Forum Klubu ROVERki.pl :: Chorwacja - proszę o info
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: thef
Pią Lut 08, 2008 13:50
Chorwacja - proszę o info
Autor Wiadomość
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:13   Chorwacja - proszę o info

Witam,

Jako, że jest tu całkiem spore gremium, to może ktoś był, wie, wypowie się...

Zamierzam jechac do Chorwacji w lecie, nie byłem nigdy, nie wiem jakie są ceny takich zwykłych rzeczy, jedzenie w sklepach, w knajpach, piwo, wino... no i teraz najważniejsze... mam jechać na wyspę HAVAR do Sucuraju, może ktoś byl i powie czy warto? No i jak z tym cenami jest na wyspach, gdzieś zaslyszałem że potrafią być nawet klika razy wyższe (jesli chodzi o spożywkę i knajpy) niż na lądzie.

Dzięki za ewentualne odpowiedzi.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:13   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
srbenda 



Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 11:50   Re: Chorwacja - proszę o info

Cytat:
Zamierzam jechac do Chorwacji w lecie, nie byłem nigdy, nie wiem jakie są ceny takich zwykłych rzeczy, jedzenie w sklepach, w knajpach, piwo, wino...


Generalnie, wszystko jest droższe niż w PL. Ale tak jest tylko w strefie turystycznej. Na kontynencie i w hipermarketach, których jest nota bene mało, ceny są porównywalne. Knajpy są z założenia droższe.

Cytat:
no i teraz najważniejsze... mam jechać na wyspę HAVAR do Sucuraju, może ktoś byl i powie czy warto?


Na wyspy ogólnie warto jechać - Hvar jest jedną z ładniejszych. Ostatnio byłem, niestety, bardzo dawno. Bardzo fajne są pola lawendy na Hvarze ;)

Cytat:
No i jak z tym cenami jest na wyspach, gdzieś zaslyszałem że potrafią być nawet klika razy wyższe (jesli chodzi o spożywkę i knajpy) niż na lądzie.


Niestety, prawda... Jeżeli chodzi o żywność, nie będzie znacznych różnic ale knajpy są droższe i kwatery również...

Jak cię interesuje coś konkretnego to pisz! Pochodzę z dawnej Jugosławii - postaram się pomóc ;)
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:19   

Sugerują wybrać się kilka kilometrów dalej - do Montenegro (Czarnogóry) - byłem w zeszłym roku i wciąż jestem pod wrażeniem - ceny o wiele niższe niż w Chorwacji - mocno zbliżone do polskich, czasem niższe.
Bardzo dużo informacji o Chorwacji i Montenegro znajdziesz pod adresem :
http://www.moje balkany.com/forum/

połącz powyższe usuwając spację ;)

Sugeruję wybrać się samochodem - wrażenia niezapomniane ;)


ps . qre .. nie mogę dać linka zamienia na krzaki ... ;/
Ech ... w ciągu jest moje balkany co je składa na obelgę ... połącz razem powyższy link ;))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maniaq 



Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 2417
Skąd: Solec / k. wawy

MG ZS

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 12:40   

heheh ale ten automat do lapania slow jest prymitywny :rotfl:

tez jestem zainteresowany info o tamtym kierunku bo moze w wakacje udaloby mi sie tam pojechac . z gory dzieki za info :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kris 




Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 13:25   

Cytat:
Generalnie, wszystko jest droższe niż w PL.


Jeszcze o tych cenach, byl znajomek w Chorwacji rok temu i mowił że na lądzie w knajpie w okolicach Trogiru pizza była w przeliczeniu po 15 PLN, to tyle samo co w Polsce w pizzeri w większym mieście, ale np ta sama pizza w Krynicy Morskiej może już byc o wiele droższa. Doświadczyłem ostatnio wycieczek po polskiej pożal się boże "rivierze" gdzie jedyne co ma ona wspólnego z innymi wybrzeżami to chyba właśnie ceny, po tych przejściach powiedziałem sobie stanowcze NIET dla rodzimego wypoczynku nad morzem.

Zatem porównujmy ceny w miejscach, że tak to ujmę "turystycznych" :)
 
 
 
srbenda 



Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 191
Skąd: Chorzów



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 16:29   

Faktycznie - pizza jest niedroga ;) Oprócz tego to jeszcze kalmary i mięsa grillowane ("ćevapi", "pljeskavice", krmenadla", kiełbaski, itp.) są w dobrych cenach. Ryby, wbrew pozorom, są dosyć droge w knajpie...
Piwo w knajpie to koszt rzędu 2euro, różne napoje też. Ceny w sklepach - co najmniej 50% więcej niż w PL (hleb ponad 1euro, mleko też).
_________________
Już nie mam Roverka...
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 16:40   

No to w Montenegro jest zdecydowanie taniej. Piwo koło 60c, pizza 2~3e, grille na plaży też nie powalają cenami.
W 4* restauracji w Budwie za potężną zakrapianą kolację na 4osoby +2nastolatki płaciliśmy po 100~120e.
Przez Chorwację byłem tylko "na trasie", więc o cenach niewiele mogę powiedzieć.
Drogi natomiast jest mocny alkohol - lepiej pić lokalne wino - niebo w gębie, szczególnie szczepy Krstac ... ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pon Lut 11, 2008 16:14   

Kris, zagadaj do klubowicza zdzich44. On jeździ do Chorwacji w każde wakacje, chyba od 4 lat.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Polska - Chorwacja - jaka trasa??
michone Offtopic 19 Wto Wrz 16, 2008 08:36
MaReK
Brak nowych postów Chorwacja - ktoś jechł autem?
lineumaciel Offtopic 51 Czw Lip 10, 2008 21:59
maniaq
Brak nowych postów Info o zasobach szrotu
GregorY200 Offtopic 0 Sro Paź 17, 2007 12:56
GregorY200
Brak nowych postów prosze o pomoc...
teeba Offtopic 1 Czw Gru 16, 2010 21:33
MaReK
Brak nowych postów [214 Si 1997] Proszę o opinie
Lukaszn2006 Offtopic 7 Wto Lut 19, 2008 13:08
piter34



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink