Forum Klubu ROVERki.pl :: R214 16 1999
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
R214 16 1999

PRZEDNIE GŁOŚNIKI
Autor Wiadomość
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 12:30   R214 16 1999

wITAM WSZYSTKICH Roverkowiczów ....
otóż mój post tyczy sie przednich drzwi oraz dokładniej mówiąc głośników których chcem zaqmontować .


Dnia wczorajszego zakupiłem sobie nowe głośniki ty lJBL infinity i przód 16,5' blaupunkt valeocity (podobno to nowości)


Niech mi ktoś podpowie jak ten przód zamontowac dobrze bo miałem poprzednio zamontowane hert'za w drzwiach przykrecone do blachy i w ogole one wtedy nie grały.Wiem że nie było juz dystansów bo nie miałem dźwięk chował sie w tych drzwiach strasznie powodując efekt bardzo złego grania ..... Tego nowego sprzętu nei chcem montowac tak samo ,chciałbym z nich wyciągnac zadowalający efekt... Może przykręcic je do tapicerki a nie do drzwi metalowych ?? ? albo może mozna gdzies dorwac dystanse poprawiające głębie dźwięku lub może jakis inny znacie sposób np. moze stosujecie jakies wygłuszenia czy moze ona poprawią mi znacznie jakośc co robić do doradzicie ?? ?


POZDRAWIAM
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 12:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 14:48   

Możesz oczywiście bawić się z tym sam. Ale jeżeli przykręcisz głośniki do tapicerki to będziesz słyszał bzyyyyyyyyyyyczenie ;) W momencie przenoszenia tonów bassowych całą tapicerka będzie drgała i będzie to średnio przyjemny efekt. Można zakupić wiele cudeniek jak np. kanaliki dźwiękowe, ale to wiąże się z wycinaniem dziur w tapicerce więc bez sensu. Najlepiej by było jakbyś udał się na konsultacje do wyspecjalizowanego serwisu i tam doradzili by Ci najlepiej. Ja osobiście jeszcze nie znam tych głośników, zapewne poznam w najbliższym czasie, ale na dzień dzisiejszy nie mogę doradzić jaki system do nich będzie najlepiej pasował. Do najnowszych głośników montuje się nowe systemy dzięki czemu te głośniki są w pełni wykorzystywane bo szkoda kupić sprzęt za dużo pieniędzy i nie wykorzystywać jego możliwości. Montaż w takim serwisie może być drogi, ale sama konsultacja nie powinna Cię drogo kosztować. Jeżeli nie chcesz takiego rozwiązania do odezwij się do chłopaków na forach typowo car-audio oni są z nowinkami na bieżąco, a i mają swoje sposoby montażu :)


Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 15:08   

Dzięki dzięki ... Ogólnie nie oczekuje profesjonaslnego podejscia do sprawy tylko tanio korzystnego rozwiazania np jakas mata czy cos takiego generalnie szukam rozwiązania do drzwi w roverach 200 do zabudowy głośnika w tapicerce bo bez zabudowy głośnik sam w sobie wiadomo jak gra... Orginalne głośniki mają takowe dystanse dzięki którym podejrzewam tworzy sie wypełnienie tyłu głośnika przez co daje nam to efekt głośnika z zabudową dlatego też szukam moooże ktoś wie gdzie można dostac takie dystanse do głosników przez siebie samego kupionych bo orginalne dystanse z orginalnymi głośnikami są juz razem zespolone
 
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Pon Wrz 10, 2007 15:18   

Może nie wiele pomogę, ale TU powinno coś być. Zawsze możesz dopasować z innej marki. Zainteresuje się tymi głośnikami i postaram się coś doradzić.

Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Wrz 14, 2007 13:56   

Moim zdaniem (co już wielokrotnie pisałem ;) ) podstawa to pozatykanie wszystkich dziur w wewnętrznej stronie drzwi matą bitumiczną. Po takim zabiegu nawet seria gra o niebo lepiej. Ten przód co kupiłeś, to jest zestaw ze zwrotnicą, czy same głośniki?? Żeby dobrze grało to właśnie powinny być zestaw: tweeter + woofer + zwrotnica + wytłumienie i w razie potrzeby dystanse. 98% populacji taka opcja wystarczy ;)
Poczytaj kącik car-audio. Było o tym bardziej szczegółowo ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wsl 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 25 Sie 2007
Posty: 130
Skąd: Częstochowa

Rover 400

Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 00:28   

No Brt teraz zaproponowałeś ponad przeciętny zestaw :P To już nie taka prosta instalacja ;)



Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 08:54   

Nie tak tak on dobrze mówi w zestawie było :głosniki tweetery oraz zwrotnice grają nieźle ...tylko jeszcze to wygłuszenie
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:58   

Ja wiem, czy taki ponadprzeciętny?? U mnie taki jest seryjny :mrgreen: zakładając, że kondensator to prawie zwrotnica ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
DeeBo 




Dołączył: 23 Sie 2007
Posty: 34
Skąd: Bartoszyce NBA



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 10:03   

mi sie wydaje ze zestawktory zakupiłem niejest złyy
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Nie Wrz 16, 2007 12:17   

Cytat:
mi sie wydaje ze zestawktory zakupiłem niejest złyy

przecież nikt tak nie twierdzi :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
js 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2006
Posty: 89
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 11:44   

Do szczęścia potrzebne Ci są dwie rzeczy:

1) dystans z MDF'u pod głośnik (od spodu przyklejony na silikonie + blachowkręty)

2) wytłumienie całych drzwi matą bitumiczną

Powiem tak: mając do dyspozycji 100zł wolałbym kupić średni głośnik za 50zł, a resztę przeznaczyć na wytłumienie drzwi, niż kupić dużo lepszy głośnik za 100zł.

Bez tego nigdy nie uzyskasz nawet przeciętnego dźwięku.
Roboty nie jest wcale dużo, wystarczy jedna sobota.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Yog-Sothoth 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 03 Wrz 2007
Posty: 501
Skąd: Warszawa

Rover 800

Wysłany: Wto Wrz 25, 2007 14:50   

Podepne sie pod temat :)
Mam mozliwosc kupna za grosze glosnikow przednich + tweetery + centralny wyjetych z nowej Vectry. Oplaca sie to instalowac zamiast seryjnych glosnikow z 214? Zestaw bedzie kosztowac grosze, bo i tak lezy nie uzywany. Da sie gdzies zamontowac przy okazji ten centralny glosniczek (pseudo bas) w 214? Radio to JVC KD-PDR31.
Przy okazji, jak najlepiej zdjac boki w przednich drzwiach?
_________________
Sprzedam części R800 turbo 200KM - https://www.dropbox.com/s...qkqhx/graty.txt
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400, 1.6 111KM, 1999] Głośniki przód/tył, jak to rozwiązać
fluRRe Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Kwi 29, 2008 17:18
mielony22
Brak nowych postów [r214 si 97r] radio
pcmirek Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Czw Cze 05, 2008 20:20
pietro
Brak nowych postów radio r214
bajon11 Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Wto Lip 05, 2011 08:25
Pływak
Brak nowych postów [R214] Car Audio
adylth Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Czw Lis 18, 2010 15:11
michone
Brak nowych postów R214 Głośniki Blaupunkt
W co je wsadzić?
LeX Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pon Gru 28, 2009 21:53
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink