Forum Klubu ROVERki.pl :: SOLVED [R 200 SDi '99] Klimatyzacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
SOLVED [R 200 SDi '99] Klimatyzacja
Autor Wiadomość
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 16:02   SOLVED [R 200 SDi '99] Klimatyzacja

Wiem wiem poszukaj na forum w technicznym FAQ ale nic tam nie znalalzlem.... :(

Klimatyzacja napełniona sprężarka sprawna, czujnik temeratury oleju sprawny(zwarty), wentylator sprawny, co jeszcze mam sprawdzić zeby klima ruszyła bo juz nie mam pomysłów...??
Może ktoś pomoże mi rozszyfrować schemat tzn gdzie co jest pochowane...
Ostatnio zmieniony przez Chester Pią Sty 25, 2008 19:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Sty 18, 2008 16:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1130 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10885
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 16:07   

wiem, że banalne, ale czy masz włączony nawiew?

jesli tak, to jeszcze może być uszkodzony zestaw przekaźników klimy, lub czujnik ciśnienia (ten będzie też blokował, jeśli masz za dużo "gazu" w układzie)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 16:11   

az taki glupi nie jestem nawiew na 3 i pokretlo na zimno, za duzo gazu nie ma bo specjalnie nie nabijane bylo na full (jest ok 60% spec powiedział ze ma ruszyć) bo sprawdzana byla szczelnosc.... a ten czujnik da sie jakoś ominąć?? a przekaźniki jak sprawdzić
wiem ze duzo pytań ale z klimą mam pierwszy raz do czynienia....
 
 
 
R-200 



Pomógł: 48 razy
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 744
Skąd: Ostrów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 17:25   

Może masz jednak trochę mało gazu. Przy zbyt niskim ciśnieniu presostat nie załączy sprężarki. Czy jak włączysz klimę silnik wentylatora się załącza?
_________________
Pozdrowienia Piotr.
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 17:33   

właśnie tu jest roblem ze wentylator sie nie włączył ... sprawdziłem wentylator na 100% sprawny po podaniu napiecia na styki starutuje.... przełącznik tez jest sprawny.... ale nadal klima nie chce wystartowac .... może i presostat jest uszkodzony nie wiem nie zaglądałem tam ... a tak na marginesie to jak można ominąc presostat tzn co z czym połączyc bo ida tam 4 kabelki....
 
 
 
thef 



Pomógł: 387 razy
Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 17:59   

Spróbuj załączyć klimę i poruszać wiązką przewodów idąca po obudowie rozrządu, może kabelek gdzieś przetarty. Najlepiej rozwiń w ogóle izolację i zbadaj stan przewodów i ewentualnie polutuj. Tu tez może być pies pogrzebany ;) .
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 19:14   

a bezpieczniki OK ?? i te pod maską i te w kabinie ?? A ile w gramach tego czynnika Ci nabił?? CZy światełko w przycisku się zaświeca ??

trinary switch - wkręcony w osuszacz - przed lewym nadkolem schowany za zderzakiem
thermo switch - za schowkiem pasażera na parowniku
A/C switchpack - przycisk klimy w kabinie
blower switch - pokrętło nawiewu
relay module - ściana grodziowa pomiędzy zbiorniczkiem płynu chłodniczego a błotnikiem
oil temp. sensor - ten przy filtrze oleju
engine compartment fusebox - bezpieczniki pod maską
passenger compartment fusebox - bezpieczniki w kabinie
colling fan - wentylator chłodnicy (wewnętrzny)
coondenser fan - wentylator skraplacza (ten od strony zderzaka)
cooling fan relay - przekaźnik wentylatora chłodnicy (gdzieś pod maską, ale nie wiem gdzie)
ignition - stacyjka

reszta niestety nie wiem, gdzie się znajduje :(

powodzenia w szukaniu ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 19:41   

wszystkie bezpieczniki OK, czynnika jest dokładnie 400g, a ma byc 650g, światełko sie nie zapala :( i klima nie rusza :(
Ostatnio zmieniony przez Chester Pią Sty 18, 2008 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
giewu 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 19 Kwi 2007
Posty: 1907
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 19:54   

Chester napisał/a:
wszystkie bezpieczniki OK, światełko sie nie zapala :( i klima nie rusza :(
a przyczyną tego na 99% będzie poniższe:
Chester napisał/a:
...za duzo gazu nie ma bo specjalnie nie nabijane bylo na full (jest ok 60% spec powiedział ze ma ruszyć)...
nie zgodzę się z Twoim specem, natomiast zgodzę się z kolegą R-200 :wink:
R-200 napisał/a:
Może masz jednak trochę mało gazu. Przy zbyt niskim ciśnieniu presostat nie załączy sprężarki...

sugestia: podjedź do innego speca od klimy i skonfrontuj ich (speców) opinie, jestem niemal przekonany, że z R-200 mamy w tym momencie rację ;)
_________________
zanim się wygłupisz polecam: nasza strona główna, techniczny FAQ, forumowa szukajka, punkty pomógł ...
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 20:02   

no coz w poniedzialek bede mial wolne wiec sie zmobilizuje i postaram sie jakims sposobem ominąc presostat z tym ze nie daje mi spokoju ten czujnik za schowkiem.... może ktoś wie jak mam go sprawdzić bo ze schematu wnioskuje ze ma on być zwarty zeby cos ruszylo...

Bede chyba siedzial caly dzien z multimetrem i prześwietlał przewody .... :razz:
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 20:09   

Chester napisał/a:
wszystkie bezpieczniki OK, czynnika jest dokładnie 400g, a ma byc 650g, światełko sie nie zapala :( i klima nie rusza :(



otworz maske, i poszukaj na pasie przednim naklejki DIAVIA, jesli jest to moge Ci pomóc miałem to samo :P
jeśli nie ma naklejki to zrób fote silnika i wrzuć tutaj

klimatyzacje dokładane maja bardzo kiepski włacznik, u mnie padł (musiałem go wciskać i blokować zapałką żeby klima działała), wymieniłem na oryginalny, ale trzeba bylo przerabiac kable, ale w tym Ci pomoge, bo mam gdzies schemat zapisany
niestety nie obejdzie sie bez rozbierania tapicerki...

jak na moje pies pogrzebany w przelaczniku...
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 20:43   

włącznik mam orginalny... i na 99% sprawny... naklejki nie mam, a silnik mam 20T2N normalny 2.0 SDi poszukaj na roverki.pl zdjęcia, a co ma naklejka do działania klimy.... poza tym jak widac na schemacie to potrzeba połączyc trzy przewody zeby sie cos zaczeło dziać.,....
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pią Sty 18, 2008 23:28   

jak pozwierasz cujnik, to powinna ruszyć ;) na schemacie jest to dość dokładnie rozrysowane ;) do presostatu dostaniesz sie od biedy po odchyleniu lewego nadkola ;) Od niego bym chyba zaczął :roll: Powodzenia ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 07:11   

Brt od presostatu zacząłem ale nie wiedzialem ktore kabelki pozwierac :cry: dlatego zaczołem od sprawdzania pozostałych czujników nie mogłem zlokalizowac czujnika temperatury(za schowkiem) RAVE i wiem juz prawie wszystko.. :wink: w poniedziałek zabieram sie do robotu napisze co mi sie udało wymyslic....
 
 
 
Wazzabii 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 176
Skąd: Piła/Poznań



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 17:22   

Chester napisał/a:
włącznik mam orginalny... i na 99% sprawny... naklejki nie mam, a silnik mam 20T2N normalny 2.0 SDi poszukaj na roverki.pl zdjęcia, a co ma naklejka do działania klimy.... poza tym jak widac na schemacie to potrzeba połączyc trzy przewody zeby sie cos zaczeło dziać.,....


naklejka ma to do dzialania klimy ze jak jest to znaczy ze klima byla dokladana, a wtedy przyciski sa bardziej awaryjne (wyrabiaja sie)
zdjecie silnika po to bo sa roznice w poprowadzeniu rurek/wezy od ukladu klimatyzacji

wiec jak Ci sie lampka w przelaczniku nie zapala to zacznij od niego, moze kostka sie odpiela/nie laczy lub wyrobil sie przelacznik. mozliwe ze padla tylko zaroweczka.

najlepiej wyciagnij przelacznik, sprawdz schemat i zmostkuj piny od klimy
na moja logike zaczyna sie od najprostszych rzeczy.
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Sob Sty 19, 2008 17:59   

sie składa że zacząłem od sprawdzenia bezpieczników później przełącznik a teraz będę sprawdzał czujniki...
Zwierałem odpowiednie piny.... klima jest raczej oryginalna(dla pewności dziś bądź jutro zorbie fote)
Ale dzięki za wszystkie porady jak uruchomię to dam znać co było przyczyną....
 
 
 
Chester 




Pomógł: 96 razy
Dołączył: 08 Sie 2007
Posty: 895
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Pią Sty 25, 2008 19:07   

Okazało sie ze padnięty mam presostat..... i zawiesil sie jeden z przekazników sterujących klimą... także udało sie ją uruchomic :mrgreen: na ostro.... ale wszystko działa jak nalezy
 
 
 
sebzus 



Dołączył: 09 Lut 2017
Posty: 6



Wysłany: Pią Lip 21, 2017 19:06   

Witam.Mam problem z klima w r25. Wiatrak od klimy sie zalacza, lampka sie zapala ale nie chłodzi. Nie wiem czy mam naladowanagdyż auto kupiłem nie dawno ale nie chce ładować jak sprezarka moze nie działać. Po włączeniu klimy nic nie słychać i obroty zostają na swoim miejscu. Sprezarka zalacza sie tylko wtedy jak klima jest naladowana czy po prostu u mnie jest cos walnięte ? Mam diesla idt 2.0.
 
 
sknerko 




Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Nie Lip 23, 2017 21:08   

odkręć zaworek i wciśnij go jak zasyczy to masz gaz w układzie ale zapewne jest pusta i do tego nieszczelna więc pewnie naprawa.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów SOLVED [220SDi '96]
140 km/h to max., błędy 16, 17 i 34
Ornatus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pią Sty 11, 2008 10:52
Ornatus
Brak nowych postów SOLVED [R 200 1.4i 8V '99] ALARM ...
po zamknięciu auta włącza się :(
arturky Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 48 Czw Lis 17, 2011 16:05
rovek
Brak nowych postów SOLVED [R 200 1.4 16V '99r] Dywaniki od ZR do 200
jerzu Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Paź 08, 2007 07:54
Kozik
Brak nowych postów SOLVED [220 SDi] Elektryka
barti101 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Czw Sty 24, 2008 14:52
barti101
Brak nowych postów SOLVED[r200 1.4 16v 99r.] co to za czujnik?
marcze83 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lip 14, 2009 19:43
marcze83



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink