Forum Klubu ROVERki.pl :: Zima według Was?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zima według Was?
Autor Wiadomość
BarniLee 



Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 32
Skąd: Chrzanów



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:38   Zima według Was?

Tak dziś sobie jechałem autkiem i się zastanawiałem co inni kierowcy sądzą o zimie?
Gdyż w zimie przeważnie jest ślisko źle się jeździ i wogóle warunki atmosferyczne nie sprzyjają dla każdego posiadacza auta.Ciągłe problemy i odśnieżanie auta.
A teraz lepsze strony zimy :grin: .Ja np uwielbiam zimę z powodów prostych-każdy zakręt "wajcha"(ręczny) oczywiście jak nie grozi nic mojemu autku oraz innym ludziom itp ,oraz także puste place parkingowe oraz paru znajomych i który lepiej wykręci jakąś figurke.Może R600 nie ma napędu na tył lecz "Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma".
A co Wy sądzicie?Jak spędzacie zimę w aucie?
_________________
"...Ja Żyje Jak Chce I Nic Nie Muszę Bo Mam Czystą Dusze...."
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:47   

BarniLee napisał/a:
A co Wy sądzicie?Jak spędzacie zimę w aucie?

Powoli, spokojnie i delikatnie ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Maska 




Dołączył: 24 Paź 2007
Posty: 56
Skąd: Ledziny/Gliwice/K-ce



Wysłany: Czw Lis 15, 2007 21:49   

Sam osobiście uwwielbiam zimę, poza normalnych 'dla mnie powodów' znajda sie takie jak fakt ze ta pora roku pokazuje kto tak naprawde potrafi dobrze prowadzic samochod i zachowac trzezwosc umyslu. Ale jak to mowia prawa Murphiego. wyjatek potwierdza regule i rujnuje plan :> . Pozdro.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 00:03   

Ja dzisiaj troche potrenowałem bo to pierwsza zima roverkiem. Ale niestety największe śniegi przejeździłem berlingiem a wieczorem dopadłem roverka i troszkę się poślizgałem z kumplem (Astra) na placu. Nie ma bata zrobie 360tke roverkiem tej zimy - maluchem zrobiłem to co nie zrobie samochodem? :mrgreen:
DAM RADĘ i lubie zimę można się podszkolić w jeździe w ekstremalnych warunkach, jeśli ktoś wyczuje samochód w zimie to już nic go nie powinno zaskoczyć.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 00:22   

Kozik napisał/a:
można się podszkolić w jeździe w ekstremalnych warunkach, jeśli ktoś wyczuje samochód w zimie to już nic go nie powinno zaskoczyć.


z naciskiem na NIE POWINNO ;) imho sa sytuacje, kiedy po prostu dzialamy instynktownie i trening na placu nie pomoze. np mialem lisa, ktory mi wyskoczyl przed autko, akurat myslalem o spokojnym czy tam pulsacyjnym hamowaniu :D wiem ze abs dziala pozno, ale po prostu bylo hamulec= podloga , bo szkoda by bylo zderzaka ;) chociaz z drugiej strony "placyk" podpowiadal mi, ze gdybym byl na sniegu czy na lodzie pewnie bym naciskal hamulec leciutko, a najpewniej juz po spotkaniu ;)

placyk pomaga wyczuc autko i w sytuacjach awaryjnych, a nie ekstremalnych, pomoze i to sporo , dlatego czekam na wiekszy snieg :D pracowalem niedaleko placyku i czesto po pracy troche mi sie schodzilo ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
eszet 




Dołączył: 14 Maj 2007
Posty: 156
Skąd: Osiek k/Oświęcimia



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 01:29   

No to zapraszam dziś do Bielska Białej.Będziecie mieć Panowie extreme,że Wam się odechce :razz: .Jak 7 km trasy będziecie pokonywać w godzinę na dwupasie i to jeszcze slalomem między TIR-ami stojącymi na podjazdach.
_________________
Był Roverek....i jeszcze będzie !! !
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 08:01   

maniaq napisał/a:
placyk pomaga wyczuc autko i w sytuacjach awaryjnych


Fakt ale gdyby nie moje wściekanie się za gówniarza maluchem to miałbym już parę wypadków (zwykle nie z mojej winy) ale wiedziałem, że w pewnym momencie jednak trzeba dodać gazu a nie hamować do końca.
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 11:15   

ja lubię jeździć zimą :) przynajmniej jest wesoło :D chociaż oczywiście łatwiej wylecieć z drogi ;) I pośmigać na placyku też baardzo lubię :)
Maska napisał/a:
fakt ze ta pora roku pokazuje kto tak naprawde potrafi dobrze prowadzic samochod i zachowac trzezwosc umyslu.

Potwierdzam. Byłem świadkiem jak kobitka sie zsunęła do rowu, bo uparcie trzymała hamulec w podłodze i kręciła kierownicą :| A takie odruchy niestety trzeba wyćwiczyć ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
walkie 




Dołączyła: 14 Sie 2006
Posty: 2981
Skąd: Lubnów/Wroc/Krk

Rover 45

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 11:24   

Ja nie cierpię zimy, nie umiem jeździć po śniegu i się boję. Mam dopiero drugi rok prawko, zeszła zima był łagodna i nawet nie wiem co mi może grozić i co trzeba zrobić. :( ((((((((((((((9
_________________
Nic nie trwa wiecznie...
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 11:28   

Tyu masz ABS, więc w większości przypadków duś hamulec i jednoczesnie staraj się ominąć przeszkodę ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
giewu 




Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 12:32   

a ja natomiast lubię jeździć zimą z niezwykle prozaicznego powodu: otóż po opadach śniegu mnóstwo "dziadków w kapeluszach" w ogóle nie wyjeżdża na ulice :twisted:
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 12:49   

Nienawidzę zimy, nienawidzę zimna, nienawidzę śniegu, mrozu i innego badziewia, nie lubię sportów zimowych, nie lubię ferii, nie lubię zimowych ubrań... nie lubię jeździć w zimie, nienawidzę odśnieżać auta, nienawidzę drapać auta :roll:

Za to roverek spisuje się super, nie paruje, nie zamarza, szybko się nagrzewa, w ogóle się nie ślizga (z czystym sumieniem polecam pirelki), trochę sie boję, że jak sie zrobią koleiny to gdzieś zawisnę :/
 
 
Senn 




Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 663
Skąd: Warszawa - Falenica

Rover 800

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 13:01   

A co Wy wlasciciele aut FWD mozecie powyczyniac w zimie? ;)

Pamietam akcje z ostatniego roku jak na placu pod TESCO pojawilem sie ja, jakis koles w BMW i na koniec dojechal kolega Mercedesem. Fajnie sobie razem baczki pokrecilismy. Polatalo sie bokiem jak ta lala. Pokrecilo wokol latarni itp. Przyjechal tez kolega Toyota Yaris. Szybciej odjechal niz przyjechal bo nie widzial sensu swojej zabawy kiedy zobaczyl jak sie jezdzi RWD :)

A poza tym to nienawidze zimy bo jest zimno :)
_________________
Above all, it's a Rover
Rover 820Si 96' & FSO 1500C 83' & MG ZS180 05' & Renault Espace IV 09'
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 13:16   

Po raz kolejny zima :neutral: Wiecie dopóki jeździ się drogami utwardzonymi (pomimo śniegu) jest ok. Rzeczywiście śnieg i lód pokazuje kto jest kierowcą a kto posiada prawo jazdy. Moja praca niestety wymaga innych umiejętności. Ja wyjeżdżając służbowo podróżuję najczęściej polnymi drogami. Ehh tak więc okres zimowy to dla mnie czas na zaopatrzenie w linkę holowniczą dobre buty no i łopatkę :grin: Dotychczasowe autko heheh skoda fav ( dobra stara skodzianka) potrafiła np taki numer: jedyneczka puszczamy sprzęgiełko i samochód sam jedzie ( na śniegu kręcą sie koła). Jak się zakopałem sam wystarczyło podkopanie jedynka no i pchanie auta. Jakoś tak samo wyjeżdżało. Zobaczymy co potrafi Roverek heheh. No ale taka praca :D
Tak więc lubię zimę, dobrze mi się jeździ no i na drodze spokojniej.

ZAKŁADAJCIE ZIMÓWECZKI TO MOŻE WAS URATOWAĆ
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 14:54   

Co do zimy to filmik z wczoraj Rover 200 VS Astra.
Kręciliśmy się z kumplem na placu hehe

http://pl.youtube.com/watch?v=aZ3Sh6sxCKw
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
lala_s
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 16, 2007 15:10   

a ja mam taką małą ciekawostkę z dzisiejszego ranka z trasy Cieszyn-Bielsko odnośnie tego jak zdolni są nasi drogowcy: od Cieszyna do Świętoszówki droga czarna, prawie zero śniegu,natomiast w miejscu gdzie zaczyna się powiat bielski masakra- biało, chyba od wieczora ani jeden pług nie jechał. Zastanawiam się jak tam kochany tatuś dotrze do domu maleństwem:).
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pią Lis 16, 2007 15:14   

lala_s napisał/a:
natomiast w miejscu gdzie zaczyna się powiat bielski masakra- biało, chyba od wieczora ani jeden pług nie jechał
No i widać jaki gospodarz takie drogi ehhhh " Polska to dziwny kraj "

PS.
U mnie tz okolice olsztyna wpj warmia mazury nie jest tak źle śniegu jak na lekarstwo tylko mrozi :neutral: ja też po 15:30 w teren ehh trzeba sie ciepło ubrać :(
Ostatnio zmieniony przez greg_szczytno Pią Lis 16, 2007 15:21, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
lala_s
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lis 16, 2007 15:18   

Niestety :cry: ale teraz już jest ok, przed chwilą wracałam i nawet się postarali:). A ja teraz łopatka, kurteczka i w plener :razz:

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 15:25 ]
Chyba będę się musiała postarać o jakiegoś męża . . . nie lubię odśnieżać :razz:
 
 
wolarz 




Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Włocławek



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 18:09   

greg_szczytno co się stalo Twojemu Roverkowi :twisted:
Sorki za OT :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam :)
wolarz
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 18:12   

Cytat:
Chyba będę się musiała postarać o jakiegoś męża . . . nie lubię odśnieżać

:hahaha: to jest dobry powód :D
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Alfabet według Goole
SeevS Offtopic 4 Sob Maj 02, 2009 10:26
Eddek
Brak nowych postów Sportowy wydech według Mirka Hondziarza
tomii620si Offtopic 2 Nie Sie 02, 2015 22:16
tomii620si
Brak nowych postów nowe stawki akcyzy od 2017 według "dobrej zmiany"
WitekWawa Offtopic 23 Pon Lut 27, 2017 11:14
bociannielot
Brak nowych postów Dobrze,że nas zima aż tak bardzo nie zaskakuje ZOBACZCIE!
slax Offtopic 8 Sro Gru 29, 2010 17:27
staf
Brak nowych postów A propo problemów Diesel w Małopolsce zimą - ogólnie
luki_pj Offtopic 0 Pią Cze 29, 2012 09:55
luki_pj



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink