Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 Si] Czyżby znowu uszczelka pod głowicą?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 14:13
[R214 Si] Czyżby znowu uszczelka pod głowicą?
Autor Wiadomość
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 09:41   [R214 Si] Czyżby znowu uszczelka pod głowicą?

Witam ,

Wczoraj miałem malutką przygode z moim Roverkiem, mianowicie po przejechaniu kilkudziesięciu km znacząco ubyło płynu chłodzacego ze zbiorniczka wyrównawczego do tego autko zaczyna dymić na biało. W zwiazku z tym mam pytanko czy to znów może być uszczelka pod głowicą? - która była wymieniana niespełna rok temu a zrobiłem przez ten okres 30 kkm , czy tez mozliwe jest aby padła uszczelka od kolektora badz jeszcze coś innego? Dodam, że nie widać śladów oleju w zbiorniczku wyrównawczym , korek od oleju tez jest czysty, a sam olej też nie wygląda podejrzanie - autko jest kilka dni po większym przeglądzie .

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 09:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 09:44   

może to być uszczelka kolektora ssącego, i od tego bym zaczął ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 10:09   

Można w takim stanie pojechac z nim do warsztatu , czy lepiej zaholować maszynke? Warsztat oddalony okolo 25 km.
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 10:13   

Lukasz_m napisał/a:
Można w takim stanie pojechac z nim do warsztatu , czy lepiej zaholować maszynke? Warsztat oddalony okolo 25 km.
wszystko moim zdaniem zależy od ilości płynu, który powinieneś uzupełnić ... napisałeś, że "znacząco go ubyło" ... może wystarczy jedynie uzupełnić płyn, zabrać ze sobą zapas wody i spróbować dojechać do warsztatu bacznie zwracając uwagę na wskaźnik temperatury ...
jeśli natomiast wyciek był zbyt duży to lepiej autko holować (mimo tak dużej odległości) ... a jeszcze z ciekawości spytam do kogo chcesz go zaprowadzić ?
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 10:26   

Płynu faktycznie ubyło sporo , po przejechaniu kilkudziesieciu km wyparowało z 3 cm ze zbiorniczka wyrównawczego - do tej pory caly czas kontrolowalem temperature i w miare jakiegokolwiek ubytku płynu dolewałem tyle ile być powinno . Wskazówka jak narazie nigdy połowy wskazania nie przekroczyła . A zamierzam sie wybrac do Pana Tomka na ul. Starorudzką - tam właśnie miałem wymienianą uszczelke pod głowicą . Chyba, że jest jakiś zakład też specjalizujący sie w Roverkach w Łodzi o którym nie wiem :)
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 10:33   

czyli nie jest to aż tak strasznie problematyczny wyciek ... moim zdaniem śmiało możesz dolać wody i kontrolując wskaźnik przejechać na własnych kołach
ale wpierw zastosowałbym się do rady kolegi sTERYD :twisted:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:14   

Wydaje mi sie , ze znalazlem miejsce gdzie ucieka płyn od chłodnicy. Wjechalem na kanal i okazalo sie ze na jednej ze srub mocujacych miske olejowa gromadzi sie wlasnie plyn chlodzacy :/ wygląda na to ze chyba będzie to coś poważniejszego. To juz raczej dojechanie do warsztatu nie wchodzi w gre i zapewne nie pojezdze sobie w najblizszym czasie :sad:
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:18   

Lukasz_m napisał/a:
Wydaje mi sie , ze znalazlem miejsce gdzie ucieka płyn od chłodnicy. Wjechalem na kanal i okazalo sie ze na jednej ze srub mocujacych miske olejowa gromadzi sie wlasnie plyn chlodzacy :/ wygląda na to ze chyba będzie to coś poważniejszego. To juz raczej dojechanie do warsztatu nie wchodzi w gre i zapewne nie pojezdze sobie w najblizszym czasie :sad:
jeszcze bym nie przesądzał wszystkiego ... a może tylko z któregoś niedokręconego węża leci i po bloku silnika zlatuje w to miejsce ? spróbuj prześledzić "drogę" płynu
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:27   

Spróbuje jeszcze przyjrzeć sie temu dokładnie ale wydaje mi sie , ze jesli płyn uciekałby gdzieś z nieszczelnego połączenia na przewodach lub opaskach to nie powodowałby charaktersytcznej białej chmurki z układu wydechowego . Ale mogę sie mylić . Sprawdzę jeszcze dokładnie moze cos przeoczyłem a jesli tak to zapewne znów zgłosze sie po rade :)
Oby nie było to nic poważnego bo kolejna naprawa uszczelki pod głowicą mnie chyba dobije :/
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10897
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 12:36   

zastanawia mnie skąd może sie płyn brać na śrubie od miski, :???:
musi uciekać gdzieś indziej, a tam tylko się gromadzi albo Ci podczas jazdy woda chlapnęła
chmurka może oznaczać uszczelkę pod kolektorem, jeśli wycieka tamtędy też na zewnątrz to może też ściekać, na śrubę miski, chyba że ucieka na śrubę z boku silnika, to wtedy raczej z pompy, a jak z przodu silnika to ja już nie wiem :sad:
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 13:23   

Faktycznie chyba cos w tym jest , wjechalem raz jeszcze na kanał i po dokładniejszym obejrzeniu widać , że jednak płyn spływa sobie po bloku i droge swoja konczy wlasnie na misce olejowej a dokładnie na jednej ze srub mocujacych miske. Plamy od płynu widać także w okolicy przewodu idącego w strone termostatu i jak dla mnie to wlasnie z tej okolicy płyn ucieka , jednak nie daje mi spokoju ciągle ta biała chmurka z wydechu :/
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 13:31   

Lukasz_m napisał/a:
jednak nie daje mi spokoju ciągle ta biała chmurka z wydechu

Spokojnie.
Przy obecnej pogodzie to nic dziwnego, w końcu jednym z elementów spalin jest para wodna, a obecnie mamy chłodne poranki, więc ta para skrapla się od razu po wylocie z rury i masz białą chmurkę.
Przy takiej pogodzie to całkowicie normalne.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 13:38   

napisałeś, że autko jest kilka dni po większym przeglądzie ... a nie grzebane było przy termostacie przypadkiem lub w jego okolicach... obudowa termostatu siedzi praktycznie tylko na oringach i może ktoś coś obruszył
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 13:39   

sTERYD napisał/a:
chmurka może oznaczać uszczelkę pod kolektorem, jeśli wycieka tamtędy też na zewnątrz to może też ściekać, na śrubę miski, chyba że ucieka na śrubę z boku silnika, to wtedy raczej z pompy, a jak z przodu silnika to ja już nie wiem :sad:

Ja bym się trzymał tej teorii :mrgreen:

Lukasz_m napisał/a:
droge swoja konczy wlasnie na misce olejowej a dokładnie na jednej ze srub mocujacych miske.

Na której śrubie? Z której strony silnika?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 14:24   

Ta chmurka moim zdaniem wynika własnie ze spalania płynu chłodzącego bo obojetnie czy rano czy tez w południe jak jest w miare ciepło po rozgrzaniu zaczyna troszke dymić na biało. A jesli chodzi chodzi o śrubke od miski olejowej to jedna w poblizu śruby do spuszczania oleju , płyn po prostu cieknie sobie gdzies z okolic własnie termostatu (tam widoczne sa slady plynu chlodzacego)pokonujac po drodze blok silnika przy okazji rozlewajac sie po sciankach miski olejowej docierajac do wspomnianej śrubki. Przy przegladzie raczej nie powinno sie nic stac aczkolwiek wspomniane objawy wyszly wlasnie dzien po nim :/
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 14:41   

Lukasz_m, kup w końcu tę uszczelkę kolektora ssącego (ok. 20PLN), wymień i sprawdź co się dzieje. Moim zdaniem to ona jest winna.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Lukasz_m 



Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 8
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Wrz 21, 2007 14:47   

Tak zrobie , zobaczymy jakie to da efekty . Dziekuje wszystkim za cenne rady :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR 160 '2006] Czyżby uszczelka pod głowicą?
andrew82 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Sty 08, 2016 11:00
sknerko
Brak nowych postów [r200] czy znowu uszczelka ? pod głowicą ?
muzyczny_rover Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Sty 19, 2011 14:12
sobrus
Brak nowych postów [R214 1,4 16V] Uszczelka pod głowicą
Problem po zmianie uszczelki pod głowicą.
raiden25 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Czw Lip 09, 2009 13:11
Gość
Brak nowych postów [r214]Uszczelka pod głowicą
gruby87 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pon Lut 23, 2009 01:30
Zukowaty
Brak nowych postów [R214 1.4i 97r] Uszczelka pod głowicą...
Zimny Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Pon Sty 05, 2009 23:55
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink