Forum Klubu ROVERki.pl :: Tempest i VW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Tempest i VW
Autor Wiadomość
kruszon 




Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 683
Skąd: /dev/urandom



Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:49   

Czyzby trzeba przeniesc watek do klubu Golfa? Tempest, jak jest? Kupiles juz to... cos?

Pozdrawiam
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 09, 2007 10:49   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Gru 10, 2007 15:35   

Teeeempeeeest :lol:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Pon Gru 10, 2007 17:56   

śmiejcie się, śmiejcie :wink:
jeszcze nie kupiłem (koleś nie chciał zejść jeszcze z ceny - pomimo wytknięcia mu rzeczy, które wyszły podczas przeglądu)
patrzę teraz na jednego za 50 koła - stwierdziłem, że wolę jednak coś pewniejszego
jak już kupię to dam znać, spokojnie czekajcie
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pon Gru 10, 2007 22:27   

kurde za 50 kola to w zr-ach moglbys przebierac albo sam sprowadzic igle a tak w vw bedziesz szukal szczescia jak i z tym egzemplarzem " idealnym"

mi to lotto :D tak naprawde to twoja decyzja z ktora my mozemy lub nie sie zgodzic :) zycze ci po prostu zadowolenia z furki ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 09:20   

A co wyszło w czasie przeglądu?
Napisz.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Tempest 




Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 333
Skąd: Warszawka



Wysłany: Wto Gru 11, 2007 10:24   

oprócz błotników to miał jeszcze zaszpachlowany prawy próg, więc pewnie jeszcze był walnięty w tylni błotnik
nie miał - tak jak było napisane w ogłoszeniu - podgrzewanych foteli; trochę dziwne, że koleś nawet nie wiedział co ma :/
trochę amatorsko polakierowaną maskę (tylko kawałek przy szybie - w końcu zaoszczędzić na czymś trzeba :wink: )
ogólnie chciałem go nawet kupić (oczywiście po zejściu z ceny - był nawet wart zakupu, stan dobry jak powiedział mechanik u Szewczyka podczas przeglądu - znajomy kumpla, który podjechał ze mną na przegląd), ale koleś tylko 1k chciał zejść, więc mu powiedziałem, że nie mam z nim o czym rozmawiać i olałem go
dzisiaj podczas pokazywania ZR-y potencjalnemu klientowi dowiedziałem się, że sprowadza fury z Niemiec i może się z nim jakoś ugadam co do znalezienia czegoś fajnego - pożyjemy zobaczymy
_________________
moja historia motoryzacji: - Fiat Cinquecento; 700; - Fiat Punto 1.2 8V; - Fiat Bravo 1.2
16V; - MG ZR 160; - Golf V 2.0TDI; - Golf VI GTD
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 11:00   

Tempest napisał/a:
miał jeszcze zaszpachlowany prawy próg

Trafiłem! :twisted:
Tempest napisał/a:
trochę dziwne, że koleś nawet nie wiedział co ma

I Ty w to wierzysz, że handlarz o tym nie wiedział?
Sztuczka stara jak świat - jak się klient napali i przejedzie 300 km, to ta jedna, czy dwie "pomyłki" nie zmieni decyzji, bo i tak już wydał 300 zł na benzynę, a jak się będzie czepiał to się powie, że "pomyłka" albo "nie wiedziałem - pewnie Francuz lakierował i nic mi nie powiedział".
Tempest napisał/a:
trochę amatorsko polakierowaną maskę (tylko kawałek przy szybie - w końcu zaoszczędzić na czymś trzeba)

To co mu się stało, że kawałek maski przy szybie był uszkodzony, a przy reflektorach/atrapie nie???
Tempest napisał/a:
stan dobry jak powiedział mechanik

Co to znaczy?
Bo jak dla mnie 3-letnie auto z przebiegiem 77 kkm jeżdżone po Francji powinno być idealne - czego się jeszcze doszukał?
Przebieg był prawdziwy, czy nie sprawdzali?
Tempest napisał/a:
koleś tylko 1k chciał zejść

I tak się dziwie, że chciał zejść, bo rynkowo to auto jest warte tak z 10 kzł więcej (np. http://www.autotrader.pl/...tn=+++SZUKAJ+++ ) - zwykle handlarz mając taką gratkę powiedziałby Ci "idź pan w cholerę", co tym bardziej powoduje, że musi być z nim coś nie tak, że po miesiącu ciągle stoi... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Wto Gru 11, 2007 12:57   

http://otomoto.pl/mg-zr-tdi-C3965543.html lubiles nowa bude to poogladaj takie auta :P diesel wcale nie bedzie tak bardzo sie roznil. a tyle co ci w kieszeni zostanie to spokojnie na co innego wydasz.

ja dzis bylem autko dla kszesnej ogladac i uslyszalem txt :
"ksiazki nie mam, bo dalem auto na przejazdzke ludziom, klientom i ukradli " pisownia oryginalna. kurde by handlowac autami to trzeba miec cos z magika :D


ps . a to juz czarny humor
http://otomoto.pl/mg-zr-0...i-C3811889.html najlepszy opis :D bez komentarza...
tego powinni zabronic :|
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 08:49   

Pierwszy link to fajna furka nawet.
Moze ktos go kupi i trafi do klubu ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 11:14   

maniaq napisał/a:
http://otomoto.pl/mg-zr-tdi-C3965543.html lubiles nowa bude to poogladaj takie auta :P diesel wcale nie bedzie tak bardzo sie roznil. a tyle co ci w kieszeni zostanie to spokojnie na co innego wydasz.


Czy ten spolier nie pochodzi przypadkiem od R25? W MG ZR jest inny - chyba że po faceliftingu to zunifikowano?
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 11:21   

PTE napisał/a:
Czy ten spolier nie pochodzi przypadkiem od R25? W MG ZR jest inny - chyba że po faceliftingu to zunifikowano?

Masz rację...
Czyli prawdopodobnie tłuczony w tył... :(
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 12:36   

nie pisalem ze ten z ogloszenia jest akurat tym wymarzonym. ja juz pisalem za swoim sie rozgladalem jakeis 4 miechy, a i tak ma niedomagania. niestety nie kupi sie ZR-a bez przygod :| tylko kwestia zeby nie byl za mocno bity i dobrze zrobiony.

z tym autem chodzilo mi bardziej o porownanie cen i samych aut. bo dla mnie placenie za vw 15-20 k zl wiecej za ten sam rocznik przy podobnym aucie i wyposazeniu to przesada. tez rozne rzeczy sie dzieja z tymi autami , powstaja jak fenix z popiolow :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 13:05   

Znaczek VW swoją cenę ma. ;)

A tak wracając ogólnie do dyskusji nt. frajdy z jazdy:

Wczoraj jechałem służbowym Audi A4 1.9 TDI (chyba 130 KM) mojej firmy - nie całe 3 lata 66 kkm przebiegu, bez przygód (jeździ nim Belg po Belgii ;) ).
Wersja dziwna - w zumie bogata - ESP, 10 poduch, 2 strefowa klima, ale korbki z tyłu i ta nieszczęsna czarna "cerata" na siedzeniach - bo trudno inaczej ten materiał nazwać.

Deska ładnie spasowana, ergonomiczna, materiały na deskę dobre, tylko to nieszczęsne niebiesko-czerwone podświetlenie (niby w Audi jest głównie czerwone, ale już np. w radiu bez niebieskiego się nie obeszło...), no i ta "cerata" - myślałem, że przynajmniej w Audi tego nie ma (bo w Seatach i VW to od dawna, a jakieś 4 lata temu zepsuli też Skodę, bo przenież nie mogła mieć przyjemniejszych siedzeń niż wielki brat)...

Aaa... Zapomniałem o jeszcze jednym "fantastycznym" elemencie wykończenia wnętrza - tyły (plecy) przednich siedzeń - zamiast tapicerki są obudowane plastikiem, żeby przypadkiem pasażerowie tyłu nie pobrudzili tapicerki, a jak już pobrudzą, to żeby można było ją Karcher'em, Karcher'em... ;)

Ale najlepszy były teksty Boba - tego Belga, z którym jechałem - jedyny przymiotnik po angielsku, który potrafił znaleźć nt. sco sądzi o A4 było: reliable (pewny, godny zaufania), no i jeszcze fajnie, że jest służbowy. ;)

Po chwili okazało się dlaczego ma takie podejście - prywatnie ma Hondę Accord, a żona ma Hondę Jazz. :D

Bob stwierdził, że już nawet Jazz daje ciekawsze wrażenia i więcej frajdy z jazdy niż A4 1.9 TDI, Accorda wogóle nie porównywał, ale jak usłyszał, że jeżdżę R623 to stwierdził, że w takim razie na pewno rozumiem jego podejście do Audi. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 13:25   

maciej napisał/a:
Znaczek VW swoją cenę ma. ;)


tak tak i to nie mala ;)
A tak wracając ogólnie do dyskusji nt. frajdy z jazdy:

maciej napisał/a:
Wczoraj jechałem służbowym Audi A4 1.9 TDI (chyba 130 KM) mojej firmy - nie całe 3 lata 66 kkm przebiegu, bez przygód (jeździ nim Belg po Belgii ;) ).
Wersja dziwna - w zumie bogata - ESP, 10 poduch, 2 strefowa klima, ale korbki z tyłu i ta nieszczęsna czarna "cerata" na siedzeniach - bo trudno inaczej ten materiał nazwać.

Ale najlepszy były teksty Boba - tego Belga, z którym jechałem - jedyny przymiotnik po angielsku, który potrafił znaleźć nt. sco sądzi o A4 było: reliable (pewny, godny zaufania), no i jeszcze fajnie, że jest służbowy. ;)


no wlasnie ale sa ludzie ktorzy czegos takiego szukaja w autach "ESP, 10 poduch, 2 strefowa klima no i reliable ;) przyklad >>>> moja mama :D :mrgreen: :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 13:38   

maniaq napisał/a:
no wlasnie ale sa ludzie ktorzy czegos takiego szukaja w autach "ESP, 10 poduch, 2 strefowa klima no i reliable

Oczywiście - tylko jak ktoś ma wcześniej Alfę, Hondę, Rovera, czy MG, a potem kupi VW będzie zawiedziony, chyba, że zupełnie zmieniły mu się potrzeby lub A/H/R/MG było pomyłką.

Ten mój znajomy Belg jest przykładem - on ma A4, bo to służbówka, ale prywatnie starszego o 3 czy 4 lata Accorda na A4 by nie zamienił. :D

W sumie po to VW wykreowało Seata, żeby trafiać w takie gusta, ale ta "cerata" na siedzeniach... ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 14:05   

maciej napisał/a:
Oczywiście - tylko jak ktoś ma wcześniej Alfę, Hondę, Rovera, czy MG, a potem kupi VW będzie zawiedziony, chyba, że zupełnie zmieniły mu się potrzeby lub A/H/R/MG było pomyłką.


co na to tempest >>> ? ;)

akurat smieje sie bo trwaja poszukiwania auta dla mojej mamuski i zastanawialismy sie najpierw nad allroadem, ale za duze i mogloby do garazu nie wejsc, wiec moze A4, moja mama nie nabija wielkich tras, ale sporo jezdzi- rocznie zrobi te 15k km min. i ona od auta potrzebuje uzytecznosci, frajdy nie szuka . frajda bedzie radio z cd i klima :D no i zeby do serwisu nie musiala za czesto jezdzic ;)

niestety merc-a 190 w takim stanie jak ten co mielismy nie dostanie sie juz :// te maszyny robily lekko 500 k km , znajomy ma 800k km na budziku i dalej jezdzi :D niestety np nowsze "c" juz czesciej do serwisow trzeba holowac, bo ciagle cos z elektryka / elektronika osprzetu. jezeli macie jakies propozycje to walcie na prv , bo widze ze z jednego off topa na inny przechodzimy i dalej nie wiemy o wyborach sercowych tempesta . - chociaz moze w tym temacie i dziale to wybaczalne ;)

tempest jestes zdecydowany na golfa V ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 14:12   

maniaq napisał/a:
akurat smieje sie bo trwaja poszukiwania auta dla mojej mamuski i zastanawialismy sie najpierw nad allroadem

Sam ciągle myśle o allroadzie, bo mi pasuje jako szybki wół roboczy. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
PTE 




Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 14:21   

maniaq napisał/a:
nie pisalem ze ten z ogloszenia jest akurat tym wymarzonym.


A mi to nawet bardziej podoba się to MG z roverkowym spojlerem. Ten oryginalny jest dla mnie tak jakoś za bardzo "dyskomański". :razz:
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
rovero 




Dołączył: 12 Gru 2006
Posty: 298
Skąd: Nowa Sól/Wrocław



Wysłany: Sro Gru 12, 2007 15:14   

maciej napisał/a:
Bo jak dla mnie 3-letnie auto z przebiegiem 77 kkm jeżdżone po Francji powinno być idealne


A byłeś we Francji? Ja z Francji woziłem pól roczne auta poobijane jak puszka po piwie w śmietniku.. Francuzi to beznadziejni kierowcy tylko trochę lepsi od Niemców.. wszędzie sie cisną tymi paryzanami
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4528
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 12, 2007 15:28   

rovero napisał/a:
A byłeś we Francji?

W sumie to ze 3 miesiące i sporo jeździłem autem. :)
rovero napisał/a:
Francuzi to beznadziejni kierowcy tylko trochę lepsi od Niemców..

Lepsi od Niemców?
Bo ja wolę jeździć po Niemczech niż po Francji, a najbardziej lubię Włochów. :D
rovero napisał/a:
Ja z Francji woziłem pól roczne auta poobijane jak puszka po piwie w śmietniku..

Pytanie było o stan techniczny - np. zawieszenie, a nie blacharski - co jak co, ale drogi to Francuzi mają równe.
A jeśli chodzi o poobijanie, to Francuzi nie mają szans z Włochami. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink