Forum Klubu ROVERki.pl :: [Range Rover] Problem z centralnym zamekiem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Range Rover] Problem z centralnym zamekiem
Autor Wiadomość
jacek_1 



Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszóew



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 15:25   [Range Rover] Problem z centralnym zamekiem
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 1997

Witam kolegów
Wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku życzę wszystkim.
Wracam do sedna i do mojego problemu. Mój nabytek w postaci RR p38 z 1997 roku co raz płata mi jakiegoś figla. Niby wszystko jest OK. ale zawsze coś go „boli”. Wczoraj wieczorem wróciłem do domu kulturalnie zamknąłem samochód pilotem. Autka ładnie zamrugało, zamki się zamknęły, dioda na podszybiu jak zwykle pomigała szybko, potem zwolniła i zaczęła migać swoim tempem. Dzisiaj rano podchodzę do samochodu naciskam otwieranie na pilocie i?, otworzyły się wszystkie drzwi prócz kierowcy. Otworzyłem drzwi kluczykiem – otworzyło się lekko. Zamykając zamki ręcznie (dzynckiem)od środka wszystko działa, (zamarznięcie zamków wykluczyłem) a pilotem można zamknąć i otworzyć wszystkie drzwi prócz kierowcy.
Dopiero uczę się tej „bomby elektronicznej”, ale czym dłużej nim jeżdżę tym mi się bardziej podoba.
Może macie jakieś rady odnośnie tego problemu?
Dzięki za odpowiedzi.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Gru 18, 2010 23:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 23, 2007 15:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 15:34   

Wszystko pięknie i ładnie, pewnie ktoś Ci zaraz odpowie na Twój post, ale miałeś już wcześniej problem z programowaniem pilota i nie napisałeś jak sprawa się zakończyła w tamtym temacie, a wypadałoby ;) . Niech ktoś następny znajdując taki temat wie, że to co napisał przemo285 odniosło u Ciebie pożądany skutek. Zatem, tu czekaj na pomoc, a tam dopisz co nieco ;) .
 
 
jacek_1 



Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszóew



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 15:52   

Niestety samemu nie udało mi się zaprogramować. Zrobił to za mnie serwis i to darmowo. Pan z serwisu programował go w środku, niestety nie widziałem jak to się robi. W czasie programowania sprytnie się zasłonił.
Pozdrowienia
 
 
przemo285 




Pomógł: 81 razy
Dołączył: 15 Maj 2007
Posty: 901
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 16:15   

Zdejmij tapicerkę drzwi i sprawdż zasilanie czy dochodzi do zamka podczas otwierania i zamykania tam nie ma żadnej filozofi moduł od centralnego zamka znajduje się pod tapicerką (czarna puszka przykręcona do drzwi) dla drzwi pasażera jest osobny i w tym samym miejscu , także łatwo wszystko można sprawdzić czy napięcie wychodzi z modułu i czy dochodzi do zamka ale raczej stawiam na zamek :wink:
_________________
Sprzedaż części, diagnostyka komputerowa Rover MG Land Rover oryginalnym komputerem T4- POZNAŃ . RÓWNIEŻ NAJNOWSZE MODELE LAND I RANGE ROVERA ,z firmą Rover MG Land Rover jesteśmy związani od 1995 roku TEL. 0698363760, parts2@wp.pl / britcars@wp.pl
 
 
 
jacek_1 



Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 7
Skąd: Rzeszóew



Wysłany: Nie Gru 23, 2007 16:19   

Dzięki jutro będę próbował

[ Dodano: Sob Gru 29, 2007 17:28 ]
Witam wszystkich.
Za radą przemo 285 zdjąłem tapicerkę drzwi pooglądałem zamek i biegnące do niego przewody i na tym moja naprawa się skończyła. Podstawy elektryki i elektroniki znam, ale tylko podstawy. Panowie do tego zamka biegnie cała wiązka przewodów, skąd mam wiedzieć który odpowiada za zamykanie i otwieranie zamka????
Po drodze są jeszcze dwa złącza, jedno duże, drugie małe tylko z jednym przewodem. Który z przewodów może odpowiadać za to cholerne zamykanie? A ta czarna puszka na drzwiach to sama elektronika. Co robić? Jechać do serwisu, czy wykręcić zamek i. No właśnie i co dalej?
Przemo poradź cosik bo ty się na tym znasz.

Dzięki.
 
 
szmelu 



Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: mazowieckie



Wysłany: Sro Sty 14, 2009 04:15   

witam tez mam problem z zamkiem ale nie tylko, zalalem mojego p 38 dt tak wysoko ze komputer sie zamoczyl i nie zamyka teraz tylnych drzwi ale co gorsze zeby deska sie zaswiecila musze zdjac kazdorazowo kleme chocby na ulamek sekundy. Zylem z tym jakis czas ale teraz eas napisal faul czy cos takiego i niie pompuje sie mrugajac kontrolkami poziomu zawieszenia. Prosze o pomoc kasa skonczyla sie niedlugo po zakupie, robilem hamulce a ostatnio napinacze paska i pompe wodna.Szmelu z pod Warszawy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Land Rover] Artykuły z którymi warto się zapoznać
kasjopea Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Sty 09, 2011 00:47
kasjopea
Brak nowych postów [Range Rover L322 2004] - problem z centralnym zamkiem
surfkuba Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 1 Wto Lut 25, 2014 20:28
sTERYD
Brak nowych postów [Range Rover L322] Problem z EAS - EASUnlock
lukaskul Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Lip 27, 2014 10:12
lukaskul
Brak nowych postów [ Range Rover ] witam! mam problem z uruchomieniem!
tataa Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 17 Czw Lut 16, 2012 13:03
SyntaX
Brak nowych postów [Range Rover] Centralny zamek problem
Ciąg dalszy problemu
jacek_1 Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Sob Sty 19, 2008 19:29
jacek_1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink