Forum Klubu ROVERki.pl :: [MGF] Problemy z geometrią
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MGF] Problemy z geometrią
Autor Wiadomość
arachnid 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 20:43   [MGF] Problemy z geometrią
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich!
Jestem świeżo upieczonym posiadaczem MGF'a. Zakupiłem auto ze świadomością tego, że w przeszłości miało podbide zawieszenie z przodu. Widziałem faktury napraw i właściciel wymienił w zasadzie całe przednie zawieszenie łącznie z ramą (12 000 zł za same części),próbując doprowadzić samochód do stanu używalności. Było to w 2004. Teraz przejąłem auto i próbowałem ustawić geometrię w ASO, bo samochód ściągał w lewo. Udało się połatać zbieżność ale nie dali rady z kątami wyprzedzenia i pochylenia. 3 z 4 kół nie daje rady jeśli chodzi o te parametry. Nie są to wielkie odchyłki od normy ale na pewno ma to wpływ na prowadzenie auta (Po ustawieniu zbieżności auto prowadzi się dużo lepiej ale przy mocniejszym przyspieszaniu zwiewa w lewo a przy lekkim hamowaniu w prawo - dociśnięcie hamulca mocniej prostuje tor jazdy). Wiem, że potrzebnych ustawień nie da się przeprowadzić z pomocą przewidzianych przez fabrykę regulacji. Stąd pytanie: czy ktoś zna jakiegoś doświadczonego magika, który podjąłby się z sukcesem poważniejszego prostowania mojego MGF'a? Nadmienię, że samochodzik ma przejechane 16 000 od 2000 r. (naprawdę) i wizualnie jest perfekcyjny, więc żal byłoby mi się z nim rozstać na wiosnę. Nie stracę raczej kasy, bo zakup był okazyjny ale żal byłby wielki się pozbywać, stąd równie wielka prośba o pomoc. Dla chętnych w temacie mogę przeskanować wydruk z badania geometrii po i przed regulacjami.

Pozdrowienia i dzięki z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Pią Lis 19, 2010 23:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 20:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
andyzpl 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2005
Posty: 52
Skąd: Myslovitz



Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 22:54   

Pewnie juz poczytałeś sporo na temat geometrii MGFa. Ale podrzuce jeszcze jednego linka, nie wiem czy pomoze ale nie zaszkodzi. Jest tam kilka innych niz fabtycznych ustawien - moze ktores podejdzie ??
http://www.mgf.ultimatemg...on/tracking.htm
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
arachnid 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 2
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:45   

Wielkie dzięki za linka. Bardzo dużo fajnych informacji - jestem trochę mądrzejszy teraz :mrgreen: . Polecono mi gościa, który zna podobno geometrię MGF'ów od podszewki. Może pogrzebie z wysokością zawieszenia i coś z tego jeszcze będzie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Problemy z wrzucaniem biegów] [MG TF]
JERRY1 MGF i MG TF 4 Wto Maj 16, 2023 12:31
sknerko
Brak nowych postów [MGF] Problemy po pompowaniu zawieszenia
Lars MGF i MG TF 3 Wto Lip 30, 2019 20:28
Malignus
Brak nowych postów [MGF] dwa problemy związane z elektryką
fieldy MGF i MG TF 2 Pią Paź 07, 2011 16:29
fieldy
Brak nowych postów [MGF] Elektryka - problemy ze światłami
practicator MGF i MG TF 2 Pią Maj 06, 2011 13:54
practicator



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink