Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214SI 16V 1998] kable głośniki drzwi do wzmaka tył..
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 214SI 16V 1998] kable głośniki drzwi do wzmaka tył..
Autor Wiadomość
donell 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: Plymouth, UK



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 10:49   [Rover 214SI 16V 1998] kable głośniki drzwi do wzmaka tył..

Witam
Jestem w trakcie montowania wzmaka do moich Lanzarow 16.5 przedniodrzwiowych dwudrożnych , moc RMS 2 * 60W, wzmak RMS 2*50 W. Kabelek od remote podłączony, chinche podłączone, kolega mówił ze najlepiej pociągnąć wszystko do tylu do bagażnika, długość kabli wystarczająca, średnice także, problem zaczął sie kiedy próbowałem przeciagnac kable od głośników we drzwiach przez te gumowa zaślepkę, gdzie idzie zestaw kabli od drzwi do samochodu, właściwie to tam nie znalazłem miejsca ani sposobu jak je przeciągnąć, tu robota stanęła, będę oczywiście zasilanie jedna strona puszczał a sygnałowe druga, tylko ze brak pomysłu jak to nowe kable przez drzwi do tylu przeciągnąć.
Z góry dzięki za uwagi
PZDR
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 05, 2007 10:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 17:05   

dawaj slupkiem, podsufitka a potem do bagaznika :lol:
_________________
O_o
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 17:49   

bo tam jest kosta a nie dziura i stąd problem :?: podejrzewam, że bez wiertła i wiertarki się nie obejdzie. Możesz spróbować zrobić dziurę w tej kostce, w miejscu gdzie nie ma przewodów, albo bardziej elegancko dokupić styki do tej kostki (x2 na każdą żyłę) pozagniatac i poskładać do kupy. Nie wiem jednak, czy są takowe dostępne, więc szadzę, że wygra bramka nr 1 ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
donell 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: Plymouth, UK



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 18:50   

marcin8c napisał/a:
dawaj slupkiem, podsufitka a potem do bagaznika :lol:

Ok dzieki za podpowiedzi
Prawko mam właściwie od paru tygodni, tvn turbo oglądam od niedawna, nie jestem mocarzem samochodowym, można o bardziej łopatologiczne wyjaśnienie "dawaj słupkiem, podsufitka..."?
Dzięks;-)
 
 
marcin8c 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 256
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lis 05, 2007 19:12   

nie no tak tylko zartowalem. demontaz tego wszystkiego a potem montowanie i w ogole zajmie ci od groma czasu i jeszcze ciut ciut.

Radze wziasc pod uwage co Brt napisal :smile:
_________________
O_o
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lis 06, 2007 11:12   

pod wykadzina nie da rady ?? spotkalem sie juz takze z innym rozwiązaniem :) puszczenie kabli pod podloga :) kupujesz rurke miedziana ok 4 m, wyginasz nad palnikiem lub nawet kuchenka gazowa. Jedyne co robisz to dzirke w podlodze z przodu i dziurke w podlodze w bagazniku :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
fr0sch 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 43
Skąd: Turek



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 20:02   

Ja kable położyłem wzdłóż progów, po co sobie komplikować życie ... kable można włożyć w peszle i nic im nie będzie. A co do przełożenia kabla z drzwi do środka to nie trzeba wiercić otworów. Można ładnie wypiąć kostkę do wnętrza drzwi, bo ona jest wciśnieta w ten otwór na zatrzaski, i wtedy kablem od głośnika ominąć ją, przeciągnąć przez tą gumową zaślepkę i jesteś w środku. Troszkę męczenia jest bo dostęp tam jest nieciekawy, ciut ciasnawo, ale do zrobienia.
 
 
 
donell 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 46
Skąd: Plymouth, UK



Wysłany: Sro Lis 07, 2007 20:19   

dzięki za rady
dziś zmusiłem sie do wysiłku, pierwotnie kombinowałem jak Brt polecał, bo wcześniej nie dałem rady wypiąć tych kostek, no ale dziś jednak moje wiertla nie dały rady, poza tym nie było jak pod katem prostym ustawić wiertarki, w końcu usiadłem w środku, wypiąłem kostkę głośnikową iso od adaptera sony, podłączyłem tam kable głośnikowe, puściłem pod wykładziną i pod uszczelka przy brzegach samochodu, potem nie moglem wynaleźć przejścia , gdzie po drugiej stronie przepuścić kabel zasilający + od akumulatora do środka samochodu, no ale podłączyłem prowizorycznie żeby tylko sprawdzić czy wzmacniacz działa i jak i... właściwie wielkiej różnicy w mocy nie odczułem w porównaniu z samym radiem , a głośniki maja moc 2 razy większa od radia, ale warto było wyciszyć drzwi, tylko teraz to zasilanie mnie znów zastopowało.
PZDR
 
 
Valander_wwa 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 283
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sob Lis 10, 2007 14:05   

donell,

jeżeli nie masz oryginalnej folii w drzwiach (notabene ja też jej nie miałem, a drzwi nie robione były:/) to nie ma żalu żeby kupić dobre wytłumienie. - Acha, maty za 4zł bądź an 8,40zł za sztuke z allegro wygłuszają portfel a nie auto, więc polecam coś sensowniejszego :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
abdul81 




Dołączył: 10 Lis 2007
Posty: 14
Skąd: Londyn



Wysłany: Nie Lis 11, 2007 00:15   

Valander_wwa napisał/a:
donell,

jeżeli nie masz oryginalnej folii w drzwiach (notabene ja też jej nie miałem, a drzwi nie robione były:/) to nie ma żalu żeby kupić dobre wytłumienie. - Acha, maty za 4zł bądź an 8,40zł za sztuke z allegro wygłuszają portfel a nie auto, więc polecam coś sensowniejszego :)


haha swietne porownanie Valander, jak mozna sprzedawac folie wygluszajace za cene folii do pakowania kanapek... takich cen to nawet niema za baaardzo sredni sprzet tutaj gdzie mieszkam...

jesli sztuka nie kosztuje minimum 30 zl i niema odpowiednich parametrow to po co tracic kase....?? chyba panowie znający sie na rzeczy sie ze mna zgodza..
to tak jak z kupowaniem zapachu do auta :grin: po co choinka ktora trzeba wymieniac co 2 dni jak za cene 2 choinek mozesz miec zapach na miesieczny uzytek:)
ps. moze troche przesadzilem z tym porownaniem ale zawsze uwazalem, ze wazniejsza jest trwalosc zakupu niz efekt jednej chwili... pozdrowionka dla roevrki.pl i dla was roverzysci :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r200] jakie kable do wzmaka??
paka_88 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Kwi 21, 2008 18:50
lodowa
Brak nowych postów [R400] Jak puścić nowe kable do drzwi przednich?
albanzg Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Pon Lip 12, 2010 16:42
greg-si
Brak nowych postów [214Si] głośniki tył
china22 Car-audio, nawigacje, radia CB 17 Pon Lip 19, 2010 23:44
Nowal
Brak nowych postów [MGF] Jakie głośniki w drzwi
wladi Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Wto Gru 31, 2019 21:01
dawidd
Brak nowych postów [R 416 GSi 93r.] Głośniki przód(drzwi) i tył(półka)
Potrzebuje wymienić głósniki i ewentualnie okablowanie do nich?
PabloR Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Wto Lip 15, 2008 17:51
lodowa



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink