Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Które lepsze?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Które lepsze?

Radioodtwarzacze, ceny, jakość...
Autor Wiadomość
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 12, 2008 00:22   [R200] Które lepsze?

Witam!

Wiem że już trochę było o radiach tematów, ale teraz wyszły nowe modele, być może "środkiem" niczym się nie różnią, tylko mają inny design, ładniejsze są itp.
Ale wracając do tematu, obiektywnie patrząc które lepsze?
Pioneer DEH-2000 - fajnie zrobione, podświetlenie czerwone co prawda, ale bardziej pasuje takie do R200 niż zielone :P
Pioneer DEH-3000 - trochę lepsze, tylko ta na niebiesko świecąca gała... jakoś mnie odrzuca... (kojarzy mi się z golfikami ;/ ), ale w ostateczności...
Pioneer DEH-4000 - wygląd jak dla mnie extra, tylko parę mankamentów, otóż brak przycisków numerycznych (1,2,3...) (?) Sterowane za pomocą pokrętła które jest dżojstikiem? Takie trochę dziwne wydaje mi się sterowanie pokrętłem praktycznie "wszystkim" (przełączanie stacji, utworów, przesuwanie do przodu ?), i jak to sterowanie przebiega na naszych super równiutkich drogach? :D Dlaczego DEH-4900 starszy model jest droższy? hmm...niby 4900 ma windę, ale 4000 ma za to USB ! ;]
hmmm....co sądzicie o tych Pioneer-ach? DEH-4000 nie jest taki drogi, na allegro jest za 379zł i ma wbudowane USB ! Nie wiele modeli posiada USB w tej cenie...
tak wygląda w rzeczywistości DEH-4000
DEH-2000 już za 277zł kup teraz :)
Clarion...no właśnie i tutaj trochę się zaskoczyłem... Byłem ostatnio w markecie i szok ;/ Wyświetlacz jakiś blady, tylko pod kątem staje się wyraźny ;/ podświetlenie w DB 179 RMP jakieś dziwne, dwa białe przyciski aż "rażą" a reszta taka przygaszona, że ledwo co świecą... DXZ 379 RGM też to samo tylko że winda, poza tym rozmieszczenie przycisków mnie martwi. "Szukanie" na pamięć przycisków, aha ten jest 1, ten 2, o ten chyba od ustawień, czyli musisz zerknąć bo inaczej zamiast stacji radiowej, włączysz coś czego nie chciałeś...
Wydaje się że w DB 189 RMP (nowość 2008) chyba ten problem ma rozwiązany, przynajmniej na zdjęciach widać że jakość oświetlenia jest dużo lepsza. Tylko teraz dylemat czy kupić DB 189 RMP za 399zł czy też starszy DXZ 379 RGM (winda) który jest w tej samej cenie ?
Który wybrać? Pioneer czy Clarion? O Alpine nie pisze, bo są dużo droższe...a podstawowego nie chce :) może i źle, ale jakoś te tańsze modele do mnie nie przemawiają.
Kenwood? Jakiś taki... wiem wybredny jestem jak stara baba :P
JVC - jak to wygląda? Tak wiem to ma grać a nie się podobać, ale w tym przedziale cenowym to raczej kolosalnych różnic nie będzie jeśli chodzi o jakość dźwięku!

Hmm...z tymi radiami to trochę jak z kobietami :P Musi się podobać i musi być mądra :P Radio musi dobrze grać i wyglądać też musi przyzwoicie :) hehe...

Proszę o Wasze opinie
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 12, 2008 00:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 00:36   

..... mozna! Czytając ten post czuje sie jak z moja kobieta na zakupach w Orseyu! Chlopie... radio to kwestia gustu!!! Kazde nowe markowe radio gra dobrze!

Grzeczniej i ładniej, proszę ;)
Ostatnio zmieniony przez thef Wto Lut 12, 2008 18:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Wto Lut 12, 2008 01:33   

ash, nie nerwuj sja :kotek:
Yassu, :bezradny: kup Clarion DB 189RMP :cool:
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 15:23   

Hmm strasznie to napisany ten post został, wtrące do niego 3 grosze... mianowicie z radyjek polecam tylko pioneer i alpine ewentualnie jednostkę Nakamichi.... niestety ta ostatnia jest bardzo droga nie ma wyswietlacza i wzmacniacza ale jest za to krystaliczny dzwięk w połączeniu z wzm alpine i takietam... a co do tego ze kazde firmowe radio gra dobrze to się nie zgodzę... Sony.. sony to mozna kupic sobie ale telewizor.. JVC to mozna radio ale do domu.. natomiast do samochodu jedynie pionneer clarion i alpine.. sa jeszcze wyzsze jednostki napędowe których nie będę nadmieniał poniewaz ceny sa kolosalne. Alpine gra swietnie ale w modelach od okolo 500 zł.. pioneer to samo takie modele jak np deh2000 czy 3000 to nie radia a jedynie pierdziawki ktore jako tako graja(lepiej niz sony i inne badziewia panasoniki) polecam deh4000 pionka albo alpine jakikolwiek model :D Pioneery charakteryzuja sie specyficznym sopranem i miękkim basem natomiast alpine ogolnie brzmi przepięknie w kazdej częstotliwości...

Ps. mysle ze mój post odpowiada Twojemu tematowi :D bez ładu bez składu ale na temat... czyli doradzam Ci Pionka od modelu deh4000 albo Alpine...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 16:26   

ash napisał/a:
Ocipiec mozna! Czytając ten post czuje sie jak z moja kobieta na zakupach w Orseyu! Chlopie... radio to kwestia gustu!!! Kazde nowe markowe radio gra dobrze!
kpisz czy o droge pytasz?? sam piszesz bzdury a czepiasz sie innych...
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 12, 2008 18:40   

ash napisał/a:
Ocipiec mozna! Czytając ten post czuje sie jak z moja kobieta na zakupach w Orseyu! Chlopie... radio to kwestia gustu!!! Kazde nowe markowe radio gra dobrze!


Chłopcze...to idź se swoją kobietą do Orseyu i przestań chrzanić takie głupoty że każde markowe radio gra dobrze ;]
btw. jakie to jest markowe? Panasonic? JVC? Blaupunkt? Sony? Alpine? Clarion? Nakamichi? Pioneer? Może Boschmann albo Dalco?
Napisz konkretnie jak masz coś do napisania albo nie wypowiadaj się w ogóle...
Pozdrawiam Cię serdecznie ;]

mundek131 napisał/a:
:bezradny: kup Clarion DB 189RMP :cool:

Właśnie się zastanawiam nad tym radiem, ale muszę najpierw je gdzieś obejrzeć, nie kupie radia ze "zdjęcia" na allegro :P hehe...


donmulanka napisał/a:
Ps. mysle ze mój post odpowiada Twojemu tematowi :D bez ładu bez składu ale na temat... czyli doradzam Ci Pionka od modelu deh4000 albo Alpine...

Hmm...jestem na rozdrożu :P heh... Pioneer fajnie wygląda to fakt, ale sterowanie za pomocą pokretła-dżojstika ? Być może to kwestia przyzwyczajenia...
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 19:40   

Posluchaj 'Chłopcze' - nikt nie pomoze Ci w wyborze koloru radia albo sterowania pokretlem czy joystickiem! To kwestia gustu!!! Wybierz takie jakie ci sie podoba i najbardziej funkcjonalne dla Ciebie!!! Radio tak naprawde daje tylko sygnał, to tylko sygnał! Wazne zeby nie robilo zbednych problemow i troche pogralo! Reszta to wzmak i glosniki! A markowe jest napewno nie tanie! I owszem Clarion (ja mam) nie jest tani, Alpine, Blaupunkt, dobre Sony tez nie, wnioski wyciagnij sam...
Powodzenia
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 20:36   

Spokojnie Panowie. Każdy ma swój słuch i swoje priorytety przy wyborze radia. A gdyby kazde grało tak samo, to gazety audio dawno by zbankrutowały.

Mnie uczono, że warto radia POSŁUCHAĆ, bo jednemu bedzie odpowiadała neutralnośc Alpinki, a drugiemu "loudnesowe" brzmienie Soniaka. Napisz sobie na kartce co jest najwazniejsze i tym sie kieruj przy wyborze.

Reasumując walnijcie sobie po Bro, później na misia i sio na SB. ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Wto Lut 12, 2008 22:09   

Dokładnie Brt posłuchać radia też trzeba, chociaż jest to uciążliwe, jeśli stoisz w sklepie gdzie gra 20 głośników na raz i tyle samo odtwarzaczy... Poza tym jeśli kolega ash pisze o funkcjonalności to o czym ja pisze jak nie właśnie o tym? Pioneer deh-4000 ma pokrętło-dżojstik które operuje wieloma funkcjami, np. Clarion czy Alpine ma pokrętło tylko do jednego celu! Dlatego pytania czy taka "wielo-funkcyjność" pokrętła nie będzie uciążliwa i wkurzająca... A nie o kolorze radia czy podświetlenia ;]
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Wto Lut 12, 2008 22:32   

donmulanka napisał/a:

Hmm...jestem na rozdrożu :P heh... Pioneer fajnie wygląda to fakt, ale sterowanie za pomocą pokretła-dżojstika ? Być może to kwestia przyzwyczajenia...


Ja doradzam osobiscie do tej ceny co Ty masz tego pionka deh4000 naprawde pionek ma uroczy sopran taki powiedzmy "miękki" delikatny nie sssssssssssssssyszenie tylko takie cykcyk wiesz o co chodzi cos co wpada w ucho z basem w pionku jest tak samo... natomiast alpine gra ogolnie zajebiscie ale niestety to kosztuje alpine jest drozszy... Osobiscie mam teraz kenwooda ale nie jeste mz niego tak zadowolony jak bylem z tanszego i podobno gorszego pionka ktorego kiedys mialem.. Kenwooda odradzam gra twardo nieprzyjemnie bas typowy dla kolesia z tuba boschmana albo alpierda w stylu setki tysiecy megawat za sto złotych bembni bo bembni :) .
Zastanów sie nad pionkiem i alpine.. jedyne sensowne rozwiazanie to te 2 firmy, zalezy jakie masz glosniki i co chcesz z nich wydusić.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ash 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 09 Gru 2007
Posty: 587
Skąd: Civitas Kielcensis



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 02:17   

Tak na spokojnie... jesli naprawde zaglebiamy sie w 'audiofilizm' tp roznica jest na tyle znikoma, ze dla zwyklego kierowcy jest bez roznicy! Glebie dzwieku, dynamike, miekkosci i twardosc to mozna sobie wysluchiwac ale przy domowym sprzecie audio a na tym sie jednak troche znam! Samochod owszem ma swoja specyfike dzwieku i jego rozprzestrzenianie ze wzgledu na budowe pojazdu ale ludzie... o czym tu mowa! :roll: A co do tego tematu do chcialem odrazu stwierdzic ze to jest zawsze kwestia gustu! Jeden Ci poleci to a drugi to... kazdy chwali to co ma! Ja mam Clariona i mowie Ci bierz Clariona! Inny Ci powie co innego... takie jest moje zdanie! Moge je miec, prawda? :razz: Przejdz do tego media markt czy gdzies i na spokojnie sobie wybierz wedle twojego uznania i 'ucha' :wink:
Powodzenia
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 11:40   

ja mialem przez okres 3-4 lat ok 15 modeli radi w samochodzie i jak ktos mowi ze roznicy nie widac to jest w bledzie... nie wiem jakich modeli sluchales w zyciu... zgodze sie jednak z faktem ze do 350zl prozno jest szukac nowego wybijajacego sie radia... z tym ze na starcie trzeba skresli soniaki,jvc...

z tak zwanych budzetowek to tylko clarion,alpine co do pionieera to ja osobiscie sluchalem pare modeli i nie powalaly dzwiekiem. Pioneerki zaczynaja sie fajne od 6000 tys w zwyz. No jeszcze 5700 calkiem przyjemnie gra.

Co do wypowiedzi ash jezeli uwazasz ze sygnal z kazdego radia jest taki sam to ponownie sie mylisz... i w HA ma to takie samo znaczenie jak w CA powiedz mi ze wszystkie odwarzacze CD do domu graja tak samo??

Ja narazie w zyciu mialem jedno radio za ktorym tesknie bylo to Nakamichi cd-45z, mialem wysokie modele kenwooda ze starych serii, mialem blaupunkty, sonki, jvc, pioneery ze starych serii(wysokich)...

Radio to podstawa przy budowie kazdego zestawu w samochodzie, od niego powinno sie zaczynac budowac.

Są jednak przypadki/ludzie którzy powinni kierowac się w wyborze bardziej funkcjonalnoscia niz jakoscia dzwieku, bo nie widza roznicy. W takim przypadku najlepiej pojechac do saturna/MM czy sklepu CA i posprawdzac...

Osobiscie jestem za kupowaniem uzywek za te same pieniadze mozna kupic o wiele lepsze radio... ostatnio na allegro poszedl clarion 9175 deck za 180zl...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
donmulanka 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 318
Skąd: Nowy Targ



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 13:47   

ash napisał/a:
A co do tego tematu do chcialem odrazu stwierdzic ze to jest zawsze kwestia gustu! Jeden Ci poleci to a drugi to... kazdy chwali to co ma! Ja mam Clariona i mowie Ci bierz Clariona! Inny Ci powie co innego... :razz: :wink:
Powodzenia


Oj mylisz się chyba ja mam kenwooda coprawda nie za wysoki model ale te nze srodnich z 2 wyjsciami na wzm i wysterowaniem suba... niestety go nie zachwalam, choc slyszalem ze kenwoody graja fajnie dopiero od tych wyzszych modeli za pare tysiakow wiekszosc z nich nie ejst dostępna od tak sobie w komercyjnych sklepach jak inne marki z lepszych i wyzszych "półek" np PB czy velocity, audiobahn i inne jest ich od groma. Wg. mnie najlepsze sa Nakamichi, Pionek i Alpine jeśli chodzi o radia :D ale jak ktoś chce to na bazar i alpierda lub cos w tym stylu jak boshmann =D wiemy o co chodzi..
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 13, 2008 14:48   

nakamichi, becker, alpine, clarion, pioneer wysokie modele, napewno jeszcze macitosh, wysokie modele rockforda
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
mundek131 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 26 Sty 2008
Posty: 224
Skąd: Zielona Góra

Rover 200

Wysłany: Sro Lut 13, 2008 23:25   

a ja mam soniaka i mi pasuje. bez bajerów , tylko radio i cd :muzyka:
_________________
Pozdrawiam
Mundi
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 14, 2008 00:01   

Moje preferencje jeśli chodzi o dobór radioodtwarzaczy są już dość ugruntowane. Jeśli mam wybór, sięgam po: Nakamichi, Alpine, Pioneer i Clarion (dokładnie w takiej kolejności). Jeśli szukałbym czegoś w rozsądnej cenie wybierałbym spośród tych producentów (z wyjątkiem Nakamichi, bo ich cena jest raczej nierozsądna :) ).

[ Dodano: Czw Lut 14, 2008 00:08 ]
michone napisał/a:
z tak zwanych budzetowek to tylko clarion,alpine co do pionieera to ja osobiscie sluchalem pare modeli i nie powalaly dzwiekiem. Pioneerki zaczynaja sie fajne od 6000 tys w zwyz. No jeszcze 5700 calkiem przyjemnie gra.


Bardzo miło wspominam starego 4400. I najchętniej bym się z nim nie rozstawał... ale ktoś wziął z samochodu bez mojej wiedzy :(
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 19:59   

michone napisał/a:
nakamichi, becker, alpine, clarion, pioneer wysokie modele, napewno jeszcze macitosh, wysokie modele rockforda


Dobrze radzisz michone :ok:
Ja dodałbym jeszcze mimo wszystko JVC
Wiem, że firma może źle się kojarzyć ale seria KD-AVX jest naprawdę dobra.
Podobnie KD-SH 9101 lub czarna wersja KD-SH 9104. albo wyższe modele serii KD-SHX choć tych nie słyszałem ale wyglądają całkiem dobrze :cool:
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
michone 



Pomógł: 108 razy
Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Lut 14, 2008 20:13   

w jvc niestety padaja lasery :/ co do nakamichi to swojego cd-45z kupilem na allegro za 350zl sprzedalem pozniej za 500 wiec bez tragedii za ok 400zl mozna kupic cd-40z
cd-35z odradzam wbrew cenie nie oferuje nic co oferuja jego starsi bracia
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
Yassu
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 14, 2008 20:14   

Wszystko pięknie ładnie, jutro przyjdą do mnie głośniki Helix DB 62.1 z dystansami :D
ale jeśli chodzi o radio, to niedawno zouza pisała że ma model Pioneer DEH-7900 i jest wszystko pięknie ładnie, tylko ten dżojstik ją wkurza, bo czasami się włączy nie to co chce, czyli wnioskuję że przeszkadza... Jeśli w 7900 przeszkadza to nie wierze żeby w DEH-4000 to poprawili, więc pewnie też będzie lipa... Czyli zostaje w ostateczności DEH-3000 albo Clarion DB-189 RMP. DB-389 RMP jest fajniejszy, ale za bardzo skupione przyciski koło siebie też mogą sprawiać problemy, więc funkcjonalność spada... DB-189 coraz bardziej mnie ciekawi... ;)
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 14, 2008 20:19   

Tu jest fajna Alpinka. Aukcja nie moja.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS] Które z pokazanych głośników??
maniu48 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Pią Maj 10, 2013 13:50
Remigiusz
Brak nowych postów [R75] BITWA sony kontra peiying które wybrać
Jarcun Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Czw Lis 01, 2012 18:38
Jarcun
Brak nowych postów [R200] Zestaw Glosnikow do R200
zibik21 Car-audio, nawigacje, radia CB 5 Sob Lip 21, 2012 13:02
Bartek8508
Brak nowych postów [R200] 16.5cm na tyl
BR7074 Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Wto Lut 11, 2014 11:28
maniu48
Brak nowych postów [r200] CAR-AUDIO
BoBaSNH Car-audio, nawigacje, radia CB 9 Sob Lut 28, 2009 01:04
Botanix



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink