Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Alarm
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Alarm
Autor Wiadomość
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:56   [R620] Alarm
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1996

Mam pytanie.
Mam R620 SDI [96r] i mi migają światła po zamknięciu auta pilotem ale nie ma żadnego alarmu próbowałem sprawdzić to będac w środku auta i zamknąć go pilotem i nic.Nie chciał wogóle piszczeć ani nic w tym stylu.Przedtem miałem jeszcze coś takiego że jak zamknołem auto pilotem a otworzyłem kluczykiem to przy uruchamianiu trąbił a teraz nic (mogłem pomylić kolejność kluczyk-pilot pilot-kluczyk gdyż zdarzyło mi sie to 2 razy).Czym to może być spowodowane?I czy wogóle mam alarm?

Ps.
Widziałem już gdzieś taki temat ale ten jest aktualny więc wolałem spytać tu.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sro Sty 12, 2011 00:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lis 14, 2007 17:56   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:05   

BarniLee napisał/a:
Mam R620 SDI [96r] i mi migają światła po zamknięciu auta pilotem ale nie ma żadnego alarmu próbowałem sprawdzić to będac w środku auta i zamknąć go pilotem i nic

Alarm uzbraja się po około 15 sekundach (to widać po zmianie częstotliwości pulsowania diodki koło kołka zamka drzwi), ale uboższe wersje nie miały czujnika ruchu.

Najprostsza metoda sprawdzenia alarmu w R600 (robiłem tak, zeby ubezpieczycielowi udowodnić, że działa) to włączyć alarm pilotem przy otwartych drzwiach przytrzymując czujnik w drzwiach i jak już alarm się uzbroi (zacznie inaczej migać), to puścić czujnik.

BarniLee napisał/a:
Przedtem miałem jeszcze coś takiego że jak zamknołem auto pilotem a otworzyłem kluczykiem to przy uruchamianiu trąbił a teraz nic (mogłem pomylić kolejność kluczyk-pilot pilot-kluczyk gdyż zdarzyło mi sie to 2 razy).

To jest immo - jeśli zamkniesz auto pilotem, odczekasz czas uzbrojenia i otworzysz kluczykiem, to nie uruchomisz auta, tylko usłyszysz jedno trąbnięcie klaksonu.
BarniLee napisał/a:
I czy wogóle mam alarm?

Alarm masz.
Napisz jeszcze jakiego masz pilota (czy takiego na podczerwień z jednym przyciskiem, czy już te nowsze).
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:07   

Przy zamknięciu pilotem powinien mrugać trzy razy. Przy otwarciu (zamkniętego wcześniej pilotem) dwa razy.
Po zamknięciu pilotem i otwarciu kluczykiem przy próbie uruchomienia powinien trąbić - immobiliser.
Samochód ma czujnik ruchu, jeżeli jest on sprawny, to po zamknięciu auta pilotem system uzbraja się po około 10 sekundach (siedziałeś w środku i mógł się nie uzbroić). Najłatwiej sprawdzić działanie zostawiając otwartą szybę, zamykając auto pilotem i czekając na uzbrojenie alarmu (dioda w drzwiach zacznie wolniej mrugać), a potem wkładając rękę w zasięg czujnika (jest na słupku środkowym po stronie pasażera).
Zamknięcie auta tylko z kluczyka powoduje uruchomienie alarmu bez aktywacji czujnika ruchu.
Inne sprawdzenie alarmu możesz zrobić poprzez zostawienie otwartej szyby, zazbrojenie alarmu i otwarcie dzyndzlem w drzwiach.
To chyba wszystko, co przychodzi mi do głowy.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:10   

BarniLee napisał/a:
Widziałem już gdzieś taki temat ale ten jest aktualny więc wolałem spytać tu.

Tak na przyszłość, to powinienneś był odwołać się do tematu dotyczącego R600 i go odświeżyć, jeśli go znalazłeś, a nie pisać w temacie dotyczącym R200.
Zresztą gdybyś poszukał to temat alarmów w R600 był dość długo i dogłębnie wałkowany przeze mnie i pitera34, np. w tych dwóch wątkach:
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=15760
http://www.roverki.pl/forum/viewtopic.php?t=13362
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:12   

Jest to pilocik z jednym przyciskiem chyba na podczerwień(lecz 100%pewności nie mam gdyż nie wiem jak je rozróżnić)aczkolwiek ma diode taką jak w pilocie telewizyjnym. A rodzaj to chyba G104 391C przynajmniej tak z tyłu pilota pisze.I jeśli dobrze wszystko podałem to na jaką odległość powinien łapać ten pilot?bo mi łapie tak z 5-10MAX cm przed szyba.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:15   

Wydzielam zatem ten temacik ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:19   

BarniLee napisał/a:
A rodzaj to chyba G104 391C przynajmniej tak z tyłu pilota pisze.I jeśli dobrze wszystko podałem to na jaką odległość powinien łapać ten pilot?bo mi łapie tak z 5-10MAX cm przed szyba.

Masz ten sam co ja, więc alarm powinien działać identycznie.
A co do odległości to jest to pilot na podczerwień, więc żeby działał dobrze, to musisz wcelować diodką na pilocie w czujnik umieszczony na suficie koło włącznika lampki podsufitowej (taka mała kopułka), wtedy da się trafić z większej odległości, ale na pewno nie więcej niż 2-3 m.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 18:35   

Właśnie sprawdzałem według Waszych i rad i działa alarm:)I jestem mile zaskoczony lecz nie działa czujnik na ruch i próbowałem na kilka sposobów teraz.Co może być przyczyną?
I jeśli chodzi o pilota to mniej więcej wiem ze należy celować do tej czarnej kopułki(opatentowałem to:)) tylko czemu łapie mi tylko przed szybą?wymieniałem baterie i nadal nic to nie dało.
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Alarm???
Golab33 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sro Cze 01, 2011 00:20
ADAM1
Brak nowych postów [R620] Alarm
marcin261080 Rover serii 600, Honda Accord 5 Nie Sty 25, 2009 18:48
marcin261080
Brak nowych postów [R620] Alarm
csdark Rover serii 600, Honda Accord 4 Pon Sie 20, 2007 17:33
csdark
Brak nowych postów [R620] Alarm
soboc Rover serii 600, Honda Accord 7 Czw Lip 03, 2008 17:14
piter34
Brak nowych postów [R620] Alarm w 620i
Vickers Rover serii 600, Honda Accord 9 Czw Maj 01, 2008 17:05
marcel_n



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink