Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Czy to uszczelka pod głowicą?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Czy to uszczelka pod głowicą?
Autor Wiadomość
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 08:34   [R400] Czy to uszczelka pod głowicą?
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam
W moim Roverku zauważyłem tworzenie się emulsji w zbiorniczku wyrównawczym. To wskazuje na uszczelkę pod głowicą, wiem. Ale brak jakichkolwiek innych objawów: nie ma podwójnego stanu oleju, nie ma ubytku płynu ani oleju, nie dymi - czy mimo wszytsko mam się nastawić na wymianę uszczelki?

Wiem, że temat był wielokrotnie wałkowany, ale czy to jednoznacznie jest UPG?
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pon Sty 03, 2011 00:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 04, 2008 08:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 11:18   Re: [R400, 1,6 16v, 98r.] - Czy to uszczelka pod głowicą?

A płyn chłodniczy jest zabrudzony, mętny i nie przypomina kolorem normalnego?
Masz białego "gluta" pod korkiem zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodniczego?

Jeśli tak, to na 99% dopadł cię HGF.

U mnie objaw HGF (auto dzisiaj pojechało na wymianę uszczelki do mechanika) był właśnie taki i tylko ten jeden. Auto ani mi nie kopciło, ani nie było majonezu na bagnecie, a także nie przegrzewało się i nie miałem ubytków płynu chłodniczego.
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 11:22   

A gdzie w Krakowie to robisz? I ile Cię wyniesie całość? I ile trzeba było czekać na termin? Ja przy okazji wymienię rozrząd jeszcze.
Zakładasz nowy rodzaj uszczelki?
 
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pon Lut 04, 2008 11:32   

Kysior napisał/a:
A gdzie w Krakowie to robisz? I ile Cię wyniesie całość? I ile trzeba było czekać na termin? Ja przy okazji wymienię rozrząd jeszcze.
Zakładasz nowy rodzaj uszczelki?


Tak, kupiłem nowy "metalowy" typu uszczelki na Allegro od Roverkowego Klubowicza "przemo285", tanio nie było ale przynajmniej zakupy bez problemu i ekspresowa dostawa.
Auto serwisuje u p. Pawła Midowicza na Klinach, terminy są kilkudniowe, warto już teraz się zapisać telefonicznie (albo podjechać potwierdzić, że to HGF) bo ruch w serwisie całkiem spory.
Kosztu robocizny i pozostałych części jeszcze nie znam - zapłacę tyle ile będzie trzeba, p. Paweł nie liczy drogo :)
 
 
yoyco0 



Dołączył: 02 Lis 2007
Posty: 32
Skąd: Grudziądz



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 08:12   

U mnie było tak, że tylko ubywał płyn i czasem kopcił. Żadnych innych objawów, dla potwierdzenie podjechałem na stacje kontroli, żeby sprawdzili zawartość spalin w zbiorniczku wyrównawczym. Koszt wszystkiego wyszedł mnie 1000zł!!!! Nowy typ uszczelki, nowe śruby, i komplet wszystkich uszczelek. Powiem tylko tyle że nowa uszczelka kosztowała mnie 259zł, ale z miesiąc temu byłem w sklepie i gość do mnie powiedział, że sprowadził takie za 129zł, także warto może poszukać można parę złotych zaoszczędzić.
 
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Wto Lut 05, 2008 14:11   

MOżecie mi powiedzieć dokładnie jakie części będę potrzebował żeby wymienić HGF? Zakłądając, że będzie nowy typ uszczelki?
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 11:46   

Kysior, jest to napisane chyba w Technicznym FAQ ;) PS. Kraków i okolice to z uszczelka tylko na Kliny gonic ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 11:48   

No tak, zapomniałęm sprawdzić.

Na Kliny czyli do p. Midowicza? Tylko on uziemi mi autko na 3 dni a ja do niego mam około 50 km. Wiem, że to najprofesjonalniejsza opcja, ale będę miał podwójny problem: z dojazdem i z poruszaniem się w tym czasie (do pracy mojej autobusem ani inną miejską komunikacją nie dojadę :( )
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 12:46   

ja bym jednak coś zakombinował i zaprowadził do p. Midowicza brykę ;) A roWerem do pracy nie da rady ?? :D może jakaś kolega by Cie zabierała?? ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 13:18   

Koleżankom z pracy żona się zabrania do mnie zbliżać :) Więc z domu brać mnie nie mogą :) Zresztą pracuję w firmie, w której jako jedyny dojeżdżam z tego kierunku :(

Może zamieszkam te trzy dni w pracy :roll: Tylko co żona na to powie bo i tak ciągle powtarza, ze pracoholikiem jestem :rotfl:

A tak serio to też skłaniam się ku opcji Pana Midowicza, tylko teraz robi remont silnika jakiejś Astry, może się za mojego Roverka zabrać dopiero za dwa tygodnie, a ja potrzebuję auto do Poznania, takim trochę się boję jechać. Jak mi się uda przełożyć Poznań, to kto wie :)
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:58   

yoonior napisał/a:
U mnie objaw HGF (auto dzisiaj pojechało na wymianę uszczelki do mechanika) był właśnie taki i tylko ten jeden. Auto ani mi nie kopciło, ani nie było majonezu na bagnecie, a także nie przegrzewało się i nie miałem ubytków płynu chłodniczego.

Trochę się pogubiłem.... To co się takiego złego działo, że tę uszczelkę wymieniasz?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:49   

No ja zrozumiałem, że dlatego, że miał majonez w zbiorniczku. NIe miał go w kanałach olejowych, ale w zbiorniczku był.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:55   

Kysior napisał/a:
No ja zrozumiałem, że dlatego, że miał majonez w zbiorniczku. NIe miał go w kanałach olejowych, ale w zbiorniczku był.

No to powinien też olej uciekać z silnika. :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kysior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lut 2007
Posty: 142
Skąd: Trzebinia



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 13:40   

Ja też nie zaobserwowałem ubytku oleju. Możliwe, że już niewielkie jego ilości moga powodowac powstawanie emulsji a nie są wyraźnie widoczne jeszcze na bagnecie. Olej wymieniałem 8kkm temu i nie dolałem nic, objaw emulsji zaobserwowałem tuż przed wyjazdem do Ełku, czyli jakieś 1300 km temu.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Uszczelka - Głowica
peepsiko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sro Maj 07, 2008 15:58
piter34
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [r400]Uszczelka pod głowicą.
daro76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Pon Lip 25, 2011 21:27
kasjopea
Brak nowych postów [R400] Uszczelka pod głowicą
greeg Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Gru 17, 2007 15:31
piter34
Brak nowych postów [r400]Problem z uszczelka pod głowica.
daro76 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Mar 27, 2011 13:29
ultraviolet_30
Brak nowych postów [R400] 2.0sdi uszczelka pod głowicą
Bogdan7014 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Czw Paź 27, 2022 21:09
Bogdan7014



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink