Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rxxx diesel] Jak odpalać diesla?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Czw Lis 18, 2010 11:35
[Rxxx diesel] Jak odpalać diesla?
Autor Wiadomość
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



  Wysłany: Wto Lis 13, 2007 22:46   [Rxxx diesel] Jak odpalać diesla?

Witam. Macie jakieś rady albo sposoby jak najlepiej odpalać diesla, szczególnie w zimie?? Odpalać po jednokrotnym zagrzaniu świec a może po wielokrotnym?? Zapalać w trakcie gdy świece są grzane czy może wtedy gdy kontrolka grzania świec zgaśnie??? Czy po zapaleniu pogazować nim? Czy może poczekać aż sam się troszke rozgrzeje??
Czekam na rady :) Pozdr.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 13, 2007 22:46   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:03   

zawsze odpalałem bez gazu, tuż po zgaszeniu kontrolki. I chwilę po odpaleniu jechać ;) tak sie najszybciej zagrzeje ;) Jak jest zamarzniety, to zwykle odpalam i dopiero wtedy czyszczę szyby ;) Przy dużych mrozach można zagrzać świece 2 lub 3 razy ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
kamil_luczak 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 567
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:05   

Pogazowanie po wlaczeniu silnika to cienki pomysl, szczegolnie jak jest tak zimno jak teraz, a bedzie jeszcze zimniej. Ja robie tak ze zapalam silnik zaraz po tym jak kontrolka swiec zgasnie i pozwalam silnikowi chwilke pochodzic na luzie ( jakies 10-15s ) i dopiero ruszam, oczywiscie nie wkrecajac silnika powzyej 2.5tys obr ;)
 
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:22   

Gdy jest już chłodno tak jak teraz to czasami 2 razy podgrzewam świece i po zgaśnięciu kontrolki, lekko wciskam gaz i uruchamiam silnik - i działa - jak kiedyś wyjaśnił mi mechanik przy takiej pogodzie dobrze jest dać większą dawkę paliwa.
_________________
DEBEC
 
 
smash 



Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 13
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:24   Re: [Rxxx diesel] Jak odpalać diesla?

Rozan99 napisał/a:
Witam. Macie jakieś rady albo sposoby jak najlepiej odpalać diesla, szczególnie w zimie?? Odpalać po jednokrotnym zagrzaniu świec a może po wielokrotnym?? Zapalać w trakcie gdy świece są grzane czy może wtedy gdy kontrolka grzania świec zgaśnie??? Czy po zapaleniu pogazować nim? Czy może poczekać aż sam się troszke rozgrzeje?? Czekam na rady :) Pozdr.


Witam również :) . Sprawa z grzaniem świec wygląda w ten sposób, że zgaszenie kontrolki oznacza, że świece są na tyle nagrzane żeby już mogły odpalić silnik. Ale nie oznacza wcale, jak to się ogólnie przyjęło, że nagrzały się do 100% swoich możliwości lub że po zgaśnięciu kontrolki przestają się grzać. Będą grzały dopóki nie odkręcisz kluczyka do tyłu lub nie odpalisz auta, więc wyłączanie i ponowne grzanie bardziej je schładza niż grzeje (heh, masło maślane ;) ).
Najlepszy sposób to po prostu poczekać chwilę po zgaśnięciu kontrolki i odpalać (raczej bez gazu, chyba że nie chce tak odpalić). Lepiej nie gazować, bo turbina nie jest jeszcze dobrze smarowana. Potem dać autku 10 - 20 sekund żeby olej na 100% dotarł do turbinki i powoli ruszać w drogę. Pozdrawiam :) !
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:36   

Najlepiej, to mieć sprawne świece i przekaźnik, mocny aku i dobrze ustawiony kąt wtrysku ;)
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lis 13, 2007 23:45   

smash napisał/a:
po prostu poczekać chwilę po zgaśnięciu kontrolki
byle nie za długo, bo po kilku sekundach po zgaszeniu kontrolki przestają grzać i świece :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 00:03   

Oczywiście zgadzam się z tobą thef ale nie zawsze jest tak różowo. Przy dużych mrozach i to może być za mało. U mnie zawsze skutkowało przy uruchamianiu lekkie wciśnięcie gazu i nie słyszałem, żeby to miało jakieś negatywne skutki w przeciwieństwie do gazowania już po uruchomieniu.
_________________
DEBEC
 
 
String 




Pomógł: 27 razy
Dołączył: 03 Lut 2007
Posty: 638
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 07:42   

Bo ja wlasnie wczoraj przerabiałem trudności z odpaleniem - okazało się, ze akumulator chyba powoli konczy "Żywot akumulatora poczciwego".
Przy podpięciu kabelków od innego auta - zapalił na dotyk. Po kilkugodzinnym podładowaniu - dzisiaj odpaliła bez najmniejszych problemów. Gdzieś czytałem że diesle baaaardzo lubią dobrrze naładowany akumulator - szczególnie zimą :mrgreen:

A w instrukcji obsługi 400tki napisane jest że w przypadku problemów z uruchomieniem, należy wcisnąć do połowy pedał gazu :roll: to jak to jest??
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 10:11   

String napisał/a:
A w instrukcji obsługi 400tki napisane jest że w przypadku problemów z uruchomieniem, należy wcisnąć do połowy pedał gazu to jak to jest??


Skoro w instrukcji jest, to :mrgreen: ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Rozan99 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 24 Kwi 2007
Posty: 336



Wysłany: Sro Lis 14, 2007 12:08   

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam!
 
 
adam665 



Dołączył: 09 Lut 2002
Posty: 87
Skąd: Warszawa



Wysłany: Sob Lis 17, 2007 23:21   

Witam.
Ktos z Forumowiczow pisal kiedys wiec pozwole sobie przypomniec - po zgasnieciu kontrolki grzania swiec trzeba dobrze posluchac chwilke i slychac spod maski lekkie pyk i to jest wlasnie koniec grzania swiec zarowych, tylko trzeba sie dobrze wsluchac.
Pozdrawiam.
 
 
senemedar 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: z Anglii



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 22:35   

Heh, problemy z odpaleniem to ostatnio moja specjalność :cry:
...i jeśli mogę sobie pozwolić na zadanie głupiego pytania: jak sprawdzić, czy akumulator jest naładowany (ew. w jakim jest stanie) ? Czy parametry akumulatora zależą od auta? (Jeśli tak, to mam 220... :roll: )
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lis 19, 2007 23:34   

myślę, że powinieneś zacząć od tego:
http://www.roverki.pl/mod...ies=Technika#49
a aku hmmm sprawdza się pod obciążeniem i wtedy widać, ile naprawdę jest warty. Warto też sprawdzić gęstość elektrolitu. Do jednego i drugiego niestety są niezbędne specjalne urządzenia. Aku powinien być min 62 - 64 Ah i możliwie wysoki prąd rozruchowy.
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
senemedar 




Dołączył: 09 Lis 2007
Posty: 3
Skąd: z Anglii



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:06   

Link czytałem już wcześniej, stąd pytanie o akumulator. Widzę jednak, że niezbędna będzie wizyta w serwisie... Domowymi sposobami niewiele zdziałam :(
 
 
DEBEC 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 24 Cze 2007
Posty: 242
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 20, 2007 20:22   

A sprawdziłeś jak pisał Brt jaką pojemność ( to właśnie te parametry )ma twój aku, bo może poprzedni właściciel z oszczędności wsadził jakiegoś "malucha". A co do sprawdzenia naładowania to jak podłączysz do prostownika to po tempie ładowania można określić czy jest bardzo rozładowany czy nie.
_________________
DEBEC
 
 
joemax77 



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 113
Skąd: warmia-mazury



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 18:16   

Witam.
A jak odpalac: na luzie czy biegu? A jesli na luzie czy z wcisnietym sprzeglem?
_________________
Wiem coraz więcej, ale tylko dzięki Wam.
 
 
michal_s. 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Wrz 2007
Posty: 45
Skąd: Wschowa



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 18:51   

Joemax, odpalać na luzie i z wciśniętym sprzęgłem, wtedy są najmniejsze opory
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Diesel] Jak eksploatować silnik Diesla?
bartoszek_m Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 8 Czw Paź 28, 2010 00:01
borys876
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Diesel]Preparaty czyszczące do diesla itp.
dawidmdj Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 2 Sro Maj 30, 2012 21:00
tronsek
Brak nowych postów [Rxxx] Silniki SDI/TDI
cbf.lucas Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 11 Sro Lut 18, 2009 08:21
cbf.lucas
Brak nowych postów SOLVED [RXXX D] rury od i do IC
funfel Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 6 Nie Lis 11, 2007 22:04
Brt
Brak nowych postów [Rxxx] Warianty na zimę
drooid Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 51 Pią Paź 19, 2007 13:34
yoonior



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink