Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620] Awaria szyby
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620] Awaria szyby

otwiera sie jak tonacy titanic
Autor Wiadomość
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:31   [R620] Awaria szyby
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1997

Witam

Jestem swiezakiem, dzisiaj kupilem sobie R620SDi no i mam problem na dobry poczatek. Otoz szyba kierowcy otwiera sie tylko na jednej prowadnicy gdyz druga sie "zuzyla". I jeden pan mowi ze trzeba caly mechanizm zmienic, a inny ze wystarczy jakas tulejke dorobic. Moje pytanie dotyczy obrania prostszej drogi, ile moze kosztowac mechanizm opuszczania szyby? Lub...w jaki inny sposob moge naprawic?

Dzieki za pomoc i pamietajcie, co zlego to nie ja :]
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Sty 22, 2011 01:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Pią Lut 08, 2008 21:46   

No to tak z dorabianiem może być problem bo to prawdopodobnie poszła Ci rolka z tworzywa sztucznego, ona jest do ramienia mechanizmu przynitowana wiec najpierw jest problem z rozebraniem a później ze złożeniem ale da się to zrobić, lepszym rozwiązaniem jest wymiana całego mechanizmu, bo dorabiany może giąć całe ramie lub się blokować (tak jak to u mnie było) więc mnie też czeka wymiana całego mechanizmu
 
 
 
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:15   

A czy ten mechanizm wyglada jakos inaczej od tego na korbke? Czy on taki specjalny jest?
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:30   

U mnie było to samo, kupiłem nowy mechanizm a po tygodniu mój ojciec przyniósł mi naprawiony mechanizm, wystarczy rozwiercić nit dorobić u znajomego tokarza kółeczko i z powrotem zanitować, pasuje idealnie. Na allegro kiedyś był dostępny "zestaw naprawczy" w postaci gotowego kółeczka i nitu.
 
 
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Sob Lut 09, 2008 18:39   

Czy to 'koleczko' musi byc teflonowe czy moze byc z twardszego matrialu? ;)
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:00   

W oryginale chyba jest teflonowe, ja szczerze mówiąc nie wiem jakie mi dorobili, takie białe było
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:06   

ja jeszcze do pełni szczęścia polecam posmarować prowadnice szyb na całej długości także wewnątrz drzwi (czyli trzeba zdjąć tapicerke) smarem silikonowym w sprayu chodzą wtedy idealnie.
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:17   

Dokładnie, ja smarowałem smarem silikonowym ale wyciskanym w tubce, jest jakaś różnica pomiędzy nimi ??
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 14:19   

A co zrobić jak mi szyba wypada z prowadnic ?? z tych pionowych
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 15:38   

A sprawdzałeś czy mechanizm masz sprawny ??
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 16:56   

ja mam mechanizm sprawy po za tą rolką, już dorabiałem i wymieniałem cały mechanizm i dalej wtpada
 
 
 
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 17:50   

O to ciekawy ten problem sie robi...na alledrogo pytalem to caly mechanizm kosztuje 220 zl (uzywany z rozbieranego auta) ile moze nowy kosztowac? chyba ze drzwi se wymienie :mrgreen:
tiruces jak Tobie ojciec przyniosl mechanizm z dorobionym koleczkiem to sprawdzales go? Bo moze nie ma sensu dorabiac bo co jakis czas bedzie sie to psulo jak w przypadku herc'a
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 21:34   

herc a może masz krzywą prowadnicę, albo coś z mocowaniem szyby do mechanizmu opuszczania jest nie tak, ja tego naprawionego mechanizmu nie sprawdzałem
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 21:45   

tiruces napisał/a:
ja tego naprawionego mechanizmu nie sprawdzałem


A masz go jeszcze ?? jak masz to ile byś chciał za niego ??

tiruces napisał/a:
może masz krzywą prowadnicę, albo coś z mocowaniem szyby do
mechanizmu opuszczania jest nie tak


no sprawdzałem wszystko :| i cały czas wypada teraz to mam nawet odłączony silniczek żeby przypadkiem szyby nie odsunąć

[ Dodano: Nie Lut 10, 2008 21:47 ]
balrog napisał/a:
Bo moze nie ma sensu dorabiac bo co jakis czas bedzie sie to psulo jak w przypadku herc'a


no mi całe ramie pogieło :/
 
 
 
tiruces 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Mar 2007
Posty: 139
Skąd: Brzeg Dolny/Wrocław



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 22:09   

nie mam już niestety tego mechanizmu, ale Twój przypadek jest naprawdę ciekawy, ja bym jeszcze raz sprawdził prowadnice, może gdzieś do szyby nie przylega, albo spróbować lekko ją podgiąć, a jak nie pomoże to spróbuj wybrać się do jakiegoś mechaniora, który zajmuje się szybami samochodowymi
 
 
misiek_KR 




Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 94
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 22:16   

u mnie to wyglądało tak że słabo mi chodziła szyba od kierowcy, szła do góry potem zwalniała i ledwo szła ale powoli powoli sie domykała. Myślałem że to kwestia regulacji. zacząłem sie bawić i było jeszcze gorzej bo właśnie zaczęła mi wypadać szyba. Przykręciłem ją tzn mechanizm na ślady gdzie orginalnie był przykręcony do drzwi ale ułamało mi sie kółeczko szyba zaczęła chodzić dobrze i szybko dopiero po nasmarowaniu prowadnic tym sprayem silikonowym. Ale kółeczko sie całkiem rozwaliło i to ramie wypada z prowadnicy po której jeździ.

kwestia wypadania szyby to że może być źle przykręcony mechanizm tzn trzeba by było go wyregulować, i koniecznie nasmarować te prowadnice i cały mechanizm tyle że mechanizm zwykłym smarem. Wtedy chodzi ładnie i lekko tak jak pozostałe 3 szyby u mnie. Po nasmarowaniu chodzą jak warioty :)

a co do różnicy to pewnie kwestia dozowania, w sprayu sie łatwiej dostać do niektórych miejsc i lepiej pewnie spenetruje niż wyciskany z tubki.
 
 
 
herc 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 564
Skąd: Wysoka (Łańcut)



Wysłany: Nie Lut 10, 2008 22:20   

u mnie to jest tak jak włożę szybę do prowadnicy i wszystko po dokręcam tak jak ma być szyba dwa razy przejdzie bez problemu a później wyskakuje s prowadnic i mi ramie gnie :/

Byłem z tym już u mechanika posprawdzał pomierzył i on mi nawet tą rolkę dorabiał chwilkę działało tak przez tydzień a później szyba wyskoczyła z prowadnic tak ramię wygięło że rolka pękła :/
 
 
 
balrog 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 208
Skąd: Mielec

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 10, 2008 23:34   

tiruces ile zaplaciles za nowy mechanizm? i gdzie go kupiles (na miescie czy na necie)?


No i po problemie, rolka dorobiona, nit dorobiony, jak testowalem to szyba malo mi reki nie uciela tak szaleje :D dzieki wielkie za zainteresowanie moim problemem :*
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Awaria gazu
fuego003 Rover serii 600, Honda Accord 10 Pią Sty 15, 2010 14:07
fuego003
Brak nowych postów [R620] Awaria sprzęgła
pilne!!!
hiubi Rover serii 600, Honda Accord 22 Pon Wrz 07, 2009 15:14
hiubi
Brak nowych postów [R620] Awaria mechanizmu szyb
marcin261080 Rover serii 600, Honda Accord 6 Sob Lis 29, 2008 00:06
NEOSSS
Brak nowych postów [R620] Awaria. roszę o pomoc
karolkos Rover serii 600, Honda Accord 9 Pon Mar 22, 2010 12:03
karolkos
Brak nowych postów [R620] Awaria Hamulca Ręcznego
maxtczew Rover serii 600, Honda Accord 1 Wto Kwi 13, 2010 12:29
darek_wp



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink