Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Rdza na nadwoziu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Rdza na nadwoziu
Autor Wiadomość
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 22:31   [R75] Rdza na nadwoziu
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam. Zauwazylem na nadwoziu mojego rowerka rdze. Tylko ze nie jest to rdza na blacharce, pod lakierem, a na , a wlasciwie w lakierze bezbarwnym. Wyglada to tak jakby byly powbijane w lakier bezbarwny bardzo drobne opilki metalu, ktore koroduja( mozna to paznokciem zdrapac), nie wnika to w glab lakieru, tylko jest na bezbarwnym. Napewno nie jest to od katowki, czy innej szlifierki. Pracowalem w oplu na lakierni, robilismy tam rozne eksperymenty z lakierem( rowniez katowka :wink: ) Widzial ktos moze takie cosik na swoim autku? .Mam autko koloru zlotego.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Pią Gru 03, 2010 14:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 06, 2008 22:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
PHJOWI 



Pomógł: 317 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 2766
Skąd: NOWE MIASTO N/W wlkp



Wysłany: Sro Lut 06, 2008 22:46   

podaj fotki ale na 90 % szpachel efekt malowania , jeśli auto jest z tamtąt gdzie masz wpis to normalne :) , niedokładnie oczyszczona powierzchnia przed malowaniem.
_________________
SERWIS ROVER MG TESTER MG ROVER T4 TEL:
0504045682 Z BRAKU CZASU RZADKO JESTEM NA FORUM , NAJLEPIEJ DZWONIĆ PO 18
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 19:12   Re: [R75 CDTI 2003] Rdza na nadwoziu

markwiatek napisał/a:
Napewno nie jest to od katowki, czy innej szlifierki. Pracowalem w oplu na lakierni, robilismy tam rozne eksperymenty z lakierem( rowniez katowka :wink: ) Widzial ktos moze takie cosik na swoim autku? .Mam autko koloru zlotego.


Ja widziałem coś takiego właśnie po kątówce, świerzo pomalowane auto stało jeszcze na warsztacie, ktoś kątówką pracował niedaleko i takiego syfu narobił.
 
 
 
markwiatek 



Dołączył: 13 Wrz 2006
Posty: 80
Skąd: Londyn



Wysłany: Czw Lut 07, 2008 22:47   

No wlasnie nie jest to takie proste. Obserwuje juz to od dluzszego czasu(od wiosny ubr.) Od tamtego czasu za kazdym razem jak myje auto, zauwazam takie male kroki rdzy wyczuwalne palcem, sa wiec na lakierze. Gdyby to bylo od katowki, byloby to w jakims okreslonym miejscu i ilosci. Bylyby rowniez widoczne lekkie ubytku(wypalenia) lakieru bezbarwnego. Robilismy podobne proby w oplu bo klient zwrocil auto wlasnie po takim zdarzeniu. Nie jest to rowniez wina zlego wyczyszczenia w trakcie malowania poniewaz byloby troszke dziwne ze na mokry lakier spadly tylko drobne opilki metalu, zwlaszcza ze dzieje sie to na praktycznie calej karoserii. Jezeli w powietrzu unosza sie opilki metalu to powinienem znalezc inne defekty lub ''kratery'', a lakier jest w stanie idealnym. Napewno nie byl malowany. Jest to widoczne z odleglosci 5-10 cm, wiec moze nie tylko u mnie jest tak?. Dopuszczam jeszcze taka mozliwosc ze tam gdzie auto parkuje, w powietrzu cos sie takiego unosi.
 
 
 
Kris 




Pomógł: 32 razy
Dołączył: 25 Cze 2001
Posty: 526
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 07:56   

markwiatek napisał/a:
Dopuszczam jeszcze taka mozliwosc ze tam gdzie auto parkuje, w powietrzu cos sie takiego unosi.


Jeśli nie ma ubytku na lakierze, to nie widze możliwości aby to coś wylazło z blachy czy też szpachli twojego auta. Zapewne tam gdzie jeździsz/parkujesz cos takiego sie przykleja, może przypatrz się na auta które też tam parkują.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75]Rdza w dziwnym miejscu... & rozładowany akumulator?
Muody Rover serii 75, MG ZT 10 Czw Paź 27, 2016 22:49
Muody
Brak nowych postów [R75] Rdza na progach, opadająca klapa i inne "drobiazg
Seblit Rover serii 75, MG ZT 20 Wto Gru 06, 2016 19:54
christopher7



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink