Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Świst powietrza
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Świst powietrza

może głupie ale strasznie męczące i irytujące
Autor Wiadomość
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 18:43   [R75] Świst powietrza
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: wszystkie

Chcialbym się zapytać właścicieli R75 czy podczas szybszej jezdy pojawia się charakterystyczny świst powietrza gdzieś w okolicach lusterka (zewnętrzenego), przypominający gwizd. Jest to bardzo irytujące i podczas dłuższej jazdy męczące bo wiadomo, że roverek jest super wyciszony. Może to głupie ale chciałbym zapytać czy podobny problem występuje jeszcze u kogoś? Przejrzałem uszczelki, sprawdziłem czy szyba sie domyka... nie mam pomysłów jak pozbyć sie tego dźwięku. Macie jakieś pomysły? Nie smiejcie się tylko :grin: A może ten typ tak ma i muszę się do tego poprostu przyzwyczaić.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 04, 2010 14:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 02, 2007 18:43   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:22   

U mnie powyżej 200km/h, ale jakbys w Vectrze B usłyszał to katastrofa.
 
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:48   

u mnie ten cholerny świst pojawia sie przy 70km/h. Czyli trzeba gdziś szukać powodu tego. Juz autko było u blacharza bo niestety drzwi i boczek były krzywo spasowane. Teraz jest juz wszystko ładnei i pieknie a głowa w czasie jazdy boli nadali :evil:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:51   

Sprawdź ten czarny wciskany plastikowy element w obu lusterkach, obejrzyj uszczelki. Ja miałem problem z wystającym tym plastikiem bo mam go pękniętego ale to wspomnienie poprzedniego właściciela.
 
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:51   

Prosta rada-na czas testu/jazdy próbnej oklej szpary/szczeliny lusterka taśmą :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 19:57   

mogą też świstać listwy ozdobne wokół szyb
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Nie Gru 02, 2007 20:24   

Masz rację, to listwa ozdobna ale wokół szyby a ta która idzie wzdłuż drzwi. Kurde, że też wczesniej tego nie zobaczyłem. Zdjęłem tą listwę i okazało sie, że połamane są te malutkie zatrzaski mocujące. Tylko w żaden sposób nie mogę ich wyjąć i nie wiem czy mozna cos takiego dokupić. Żeby taki zatrzask wyjąć trzeba boczek drzwi ściągać? A co najgorze zrobiłem sobie ryska na lakierze tą durna listwą... malutka niby jest ale zabolało. Teraz trzeba kupic mleczko i ostro pastować ale pieścić takie autko to sama rozkosz :grin:

[ Dodano: Pon Gru 03, 2007 22:39 ]
Jeśli ktoś ma podobny problem z listawami ozdobnymi to polecam klej do szyb :grin: Odtłuścić powierzchnie klejone, docisnąć na jakieś 3 godzinki i trzyma jakby przyspawane było :grin:


Pozdrawiam i dzieki za wskazówki, głowiłem sie nad tym od 2 tygodni a wystarczył posta na forum i rozwiązanie znalazło sie w 10 minut :grin:
 
 
 
ulka 




Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 18:01   

Dzień dobry wszystkim forumowiczom! Od dwóch tygodni jestem szczęśliwą posiadaczką Roverka 220 SDi. Mam podobny problem, tylko w moim małym cudeńku. Przy prędkości około 100km/h pojawia się nieprzyjemny i głośny świst powietrza. Nie ma moje cudeńko żadnych listw ozdobnych jak Rover 75, ale może i mój problem uda się rozwiązać w 10 minut?

pozdrawiam wszystkich Roverkowiczów;) :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10888
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:07   

Witamy Witamy :mrgreen:

Może nie w 10 minut ;)
Przyjrzyj się dokładnie czy nie masz poprzerywanych uszczelek w drzwiach i czy szyby są podomykane, i czy nie ma gdzieś niespasowanych plastików :wink:
no i postaraj się wsłuchać gdzie to mniej więcej szumi :cool:

a poza tym to nie jeździj tak szybko ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 20:19   

sTERYD, tym autem nie da się wolno jeździć :cool: :papieros:
ulka, poczytaj ten temat:
http://www.roverki.pl/for...&highlight=szum

ale chyba konkretnego rozwiązania nie znaleziono :(
Możesz spróbować nakleić taśmę na podejrzane miejsca i zobaczysz czy cos się zmieni. Podejrzana jest też obudowa lusterka a szczególnie ta "harmonijka" ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
ulka 




Dołączyła: 07 Sty 2008
Posty: 5
Skąd: Ruda Śląska



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 21:33   

Dziękuję bardzo. Sposób z taśmami na pewno wypróbuje. Co dzień jeżdżę autostradą, więc będzie ku temu okazja. Jeszcze nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale mam szyberdach, choć przyznam, że sprawdzałam przed chwilą uszczelki wszystkie (z latarką na parkingu :razz: ) ale za dnia jeszcze raz sprawdzę. Zobaczymy. Dziękuję jeszcze raz za rady... a temat przytoczony jest bardzo podobny do mojego problemu. Dziękuję, nie wiem dlaczego go wcześniej nie znalazłam, tylko zawracałam Wam głowy... :grin:
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Sty 07, 2008 21:59   

wybaczamy :cool: :hahaha: jak dojdziesz do jakichś ciekawych lub też mniej ciekawych wniosków, to mozesz nam jeszzce głowę pozawracać :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
chyn 



Dołączył: 29 Lis 2007
Posty: 105
Skąd: Wrocław



Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:53   

To samo mialem w r200 i takto mnie denerwowaloze myslalem ze to auto spale :grin: ale problem udalo mi sie rozwiacac :razz:
1. Odkrecasz wewnatrzna tapicerke drzwi
2 nastepnie opuszczasz szybe do polowy
3 Potem do reki markera i malujesz na zewnetrznej czesci szyby 3 kreski okolo 5 cm. Kreski od gory szyby w dol. Najlepiej w bocznych czesciach szyby i jedna na srodku
4. zamykasz szybe :razz:
5. Otwierasz szybe do polowy
6. I teraz najwazniejsze. Na kreskach pojawil sie teraz slad. Mierzysz slad na kazdej z 3 kresek. Wystarczy ze jeden slad jest dluzszy lub krotszy i to znaczy ze masz krzywo szybe. Lukasz Ktory slad jest inny i regulujesz szybe za pomoca sruby ktora zobaczysz gdy zdejmeisz tapicerke drzwi. Nalezy tak wyregolowac aby slady byly rowne wtedy szyba optymalnie sie zamyka i zero :razz: mam nadzieje ze prosto to wytlumaczylem :mrgreen:
_________________
chyniu
 
 
marcin_i_alunia 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 13 Lis 2007
Posty: 195
Skąd: Konstancin



Wysłany: Sob Lut 09, 2008 22:26   

U mnie to jednak nie były listwy ozdobne (pospieszyłem sie z tą całą radoscią). Po 3 miesiącach wkurzania się zdjęłem tapicerke z drzwi odkręciłem lutserko i całą aneke w drzwiach (tam gdzie było lusterko) zapaprałem silikonem tzn. napchałem go we wszystkie szczelinki, gdzie tylko się dało. Akt desperecji :grin: Na szczęście pomogło i mam w Roverku cichutko :grin: Mi świszczało przy lusterku, sprawdzałem ustawienie szyby, wszystkie uszczelki i nic do czego przyczepić bym sie mógł znaleźć nie mogłem. Dlatego zrobiłem to co zrobiłem i jest git :grin:
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 12:17   

sadysta :mrgreen:


ja mam ten sam problem, ale wiem ze jest to wina uszczelki :roll:
ale jak na razie za zimno na roboty..
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Świst powietrza przy 140km/h
potrolu Rover serii 75, MG ZT 1 Nie Kwi 20, 2008 19:49
PHJOWI
Brak nowych postów [r75] świst w kabinie
soo-woo Rover serii 75, MG ZT 15 Czw Sty 19, 2012 13:57
sknerko
Brak nowych postów [R75] Świst w okolicy grodzi, zauważalny spadek mocy.
rudyszopen Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 19, 2016 17:09
rudyszopen
Brak nowych postów [R75 2.0 V6] pisk/świst przy bardzo wysokich obrotach
Igor_Op Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Lut 08, 2016 19:46
Igor_Op
Brak nowych postów [R75] Poduszki powietrza
Zajac1941 Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Gru 03, 2015 23:57
Balas87



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink