zeznał, że to nie on, to byłaby sprawa, który z nich kłamie, ale Australijczyk wie o zdjeciu i się przyzna, jeśli go złapią ;) ).
Jeśli zdjęcie jest wyraźne, to i tak chyba powinni wezwać w celu identyfikacji i ustalenia, czy przyjmujesz mandat, czy chcesz się odwołać do sądu grodzkiego.

Chociaż wiem - ja ciągle robię absolutnie mylne założenie, że żyjemy w Państwie Prawa. ;(
W końcu łatwiej jest ukarać kierowcę, niż mafiozę, a wykrywalność rośnie... :(
Tylko takie zaoczne wystawienie mandatu to mi "Proces" Kafki przypomina... :/
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 14:37   

maciej napisał/a:
Możesz się odwołać do sądu grodzkiego

moge ale nie chce kombinowac bo dobrze wiem ze popelnilem wykroczenie
maciej napisał/a:
Druga rzecz, to czy zdjęcie jest wyraźne

wyrazne i zawiera to co trzeba
maciej napisał/a:
Zanim wystawią mandat powinni najpierw się skontaktować i wezwać w celu złożenia wyjaśnień - w końcu mógł prowadzić Twój bliźniak, z którym rozdzielili Cie po porodzie....

razem z fotka dostalem blankiet do wypelnienia, miedzy innymi czy przyznaje sie, ze kierowalem tym pojazdem, co za tym idzie zgode na przyjecie mandatu. Jesli to nie ja kierowalem to jestem zobowiazany wskazac osobe ktorej sie sam. pozyczylo lub ktora to osoba kierowala, tak ze fotka facjaty jest malo wazna :smile:
Nie chce kombinowac jak calkowicie uniknac kary tylko chcialem zejsc z ceny bo to troszke boli tak wywalic kase :sad: .

[ Dodano: Czw Sie 30, 2007 2:45 pm ]
maciej napisał/a:
Ale właśnie o to mi chodzi - Lechos napisał, że mu przysłali rachunek

tego nie pisalem, napisalem ze dostalem fotke z fotoaradru i z kara jaka jest za to wykroczenie oraz ze pojechalem sie troszke potargowac przyznajac sie do winy, niestety powiedzieli ze po otrzymaniu fotki wszystko juz przeszlo przez CEPiK i jedyne co moga zrobic to wystawic mandacik
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 15:09   

Lechos napisał/a:
tego nie pisalem, napisalem ze dostalem fotke z fotoaradru i z kara jaka jest za to wykroczenie oraz ze pojechalem sie troszke potargowac przyznajac sie do winy, niestety powiedzieli ze po otrzymaniu fotki wszystko juz przeszlo przez CEPiK i jedyne co moga zrobic to wystawic mandacik

No to źle zrozumiałem.
Swoją drogą, to gdzie i o której dałeś się sfotografować, że dali Ci wyższy limit?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
supr3me 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 111
Skąd: BUSKO-ZDRÓJ



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 15:19   

maciej napisał/a:
Lechos napisał/a:
Przewinienie (na 50 mialem 87) opiewa na 3 stowki i 6 pk.

No to Ci wlepili tą wyższą stawkę, bo za 31-40 km/h nad normę są widełki 200-300


kilka miesiecy temu mialem przyjemnosc obejrzenia sie na fotoradarze, mialem 88/50 i niby 300zl i 6p. ale "znajomy" policjant zaradził zeby wlasnie zwrocic sie do sądu grodzkiego o zmniejszenie tej kwoty, mialem nadzieje ze w ogole bedzie to anulowane ale najlepsze co sie dalo w ten sposob zalatwic to zmniejszenie tej kwoty do 200zł bez zadnych dodatkowych kosztow, wystarczy napisac oswiadczenie o ktorym policjant powinien Cie powiadomic i w ogole on sam powinien przy Tobie napisac to oswiadczenie na komputerze, ja tak mialem, poczekalem z miesiac czy dwa i przyszlo powiadomienie pocztą ze sie zgadzaja itp itd, tydzien czy dwa pozniej przyszedl blankiet zaplaty mandatu 200zł zamiast 300zł wiec mysle ze zawsze to warto ;) pozdrawiam
_________________
Rover 214Si '97
Platinum Silver
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 16:17   

Lechos napisał/a:
niestety powiedzieli ze po otrzymaniu fotki wszystko juz przeszlo przez CEPiK

No to coś mataczą :(
Skoro przysłali Ci kwit na ewentualne przyznanie się lub wskazanie kierowcy, to nie mogli tego puścić przez CEPiK, bo niby na czyje konto te punkty ?? ??? Samochodu :?: :P
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 17:36   

maciej napisał/a:
gdzie i o której dałeś się sfotografować

droga poza terenem zabudowanym ale dochodzi do drogi zjazdu z ronda i tam jest 50, godzina to 15:47
troszke zanizylem sobie predkosc bo mialem 89
Paul napisał/a:
to nie mogli tego puścić przez CEPiK, bo niby na czyje konto te punkty ?? ??? Samochodu

wydaje mi sie, ze do CEPiK zwracaja sie o podanie wlasiciela sam. i musza to jakos umotywowac, jesli motywuja to przewinieniem podlegajacemu jakiejs karze to chyba ta kara musi byc juz potem komus i w jakis okreslony sposob przyznana.
Zreszta sam nie wiem, dlatego pytam, moze jest jakis przedstawiciel na forum tego szczytnego zawodu (policji) co by to nam troszke rozjasnil.
 
 
 
walkie 




Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 18:33   

maciej napisał/a:
Bo jak ostatnio kumplowi zrobili zdjęcie z tyłu o 4 w nocy w Pieckach na Mazurach,


To tam jest radar? Dwa lata temu tam spędzałam urlop to nie było :)
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Sie 30, 2007 18:38   

walkie napisał/a:
...
To tam jest radar? Dwa lata temu tam spędzałam urlop to nie było :)
... walkie specjalnie dla Ciebie wiadomość z 11-04-2007 r. ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 30, 2007 18:46   

No to kumpel się załapał niedługo po postawieniu, bo już w czerwcu miał wezwanie. :D
Przesłałem mu ten link - nieźle się obśmiał. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Irek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 09:51   

witam,

domyslnie jest tak, ze wezwanie przychodzi na wlasciciela auta. Nie chcesz placic to sprawa idzie do sadu grodzkiego. Na pierwszej rozprawie jesli sie nie przyznajesz to musisz wskazac inna osobe, ktora prowadzila. Zaslanianie sie niepamiecia niewiele pomaga... stosuja delikatny szantaz - albo teraz sie przyznasz i placisz mandat w wysokosci ale nie placisz kosztow rozprawy albo bedzie druga (i kolejne rozprawy) majace prowadzic do wyjasnienia sprawy za ktore rachunek otrzymasz Ty.
Jesli wskazujesz inna osobe to jest druga rozparawa na ktora "zapraszaja" takze wskazana osobe i ewentualnie wskazanych swiadkow no i sie toczy.... Koszty po Twojej stronie zazwyczaj - 2, 3 sprawy i koszty rozpraw amoga przekroczyc wysokosc manadatu. Wezmiesz do tego adwokata jak chcesz walczyc to spirala kosztow sie nakreca. Oczywiscie mozesz sprawe wygrac ale wynagrodzenie adwokatowi musisz i tak zaplacic.

Zatem powodzenia w walce ;)

pozdr
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 10:19   

Dlatego trzeba mieć znajomego spoza UE, najlepiej Gruzina albo Kazacha (ojciec kumpla handluje ze wschodem i już to testował), może też być Australijczyk, który zawsze prowadzi Twoje auto, ale to działa tylko jak zdjęcie jest nie wyraźne (no można jeszcze jeździć w takich okularach z nosem i wąsami z "śmiesznych rzeczy"). ;D

Druga opcja to CB + AutoMapa - CB na wszystkie szuszarki, fotoradary przenośne i wideorejestratory, a AutoMapa na skrzynki.

Na skrzynki działają też zwykłe antyradary pasywne, a jak ktoś ma taki, to zwykle poda przez CB, które skrzynki są aktywne w danym momencie (ale używanie ich jest w Polsce nielegalne). :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Irek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 201
Skąd: polska



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 11:45   

maciej napisał/a:
a AutoMapa na skrzynki.


wystarczy byc czujnym - w bolandii kazda skrzynka musi byc poprzedzona stosownym znakiem o pomiarze predkosci

pozdr
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 31, 2007 12:02   

Irek napisał/a:
bolandii kazda skrzynka musi byc poprzedzona stosownym znakiem o pomiarze predkosci

Ale tych znaków jest więcej niż skrzynek... :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 13:33   

ja czekam też na zdjęcie :cry: zestrzelili mnie w jakiejś wiosce za Lesznem.
zamyśliłem się i obudził mnie flesz :cry:
będzie coś około 300-400PLN i 8-10 punktów :cry: :cry:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ezy 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Sty 2006
Posty: 134
Skąd: Góra Kalwaria



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 15:14   

Cytat:

Druga rzecz, to czy zdjęcie jest wyraźne?
Bo jak ostatnio kumplowi zrobili zdjęcie z tyłu o 4 w nocy w Pieckach na Mazurach, to się okazało, że prowadził jego szef, który mieszka w Sydney - policjantka, która wezwała go do złożenia wyjaśnień długo się śmiała. ;)


No to w anglii polacy mieli by ogromne pole do popisu :) Po wydarzeniach w ktorych bywaly wypadki spowodowane fleszem w twarz zmieniono wszystkie fotoradary we anglii na strzelajace z tylu :twisted: i ukazujace jedynie numery rejestracyjne i kawalek lba z tylu :shock:
Ilez to historii mozna by wymyslec wykrecajacych z tak niedoskonalego zdjecia :mrgreen:
Nawet tesciowa mozna by wkrecic w prowadzenie naszego samochodu mimo ze sie ma lysine :mrgreen: (no przesadzilem troche)
_________________
R620SDi (Super Diesel installed) BRG '96
 
 
tolik 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Wrz 2006
Posty: 157
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Pią Sie 31, 2007 17:19   

Kiedyś czytałem o preparacie , który po spryskaniu tablic rejestracyjnych uniemożliwia
zrobienie zdjecia, tzn.tablice ukazuja sie na zdjęciu białe.
_________________
...pędzą konie po betonie w szarej mgle...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Fotka z fotoradaru...
szymon1986 Prawo i ubezpieczenia 5 Nie Lut 10, 2013 13:59
szymon1986
Brak nowych postów Zdjęcie z fotoradaru
Mundekk Prawo i ubezpieczenia 17 Pią Lis 04, 2011 12:35
gregor13
Brak nowych postów Fotka z radaru
TrAViShOn Prawo i ubezpieczenia 25 Pon Lip 04, 2011 22:12
_papa_
Brak nowych postów Odwolanie od mandatu z fotoradaru
llygas Prawo i ubezpieczenia 1 Czw Lip 19, 2012 14:49
rovek
Brak nowych postów Mandat z fotoradaru - co się zmieniło po zmianach przepisów?
Glodzio Prawo i ubezpieczenia 6 Pon Gru 12, 2011 17:40
Glodzio



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink