Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 160] Montaż wznacniacza i suba
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 160] Montaż wznacniacza i suba
Autor Wiadomość
HaDeSsS 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 615
Skąd: KrK



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 18:52   [MG ZR 160] Montaż wznacniacza i suba

witam

zamierzam wzbogacic swojego ZRka o lekki :P basik w srodku
zestawik juz mam upatrzony, pozostaje tylko kwestia montazu
w 1 serwisie powiedzieli mi miedzy 300-500zl co mi sie zbyt nie usmiecha :/

pytam wiec ludzi ktorzy mieli z tym do czynienia, czy samodzielny montaz jest trudny itd ? czy w instrukcji wzmacniacza jest tez instr montazu ?
reszte audio montowalem sam i dziala bez problemu :) takze zielony nie jestem


dzieki za odpowiedzi
_________________
Psssssssssssssssssssyyyyt :D
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 13, 2007 18:52   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 19:16   

ile?? moze ja zaczne zawodowo montowac wzmacniacze :D sprawa prosta jak budowa cepa... jedynie dobry zestaw kabli... same podlaczanie to kwestia 10 minut + kladzienie przewodow... pozniej juz zostaje tylko ustawienie filtrow i gainu :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
HaDeSsS 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 615
Skąd: KrK



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 19:57   

michone, dzieki za pomocna rozmowe na gg :)

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 12:54 ]
a ja juz mam zamontowane wsio :) od 21 do 2 w nocy wszystko zrobione :) gra pieknie :D nie sadzilem ze Zrka jest fabrycznie ladnie wiciszona :) w porownaniu do R200 jest duza roznica. Tylko jak podkrece muzyczke to klapa i lusterka dostaja drgan :P ale to juz taka uroda mocniejszego suba :D
_________________
Psssssssssssssssssssyyyyt :D
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 00:25   

michone napisał/a:
sprawa prosta jak budowa cepa... jedynie dobry zestaw kabli... same podlaczanie to kwestia 10 minut + kladzienie przewodow... pozniej juz zostaje tylko ustawienie filtrow i gainu


tak sie mowi podlaczyc kabel to fakt krotka pilka tylko ajk chcesz miec zrobione porzadnie i estetycznie to jest pewnie z pol dnia roboty. wszystko zalezy od projektui potrzeb.

koledze zajelo niefachowe,samodzielne kladzenie od 21 do 2 czyli 5 h roboty, a w serwisie by go policzyli max 500 zl , to tak duzo ? a wy chcielibyscie caly czas zarabiac 5zl /h . oni prowadza firme i musza na czyms zarabiac.

uwazam, ze zrobienie porzadnie auta pod zestaw audio to dzien dwa roboty , na podsatawowy "setup" :) ale kazdy ma inne wymagania i inne ucho ;)

i zaskoczony jestem odnoscnie wyciszenia zr-a , bo w moim plastiki graja jak sie patrzy, rozne rzeczy sa nie dorobione w srodku. i z tego co sie orientuje to po prostu roverki tak maja, ze dzwonia i graja :/ nie ma mocy zeby na twardym zawiasie bylo cicho :|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
HaDeSsS 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 615
Skąd: KrK



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 01:24   

maniaq, platiki graja to prawda, ale jak jade po zlej nawierzchni zmarznietym autem bez wlaczonej muzyki ;) w lecie np nic nigdy nie gralo... a porownanie co do wyciszenia mam z R200, inna jakos dzwieku w autku jest, a sprzet mialem tam ten sam ;) przed subem i wzmakiem.

a co do tego co michone pisal, jezeli masz czas i Ci sie chce pobawic, no i jestes facet a nie lewus :P to zamontujsz sobie sam :)
_________________
Psssssssssssssssssssyyyyt :D
 
 
 
maniaq 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Lis 20, 2007 12:41   

No wiesz... jak sie puszcza muze to ciezko slyszec plastiki itp. nie da sie ukryc ze na dobrej drodze, w lecie i z wlaczona muza, to tez mi by bylo trudno je uslyszec ;)

a serio w temacie to jak grzebany byl moj AX to zajelo nam 1,5 dnia na zrobienie porzadnie kabli + wygluszenia- a przy okazji centralny . Podejrzewam ze w zr-e inaczej jest zabudowany i inaczej montowany srodek, tam to wydawalo sie kilka h roboty, a sie zeszlo wiecej.

nie mowie, ze nie mozna samemu tylko chcialbym widziec jak , gdzie prowadziles kable ze zajelo ci to tylko kilka h. bo w takim sznujacym sie warsztacie to bys mial rozplanowane gdzie ida wiazki elektyrczne, gdzie puscic kable itp , ladnie poklejone umocowane itp. czysto i estetycznie :) jednak na takie zabawy w dopieszczanie to potrzeba czasu :) Stad moje zdziwienie ze sam w kilka ha sobie wszystko zrobiles . no chyba ze jestes mistrzunio , to wetdy zostawie u ciebie autko na kilka godzin ;)

pozdro i zadowolenia z muzy bo po to ona ma byc cieszyc wlasciciela i jego uszy* :)








*a nie w kazdym somochodzie w promieniu 50 metrow ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 14:48   

przepraszam czy wy potraficie czytac ?? 10 minut samo podłączenie + położenie kabli czego nie mozna z góry ustalić bo jest to zalezne od wielu czynnikow nawet w jednym samochodzie... dla niewymagajacych mozna puscic kable pradawe i sygnalowe jedna stona auta odleglosc ok20 cm od siebie lub owiniecie kabli folia aluminiowa ktora podlaczymy do masy... są różne techniki wiadomo ze jak sygnalowe poscimy jedna strona auta a pradowe druga to czas wydluzy nam sie 2 ktornie... wszystko zalezy od umiejetnosci, auta, dostepnosci browara pod reka :0 W przyszlym roku napewno bedzie fotorelacja z wyciszenia drzwi/ położenia okablowania w R200/ montazy zestawu na przod, suba, RO i strojenia wszystkiego... narazie lezy tylko subik na JL audio 12w3-d2 w 35l Closed :P ale planuje zmiane na 45l@40hz zeby bylo bardziej miesiscie :P

zrobie jeszcze fotorelacje z odnawiania foteli skórzanych :P ale pogoda narazie nie pozwala :D
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
HaDeSsS 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 615
Skąd: KrK



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 18:56   

maniaq napisał/a:
nie da sie ukryc ze na dobrej drodze, w lecie i z wlaczona muza, to tez mi by bylo trudno je uslyszec


z wylaczona muza :) moj ZR nie jest rozwalony w srodku, wiec nic mi nie gra :] po temacie

maniaq napisał/a:
gdzie prowadziles kable ze zajelo ci to tylko kilka h.

kilka h wraz z przerwa na piwko co jakis czas ;) a prowadzilem bokami tam gdzie inne wiazki ida. 1 strona rca i prawy przod, druga pradowy i lewy przod. Mam ladnie polozone tak ze nic nie widac :) prawda jest taka ze jakbym mial to robic jeszcze raz to by mi zajelo 2-3h max. Sprzet w aucie nie jest za 5tys wiec nie musze szalec z masa wyciszen i rozplanowania kabli tak by nie bylo zadnej straty itd :)

maniaq napisał/a:
zadowolenia z muzy bo po to ona ma byc cieszyc wlasciciela i jego uszy*


cieszy :) dzieki

maniaq napisał/a:
a nie w kazdym somochodzie w promieniu 50 metrow


jak poprosza to moge podglosnic :P
_________________
Psssssssssssssssssssyyyyt :D
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 21:49   

i jaki zestaw w koncu zalozyles ??
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
HaDeSsS 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Lis 2006
Posty: 615
Skąd: KrK



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 22:00   

Wzmacniacz mac audio 4 kanal, podlaczony na 2 x 230 W Rms
Suba Powerbass S-12 300W Rms w skrzyni zamknietej :)
I do tego kabelki Dietz

W sumie spelnilo to moje oczekiwania :) do tego co slucham i jak slucham wystarcza mi bardzo dobrze. Mocy ma na tyle ze lusterka i klapa drgaja dosc mocno, ale ze tak nie slucham to basik delikatnie masuje :) i czysto gra :mrgreen:
_________________
Psssssssssssssssssssyyyyt :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R200 basik bez suba?
sek099 Car-audio, nawigacje, radia CB 19 Sro Sie 19, 2009 08:57
Botanix
Brak nowych postów [ MG ZR 1.4 2004]Podlaczenie malego suba bez wzmacniacza
donell Car-audio, nawigacje, radia CB 25 Pią Cze 05, 2009 23:55
Botanix
Brak nowych postów [R 75] Planowany montaz GPS
taz87 Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Czw Mar 08, 2012 08:37
sknerko
Brak nowych postów [R75] montaż sprzętu
PawelSki99 Car-audio, nawigacje, radia CB 8 Pią Wrz 23, 2011 21:39
21matys
Brak nowych postów [R75] Montaż radia 2 din
saute Car-audio, nawigacje, radia CB 35 Pon Kwi 09, 2018 04:02
Krzysztof89



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink