Forum Klubu ROVERki.pl :: [R-200] Która skrzynia ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R-200] Która skrzynia ?
Autor Wiadomość
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



  Wysłany: Czw Gru 27, 2007 21:21   [R-200] Która skrzynia ?

Witam

Nie wiem na który się zdecydować może pomożecie w wyborze ??

http://www.allegro.pl/ite...pl_wroclaw.html
http://www.allegro.pl/ite...le_plbs_12.html
http://www.allegro.pl/ite...ownia_gwar.html
http://www.allegro.pl/ite...00w_explod.html
http://www.allegro.pl/ite...t_gratisow.html
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 27, 2007 21:21   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MarioNH 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 16 Mar 2007
Posty: 193
Skąd: Kraków/Chicago



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 13:26   

a ja osobiście żadnej z tych bym nie wziął, w tej cenie polecałbym CLARION :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
pod000 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 20 Wrz 2007
Posty: 125
Skąd: bydgoszcz



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 14:27   

hmm napewno nie pyle i sony, zobacz soniacz lezal 2 lata gdzies w garazu, przyjzyj sie na jbl :) z tych co tu wybres to tylko ten ,a powiedz jaki masz wzmacniacz??
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 16:10   

http://www.allegro.pl/ite...ep_12_nowy.html albo http://www.allegro.pl/ite...cm_wroclaw.html

I tak lepsza opcja zrobic skrzynke samemu... te co podales to procz jbl'a to porazka...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 17:04   

michone napisał/a:
http://www.allegro.pl/item288101284_helix_subwoofer_30_cm_12_blue_deep_12_nowy.html albo http://www.allegro.pl/ite...cm_wroclaw.html

I tak lepsza opcja zrobic skrzynke samemu... te co podales to procz jbl'a to porazka...


no nie wie mczy zrobic skrzynie to taka prosta rzecz ? wiadomo kazdy moze pozbijac i wlozyc glosnik ale z tego co wiem to na kazdy glosnik jest inna skrzynia ? a moze sie myle ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 21:49   

wystarcza 3 podstawowe parametry takie jak vas, qts, fs. dzieki którym możemy obliczycz dokladna objętość obudowy dla danego glosnika. Wiekszość szanujących się producentów dodaje takie parametry przy zakupie glosnika. Oczywiście fajnie miec Jiga i SW ale można użyc winisd i zaprajektowac sobie samemu... a nie kupic skrzynie na allegro ktora jest tak zestrojona ze porazka...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
bula21 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 02 Kwi 2007
Posty: 783
Skąd: Bytom



Wysłany: Pią Gru 28, 2007 23:08   

michone napisał/a:
wystarcza 3 podstawowe parametry takie jak vas, qts, fs. dzieki którym możemy obliczycz dokladna objętość obudowy dla danego glosnika. Wiekszość szanujących się producentów dodaje takie parametry przy zakupie glosnika. Oczywiście fajnie miec Jiga i SW ale można użyc winisd i zaprajektowac sobie samemu... a nie kupic skrzynie na allegro ktora jest tak zestrojona ze porazka...


tak tylko malo kto sie trzyma tych obliczen i wali glosnik do skrzynki a potem sie dziwi czemu etn glosnik tak slabo gra ;) .. jak dla mnie JBL i bedzie ok ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 10:08   

bula21 napisał/a:
michone napisał/a:
wystarcza 3 podstawowe parametry takie jak vas, qts, fs. dzieki którym możemy obliczycz dokladna objętość obudowy dla danego glosnika. Wiekszość szanujących się producentów dodaje takie parametry przy zakupie glosnika. Oczywiście fajnie miec Jiga i SW ale można użyc winisd i zaprajektowac sobie samemu... a nie kupic skrzynie na allegro ktora jest tak zestrojona ze porazka...


tak tylko malo kto sie trzyma tych obliczen i wali glosnik do skrzynki a potem sie dziwi czemu etn glosnik tak slabo gra ;) .. jak dla mnie JBL i bedzie ok ;)
problem jest tylko taki ze gotowe skrzynki czesto tez sa zle wyliczone... ale z podanych ten jbl wydaje sie najbardziejszy :) choc wolal bym gt4-12
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 12:38   

Zamówiłem tego JBL jak przyjdzie to zdam relacje jak to gra i czy warto za tą gotówkę :wink: chodź też będę szukał jakiegoś pieca lepszego bo ten co mam to nie jest za rewelacyjny i coś na przód odseparowanego :wink: wydaje mi się ze uderze typowo w całkowity sprzęt Firmy JBL

Czyli
-Skrzynia jest
-Wzmak
-Przód
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 15:11   

niby dlaczego?? to bez sensu... wzmaki jbl'a nie są jakies rewelacyjne (chyba ze te bardzo drogie) zestawy na przod tez bez rewelacji... takie podejscie jak twoje jest bez sensu... pojedz chociarz do media markt
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 16:36   

Nie wiem to jakiej firmy polecasz bo wydawało mi się że JBL to dobra firma i warto w nią zainwestować

Żuć jakieś swoje propozycje co na przód i jakiś dobry piecyk,będę przynajmniej wiedział w co celować a w co nie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 17:22   

wszystko zalezy od kasy jaka posiadasz...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 18:53   

Cytat:
wszystko zalezy od kasy jaka posiadasz...


Powiedzmy że wzmacniacz przedział max 500zł jak będzie 540zł też nic się nie stanie :)

Przód odseparowany 200-300zł

Tak że razem z tą skrzynia wyjdzie do 1000-1200zł Radia nie liczę bo mam

Jaka muzyka mnie interesuję,w zasadzie słucham każdej po trochu:) Chodzi o to żeby czasami sobie posłuchać dobrej muzyki głośno w dobrej jakości nie chodzi tutaj szyba w dół i muza na full tylko żeby było fajnie brzmienie i jak potrzeba to da sie zrobić bassowo i głośno,nie wiem czy tak w miarę zrozumiale sie wyraziłem o co mi chodzi :)

Na obecną chwile nie jestem wstanie przeznaczyć większej kwoty,chodź z kupnem też mi się nie spieszy


Pomożecie coś dobrać ?? :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sob Gru 29, 2007 22:15   

zestaw na przod : http://www.allegro.pl/ite..._fv_gratis.html

wzmak przod : http://www.allegro.pl/ite...e_mrv_t303.html

wzmak tył : http://www.allegro.pl/ite..._mrv_t500_.html

Mialem podobna konfiguracje tylko suba na jl audio 12w3-d2 i na przodzie Helixy blue 62 Te Dark blue graja lepiej.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
FREDek 




Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 73
Skąd: Lublin



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 09:29   

Jeśli chodzi o nagłośnienie, to bezapelacyjnie JBL. Reszta się nie liczy. Końcówka mocy, czy jak Wy to nazywacie "wzmacniacz" polecam poszukać czegoś firmy ADS. Radio firmy Pionner. Konkretnych modeli nie wymieniam, a jedynie firmy, których produkty gwarantują bardzo wysoki poziom. Jeśli nabędziesz taki (JBL + ADS) zestaw, to jest jeden mały minusik.... nie lubi cicho grać. Mówiąc jaśniej, jeśli grasz za cicho (z czasem sam już będziesz wiedział, jak ustawić końcówkę mocy do nagłośnienia w swoim aucie), to - przynajmniej dla kogoś, kto w jakimś tam stopniu się zna - nie będą grały "czysto". To chyba tyle...


P.S.
I zawsze patrz na "MOC CIąGłą", a nie "szczytową"...
 
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 30, 2007 11:16   

FREDek napisał/a:
Jeśli chodzi o nagłośnienie, to bezapelacyjnie JBL.

Nie podniecałbym się tą firmą i nie polecał jako "bezapelacyjny".
Można dostać w podobnych cenach głośniki innych firm oferujących więcej.
Moja wypowiedź nie ma na celu zdyskredytowania firmy JBL bo firma jest dobra jednak nie najlepsza.

FREDek napisał/a:
Radio firmy Pionner. Konkretnych modeli nie wymieniam, a jedynie firmy, których produkty gwarantują bardzo wysoki poziom.


I znów teoretyzujesz.
Wszystko zależy od konkretnych modeli właśnie. Chyba że Tobie wystarcza DEH 1700. :razz:
Na pewno zwrócić uwagę należy na Alpine z serią CDA (droższe ale i ciekawsze), Clarion z serią DXZ na pewno zagra ciekawiej niż nie jeden Pioneer a jak mamy troszkę więcej gotówki to radio Nakamichi albo Becker. Zazwyczaj ich cena jest lekko zaporowa jednak oferują znacznie więcej od klasy Blaupunkt, JVC, o Sony nie wspominając.
To tyle teorii.

W praktyce dobrze odsłuchać i radyjka i głośników na najlepszej ze swoich płyt aby mieć porównanie.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 11:29   

FREDek napisał/a:
Jeśli chodzi o nagłośnienie, to bezapelacyjnie JBL. Reszta się nie liczy. Końcówka mocy, czy jak Wy to nazywacie "wzmacniacz" polecam poszukać czegoś firmy ADS. Radio firmy Pionner. Konkretnych modeli nie wymieniam, a jedynie firmy, których produkty gwarantują bardzo wysoki poziom. Jeśli nabędziesz taki (JBL + ADS) zestaw, to jest jeden mały minusik.... nie lubi cicho grać. Mówiąc jaśniej, jeśli grasz za cicho (z czasem sam już będziesz wiedział, jak ustawić końcówkę mocy do nagłośnienia w swoim aucie), to - przynajmniej dla kogoś, kto w jakimś tam stopniu się zna - nie będą grały "czysto". To chyba tyle...


P.S.
I zawsze patrz na "MOC CIąGłą", a nie "szczytową"...


Rozbawiles mnie do łez... a/d/s to cos w stylu boshmana... pionieer ? 3 moze 4 gotowe uwagi...

TomC nakamichi cd-45z kupilem na allegro za 350 zł. Radio cudowne niestety bylem zmuszony sprzedac sprzedalem za 499 w ciagu paru godzin. Do 500zl jest conajmniej pare radyjek wartych uwagi. Becker Mexico pro, Becker Monza, Nakamichi Cd-40z/45z, Clarion drx 8675/9375, pare alpinek duzo by wymieniac :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 13:50   

Chłopaki jak to jest z mostkowaniem wzmaka 2 kanałowego ?? bo czytałem i ludzie podawają różne sposoby jak to w końcu się ma?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 14:00   

ale co jak sie ma ??sprecyzuj pytanie. sprawa banalna... wzmacniacz dwu kanalowy ktory posiada opcje mostkowania podłączamy zazwyczaj - z jednego kanalu i + z drugiego... Jasli wzmacniacz nie ma takiej opcji to go nie zmostkujemy. Jesli wzmak ma 50 rms na kanal przy 2 ohm to w mostku powinien miec 100 w przy 4 ohm.
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
kolin 




Pomógł: 50 razy
Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Nie Gru 30, 2007 14:18   

Już wiem o co chodzi dzięki :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 200] Którą Alpine wybrać?
Seria 98**
wild_weasel Car-audio, nawigacje, radia CB 2 Nie Lip 13, 2008 14:36
wild_weasel
Brak nowych postów [R25] Skrzynia basowa.
Krzysi3k Car-audio, nawigacje, radia CB 6 Nie Gru 20, 2009 13:01
Krzysi3k
Brak nowych postów r [416] skrzynia i wzmak do 600 zł
paweldzial Car-audio, nawigacje, radia CB 0 Sob Sie 18, 2012 15:48
paweldzial
Brak nowych postów jaka skrzynia do alphard
romekero Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Nie Mar 07, 2010 08:41
marcin316
Brak nowych postów [R200] Skrzynia basowa z bagażnika?
Kh4mell Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Sie 17, 2010 20:44
Adrian



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink