Forum Klubu ROVERki.pl :: [Honda Accord] Dziwne stukanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 11:22
[Honda Accord] Dziwne stukanie
Autor Wiadomość
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:35   [Honda Accord] Dziwne stukanie
Typ: TDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Witam

panowie potrzebuje porady. Słyszę stukanie gdzieś przy silniku. Wydaję mi się że w okolicach rozrządu ale byłem na sprawdzeniu czy nie przeskoczył pasek i wszystko podobno jest ok. Słyszę te stuki na biegu jałowym. Żeby je usłyszeć trzeba wyłączyć rdio, nawiewy i się przysłuchać. W sumie niewiem czy tak było od zawsze bo dopiero teraz znajomy mechanik mi o tym powiedział jak wymieniał mi świece to dostrzegł te nie pokojące stuki. Niestety nie jest w stanie stwierdzić (gamoń nie mechanik) co to stuka. niewiem czy podczas jazdy też stuka bo nic nie słyszę poza praca silnika (głośno chodzi). jak się pod maską przysłuchuje to dobiega to gdzieś z prawej strony z okolić rozrządu. ale tak jak pisałem byłem na sprawdzeniu i wszystko z nim ok a wymieniałem w sumie cały rozrząd w lutym. Może ten gamoń jak mi świece wymieniał to cos popsuł bo musiał wyjąć pompe wtrysku żeby 4 świece wyjąc. Jednak dzwięk nie dobiega z miejsca gdzie znajduje się pompa. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Lut 24, 2011 22:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:35   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:41   

a jak wdusisz sprzęgło to owy dźwięk nadal występuje ??
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 11:54   

A nawet nie wiem. Sprawdzę zaraz po robocie i napiszę. jeżeli jednak będzie występował to co to może być? Dzięki za zainteresowanie
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 13:05   

u mnie był taki odgłos i wg diagnozy "mechanika" to łożysko oporowe w skrzyni
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 18:00   

Niestety jak wciskam sprzęgło to nadal stuka. Możliwe że to stukanie jest spowodowane zurzytą poduchą silnika i taką właśnie potrzebuję. Znacie może jakiś nr katalogowy takiej poduszki? Chodzi mi o tą z przodu w okolicach alternatora. Mam niby na swojej taki nr 50821 s1b e0. Ale jak wklepie taki w google lub w sklepach online z częściami to nie znajduje. :(
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 18:08   

Poszukaj może w intercars. Tam mają dość duży wybór poduszek. Przy każdej pozycji jest fotka więc może uda Ci się dobrać odpowiednią.
http://sklep.intercars.com.pl/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Pon Paź 11, 2010 22:20   

Byłem dziś u mechanika i dzwonił bo kilku hurtowniach. Do intercars też dzwonił i powiedzieli mu że nie mają :( a podawał nr oryginału. lipa lipa
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 22:30   

do tomiego może spróbuj www.tomateam.pl
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 11, 2010 23:26   

seyfer napisał/a:
do tomiego może spróbuj www.tomateam.pl

powinna być a jak nie to możesz dać używkę ewentualnie tutaj http://www.tedgum.pl/
jak nie ma do accorda to szukaj do R 600/620
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Paź 12, 2010 08:45   

Oki dziś poszukam. A co do tego stukania to jednak słyszę nawet podczas jazdy. Stuka dużo szybciej jak jadę.
 
 
Mazak 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 486
Skąd: Hastings/Warszawa

Rover 600

Wysłany: Wto Paź 12, 2010 09:09   

Kulmas napisał/a:
Stuka dużo szybciej jak jadę

to nie jestem pewien w takim razie czy to poduszka (jak jest wywalona ta górna przy alternatorze to puka na nierównościach a jak dolna to przy ruszaniu i hamowaniu)
_________________
To ja Alex z chłopakami w ręku kierownica ,szosa przed nami...
 
 
 
Kulmas 



Dołączył: 06 Paź 2010
Posty: 64
Skąd: Gdańsk



Wysłany: Wto Sie 09, 2011 14:37   

to znaczy poduszka nawet jak nie wpływa na te pukania to i tak jest do wymiany (tak stwierdził mechanik) jednak powiedział, że wymiana poduchy nie koniecznie wpłynie pozytywnie na to pukanie bo według niego ten dzwięk dopływa z środka silnika. Mi się natomiast wydaję że to pukanie jest z prawej strony pod tą pokrywą rozrządu. Jednak on twierdzi że tam zaglądał i jest ok.

[ Dodano: Pią Paź 29, 2010 13:21 ]
poducha wymieniona i nadal puka. mialem problem z kątem wtrysku ale wczoraj odebrałem auto z bosch diesel center. ustawili mi kąt wtrysku lecz to nie pomogło na to pukanie. nadal puka. :(

[ Dodano: Wto Sie 09, 2011 10:56 ]
witam.

chciałbym odświeżyć temat bo dałem sobie spokuj ze względu na utratę pracy. W końcu udało mi sie znaleść nową więc chciałbym się za to zabrać. Stukanie jest najbardziej słyszalne jak stoje na luzie. ale zdaża się że czasem jak odpalę auto to nie stuka. Jest to taki objaw że jak stoję to tak jak by delikatnie obroty latały i jak jest na niższych to stuka a po sekundzie delikatnie sie podnoszą i przestaje. i tak na przemian z tym że napisałem że delikatnie falują obroty bo jest to tylko troszke słyszalne bo obrotomierz stoji w miejscu i jest ok. Olej w skrzyni mam wymieniony i sprzęgło. Ale biegi nie wchodzą idealnie. lekki opór czuję ale też nie za każdym razem.

[ Dodano: Wto Sie 09, 2011 13:45 ]
byłem właśnie na kanale zerknąć od spodu i poduszki wyglądają ok. Jedyne co mnie zaniepokoiło to to że skrzynia jest ubrudzona gestym smarem(olejem). Filtr paliwa od spodu tez jest cały w tym smarze. tak jak by skąs tryskało tym smarem. Bo filtr paliwa od spodu ma dosyć dużo miejsca i fizycznie się z rzadnym elementem nie dotyka więc wychodzę z założenia że ten smar musi skąs napierdzielac z dużą siła. A czy może być to przyczyną przegubów? Czy w nich jest jakiś olej i jak sprawdzić czy są do wymiany. Jeden z nich też jest ubrudzony od tego smaru. czy przegub może hałasować i pukać podczas postoju na jałowym czy tylko podczas jazdy. ja delikatnie ruszam to puka coraz szybciej ale po chwili już pukania nie słyszę tylko pracę silnika. pomorze ktoś?

[ Dodano: Wto Sie 09, 2011 14:37 ]
jeszcze dodam że tan smar jest na przegubie po lewej stronie jak stoję pod autem twarzą do przodu auta. natomiast ten po prawej stronie nie jest w smarze natomiast jak ruszam to są lekkie luzy góra-dól.
 
 
newans 



Dołączył: 22 Paź 2009
Posty: 27
Skąd: Łańcut



Wysłany: Czw Gru 15, 2011 23:13   

Witam!
Mam podobny problem jak kolega, w samochodzie Rover 25 2.0 iTd. Również w moim przypadku słychać dziwne stukanie. Podczas postoju da sie uslyszec ten dzwiek. Jego częstotliwość wzrasta wraz z obrotami silnika. Podczas jazdy jest intensywniejszy. Powyżej 2tys. obrotow juz go praktycznie nie slychac. Wydaje mi sie ze wina leży po stronie skrzyni biegów lub sprzęgła. Ma ktoś jakiś pomysł na tą dolegliwość?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Honda Accord] Czarny dym
panorafix Rover serii 600, Honda Accord 7 Pon Paź 29, 2007 08:51
Brt
Brak nowych postów [Honda Accord] Diagnostyka
baniaczek136 Rover serii 600, Honda Accord 12 Sob Maj 23, 2009 17:08
Marko
Brak nowych postów [Honda Accord] Rozrząd
frodo_1981 Rover serii 600, Honda Accord 1 Pon Sie 09, 2010 13:43
praktis
Brak nowych postów [Honda Accord] Co to za przycisk?
maciej1 Rover serii 600, Honda Accord 12 Pon Lip 26, 2010 22:50
thef
Brak nowych postów [honda accord] maglownica czy są te same
kadamki Rover serii 600, Honda Accord 0 Pią Lis 16, 2012 17:10
kadamki



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink