Forum Klubu ROVERki.pl :: [R416] Wersja Angielska - problem z Imo i alarmem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: sTERYD
Pią Lis 19, 2010 22:38
[R416] Wersja Angielska - problem z Imo i alarmem
Autor Wiadomość
Baloo 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: GB



  Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:33   [R416] Wersja Angielska - problem z Imo i alarmem
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich Forumowiczów.Jestem posiadaczem Roverka 416i rocznik 95 , wersja angielska. Problem mam natomiast z imo i alarmem. Muj pilot padl i nie nie jestem wstanie wylaczyc imo przez pilota. ( Próby z wymiana baterii, cdzyszczenie, suszenie itd. nie pomogly ). Wiec nie myslac zaczolem wstukiwac 4- cyfrowy kod, ktory naszczęście posiadam. Niestety to tez nie dziala i mój imo sie nie wylancza.
Problem polega na tym że dzień wcześniej prawdopodobnie padł akumulator bo samochód nie odpalił. Przy padnietym akumulatorze, pilocie i niemozliwości wklepania kodu ręcznie nie jestem wstanie nic zrobić. Co radzicie? I czy wyciagniecie akumulatora zrestetuje sytem? Nie chce ladowac w domu akumulatora bo mam male dziecko i lekko sie obawiam o jego zdrowie. Sposobem, który juz przerabialem wielokrotnie bylo ruszenie na podpietych kabelkach do drugiego samochodu. Teraz ten sposób nie wypali bo nie wylącze IMO!!!!!!
POMOCY koledzy co radzicie???????????????
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Nie Sty 02, 2011 22:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:33   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ziomek 




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:45   

Wiatm ja mam ten sam problem tylko ze jesli moj roverek postoi przez nocke to odpala natomiast w przypadku gdy pozostawie go otwartego na 2 minuty juz mam problemy z odpaleniem moge sobie wciskac ten pilot 5 godzin a on i tak nie odpali wiec w moim przypadku ratuje mnie tylko podpiecie pod kompa gdyz próbowałej praktycznie wszystko.
 
 
 
Baloo 



Dołączył: 14 Sty 2008
Posty: 2
Skąd: GB



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:51   

Ja juz czekam trzecią nocke i nic. A czy wyęcie akumulatora coś da?
 
 
lamer 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 21 Sie 2006
Posty: 423
Skąd: Zachodniopomorskie



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 15:58   

Nie rozumiem na co czekasz? Myślisz, że się akumulator cudownie naładuje czy co? Podepnij kable z innego auta, wprowadź na podpiętych kablach kod IMO i odpal samochód.
 
 
konrad99 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 17:36   

niedawno mialem to samo, jakbyscie poszukali to byscie znalezli. Po rozladowaniu akumulatora pilot wariuje. Odlaczcie akumulator na godzinke. Po tym czasie podlaczcie go na nowo i wciskajcie 4 razy klawisz zamykania, najlepiej z sekunda przytrzymania. pilot powinien zareagowac, wiec szybciutko wylaczacie immo i podpinacie sie kablami do kolegi... uruchamiacie silnik, jazda testowa zeby doladowac aku, najlepiej z wylaczona zbedna elektryka (radio, nawiew) i sprawa zalatwiona... :twisted:
 
 
ziomek 




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 17:41   

moze kolega ma racje sproboj przez kabelki podłąduj go troche moze odpali chyba ze Ci sie rozkodował immo. Ja dzisiaj troszke podzwoniłem i chyba maja sposób na mojego roverka jak pisałem wczesniej czeka go podpiecie do kompa zadzwonileł do goscia i mowi zebym podjechał koszt 100zł wtedy bedzie wiadomo co z tym immo.
 
 
 
ziomek 




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 17:45   

konrad! u mnie jest inna sytuacja mi autko odpala, jedynie cos wariuje jak sie go zostawi otwartego na pare minut wtedy nic nie pomaga koles z serwisu mowił o jakiś błedach kodu..trzba podpiac do kompa i sie zobaczy
 
 
 
konrad99 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 17:48   

no chyba ze tak rozladowales aku ze nic nie dziala :/ ale watpie, w moim przypadku rozrusznik w ogole juz nie reagowal tylko tykał a jednak po odpieciu akumulatora pilot zaczal dzialac... a jeszcze pytanie czy w dniu kiedy auto ci nie zapalilo, otworzyles je pilotem i dopiero po usilnych probach odpalenia auta pilot przesta dzialac? jesli tak to daje glowe ze masz to co ja :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez konrad99 Pon Sty 14, 2008 17:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
konrad99 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 08 Gru 2007
Posty: 68
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 17:49   

ziomek, pisalem bardziej do autora tematu :razz:
 
 
ziomek 




Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 52
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 18:03   

napisałes "jak byście" :razz:
 
 
 
LOLO1 



Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 8
Skąd: BYDGOSZCZ



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 19:32   

Witam
Podładuj akumulator,a potem jednoczesnie podłącz kleme od akumulatora iprzekręc kluczyk w stacyjce,istnieje możliwosc oszukania immo. u mnie pomogło,i jak narazie niemam problemów.
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 20:52   

LOLO1 napisał/a:
...jednoczesnie podłącz kleme od akumulatora iprzekręc kluczyk w stacyjce,istnieje możliwosc oszukania immo...

:shock: o boże drogi :shock: ... :/
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
LOLO1 



Dołączył: 01 Gru 2007
Posty: 8
Skąd: BYDGOSZCZ



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 21:15   

Widzę ze kolega gniewu bardzo sie oburzył na moja porade ale taka jest prawda .sam tego nie wymysliłem tylko tak mi poradził gosciu zajmujacy sie alarmami.No ale cóz są może mądrzejsi odemnie. pozdrawiam
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pon Sty 14, 2008 22:30   

LOLO1 napisał/a:
Widzę ze kolega gniewu bardzo sie oburzył na moja porade ale taka jest prawda .sam tego nie wymysliłem tylko tak mi poradził gosciu zajmujacy sie alarmami.No ale cóz są może mądrzejsi odemnie. pozdrawiam

pomyśl sam. jaki miałoby sens w ogóle w autach montować immobilaiser jeśli można by go było tak łatwo ominąć ? :bezradny:

p.s. ja się tak łatwo nie oburzam ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Sty 16, 2008 15:07   

Baloo, czy ten kod immo wprowadzałeś na padniętym całkowicie akumulatorze?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Problem z alarmem
Pazdzioch. Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pon Sie 15, 2011 13:31
Koju
Brak nowych postów [R416] Problem z alarmem
wschodni Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Pon Lis 12, 2012 13:12
leszczu
Brak nowych postów [R416] Problem z alarmem
dawidd Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sro Wrz 26, 2007 11:47
Lechos
Brak nowych postów [r416 si] Problem z alarmem po podpięciu aku
bielawnym Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Sty 27, 2010 16:42
bielawnym
Brak nowych postów [R416 1.6Si 95r] problem z centralnym i alarmem
rover 416Si problem z centralnym i alarmem po rozładowaniu akumulatora
qubuniek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Sty 23, 2010 11:40
qubuniek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink