Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza
Autor Wiadomość
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 08:34   [R620] Dźwięki z silnika na postoju po sprzęgle cisza
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

Witam
Problem wygląda tak ze jak auto pracuje na wolnych obrotach to słychac jakies dzwięki z silnika, tak jakby cos mialo luz i sobie bezwłądnie latało. Dzwięki znikają jak wcisnę sprzegło lub jak dodam gazu. Czy to wina sprzęgła, czy może skrzyni? Czytałem o podobnym problemie i sugerowano, że może łożysko w skrzyni ale skoro jak dodam gazu to hałąs znika wiec sam juz nie wiem.
_________________
pozdrawiam
Tomek
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Wto Sty 11, 2011 23:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Paź 25, 2007 08:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 09:24   Re: [620 DI 95] - dzwieki z silnika na postoju po sprzegle c

wilkxt napisał/a:
...Czy to wina sprzęgła, czy może skrzyni? Czytałem o podobnym problemie i sugerowano, że może łożysko w skrzyni ale skoro jak dodam gazu to hałąs znika wiec sam juz nie wiem.

obstawiam, że zaczyna się problem z łożyskiem oporowym sprzęgła ...
przy wyciśniętym pedale lekko terkocze, a w momencie wciśnięcia przestaje, zwiększenie obrotów silnika powoduje, że i łożysko zwiększa obroty dzięki czemu przestaje być słyszalne ... taka reakcja i takie zachowanie sugeruje właśnie, że kończy się łożysko ... o skrzyni jako takiej na razie bym nie myślał
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 09:27   

Dla świętego spokoju sprawdziłbym też stan i ilość oleju w skrzyni..
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 09:32   

Tyle, ze łozysko zwykle szumi przy obciążeniu, czyli naciśnięciu pedału ;) Na 99% jest to zwiazane ze sprzęgłem. Mi mechaników dwóch mówiło, że przyczyną może być coś luźnego w samym sprzęgle i że można z tym jeździć :P Więc jeżdżę tak od półtora roku :D i zadnych zmian na + czy tez - ;) U mnie hałas się nasila, jak sie auto rozgrzeje.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
wilkxt 



Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 72
Skąd: Bytom



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 09:56   

No ja już tak ponad miesiac jezdze ale w koncu zaczolem sie zastanawiac co to moze być. Może ten olej w skrzyni jeszcze sprawdze jak dojde gdzie to sie robi, jest jakies okienko lub srubka od poziomu oleju w skrzyni?
_________________
pozdrawiam
Tomek
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 10:01   

wilkxt napisał/a:
jest jakies okienko lub srubka od poziomu oleju w skrzyni?


szukać, szukac i jeszcze raz szukać ;) było "n" razy łacznie z fotkami i rysunkami ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:00   

A moim zdanie ma bank to jest łożysko oporowe... Kiedy wciśnie sie sprzęgło łożysko przestaje mieć luz i przestaje szumieć... Ja mam to samo....
Trzeba jeździć... Co najwyżej się w końcu to łożysko rozsypie i będzie trzeba tam zajrzeć...
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:13   

mcteusz napisał/a:
A moim zdanie ma bank to jest łożysko oporowe... Kiedy wciśnie sie sprzęgło łożysko przestaje mieć luz i przestaje szumieć... Ja mam to samo....
Trzeba jeździć... Co najwyżej się w końcu to łożysko rozsypie i będzie trzeba tam zajrzeć...


Też to samo miałem takie jakby terkotanie obracającego sie czegoś, wciskasz sprzegło przestaje.
Kupilem wtedy nawet to łożysko w Babicach, rozebrali mi spece i zalozyli nowe po 2 latach takiego jeżdżenia, ale to co wyjeli (bylem przy tym) było troszkę zurzyte ale mechanicznie bez najmniejszych zastrzeżeń, jeszcze pamiętam jak koleś w serwisie sie brechal ze mnie że nie potrzebnie ta cala robota. Z punktu widzenia łozyska nie potrzebnie ale za to odkryli przy okazji że w skrzyni była szklaneczka oleju miast prawidłowych 4 :D wtedy byl zachwyt że ta skrzynia tyle wytrzymała, a to byl akurat serwis Forda i zgodnie stwierdzili że taka sytuacja w Fordzie już dawno by się skończyła wysypaniem skrzyni na asfalt :) dolali i szum ustał i lepiej biegi wchodziły :) A zrobiłem około 30 tysiecy bez tego oleju :D jak stał uszkodzony to przez uszczelniacz cały olej poszedł, wsiąkł we francuski grunt i nikomu potem nie wpadło do glowy żeby to sprawdzić po zakupie i naprawie, kosztowało mnie to dopiero po 4 latach i jakis 70 tysiącach jeżdżenia, bo zębatka 5 biegu jednak swoje dostała.
 
 
 
mcteusz 



Pomógł: 28 razy
Dołączył: 12 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysokie Mazowieckie



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 16:48   

No to mi dałeś do myślenia.... Przy najbliższej wizycie na kanale sprawdzam poziom oleju.....
 
 
Damianin 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 08 Paź 2004
Posty: 84
Skąd: Kielce



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 17:37   

Ja jak miałem terkotanie / cichy szum sprzęgła przy zimnym silniku - tak mam :) już od prawie 3 lat, ani głośniej ani ciszej.
Cichnie przy wciśnieciu sprzęgła, po wyciśnieciu szumi lub terkocze. Po przejechaniu 5 km szum ustaje, nie przeszkadza mi to :)
_________________
Pozdrawiam,
Damian
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 17:37   

Witam
ja podłączę się do tematu bo mam podobne objawy tzn tak jakby coś latało, ale dzieje się to jak wcisnę sprzęgło, jak jest wyciśnięte to wszystko jest ok
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 18:24   

Łożysko oporowe zaczyna hałasować na wciśniętym sprzęgle kiedy dostanie obciążenia , a twój opis jednoznacznie wskazuje na łożysko/a ale w skrzyni biegów-to raczej typowy objaw , faktycznie możesz sprawdzić stan oleju dla świętego spokoju.
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Czw Paź 25, 2007 21:34   

lozysko na walku atakujacym w skrzyni, gdy wciskasz sprzeglo to luz ustaje bo dociskasz walek przez co stuki ustaja
moj Tata mial to samo w Renault Safrane
jezdzil z tym i nic sie nie dzialo (i to nie byly dni tylko lata;p)
wymiana oleju nic nie zmienila,

jest to czesta usterka i raczej (chyba?) niegrozna, ja bym robil tylko przy okazji innych napraw
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Nie odpala po postoju
funfel Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Cze 19, 2008 08:27
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Ciężko odpala po postoju.
Mattheo Rover serii 600, Honda Accord 2 Pią Wrz 19, 2014 16:41
dokos9
Brak nowych postów [R620]Problem z odpaleniem po długim postoju
Jordan87 Rover serii 600, Honda Accord 14 Czw Gru 01, 2011 21:09
marthinez
Brak nowych postów [R620] Nie chce palić po dłuższym postoju???
karino Rover serii 600, Honda Accord 42 Sro Sty 06, 2010 11:24
Mix
Brak nowych postów [R620] Skoki obrotów na postoju i nie tylko??
kinek Rover serii 600, Honda Accord 4 Wto Lis 10, 2009 14:30
PHJOWI



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink