Forum Klubu ROVERki.pl :: Glosniki 6x9
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Glosniki 6x9
Autor Wiadomość
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 12:10   Glosniki 6x9

doradzicie ?? co kupic ? zalazy mi na dobrym czystym dzwieku ;) od basu jest tuba ;P
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=297616610
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=298065390
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299166420
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=299066322
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=297991915
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=298900333
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=302921928
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=300892022
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=301863553

heh troche tego duzo :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 27, 2008 12:10   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zouza 




Pomogła: 70 razy
Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 12:16   

Hm mam do sprzedania magnaty SL 693
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 12:26   Re: Glosniki 6x9

bula21 napisał/a:
doradzicie ?? co kupic ? zalazy mi na dobrym czystym dzwieku ;) od basu jest tuba ;P

Zaloze sie o zgrzewke piwa ze nigdy nie widziales prawdziwej tuby basowej... A jak ja zmiescisz do samochodu chociarzby horna to daje druga zgrzewke...

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 13:05   Re: Glosniki 6x9

michone napisał/a:
bula21 napisał/a:
doradzicie ?? co kupic ? zalazy mi na dobrym czystym dzwieku ;) od basu jest tuba ;P

Zaloze sie o zgrzewke piwa ze nigdy nie widziales prawdziwej tuby basowej... A jak ja zmiescisz do samochodu chociarzby horna to daje druga zgrzewke...

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??


hmm troche nie na temat ? to nie topic do rozmow prosilem o pomoc wiec prosze o odpowiedzi a nie za przeproszeniem DUPCENIE po co mi to ze to gowno itd .. ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 13:22   

Ja mam u siebie te Blaupunkty 693 i grają bardzo dobrze, mają ładne brzmienie zarówno tonów niskich i wysokich

michone napisał/a:

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??


W ogóle się z Tobą nie zgodzę, głośniki 6x9 grają super i zachęcam do ich kupna
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 13:54   

tiruces napisał/a:
Ja mam u siebie te Blaupunkty 693 i grają bardzo dobrze, mają ładne brzmienie zarówno tonów niskich i wysokich

michone napisał/a:

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??


W ogóle się z Tobą nie zgodzę, głośniki 6x9 grają super i zachęcam do ich kupna


o i o takie odpowiedzi mi chodzilo dzieki ;) a moze ktos jeszcze sie wypowie ;) ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
m_lpa 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Gru 2007
Posty: 20
Skąd: Warszawa



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 18:02   

Ja bym ci polecił coś takiego:
http://www.allegro.pl/ite...aler_sklep.html

Wszystko oczywiście zależy od funduszy, ale t infinity naprawde dobrze grają moim zdaniem.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 18:55   

tiruces napisał/a:
Ja mam u siebie te Blaupunkty 693 i grają bardzo dobrze, mają ładne brzmienie zarówno tonów niskich i wysokich

michone napisał/a:

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??


W ogóle się z Tobą nie zgodzę, głośniki 6x9 grają super i zachęcam do ich kupna
czlowieku nie wiesz co piszesz... z samej budowy ten glosnik jest skazany na straty...
eliptyczna membrama wprowadza zniekształcenie w całym pasmie przenoszenia. X-drozne glosniki bez jakiejkolwiek zwrotnicy... przecierz to smieszne... posluchaj troche sprzetu a pozniej sie wypowiadaj.... kazdy zestaw odseparowany nawet za 150zl zjada wszystkie 6x9 glosniki.... prosze poszukac, poczytac....

A co do blaupunkta skoro glosniki tej firmy Cie zadowalaja to na wstepie stwierdzam ze masz bardzo niskie wymagania co do muzyki...
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 19:58   

michone napisał/a:
tiruces napisał/a:
Ja mam u siebie te Blaupunkty 693 i grają bardzo dobrze, mają ładne brzmienie zarówno tonów niskich i wysokich

michone napisał/a:

Glosniki 6x9 to najgorszy syf jaki istnieje... po co Ci to w ogole??


W ogóle się z Tobą nie zgodzę, głośniki 6x9 grają super i zachęcam do ich kupna
czlowieku nie wiesz co piszesz... z samej budowy ten glosnik jest skazany na straty...
eliptyczna membrama wprowadza zniekształcenie w całym pasmie przenoszenia. X-drozne glosniki bez jakiejkolwiek zwrotnicy... przecierz to smieszne... posluchaj troche sprzetu a pozniej sie wypowiadaj.... kazdy zestaw odseparowany nawet za 150zl zjada wszystkie 6x9 glosniki.... prosze poszukac, poczytac....

A co do blaupunkta skoro glosniki tej firmy Cie zadowalaja to na wstepie stwierdzam ze masz bardzo niskie wymagania co do muzyki...


koniec OT !! !!!!
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
rodi_ 




Pomógł: 17 razy
Dołączył: 26 Sty 2008
Posty: 635
Skąd: Cork, Sokolka

MG ZT

  Wysłany: Nie Sty 27, 2008 20:28   

Wedlug mnie to JBL GTO 937, ale to twoj wybor. U mnie te plus skrzynia zamknieta z dwoma JBL GT5-12 zdemolowaly wszystko a pozniej spodobaly sie komus innemu i je "pozyczyl" :beczy:
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Sty 27, 2008 23:03   

michone napisał/a:
czlowieku nie wiesz co piszesz... z samej budowy ten glosnik jest skazany na straty...
eliptyczna membrama wprowadza zniekształcenie w całym pasmie przenoszenia. X-drozne glosniki bez jakiejkolwiek zwrotnicy... przecierz to smieszne... posluchaj troche sprzetu a pozniej sie wypowiadaj.... kazdy zestaw odseparowany nawet za 150zl zjada wszystkie 6x9 glosniki.... prosze poszukac, poczytac....

A co do blaupunkta skoro glosniki tej firmy Cie zadowalaja to na wstepie stwierdzam ze masz bardzo niskie wymagania co do muzyki...


W przednich drzwiach mam odseparowane głośniki Blaupunkt Velocity V6 Vantage ze zwrotnicą i w połączeniu z głośnikami 6x9(przy głośnikach są jakieś kondensatorki więc jakoś pasmo jest dzielone na gwizdek) które wg mnie lepiej grają tonami niskimi, całkiem fajnie się to komponuje. bula21 prosił o opinię ja swoją wyraziłem
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 10:02   

napisal ze zalezy mu na dobrym czystym dzwieku... Zapytalem sie po co mu to bo mozejest jakas alternatywa...
Cytat:
Wedlug mnie to JBL GTO 937, ale to twoj wybor. U mnie te plus skrzynia zamknieta z dwoma JBL GT5-12 zdemolowaly wszystko a pozniej spodobaly sie komus innemu i je "pozyczyl"
Jesli chodzi o demolke to sie zgodze :P

Chcial opinie to mowie swoja. A czy te glosniki maja isc w tylnia polke ??
nie polecam w tylnia polke bo po pierwsze glosniki graja we free air a co za tym idzie posiadaja bardzo niska wytrzymalosc mocowa, a po drugie istnieje wilkie zaklucenie sceny stereo... ktora w takich przypadkach zanika...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 16:33   

michone napisał/a:
napisal ze zalezy mu na dobrym czystym dzwieku... Zapytalem sie po co mu to bo mozejest jakas alternatywa...
Cytat:
Wedlug mnie to JBL GTO 937, ale to twoj wybor. U mnie te plus skrzynia zamknieta z dwoma JBL GT5-12 zdemolowaly wszystko a pozniej spodobaly sie komus innemu i je "pozyczyl"
Jesli chodzi o demolke to sie zgodze :P

Chcial opinie to mowie swoja. A czy te glosniki maja isc w tylnia polke ??
nie polecam w tylnia polke bo po pierwsze glosniki graja we free air a co za tym idzie posiadaja bardzo niska wytrzymalosc mocowa, a po drugie istnieje wilkie zaklucenie sceny stereo... ktora w takich przypadkach zanika...


no to w takim razie jakie mam kupic glosniki i gdzie je zamontowac ;) ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Sty 28, 2008 16:38   

do r200 w opisie ?? zalezy ile masz kasy
proponuje zestaw ;
odseparowany zestaw helix dark blue 62/rainbow slx 256/ dls r6a
wzmacniacz alpine mrv t-300/301/303 albo sony xm-4040
sub intertechnik mds 08/ jl audio 10w0, 12w0/bsw/ kwestia wymagan
wzmak na sub monacor hbp-602/ blaupunkt gta210/ alpine mrv t-500/505

zalezy czego oczekujesz najtanszy zestaw wyniesie cie ok 1000zl ale do 1500 mozna miec cos co oferuje 'jakosc'. Oczywiscie bez radia.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Sty 29, 2008 09:54   

Co do głośników 6x9 to sie zgodze ze jakości jakiejs neiwiadomo jakiej to one z siebie nei wydobywaja choc mam u siebie w 214 2 JBL w polce +zwrotnice bardzo wysoki model niejeden subwoofer blaupunkta czy tam mac audio i inne złomy nie daja rady jak te glosniki z tyłu mam skrzynke JBL ze wzmacniaczem magnata rx mono = naprawde niezłe cisnienie (choc jakosc tez nie jest niesamowita ale za ta cene 1300 zł gra przyzwoicie i plecy masuje) z przodu w drzwiach tez jbl zestaw separowany ze zwrotnicami jeden z wyzszych modeli... i one graja swietnie + radio kenwooda z którego jestem niezadowolony poprzedni pioneer byl tanszy a gral lepiej.. no cóż zamierzam zmienic na Alpine :) a jesli ktos chce naprawde dobry sprzecik grajacy to polecam to co bylo w poprzedniej mazdzie 323:) czyli glosniki do tylu DLS - ok 1900zł przód separowane DLS wyzszy model cos ok 2100 zł (ten sporzet jest niedostepny na allegro i w komercyjnych sklepach) wzmacniacze Velocity do obu tych systemow + tył skrzynia Alpine X 30cm wzm Velocity kondensator dietz okablowanie Dietz i signat. - taki sprzet to wydatek naprawde duzy ale unosi samochód w inny wymiar muzyki :))) A i jeszcze jedno Nie polecam zadnych wzmacniaczy blaupunkta boshmana Alpierda w stylu 1000 watt za sto złotych :) a jesli juz decydujecie sie na taki zakup to odcinajcie 2 zera od tylu i wtedy mamy 10wat :) prawdziwej mocy
Dla porównania kupiłem raz (jak byłem poczatkujacy) subwofeer magnat destrroyer (typowa maszyna do masowania plecow ale bez specjalnej jakosci dzwieku) zasilalem go wzmacniaczem mac audio ktory mial 250 w rms w mostku (wiem słaby) grało to jakis czas i padlo to pomyslalem pewnego razu w krakowie ze kupie Blaupunkta GTA mial niby 250 w mostku tez RMS i nawet max moc byla 600 watt! no to wioze go do domu wgarazu podlaczam zadowolony no i wlaczamy muze... a tu co? Blaubierd niemiecki złom nawet nie ruszył głosnika głosnik ledwo co wydobywałz siebie pomruki a przeciez mial tyle samo watt... firmy nie pisza rzeczywistych mocy na opakowaniach tylko maxymalna ktora nie ma nic wspolnego z prawdziwa moca sprzetu... JBL, Alpine, Clarion, Velocity, Audison, Pioneer i wiele innych naprawde dobrych firm pisza prawdziwe moce... choc tez nie zawsze dla porownania wzmacniacz JBL 60w RMS malo co nie rozniósł tego magnata... (jak ktos to przeczta to chyba bedzie cud hehe- warto inwestowac)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
cz58y 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Cze 2007
Posty: 53
Skąd: Opole

Rover 600

Wysłany: Wto Sty 29, 2008 23:43   

Tego postu powyżej nie da się przeczytać. :shock:
_________________
Pozdrawiam.
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sro Sty 30, 2008 00:54   

Zgadzam sie! Taki text, ze sie odechciewa! Zwlaszcza po pikou :wink: Co do glosnikow... ja mam sprzodu helixy 16' i z tylu tez helixy 13' radio clarion, wytlumilem drzwi + dystanse z MDF i przyznam ze sprzedalem skrzynke helixa ze wzmakiem helixa bo okzalo sie to zbedne. Naprawde, same glosniczki wymiataja! 6x9? moga grac fajnie ale jako uzupelnienie a do tego wystarcza 13' w fabryczne miejsca, poza tym szkoda dziurawic polki!
Pozdro
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sob Lut 02, 2008 22:39   

cz58y napisał/a:
Tego postu powyżej nie da się przeczytać. :shock:

Popieram... Ja niektórym "kreatywnym" userom włączam wymuszane sprawdzanie pisowni, ale to niestety nie nakaże im używać przecinków i kropek tam gdzie trzeba...
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Alpine 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 73
Skąd: Świebodzin



Wysłany: Wto Mar 18, 2008 11:22   

"michone" zgadzam sie z tobą co do tych głośników 6x9,no może nie w 100%.
No ale jak nasz kolega chce założyć juz 6x9, tak samo jak ja zrobiłem bo nie miałem czasu przerabiać gniazd... to polecił bym Ci głośniki
http://allegro.pl/item325...gw_polecam.html
Żadne z tych głosników powyżej nie sa warte tej kasy...
Pozdrawiam
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 18, 2008 19:17   

ee tam przesadzacie :razz: nie mialem problemow z rozczytaniem tego aczkolwiek przecinek czy kropka by nie zaszkodzil :wink: nie chce zakaldac osobnego tematu wiec podepne sie tutaj, stoje CHYBA przed takim samym dylematem jak autor tego tematu, chce głosniki do tylu w R216 Coupe. ogladalem mocnowania i chyba pasuja tam wlasnie 6x9.....z przodu juz sa jakies glosniki zalozone i calkiem fajnie to gra, radyjko Pioneer DEH-3730MP D4Q.
Poczytalem troche "nasz" dział CA i juz wiem ze te 6x9 to "kupa", ale co ja mam wsadzić an tył???? w radyjku mam wyjscie na wzmacniacz, na półce leża mi 2 Tonsile z kolumn Altus po 80Watt każdy, czy lepiej zrobic sobie skrzynke basowa ( sam we własnym zakresie, nie oczekuje cudów, poprostu zeby ten tył nie był taki pusty) czy kupic te 6x9?? bo nie chce przerabiac mocowan itp w polce...pzdr
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [mg zr] glosniki
xtomekx Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Wrz 19, 2008 15:23
rodi_
Brak nowych postów [R600] Glosniki
Gość Car-audio, nawigacje, radia CB 38 Pią Kwi 06, 2007 15:54
Intruz
Brak nowych postów [r416] Glosniki
LookMyWay Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Pon Sie 06, 2012 22:34
LookMyWay
Brak nowych postów [R420] glosniki przod
ciesluk Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Pią Mar 14, 2014 21:12
frydrys
Brak nowych postów [MG ZT] Jakie polecacie glosniki?
gandi84 Car-audio, nawigacje, radia CB 1 Pią Lip 20, 2012 00:36
haszczyc



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink