Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214 Si 97r] Szarpanie i nierówna praca ????
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214 Si 97r] Szarpanie i nierówna praca ????
Autor Wiadomość
Yzedef 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sro Paź 03, 2007 23:24   [R214 Si 97r] Szarpanie i nierówna praca ????

Witam
Temat moze blachy wydawaloby sie, archiwum przejrzalem i niestety nic sensownego nie znalazlem, a mianowicie sprawa wyglada tak:
roverek bardzo nie rowno jezdzi, szarpie w sumie w pelnym zakresie obrotow, od 2-3 tys ale i powyzej 4 tez mu sie zdarzy, to jest cos w rodzaju chwilowego zdlawienia( autko ma sekwencje ale niestety to nie gaz, gdyz te same objawy sa na pb), tak samo wolne obroty ma tendencje do gasniecia, te objawy nie wystepuja poki auto sie nie rozgrzeje, oraz jak sie mocno je przegoni to tez przez chwile jest ok, na 1 rzut oka sprawa prosta uklad zaplonowy, ale.. koledzy czy napewno ?? w autku wymienione zostalo wszystko i nic sie nie zmienilo (cewka nowa bodajze bemi ? z bhmd, przewody nowe NGK swiece nowe NGK, palec nowy, kopulka nowa.. wiec juz nie mam co wymienic??? w nocy patrzylem zadnych przebic nie ma. Cala sprawa zaczela sie od padniecia cewki totalnie przed tym tak z 300-400km auto wykazywalo objawy jak powyzej opisalem.. i nagle zdlawilo sie i koniec okazalo sie ze cewka pekla (przebicie) wymienilem wszystko jak wyzej a tu taki zonko w sumie na razie nie jezdze bo sie boje ze znow cos padnie.. Macie jakies typy ?? ehh ta elektryka i lapanie tzw. ducha :/

Pzdr
Michal
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 03, 2007 23:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
paff 



Pomógł: 23 razy
Dołączył: 09 Lis 2006
Posty: 560
Skąd: Bydgoszcz



Wysłany: Czw Paź 04, 2007 00:08   

w skrajnym wypadku jakas nieszczelnosc kolektora dolotowego, zawory nawet

u mnie po takich objawach sie skonczylo robienim glowicy, czyli wszystkie uszczelki z gory, nowe zawory ssace i jak reka odjal

mnostwo roverow z silnikiem K trafia do Polski po HGF, to jest czesta przypadlosc tego silnika, i tego sie Niemcy chetnie pozbywaja. a objawy silnika zlozonego drugi raz na te sama uszczelke z nowa porcja silikonu sa takie wlasnie
_________________
820ti Coupe :-) raw power
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3632
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Paź 04, 2007 00:19   

ja bym na Towim miejscu przyjrzał sie jeszcze sondzie lambda, znaczy sie sprawdzil ja, ewentualnie podmienil
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Yzedef 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Paź 04, 2007 13:40   

Cytat:
u mnie po takich objawach sie skonczylo robienim glowicy, czyli wszystkie uszczelki z gory, nowe zawory ssace i jak reka odjal



a mozna wiedziec w jaki sposob zdiagnozowano iz to jest to ?:), pomiar kompresji ?? ? proba olejowa??, ewentualnie slyszalem iz mozna sprawdzic kolektor dolotowy ropylajac benzyne nad nim.. ?? bo powiem szczerze zapewne taki zabieg troszke kosztuje.. wiec trzeba byc w 100% pewnym... moje autko jest z pl salonu przebieg autentyczny 150 tys. ale glowica byla robiona bo sa slady silikonu.. byly wymieniony raczej kpl uszczelek gory bo te ktore widac sa nowe.

Pzdr
Michal
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Paź 05, 2007 10:36   

Sprawdź lambdę na początek.

Yzedef napisał/a:
moje autko jest z pl salonu przebieg autentyczny 150 tys. ale glowica byla robiona bo sa slady silikonu

Gdzie te ślady konkretnie? Na łączeniu głowicy z blokiem, czy może wyżej na łączeniu dolnej połówki głowicy z tą górną (głowiczką)?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Yzedef 



Dołączył: 03 Paź 2007
Posty: 3
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Paź 06, 2007 14:40   

Cytat:
Gdzie te ślady konkretnie? Na łączeniu głowicy z blokiem, czy może wyżej na łączeniu dolnej połówki głowicy z tą górną (głowiczką)?




Hmm te slady sa wlasnie sprawdzilem tak w polowie wysokosci aparatu zaplonowego, czyli wygladaloby ze ta grona glowiczka z ta dolna ?? dobrze mowie??, chyba bede musial auto zaprowadzic do jakiegos speca.... niech mit a lambde sprawdzi choc nie chce mi sie wierzyc ze lambda az taki wplyw moze miec na prace silnika..
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Paź 08, 2007 10:20   

Cytat:
Hmm te slady sa wlasnie sprawdzilem tak w polowie wysokosci aparatu zaplonowego, czyli wygladaloby ze ta grona glowiczka z ta dolna ?? dobrze mowie??,

Tak. Tam fabrycznie nie ma uszczelki. Jest pasta uszczelniająca. Lepiej tam nie pakować silikonu, potrafi zatkać kanały olejowe.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214Si 16V 97r. LPG] nierówna praca silnika, szarpanie
blazz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 13 Pon Lip 06, 2009 20:36
blazz
Brak nowych postów [R25] Nierówna praca,szarpanie po krótkim postoju
dejv89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Gru 26, 2014 19:15
tomasz2203
Brak nowych postów [214Si 1.4 16V] Nierówna praca silnika, szarpanie gdy zimny
gorgoroth80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Sro Sty 03, 2018 16:13
majek0995
Brak nowych postów [R214] Nierówna praca silnika
waldi80 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Pon Sty 10, 2011 20:45
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [r214] Nierowna praca po braku paliwa
dawidek54 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Wto Gru 06, 2011 16:09
dawidek54



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink