Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Hak holowniczy - montaż, schemat, "jazda z hakiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Hak holowniczy - montaż, schemat, "jazda z hakiem
Autor Wiadomość
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 12:53   [R75] Hak holowniczy - montaż, schemat, "jazda z hakiem
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

jak w temacie bo nie mogę znaleść w rave. chyba nie ma. dołożyłem sobie oryginalny hak z instalacją ale coś chyba nie tak powpinałem przy lampach bo nie mam wstecznego i przeciwmgnielnych w przyczepce. podłączenia robiłem według schematu z rave czyli akcesory fittnes, towing kit ale wydaje mi się że tam są pomylone opisy przewodów. może się mylę ale nie jestem pewien.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 22:45, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 10, 2007 12:53   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 17:42   

jarema napisał/a:
jak w temacie bo nie mogę znaleść w rave. chyba nie ma. dołożyłem sobie oryginalny hak z instalacją ale coś chyba nie tak powpinałem przy lampach bo nie mam wstecznego i przeciwmgnielnych w przyczepce.

chodzi o to okrągłe gniazdko z siedmioma okrągłymi stykami?
nie jest to takie proste, żeby mieć światło cofania masę trzeba puścić przez hak :(
tu coś nad tym głowili ;)
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic286650.html
natomiast przeciwmgielne ma swoje miejsce ;)
a schemat połączenia gniazda wygląda tak:
(choć osobiście oba pozycyjne zazwyczaj przykręcam do styku 5 ale ja robię kabelki do trochę innych przyczep ;) )
schemat działa stojąc przodem do otwartego gniazdka ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sob Lis 10, 2007 19:00   

no tak tylko że ja mam gniazdko które ma kilkanaście pinów. ciekawe gdzie ja taką przyczepkę podłączę.

już znalazłem przejściówki z 13 na7. dzięki za podpowiedź temat uważam za zamknięty.
 
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pon Lis 12, 2007 21:52   [R75] Założyłem hak i wyświetla na kompie
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

trochę może źle zatytuowałem temat bo wyświetlać powinno ale tylko wtedy gdy mamy podczepioną. a u mnie po zainstalowaniu fabrycznego haka wraz z instalacją taką jak ma być, łącznie z podłączeniem do wtyczki magistrali CAN BUS wyświetla informację o podłączeniu przyczepki. jednoczesnie w tym samym momencie pojawia się komunikat o awarii świateł kirunków prawej strony i kieunek zaczyna mrugać szybciej tak jak w wypadku przepalenia żarówki. po kilku minutach kontrolki gasną i jest wszystko ok. jest to cykliczne podawanie tego komunikatu, myslę że po iluś tam odpaleń silnika przypomina że coś jest nie tak. połączenia wykonałem tak jak jest to przedstawione na RAVE i we wtyczce jest wszystko ok.
tu pytanie do chłopaków z test bookiem czy tę opcję trzeba wgrać do kompa? bo wydaje mi się że tak. dlatego też dopóki nie wprowadzimy opcji HAK auto nie będzie wiedziało co się dzieje a będzie widziało jakieś dodatkowe obwody. czy dobrze rozumuję?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 28, 2010 12:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pon Lis 12, 2007 22:00   

przy diagnozie pyta czy masz hak, i to tyle co pamiętam , musisz mieć sterownik roverowski do haka aby wszystko było git z instalką. Jutro jeszcze popatrze czy jest opcja w testbook, ale raczej nie.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pon Lis 12, 2007 22:09   

ten sterownik też mam. mam oryginalną instalację wyjętą z rovera. wszystko podłączone zgodnie z instrukcją akcesory fitting-towing-kit.
tylko ta kontrolka i kierunki wariackie mnie wkurzają.
jak wspomniałem system wyłącza kontrolki po kilku minutach i jest wszystko ok.

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 21:35 ]
PHJOWI napisał/a:
przy diagnozie pyta czy masz hak,Jutro jeszcze popatrze czy jest opcja w testbook, ale raczej nie.



i co patrzyłeś czy jest jakieś ustawienie do haka?
musiałem niestety odpiąć przewód od can bus bo za często kontrolka od przyczepy się świeciła i kierunek prawy wariował.
Ostatnio zmieniony przez sTERYD Pią Lis 16, 2007 12:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 11:50   

wypatrzyłem w ustawieniach modułu świateł opcje detekcji haka kolowniczego, wiec wygląda na to że mozna testbook włączyć hak
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Pią Lis 16, 2007 13:01   

dzięki wilekie. to nic innego tylko muszę do ciebie podjechać i spróbujesz to wklepać. przy okazji, jeszcze zamnięcie centralnego po ruszeniu auta, i samoczynne włączenie świateł. tylko dam ci znać kiedy się do ciebie wybiorę bo to zdecydowania wypad na cały dzień. mam jakieś250km.
 
 
 
JACEKMOT 



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: ILAWA



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 17:54   [R75] HAK
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

czy montowal ktos moze hak do roverka 75 chodzi mianowicie o to czy trzeba zakladac jakis tam dodadkowy modol.prosze o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Lis 28, 2010 11:27, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 18:03   

nie wrzeszcz na nas plz
jakiś tam dodatkowy moduł zakładać raczej nie trzeba, tylko położyć wiązkę :>
robił to niedawno jarema więc może coś więcej podpowie...
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
JACEKMOT 



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: ILAWA



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 18:08   

dzieki pytam tyko ,bo mnie nastraszyli w warsztacie ze moze bede musial cos takiego zakladac
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 18:20   

musisz mieć moduł , jarema też go ma .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
JACEKMOT 



Dołączył: 15 Wrz 2007
Posty: 3
Skąd: ILAWA



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 18:28   

a gdzie to sie kupuje i jaki koszt?
 
 
jarema 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Kwi 2004
Posty: 207
Skąd: sztum



Wysłany: Sro Lis 21, 2007 21:49   

tak tak moduł musisz mieć. ja go miałem razem z okablowaniem od haka. samo podpięcie się przewodami do świateł tylnych tylko komplikuje system bo zaczyna wariować. dostaje jakieś błedy że niby żarówki przepalone. ja te kabke miałem bo hak mam oryginalny z innego roverka i powiem szczerze że zdiwiłem się jak zobaczyłem te wszystkie kable jakie należy podłączyć i na początku nie widziałem ich sensu podłączenia. ale w rave jest wszystko opisane krok po kroku gdzie się wpiąć, w jakie kable przy lampach z tyłu. najpierw 4 kable z prawej lampy, potem 3 z lewej, następnie masa 2 przewody, ten moduł do którego zasilanie musisz pociągnąć ze skrzynki bezpieczników, no i kabel magistrali CANBUS. jest trochę dłubaniny. a tak aby go w ogóle przykręcić to musisz zdjąć zderzak, lampy tylne, belkę tylną i odkęcić tylny tłumik aby dojść do śrub które są nad nim. sam hak przykręcony jest na 14 śrub!!! zajęło mi to prawie dwa dni z podłączeniem elektryki ale teraz mam satysfakcję że zrobiłem to sam. jeszcze jedno, jak dostaniesz używany hak to przy nim będzie gniazdo na 13 pin a u nas wszystkie przyczepki są na 7 pin więc musisz kupić przejściówkę. jakby co to pytaj.
 
 
 
boss.007 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 12 Lis 2008
Posty: 381
Skąd: ANGLIA



Wysłany: Wto Lis 25, 2008 22:43   

Hej,Widzisz Kolego,Właśnie się okazało że nie mogę jechać na święta do Polski a szkoda bo przywiózł bym ci ten zaczep na podwórko(jestem z okolic)posiadam taki zaczep po demontażu.Pozdro.

A tak poza tematem,mamy chyba już woj.pomorskie no nie :grin:
_________________
HMMM czy dobrze zrobiłem???...Tak!-ale i tak chcę z powrotem Land Rovera :-)
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Sro Lis 26, 2008 19:40   

Z montażem nie było problemów,ale w Zagłębiu.Podjechałem do gościa w Będzinie,dałem 150 zadatku i za pięć dni zakładali mi odkręcany(uciąg chyba 1600kg).Wszystko kosztowało 500 zeta i mam gwarancję.Na Allegro jakiś dobry człowiek miał używkę z demontażu(niby oryginał) za 600+koszty wysyłki.Powstrzymam się od komentarza.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 00:04   

montując hak należy zamontować dodatkowy sterownik żeby elektryka nie szalała
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 19:14   

U mnie wszystko było i jest w porządku.Nie wiem,czy pamiętasz,ale byłem u Ciebie we wrześniu z rowerami na haku,a wcześniej przez całą Polskę przeciągnąłem Niewiadówkę.Szczerze mówiąc obawiałem się problemów,bo jak założyłem buzer pod światło cofania,to wyskoczył na wyświetlaczu błąd oświetlenia,ale przy następnym odpaleniu już było OK.Ciekawe od czego to zależy.Montując hak wpięli się z przewodami tradycyjnie pod okablowanie w bagażniku,ale nie ma żadnych negatywnych konsekwencji.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Czw Lis 27, 2008 19:22   

bo może masz fart , interfejs jest potrzebny bo światła się komunikują po canie i potem wywala błąd na liczniku .
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
artur_dziadosz 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Sty 2008
Posty: 24
Skąd: Głogów



  Wysłany: Pon Gru 29, 2008 14:29   [R75] Jak zamontować hak holowniczy ??
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Proszę o jakieś wskazówki, zdjęcia, schematy itp.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Gru 12, 2010 13:42, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Brak nowych postów [r75] jazda samochodem z "gołym" wnętrzem
grzegorz_g Rover serii 75, MG ZT 6 Pią Maj 17, 2013 22:52
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Jazda automatem na "luzie"
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 25 Wto Lip 31, 2007 20:11
piter34
Brak nowych postów [R75] - "Wzmacniane" łączniki z allegro - montaż
ArtureK Rover serii 75, MG ZT 18 Czw Mar 17, 2016 19:51
mondigo
Brak nowych postów [R75] Potrzebna jazda testowa
Jari Rover serii 75, MG ZT 39 Pon Wrz 20, 2010 16:12
Kiniulek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink