Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Przednie czujniki parkowania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Przednie czujniki parkowania
Autor Wiadomość
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 13:07   [R75] Przednie czujniki parkowania
Typ: T Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2003

Witajcie

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w montowaniu czujek parkowania z przodu? Interesuje mnie zamontowanie do błękitnego chroma takowych o ile nie wpłyną zbytnio na harmonię lini z przodu, czyli by musiały być... w kolorze nadwozia... albo może na listwie tam gdzie halogeny... choć wtedy niełapały by rogu.. ogólnie wszystko co na temat mnie interesuje.
PS z tyłu mam oryginalne.
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:51, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lis 24, 2007 13:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 18:22   

jak sie domyslam R75 nie mial na przodzi :idea: a dodatkowe mozna montowac na wysokosci min. 50cm (nie wiem czy wszystkie) wiec kolo halogenow odpada ale praktycznie kazde mozna pomalowac pod kolor nadwozia cienka warstwa lakieru :smile:
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 18:41   

Trzeba jeszcze by domontować dodatkowy włącznik tych czujników wewnątrz auta (gdzieś na desce rozdzielczej)
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 21:25   

nawet nie wiem czy sa sensory jedynie na przod. Mozna kupic zwykly zestaw (na tyl) z 4 czujkami, ale trzeba bedzie odwrotnie je podpiac do centralki. Nigdy nie rozbieralem i nie wiem jak wyglada miejsce pod mieszkiem skrzyni biegow ale mozna tam zamontowac taki maly przelacznik ktory po wrzuceniu 1-ego biegu zalaczalby sie i podawal napiecie na czujki :grin: sama centralka to nie problem, na radiu jest wystarczajaco miejsca :mrgreen: a wyswietlacz na lusterku wstecznym, kabelek puscic podsufitką :grin: ja juz mam plan bo chce zamontowac na tyl ale nie mam czasu :/
 
 
 
argail 




Pomógł: 34 razy
Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Sob Lis 24, 2007 21:46   

Dam-Kam napisał/a:
ale mozna tam zamontowac taki maly przelacznik ktory po wrzuceniu 1-ego biegu zalaczalby sie i podawal napiecie na czujki

A nie można podpiąć po prostu do świateł ? - będą działać cały czas, nawet to i dobrze - szczególne w korkach ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sob Lis 24, 2007 23:43   

Na allegro jest tego pełno :) ... ale zastanawiam się nad podłączeniem..., można niby podłączyć do byle czego co dostaje 12V po przekręceniu stacyjki, czy tam odpaleniu silnika, ale z tym działaniem nie jest tak do końca różowo, jak by miał wyć za każdym razem jak się dojeżdża do kogoś na skrzyżowaniu i to wycie miałoby być takie jak tylnego czujnika to możnaby dostać od tego "fioła", on zaczyna już "pipczeć" jak coś z tyłu czuje na odległości około metra a wyje jak jest 30 cm, to w mieście będzie non stop.
Rozwiązanie stanowi coś z wyświetlaczem... można tam patrzeć jak się chce rzeczywiście dojechać do czegoś a "pipczenie" wyciszyć wogóle.
Tu coś takiego http://www.allegro.pl/ite...row_.html#photo
albo to
http://www.allegro.pl/ite...przod_tyl_.html
Ale jak pomyślę o montażu jakiegoś takiego typu syfu w środku auta to aż mnie skręca :( i skłonny bym był do zamontowania tylko pipczącej opcji ale jakiejś cichej i ograniczonej do np 50 cm odległości reakcji.
Ktoś napisał wyzej że nie mogą być nisko koło halogenów, dlaczego? W C5 są zdaje się przy halogenach właśnie, czyli niziutko.
 
 
 
Loo 




Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 107
Skąd: Lubin



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 00:19   

Należy też się zastanowić nad sensem montowania czujnika z przodu, tutaj przeciez wszystko widac i przynajmniej jak dla mnie nie jest konieczne montowanie z przodu czujników - ale to tylko moje zdanie :)
 
 
cz58y 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Opole

Rover 600

Wysłany: Nie Lis 25, 2007 09:25   

No tak niby z przodu widać, ale jesienią i zimą dni są krótkie, częste deszcze, śnieg, mgły, zaparowane szyby i co wtedy. Ja już teraz, to nawet tyłem nie parkuję na ulicy. Przodem jest o wiele lepiej, jak jest jeszcze sporo miejsca. W ciaśniejszych miejscach czujki z przodu aż się proszą do zamontowania, tylko żeby one jeszcze działały tak jak byśmy sobie tego życzyli. Opisy reklamowe są zachęcające, ale czy sprawdzi się to we wszystkich sytuacjach. U mnie na osiedlu, na miejsce na ulicy to trzeba polować i sukcesem jest, zaparkowanie w odległości 100m od domu. O parkingu przydomowym to po 15-tej można zapomnieć. Trzeba się wciskać na centymetry, czy wtedy czujnik jest wstanie pomóc w zaparkowaniu. Nieco wątpię w jego inteligencję w takich przypadkach, on po prostu będzie mnie ostrzegał, w wjechać lub wyjechać jakoś trzeba.
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:05   

Loo napisał/a:
Należy też się zastanowić nad sensem montowania czujnika z przodu, tutaj przeciez wszystko widac i przynajmniej jak dla mnie nie jest konieczne montowanie z przodu czujników - ale to tylko moje zdanie :)



Nie ma jak to patrzeć przez swój pryzmat w rozmowie na temat który dotyczy szerszego o wiele grona ;)
Wyobraźmy sobie osobę niską która w zasadzie musiałaby siedzieć na pięciu poduszkach aby co kolwiek z przodu ocenić.
Sens jak najbardziej jest - wystarczy popatrzeć na wiele innych aut podobnej wielkości które owe czujniki mają fabrycznie - dla ozdoby?
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 11:28   

dlaczego pisalem ze na wysokosci okolo 50cm :?: bo sam montowalem jeden zestaw u rodzicow w samochodzie i w instrukcji bylo na min. 55cm :!: sadze we wiekszosc tak ma :/ samo dzialanie czujek dodatkowych jest bardzo dobre ale pomysl z podlaczeniem na stale jest za przeproszeniem beznadziejny :razz: wystarczy zeby jadac padal snieg, kazdy kto jezdzil podczas opadow wie jak sie snieg gromadzi na zderzaku a wtedy beda wyć caly czas :/ pozatym w wersji z wyswietlaczem caly czas beda migac diody sygnalizujace wlaczenie sensorow a to tez bedzie denerwujace :wink: pomysl z jakims wlacznikiem nie jest zly, teraz mozna kupic takie male przyciski ze wszedzie da sie je zamointowac a i w oczy sie nie beda rzucac :mrgreen: slyszalem ze sa tez takie ktore sie podlacza gdzies do licznika i wlaczaja sie jesli predkosc spadnie ponizej okolo 10km/h ale to chyba wymaga fachowca. Takze pomysl samego wyswietlacza bez buzzera chyba nie wypali w praktyce. Wyswietlacz jest raczej pomocniczy i pokazyje po ktorej stronie jest przeszkoda a kierowca i tak patrzy przed maske a buzzer sygnalizuje ile jeszcze moze :smile: wyswietlacz taki jak ten http://moto.allegro.pl/it...er_jakosc_.html bedzie naprawde super wygladal na lusterku :mrgreen:
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 11:54   

Dam-Kam napisał/a:
:smile: wyswietlacz taki jak ten http://moto.allegro.pl/it...er_jakosc_.html bedzie naprawde super wygladal na lusterku :mrgreen:


na lusterku Jelcza chyba :)

wydaje się idealną, opcja kiedy czujnik działa kiedy jest włączony 1 bieg... take coś mi na szybko przychodzi do głowy, ale nie mam pojęcia jak to zrealizować.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Nie Lis 25, 2007 12:29   

co chcesz od Jelcza :razz: ale tak powaznie to czego :?: jego wysokosc to moze 1,5cm a szerokosc z 10cm wiec ladnie bys ie wkomponowal :grin: mowie powaznie i jestem pewien. jak kiedys w odleglej przyszlosci sobie zamontuje to zamieszcze zdjecie :mrgreen:
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 11:01   

powracam do tematu czujek z przodu,

Czy ktoś może ma pomysł jak aktywować czujkę w momencie właczania jedynki?
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Gru 05, 2007 20:18   

i ja powracam. Bosch wprowadzil czujnik o nazwie "parkpilot" ktory ma takze czujki na przod i dzialaja tak ze przy wlaczeniu wstecznego zalaczaja sie wszystkie z tym ze jak potem wrzuci sie jedynke to przodnie nadal dzialaja przez 20sek (chyba ze wykryja przeszkode to wtedy tyle ile potrzeba tyle dzialaja)
 
 
 
greg_szczytno 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Czw Gru 06, 2007 11:13   

Dam-Kam napisał/a:
wyswietlacz taki jak ten http://moto.allegro.pl/it...er_jakosc_.html bedzie
Jakby to zapakował do pokazanego na obrazku Bugatti Veyron :hahaha: normalnie na pełnym wypasie by było :razz: pozdrawiam .
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania
yenko87 Rover serii 75, MG ZT 6 Pon Maj 25, 2009 23:32
yenko87
Brak nowych postów [ZT-T] parktronik czujniki parkowania
maniekRCJ Rover serii 75, MG ZT 14 Sro Maj 21, 2014 15:44
sknerko
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania z Allegro
tazOR Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Maj 14, 2014 17:18
mocu
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Czujniki parkowania z przodu
Mr_G Rover serii 75, MG ZT 2 Nie Kwi 07, 2013 20:36
apples
Brak nowych postów [R75] Czujniki parkowania z przodu
jfkrzyf Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Wrz 13, 2011 21:46
jfkrzyf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink