Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200 1,4Si 99] głośno w kabinie i krople paliwa w wydechu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200 1,4Si 99] głośno w kabinie i krople paliwa w wydechu
Autor Wiadomość
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:46   [R200 1,4Si 99] głośno w kabinie i krople paliwa w wydechu

Witam wszystkich.
Mam roverka od 4 miesięcy i niestety różne miałem już z nim przygody usterkowe ale to innym razem. Obecnie mam pewien problem:
1. bardzo niskie wręcz basowe tony w kabinie podczas jazdy, dodam że nie mam sportowego i temu podobnego tłumika lecz oryginalny roverowski i jest szczelny - sprawdzałem u speca, te tony wprowadzają w ruch wszelkie luźne plastiki i można oszaleć!!! Trzeszczą, skrzypią...i ten bas to makabra dla uszu. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?? Mieliście też taki problem a może tak ma być?
2. wylatują mi z tłumika kropelki paliwa, to normalne???

Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 20:54   

peka1980 napisał/a:
1. bardzo niskie wręcz basowe tony w kabinie podczas jazdy,

2 możliwości:
-jeśli silnik jest osłabiony to może być poprostu zapchany wydech (może katalizator zalepiony), wystarczy zajrzeć do środka ;)
-jeśli śmiga normalnie, to tłumiki mogą być wypalone w środku, mimo szczelności, dodam tylko, że dziura w ostatnim najbardziej ryczy ;)
peka1980 napisał/a:
2. wylatują mi z tłumika kropelki paliwa, to normalne???

sprawdź czy to przypadkiem nie woda śmierdząca spalinami ;)
jeśli paliwo to zdecydowanie nie normalne i nie posiadam wytłumaczenia jak ono przez cały wydech w jednym kawałku przelatuje :???:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 21:10   

Silnik śmiga dobrze, sama przyjemność. Już tak sobie pomyśłałem o wymianie tłumików ale miałem wątpliwości czy rozwiąże problem. Silnik sam w sobie nie hałasuje ale słychać buczenie (o wiele mniejsze niż jak jadę). A te kropelki to jeszcze sprawdzę i napiszę.
Dzięki.
 
 
toggit 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Berlin



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 00:00   Re: [R200 1,4Si 99] głośno w kabinie i krople paliwa w wydec

peka1980 napisał/a:

1. bardzo niskie wręcz basowe tony w kabinie podczas jazdy, dodam że nie mam sportowego i temu podobnego tłumika lecz oryginalny roverowski i jest szczelny - sprawdzałem u speca, te tony wprowadzają w ruch wszelkie luźne plastiki i można oszaleć!!! Trzeszczą, skrzypią...i ten bas to makabra dla uszu. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić??

ciekawy spec...
wlaz pod auto i sprawdz uszczelki na calej lini wydechowej czy nie jest ktoras "wydmuchana" i czy ta "elastyczna rura" (nie mam pojecia jak sie to naprawde nazywa- to ten kawalek przed katalizatorem z taka fajna plecionka na koncu) jest szczelna- chodzi tu o ten pleciony kawalek przy katalizatorze- jezeli jest chocby troche przyczerniony to jest nieszczelny i to od niego taki podzwiek idzie.
co do trzaskow i skrzypania to przyczyna sa plastiki nawiewow, poduszka airbag pasazera, konsola srodkowa, listwa ozdobna.
wyciagnij je delikatna przemoca (tylko nie naciskaj niczym na konsole przednia bo ci sie ta powgniata i to nie chce sie potem wyprostowac!!!) tam sa wszedzie takie metalowe klipsy porozginaj je delikatnie (ale nie odlam od plastikow) i dla pewnosci albo silikon dookola albo jakas pianka czy co ci w rece wpadnie.
zeby airbag wykrecic musisz wymontowac skrytke od pasazera i pod spodem sa dwie czyrne sruby torx (gwiazdki) wykrec i delikatnie unies do gory airbag. po bokach przy tej okleinie sa metalowe wypusty- jezeli sie czujesz pewny ze dasz rade to je przegnij lekko ale lepszym wyjsciem jest jakas uszczelka do okien!!! ladnie okleic wpust na konsoli (a nie airbag!!!) i spowrotem skrecic.
przy tych malych plastikowych nawiewach na szyby boczne (te malutkie nieregulowane) misisz uwazac bo to TYLKO plastik zadnych klipsow tam nie ma!!! wyciaga sie je tez przez podwazanie ale zaczynajac od srodka konsoli- a nie od strony szyb- WAZNE.
przy konsoli srodkowej to pierw odkrec srobki po bokach (chyba sa 4, dwie do gory po bokach i dwie po bokach przy drazku biegow) i potem przygnij klipsy w gornej czesci pierw wyciagnij srodkowa kratke nawiewu !! !!! przez dziure je widac i sa bardzo rozgiete tak ze tylko przez te dziure mozesz to zrobic.
co do listwy ozdobnej to podobna sa tam klipsy metalowe ale tego nie robile (na szczescie nie klekota)
powodzenia i daj znac czy dalo rade.
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 19:23   

Sprawdziłem (powąchałem) te kropelki w wydechu i faktycznie nie jest to paliwo lecz woda z lekką wonią paliwa. Zastanawiam się skąd się tam bierze skoro nie padał dziś deszcz?

Od poniedziałku zaczynam walkę z plastikami, zobaczę jak pójdzie i napiszę.

Pojadę na podnośnik i sprawdzę cały układ wydechowy ale możecie mieć rację z tymi wypalonymi/przepalonymi tłumikami. Posłuchałem troszkę jak chodzi i jakby głośniej pomrukują, pyrkają, itp. Jak wsio sprawdzę to napiszę.
Dzięki.
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 19:37   

peka1980 napisał/a:
Zastanawiam się skąd się tam bierze skoro nie padał dziś deszcz?

wcale nie musi padac :grin:
roznica temp---para wodna---skraplanie szczegolnie to zjawisko plucia woda wystepuje gdy sie robi krotkie, miejskie dzienne przebiegi.
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 19:48   

Woda powstaje w wyniku działania katalizatora i jest w zasadzie to zjawisko normalne.
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 19:54   

Lechos napisał/a:
roznica temp---para wodna---skraplanie szczegolnie to zjawisko plucia woda wystepuje gdy sie robi krotkie, miejskie dzienne przebiegi.


Acha, to już rozumiem. Jest dokładnie jak napisałeś, dzieje się to na krótkich dystansach bo po przejechaniu ok 20 km nie zauważyłem tych kropelek.

Dzięki za uspokojenie!
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 21:13   

Peka.. nie wiem czy Ci pomogę, ale podobne objawy buczenia na wolnych obrotach były u teścia w Polówce. Spowpodowane to było minimalnie za małymi obrotami silnika na biegu jałowym, wówczas zwiększone drżenie silnika przenosiło się na karoserię, która wpadała w taki nieprzyjemny rezonans. Czy u Ciebie delikatne zwiększenie obrotów powoduje ustąpienie tego buczenia??
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 21:27   

Nie, cały czas je słychać. Obroty na biegu jałowym mam ok 850 na ciepłym silniku. Jak jadę nieważne na którym biegu, to hałas się zwiększa a przy ok 2700 - 3200 obrotów to chyba najgłośniej. Jak wcisnę sprzęgło to jest dopiero ciszej :smile: Zatem to buczenie i niskie tony są o wiele większe jak jadę.
 
 
Viniu 




Pomógł: 30 razy
Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 470
Skąd: Żagań



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 21:50   

Kurcze... to nie mam pomysła... Ale to sprzęgło...
peka1980 napisał/a:
Jak wcisnę sprzęgło to jest dopiero ciszej

może tam szukać przyczyny??
_________________
S(z)koda Roverka...
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 22:02   

Raczej nie, miałem miesiąc temu wymianę sprzęgła a autko od początku ma niskie tony. Z tym sprzęgłem to chodzi o to że jak jadę to słyszę buuuuuu a jak wcisnę sprzęgło to nieco ustaje buczenie, bo obroty niższe :sad:
Myślę że sTERYD i toggit mają rację że wina jest gdzieś w wydechu. Niestety dopiero w przyszłym tyg znajdę chwilę na podjechanie do znawców tłumików i może coś się wyjaśni.

BTW w środku czuję się jak w golfie u dresiarza :mrgreen:
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10891
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 22:45   

Cytat:
BTW w środku czuję się jak w golfie u dresiarza :mrgreen:

miałem dokładnie tak samo jak mi ostatni tłumik ch.... się popsuł ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
koles225 



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 36
Skąd: Mazowsze



Wysłany: Czw Wrz 20, 2007 22:52   

hmmm
a może to któreś łożysko koła ?? ?
unieś samochód i zakręć każdym

pdm
_________________
Darek
 
 
marthinez 



Pomógł: 84 razy
Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 07:59   

Koleś napisał/a:
a może to któreś łożysko koła ?? ?

Hmmm? :shock: Przeciez napisał:
peka1980 napisał/a:
Nie, cały czas je słychać. Obroty na biegu jałowym mam ok 850 na ciepłym silniku.
i dodał tylko:
peka1980 napisał/a:
Zatem to buczenie i niskie tony są o wiele większe jak jadę.
ale jak stoi też buczy.

Ja potwirdzam wersję sTERYDA. Coś z wydechem nie teges...
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Lechos 




Pomógł: 297 razy
Dołączył: 24 Mar 2007
Posty: 1793



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 13:06   

toggit napisał/a:
ten pleciony kawalek przy katalizatorze- jezeli jest chocby troche przyczerniony to jest nieszczelny i to od niego taki podzwiek idzie.

niewiem jak w 200 ale w 400 mam ta pleconke uwalona z jednej strony i nic nie buczy bo pod nia jest taka harmonijka metalowa jeszcze.
 
 
 
toggit 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 09 Sie 2007
Posty: 46
Skąd: Berlin



Wysłany: Sob Wrz 22, 2007 15:06   

ajak ci sie ta harmonijka przepali to na plecionce widac takie sliczne ciemne plamy :mrgreen:
i wtedy buuuuczy :twisted:
z drugiej strony darmowy tuning na sportowe brzmienie wydechu- tylko srodek auta by trzeba troche wyciszyc... :neutral:
 
 
kowal_mar 



Dołączył: 28 Maj 2008
Posty: 6
Skąd: Bytom



Wysłany: Sro Maj 28, 2008 22:53   

Witam! I jak rozwiązał się problem z buczeniem bo mój roverek ma podobne objawy i nie mogę sobie z tym poradzić. Tłumik był już kilkakrotnie sprawdzany i jest sprawny w 100%.
Największe buczenie słychać na 2500-3000 obrotów. Na zewnątrz nie słychać żadnych nietypowych odgłosów tłumika.
 
 
 
peka1980 



Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 17
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pią Maj 30, 2008 21:37   

No cóż, problemu nie rozwiązałem. Sugerowano mi abym zmienił w całości układ wydechowy. Podobno mogą być też przedmuchy przy kolektorze.
W moim przypadku pomogła sprzedaż (niestety) roverka :bezradny:

Pozdrawiam
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Cze 07, 2008 15:19   

peka1980 napisał/a:
W moim przypadku pomogła sprzedaż (niestety) roverka :bezradny:

Sprzedałeś bo ci leciała woda z wydechu? :shock:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R25] Głośno w kabinie przy 3000 obrotach
buakaw Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Lip 17, 2017 15:10
robsson78
Brak nowych postów [R200 1.4 v8 99r] głośno chodzi
kamilssj2 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sob Cze 28, 2008 20:29
mackol
Brak nowych postów [R200] głośno pracuje tył auta
Franka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Pon Wrz 17, 2012 15:45
robsson78
Brak nowych postów [214i 1,4 8V 98r] krople wody pod korkiem oleju!!??!!
pawel.o83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Pią Paź 23, 2009 21:51
pawel.o83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink