Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Ogrzewanie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Ogrzewanie
Autor Wiadomość
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:44   

argail napisał/a:
Pompka paliwa webasto lub świeca ... Khmmm ... Napisz proszę czy są to elementy wymienne - jeśli tak, to jakich firm szukać
Pompki paliwa można szukać wśród używek, jeśli chodzi o świecę żarową to ... nie mam pojęcia. Można podpytać w serwisach zajmujących się webasto.
argail napisał/a:
Sprawdzę jutro na zimnym silniku jak z tą pompką paliwa - rozumiem że jeśli działa to zostaje tylko świeca ....
Jest duże prawdopodobieństwo że świeca, ale nie ma pewności. Sam komputer w webasto też może "zastrajkować".

Podobny temat poruszany jest "równolegle" tu: http://www.roverki.pl/for...p=154019#154019

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 07:05   

marian chyba wkradł się jakiś błąd otóż pin 1 nie jest podłączony. jest wolny. podłączone są tylko 2,3 i 6 reszta jest wolna. tak jest bynajmniej u mnie. zaglądam tam w ciągu ostatniego tygodnia codziennie bo mi przestało się załączać.
teraz pytanie czy przewód do zasilania pompki webasto jest przy tylnim prawym błotniku i wychodzi na zewnątrz?

[ Dodano: Pią Lis 23, 2007 15:54 ]
marian czy możesz powiedzieć do którego dokładnie pinu mam podpiąć 12v żeby sprawdzić działanie webasto? jak już wspomniałem z twojego opisu wynika że pod nr 1 ale ten pin jest wolny, to znaczy nie podłączony. a próbować na czuja nie chcę.

[ Dodano: Pon Lis 26, 2007 13:10 ]
dla wszystkich zainteresowanych nasze webasto. u mnie też się cos pop... i nie działa.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Czw Lis 29, 2007 16:56   

jarema napisał/a:
marian czy możesz powiedzieć do którego dokładnie pinu mam podpiąć 12v żeby sprawdzić działanie webasto? jak już wspomniałem z twojego opisu wynika że pod nr 1 ale ten pin jest wolny, to znaczy nie podłączony. a próbować na czuja nie chcę.

Marian, odpowiesz...? :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 18:08   

marian cos się ostatnio nie odzywa. marian żyjesz?
ze schematu i opisu jaki mam z neta dowiedziałem się że prawdopodobnie były jakieś zmiany w podłączeniach. ja swoje webasto mam już zrobione bo też miałem problem -przestało odpalać.
przyczyną było uszkodzenie czujnika płomienia, który jest razem z kołkiem żarowym. kosztowało mnie to 500zł z robocizną- oczywiście używany. nowa część kosztuje 188euro, jak się dowiedziałem to kolana mi się ugięły.
patrzyłem mechanikom na ręce i teraz wiem że samo podłączenie 12v do przewodu zielono szarego nie powoduje uruchomienia nawet sprawnego webasto. owszem rusza wentylator ale nie chodzi pompa paliwa i pompa cyrkulacyjna ani też grzałka. powodem tego jest brak informacji o temperaturze zewnętrznej jak i temperaturze płynu chłodzącego. nawet program komputerowy do diagnostyki webasto nie był w stanie odpalić webasto dopóki samochód nie postał godzinkę na dworzu.
kołek żarowy wraz z czujnikiem płomienia to jedna część zasilana dwoma przewodami( niebieski i biały). samo sprawdzenie multimetrem nic nam nie dawało bo pokazywał że jest ok, a jak się później okazało czujnik płomienia pokazywał że ogień cały czas jest i dlatego nie odpalał świecy no bo po co. po wymianie tegoż elementu wszystko wróciło do normy, oprócz mojego portfela. i tak oto wiem że nie jest proste sprawdzenie na tzw, krótko czy webasto działa. ten problem nie dotyczy webasto z programatorem bo tam możemy sobie ustawić kiedy ma się załączyć i to niezależnie od temperatury. a w moim przypadku zeszło 7 godzin bo co pół godziny trzeba auto wyprowadzać na zewnątrz aby ostygło.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Lis 29, 2007 18:48   

jak to nie wystarcza podac +12V na jeden przewod? ja podaje +12V na ten przewod ktory byl na schemacie mariana_k na stronie klubowej i wszystko fajnie chodzi :smile: tzn. odpalam na pilota, po pol godziny mam cieplo w samochodzie i cieply silnik :smile:
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pią Lis 30, 2007 11:18   

no ale ty masz sterowane pilotem. ja mam automatyczne i przy podaniu 12v na przewód szaro zielony webasto rusza ale tylko sam wentylator. po kilkunastu sekundach się wyłącza. i ten właśnie przewód nie znajduje się na pinie nr 1. u mnie pin nr 1 jest wolny.
wydaje mi się że były jakieś modyfikacje prowadzone przez producenta, tylko musze to dobrze oblukać gdzie i kiedy.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 30, 2007 17:08   

czekaj... do tej pory tez myslalem ze mam automatyczne tj. wlaczalo sie samo jak temp. spadala ponizej 5st.C. Taraz mam na pilota ale u mnie do webasta szły tylko 3 kable i nie jestem pewien ale chyba pin 1 tez byl wolny. Tak sie sklada ze zaraz mam maly kursik wiec sprawdze ile mam kabelkow :smile:
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 11:53   

jarema napisał/a:
marian cos się ostatnio nie odzywa. marian żyjesz?
Jeszcze żyję, tylko ostatnio dalej od komputera.

jarema napisał/a:
patrzyłem mechanikom na ręce i teraz wiem że samo podłączenie 12v do przewodu zielono szarego nie powoduje uruchomienia nawet sprawnego webasto. owszem rusza wentylator ale nie chodzi pompa paliwa i pompa cyrkulacyjna ani też grzałka.
Hmm, to dlaczego u mnie (dopóki miałem sprawne webasto) wystarczyło 12V? Nawet teraz, jak mam uszkodzone, to 12V włącza pompę cyrkulacyjną i wentylator. Tylko pompka paliwa - nawet w sprawnym webasto - załącza się dopiero po ok. 30 sekundach od podania 12V (czas potrzebny na rozgrzanie palnika).

jarema napisał/a:
powodem tego jest brak informacji o temperaturze zewnętrznej jak i temperaturze płynu chłodzącego
Informację o temperaturze zewnętrznej "pomijamy" właśnie wspomnianym napięciem 12V, a pomiaru temperatury płynu dokonuje samo webasto więc nie bardzo rozumiem...

jarema napisał/a:
wydaje mi się że były jakieś modyfikacje prowadzone przez producenta

W R75 instalowane były dwa typy webasto: początkowo 66232C, później 98570B.
Aby uruchomić webasto należy podać +12V na:
model 66232C - pin 3
model 98570B - pin 1

To informacje, które udało mi się znaleźć. Własnoręcznie sprawdziłem typ 98570B i opisałem w artykule. Drugiego przypadku nie mogłem sprawdzić, bo nie mam takiego urządzenia, więc nie daję gwarancji, że działa.

Link do broszury producenta (niestety w niezrozumiałym dla mnie języku niemieckim): http://vifa-as.dk/Webasto-75.pdf

Może ktoś posiada zdolność odczytania tego dokumentu i przetłumaczyłby dla potomnych?

Pozdrawiam!



p.s. jarema - jak fachowcy sprawdzili Twój żarnik - tzn jak doszli, że to on jest uszkodzony? Jaką miał rezystancję przed rozgrzaniem?

Coś sporo wzięli za naprawę - cały palnik z żarnikiem kosztuje 350 PLN (nowy na Allegro)
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 13:24   

marian powiedz mi gdzie ty znalażłeś ten palnik? ja szukałem ale udało mi się znaleść po 250zł ale bez żarnika- sam piec.
http://www.allegro.pl/ite...ermo_top_c.html
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 15:24   

jarema napisał/a:
marian powiedz mi gdzie ty znalażłeś ten palnik?
O tu: http://www.allegro.pl/ite...diesel_12v.html

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Czw Gru 06, 2007 23:15   

no faktycznie coś licho szukałem. coś mnie gość troche naciągnął.jak będę tam przejazdem to mu to wypomnę.
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Pią Gru 07, 2007 09:58   

jarema napisał/a:
jak będę tam przejazdem to mu to wypomnę.
Lepiej ciesz się, że Ci wszystko działa i że chciało mu się "dłubać". Być może ta oferta z Allegro jest jednorazowa i rzeczywiście okazyjna.

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pią Gru 07, 2007 10:05   

lepiej mieć ciepełko w aucie, a bez tego webasto to jechałem i po kilkunastu kilometrach dopiero silnik osiągał swoją optymalną temperaturę. przez to więcej pali i silnik dostaje w tyłek jak jest niedogrzany. masz rację co do mojej radości. cieszę się że działa tylko trochę portfel chudszy. mam wrażenie że niektórzy fachowcy jak widzą takie auto to myślą że właściciel ma hajcu jak wody i windują ceny.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Ogrzewanie
lukasz1980r1 Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 07, 2010 16:09
apples
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie
2km Rover serii 75, MG ZT 18 Sro Mar 27, 2013 11:25
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie
Makis Rover serii 75, MG ZT 11 Nie Gru 28, 2008 16:01
thef
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie
Makis Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Lis 24, 2008 20:30
Dam-Kam
Brak nowych postów [R75] Ogrzewanie
HdM Rover serii 75, MG ZT 22 Czw Wrz 06, 2007 09:33
HdM



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink